Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#126 27. 4. 2010 13:59

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Selima napsal(a):

A koniec koncov, niekto musí by prvý... wink

Ano s tim souhlasim. stolt     A take ze jednoho krasneho dne bude. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#127 27. 4. 2010 16:12

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Sebepoškozování

Ametyst,
co kdybys k kterapii již rozběhlé přidala aktuálně jednu primitivní metodu, i když se nad ní ušklíbneš, a řekneš si, že to nemá cenu. ..a žes ji už mockrát zkoušela..atd.
Ty se nemᚠráda nebo se mᚠvelmi málo ráda. Logicky to vyplývá - jinak by sis neubližovala. Já jsem se taky neměla ráda, bylo mi jedno, jestli do sebe cpu jedy a co to s mým organismem udělá.
Jo - dnes - to by ses divila, jak si pročítámu všeho co dávám do a na sebe -  složení. Pomalu i u šamponu na vlasy..big_smile
Zkus si desetkrát denně říct něco pozitivního o sobě, aby ses začla mít doopravdy ráda. Sestav si nějakých pár jasných vět, které ti půjdou snadno "vyslovit" a prožij si to, když si to někde v klidu se zavřenýma očima budeš říkat a prociovat. Takovou sestavičku afirmací. Je jednoduché ji sestavit, ale ona musí být ušitá na míru pro tebe - což udělᚠnejlépe ty sama.

Zní to až hloupě jednoduše, ale stejně nedám dopustit na podvědomí. Já jsem se skutečně dokázala tímto způsobem něco naučit ( nemyslím text a učivo)a dokonce to něco získat. jen jsem se musela jednozančně rozhodnout, že to chci. První den jsem si vzpomněla, že "něco mám udělat" jednou, druhý den vůbec, třetí den 2x, pak 5x ...a dnes, když se pro něco rozhodnu, tak to mám jakoby na mysli trvale. Visí mi to v hlavě stále, přestože dělám přes den tisíc jiných úkonů . Nejintenzivnější "prožívání" je večer , před spaním (to jsou chvilky na které se strašně moc těším, a ráno, po probuzení, i někdy nad ránem, při poloprobuzení..)

Ametyst, to zvládneš. Prostě to zvládneš. No dobře, tak jsi něco špatného udělala, no a co, všichni stále děláme chyby. (chyby?big_smile - spíš něco o čem si nyní myslíme, že je chybné..). Jen se musíš rozhodnout, že do toho jdeš.. a vytrvat.

Chtěla bych ti dodat alespoň desetinku energie a síly, kterou cítím v tento okamžit, když to píšu! Já věřím, že ji zachytíš. smile Od nás všech.. OK? hjarta

Není tady

 

#128 27. 4. 2010 16:41

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Jste hodné, úžasné, díky. smile

K těm afirmacím, vím, že to funguje, ale doopravdy jsem to nikdy nezkoušela. Neměla jsem tu vůli a trpělivost setrvat déle, než pár dní, a připadalo mi, že si něco namlouvám, čemu stejně nevěřím.
Jak mám udělat, abych tomu uvěřila?

Když já si pořád myslím, že se ráda mám, a dost, jinak bych tu asi nebyla.
Bývala jsem sebevědomá holka, nevím, kam se to podělo. Teď jsem uvěřila, že si zasloužím trest.
Na stará kolena.
Prostě silná silná, všechno unesu...a pak najednou-bum, a domeček spadl. poslední kapka.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#129 27. 4. 2010 18:12

majkafa
Host

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Jste hodné, úžasné, díky. smile

K těm afirmacím, vím, že to funguje, ale doopravdy jsem to nikdy nezkoušela. Neměla jsem tu vůli a trpělivost setrvat déle, než pár dní, a připadalo mi, že si něco namlouvám, čemu stejně nevěřím.
Jak mám udělat, abych tomu uvěřila?

Když já si pořád myslím, že se ráda mám, a dost, jinak bych tu asi nebyla.
Bývala jsem sebevědomá holka, nevím, kam se to podělo. Teď jsem uvěřila, že si zasloužím trest.
Na stará kolena.
Prostě silná silná, všechno unesu...a pak najednou-bum, a domeček spadl. poslední kapka.

Ametyst, nijak nedělej, abys tomu uvěřila. Prostě si to jenom říkej. Prý by se to mělo říkat (třeba v duchu) cca 400x denně, protože hlava pořád myslí, někde jsem četla, kolik myšlenek prý za den vyprodukuje, ale byly to desetitisíce. Kdysi jsem měla pocit, že lžu, když jsem s afirmacemi začala. Jen jsem si je opakovala. Před spaním v posteli a občas přes den, když jsem si vzpomněla. Dělám to tak už tři a půl roku. A už dávno "nelžu". Už dávno je to pravdivé. Některé afirmace občas obměním nebo vyměním. Podvědomí funguje. Prostě funguje.
A ještě vždy večer před usnutím poděkuji, že jsme já a mí blízcí (všechny vzpomenu, nejbližší konkrétně) prožili dnešní den ve zdraví. Když jdu kolem kostela, vejdu dovnitř a poděkuji za všechny dary, které dostávám. A že jich je nepočítaně. stolt

 

#130 28. 4. 2010 7:14

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Jo jo, i já bych měla za co děkovat.
Ale nějak se nedostává síly to vidět. Rozum, ten to vidí, ale k tomu srdci se to nedostalo.

Možná jsou afirmace způsobem, jak mozek se srdcem propojit. smile


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#131 28. 4. 2010 9:38

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Jo jo, i já bych měla za co děkovat.
Ale nějak se nedostává síly to vidět. Rozum, ten to vidí, ale k tomu srdci se to nedostalo.

Možná jsou afirmace způsobem, jak mozek se srdcem propojit. smile

A co kdyz je tomu prave naopak Ametyst?
Srdce to vidi ,vnima,ale k tomu rozumu se to nejak nedostava.   

Muj nazor je-ze prave rozum a lidske mysleni blokuje to co srdce vidi,vnima,citi hluboko uvnitr.
A zase ten rozpor.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#132 28. 4. 2010 17:19

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Jste hodné, úžasné, díky. smile

K těm afirmacím, vím, že to funguje, ale doopravdy jsem to nikdy nezkoušela. Neměla jsem tu vůli a trpělivost setrvat déle, než pár dní, a připadalo mi, že si něco namlouvám, čemu stejně nevěřím.
Jak mám udělat, abych tomu uvěřila?

Když já si pořád myslím, že se ráda mám, a dost, jinak bych tu asi nebyla.
Bývala jsem sebevědomá holka, nevím, kam se to podělo. Teď jsem uvěřila, že si zasloužím trest.
Na stará kolena.
Prostě silná silná, všechno unesu...a pak najednou-bum, a domeček spadl. poslední kapka.

Dobře - uvěřit tomu?
A Chceš tomu uvěřit? Když budeš chtít, prostě to půjde, ale nesmí být člověk na půl plynu. Já si myslím, že kdyby se jednalo o dostatečně mít se ráda, tak si neublížíš...Možná je to jinak...
Ametyst, co je k neuvěření, že jsi krásná? Co je neuvěřitelného na tom, že mᚠkrásné ruce? Jemnou bílou (zelenou, červenou) kůži? Že jsi jedinečný člověk? smile Co?

Není tady

 

#133 28. 4. 2010 18:57

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Ametyst, co je k neuvěření, že jsi krásná? Co je neuvěřitelného na tom, že mᚠkrásné ruce? Jemnou bílou (zelenou, červenou) kůži? Že jsi jedinečný člověk? smile Co?

Tomuhle věřím. Věří tomu moje hlava.
A ještě pře půl rokem bych Ti tvrdila, že jsem sebevědomá holka, hrdá na to jak se dostala sama z chlastu, která by si v životě nemohla udělat do ruky takovou ránu, jaká se mi povedla před pár dny...kdy jsem se sama o sebe začala bát, že asi vykrvácím...
Strach tedy mám, ale ne ze smrti, nýbrž z toho, co by to znamenalo pro moje blízké.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#134 28. 4. 2010 21:18

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Sebepoškozování

Strach tedy mám, ale ne ze smrti, nýbrž z toho, co by to znamenalo pro moje blízké.

No a jsme u toho. kdyby ses měla dostatečně ráda a nepohrdala svým životem, tak bys asi takhle nepřemýšlela. Asi by tě ani nenapadlo nějak vážně uvažovat o sebezničení, i když přiznávám, že i já jsem kdysi přemýšlela, že budu mít klid asi jen v hrobě a jak by to bylo fajn už nic nemuset, ale to jsem byla tak vyplivaná, že to tak nějak samo vyplynulo. Rychle jsem zase ty myšlenky zahnala, na to se mám příliš ráda, řekla jsem si a tu radost nikomu neudělám. Můj život zase není tak hrozný, nejsem nijak vážně nemocná, děti mám zdravé a celkem hodné, co by měli říkat lidi s rakovinou a podobnými nemocemi nebo po tragédii v rodině....a to mě udrželo a i dodnes drží při smyslech. A taky pocit, že zase bude líp, prostě musí být, páč tolik jsem toho štěstí ještě v životě snad nevyčerpala, aby už bylo jen špatně. Tak takhle to dělám já a takhle to vidím. A držím pěsti a palce a vůbec všechno, aby i u Tebe bylo líp. pussa


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#135 29. 4. 2010 7:27

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Můj život zase není tak hrozný, nejsem nijak vážně nemocná, děti mám zdravé a celkem hodné, co by měli říkat lidi s rakovinou a podobnými nemocemi nebo po tragédii v rodině....a to mě udrželo a i dodnes drží při smyslech.

Taky si podobné věci říkám, ale jen to zvyšuje můj pocit viny za to, že se cítím mizerně a nemám proč.
Dějí se mi v životě věci, které mě zasahují a které nemám šanci ovlivnit, a já jsem nucena se s tím vypořádat. Ale chápu, že jsou i horší věci. Nicméně toto vědomí nijak neumenšuje to, jak se cítím, naopak, zvýší pocit viny.

kdyby to bylo tak jednoduché, já si mohla naplácat na zadek, otočila se a jela dál...ale není.

Když jsem terapeutovi vyprávěla můj další- trochu brutální pokus o sebemrzačení, nic neříkal. Jen poslouchal.
Je divné to takhle slyšet nahlas. Když to vyslovím.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#136 29. 4. 2010 7:33

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Dějí se mi v životě věci, které mě zasahují a které nemám šanci ovlivnit, a já jsem nucena se s tím vypořádat.

Jaky veci napriklad? smile

(Ametyst mas me v ignor?)


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#137 29. 4. 2010 7:37

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Dějí se mi v životě věci, které mě zasahují a které nemám šanci ovlivnit, a já jsem nucena se s tím vypořádat.

Jaky veci napriklad? smile

(Ametyst mas me v ignor?)

Nemám Tě v Ignor, proč?
Něco jsem nezodpověděla, co jsem měla?
Ty věci bych Ti napsala raději soukromě.
Přes SZ.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#138 29. 4. 2010 7:50

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Jednoduse proto ze jsem to chtela vedet. smile 

Chapu Tve rozhodnuti ze to nechces psat tady. Kdyz budes chtit napis me e-mail. smile

Chci jen rict,ze existuje mnoho veci v zivotech nas vsech ktere jen zdanlive vypadaji ze je nemuzeme zmenit.
Pak jsou tu ale i ty samozrejme,ktere musime umet prijimat avsak jinak nez sebeposkozovanim. smile
Proto me zajimalo co napises. wink


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#139 29. 4. 2010 9:21

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Ametyst, co je k neuvěření, že jsi krásná? Co je neuvěřitelného na tom, že mᚠkrásné ruce? Jemnou bílou (zelenou, červenou) kůži? Že jsi jedinečný člověk? smile Co?

Tomuhle věřím. Věří tomu moje hlava.
A ještě pře půl rokem bych Ti tvrdila, že jsem sebevědomá holka, hrdá na to jak se dostala sama z chlastu, která by si v životě nemohla udělat do ruky takovou ránu, jaká se mi povedla před pár dny...kdy jsem se sama o sebe začala bát, že asi vykrvácím...
Strach tedy mám, ale ne ze smrti, nýbrž z toho, co by to znamenalo pro moje blízké.

Já bych se na to možná podívala ještě jinak. Zkus mi porozumět, netuším nakolik srozumitelně to napíšu..

Vidím to tak: vznikla jsem, jsem, jsem tady - to je jedna věc a to,  co se mi honí hlavou, jak jsem si to tam naskládala, jak jsem si vytvořila své jakoby druhé já - to myslící já - to je druhá věc.
Jsem jako tvor, člověk, žena, existuji, vypadám tak jak vypadám, a něco mě vytvořilo proto, abych zde byla. Věřím tomu, že to není jen tak, pro nic za nic,..Jsem tady, protože jsem důležitá. Jsem součástí, soukolím celého světa. A ten je vytvořen zcela geniálně - o tom snad nikdo nepochybuje.

Jak jsem psala - to moje druhá já - ty myšlenky, myšlení, vytvoření si v myšlenkách náhledu na sebe, vytvoření si vůbec svého celého příběhu(tedy mého života v mém podání a mým pohledem), to už je přece druhá věc, kterou my sami, každý z nás ovládáme a můžeme přepisovat.Třeba i promazávat, hlavně korigovat, tvořit. A to považuju za obrovský krok v mém poznání. A proto, když už tedy tady jsem, tak si to myšlení chci udělat takové - a tím následně pochopitelně  i svůj život tak, aby mi bylo příjemně.

A když to vidím takto, proč bych sobě, tomu důležitému tvorovi měla ublížit, by třeba "jen" fyzickou bolestí - ne!
Ametyst - tam jak ti psla Hirondel tu otázku.., škoda, že o tom nepíšeš veřejně, ale samozřejmě chápu, ta otázka byla podstatná. Pro tebe.
Krůček po krůčku to všechno půjde, ono to všechno co pro sebe dělᚠjednoho krásného dne "scvakne"  a budeš mít jasno. Mně se to někdy děje, zejména v noci. probudím se a vím , že poslední sen- polosen- nevímcotobylo - mi něco objasnil a vyloženě vstanu s větou - no jasně!! Vždy je to jasný!! Rychle se to oživím , znovu přehraju, uložím...a ..jdu
hjarta smile

Není tady

 

#140 29. 4. 2010 15:19

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Hirondel:

Pak jsou tu ale i ty samozrejme,ktere musime umet prijimat avsak jinak nez sebeposkozovanim. smile
Proto me zajimalo co napises.

Napsala jsem ti SZ.
Jistě, že se vše dá řešit jinak, než sebepoškozováním.
Já to tímhle neřeším, já si jen ulevuji.
Já vím, blbě.sad


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#141 29. 4. 2010 15:34

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Wiki napsal(a):

Krůček po krůčku to všechno půjde, ono to všechno co pro sebe dělᚠjednoho krásného dne "scvakne"  a budeš mít jasno. Mně se to někdy děje, zejména v noci. probudím se a vím , že poslední sen- polosen- nevímcotobylo - mi něco objasnil a vyloženě vstanu s větou - no jasně!! Vždy je to jasný!! Rychle se to oživím , znovu přehraju, uložím...a ..jdu
hjarta smile

Tomuhle moc nerozumím.
Co mi má scvaknout?
Já vím, že dělám hloupost, s tím řezáním.
Taky vím, že věci, co se mi děly a dějí, nejsou na sebevraždu a že se dějí mnoha lidem, co se nepoškozují.

Já se 35 let svého života nepoškozovala a ještě před rokem bych tu takové ženské, jako jsem já, psala, že se nemá ráda, apod.
Nikdy by mě nenapadlo, že se to může týkat i mně, navíc v tomhle věku. A dost možná bych jí dávala za příklad sebe, že jsem zvládla alkoholismus (zatím), atd.
Nikdo nevíme co nás čeká zítra a jak budeme reagovat.

Já byla donedávna vyrovnaný člověk, šastný se svou prací a rodinou.
Stačilo pár životních karambolů a "silná Ametyst" už není silná, už je na dně.

Asi potřebuji v tom dně pořádně vyráchat.
A pak se buď zvednu, nebo to skončím. Jiné řešení není. V tomhle stavu se nedá setrvávat celý život.

Pořád ale ještě věřím, že ta druhá půlka života prostě bude směrem nahoru.
Teď jsem hezky dole, a z nějakého nevědomého důvodu tu chci asi být.


Vaše reakce jsou pro mě zajímavé, ale zdá se, že kolik lidí, tolik cest. Jedny šaty nemohou padnout všem, a já se teď dívám, jak vám slušejí ty vaše. a zatím si myslím, že hledám jiné, nějaké, které padnou mně, na míru.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#142 29. 4. 2010 15:36

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Já to tímhle neřeším, já si jen ulevuji.

Ja jsem nepsala nic o reseni,to sis tam dodala sama.Ja psala o prijeti. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#143 29. 4. 2010 15:46

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

.......a zatím si myslím, že hledám jiné, nějaké, které padnou mně, na míru.

Vyborne smile  A najdes je jen Ty. stolt
Souhlasim. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#144 29. 4. 2010 15:53

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Já to tímhle neřeším, já si jen ulevuji.

Ja jsem nepsala nic o reseni,to sis tam dodala sama.Ja psala o prijeti. smile

Hir,
já Ti psala zprávu a ona Ti nedošla? Tak to teda nevím kam se zatoulala, a docela bych nerada, aby si ji četl někdo jiný, třeba kdo neví o co jde...sad


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#145 29. 4. 2010 15:56

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Já to tímhle neřeším, já si jen ulevuji.

Ja jsem nepsala nic o reseni,to sis tam dodala sama.Ja psala o prijeti. smile

Ano, Tys napsala:

Pak jsou tu ale i ty samozrejme,ktere musime umet prijimat avsak jinak nez sebeposkozovanim.

Já si to takhle vyložila.
nevím co si představit jinak pod pojmem
"přijímat sebepoškozováním"


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#146 29. 4. 2010 17:12

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Já si to takhle vyložila.
nevím co si představit jinak pod pojmem
"přijímat sebepoškozováním"

""Chci jen rict,ze existuje mnoho veci v zivotech nas vsech ktere jen zdanlive vypadaji ze je nemuzeme zmenit.
Pak jsou tu ale i ty samozrejme,ktere musime umet prijimat avsak jinak nez sebeposkozovanim. 
Proto me zajimalo co napises. ""

smile

Dam priklad. Napriklad pocasi je jednou z veci kterou nedokazes zmenit (nebo ano? nekdo to prej taky umi smile )
No a kdyz leje jako z konve a Tobe se to nelibi,nebo Ti to z nejakeho duvodu (jsi treba konecne na dovolene) pekne irituje,tak se take preci nema smysl kvuli tomu poskozovat a ulevit si tim ze kdyz to nemuzu zmenit tak si ulevim sebeposkozenim. 
To co mam na mysli je prijeti situace-ze prsi. Prijmout fakt ze prsi nebot v tomto pripade to jinak nepujde.
Proste to prijmout s moudrosti a vyrovnanosti,nikoli tim ze ztratis rovnovahu a budes si nejak ulevovat sebetriznenim.

Aby jsi chapal jak to myslim,reknu ti ze v mem pripade si pod pojmem reseni predstavuju nekolik cest a variant,pod slovem prijmout si predstavuju jen jednu cestu,variantu=prijmout=prijeti=vyrovnani se.  wink

Ta ZS se nikam nezatoulala,jen se proste podle mne neodeslala. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#147 29. 4. 2010 17:34

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Vaše reakce jsou pro mě zajímavé, ale zdá se, že kolik lidí, tolik cest. [b]Jedny šaty nemohou padnout všem,[/b] a já se teď dívám, jak vám slušejí ty vaše. a zatím si myslím, že hledám jiné, nějaké, které padnou mně, na míru.

Tohle mě zaujalo. Myslím, že můžou.

Zkus se na to podívat takhle:
Neexistuje vina..... protože já (a se mnou všichni živí tvorové) v každém okamžiku jednám tak, jak nejlépe dovedu a jak jsem připraven, a přijímám odpovědnost za to jednání.

Není to žádná poučka nebo berlička.
Pocit viny ochromuje... nedovoluje vnímat situaci nezaujatě a jako celek. A kromě jiného blokuje i schopnost myslet a učit se. Destrukce jako vyšitá.

Odpovědnost je kvalitativně jiná. Poskytuje člověku prostor, směr a sílu k jednání i myšlení, doplňuje a prolíná svobodnou vůli. A neblokuje komunikaci.
Takže je tvůrčí big_smile .

Myslím, že tohle je společné nám všem.

smile


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#148 29. 4. 2010 19:10

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

No a kdyz leje jako z konve a Tobe se to nelibi,nebo Ti to z nejakeho duvodu (jsi treba konecne na dovolene) pekne irituje,tak se take preci nema smysl kvuli tomu poskozovat a ulevit si tim ze kdyz to nemuzu zmenit tak si ulevim sebeposkozenim.

Já si neulevuji sebepoškozením kvůli obecným událostem, ale kvůli tomu, co se týká mně osobně.
Napíšu to tedy sem.
Jsou to věci, které mě zasáhly a obraly o sílu, a dotýkají se mě velmi, i když nechci.
Umřela mi blízká kamarádka, je to pár měsíců. Údajně nehoda.
Přišla jsem o práci, dobrou práci, která mi byla seberealizací, a ve které jsem byla fakt dobrá.
netušila jsem sama, jak taková věc může člověkem zatočit.
V neposlední řadě řeším od narození mého syna jeho postižení, se kterým se musí neustále vyrovnávat, a já jsem prostřeník, mezi ním a vnějším světem. jeho stav se zhoršil, a to  se mě taky dotýká. Dělá mi to starosti, přirozeně. Nejde mu o život, ale o kvalitu života.
Nezvládám to, i když jsem to 14 let zvládala. Někdy ten pohár zkrátka přeteče, no.

A vím, že se stávají i horší věci, ale já prostě neunesu ani tohle.

Upravil(a) Ametyst (29. 4. 2010 19:12)


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#149 29. 4. 2010 19:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Sebepoškozování

pussa storstark


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#150 29. 4. 2010 19:14

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Largo, Tvému příspěvku opravdu nerozumím.
Je to jakoby pro mě cizím jazykem.
Asi nejsem na úrovni, v níž bych to dokázala pochopit.
Ale věřím, že to bylo myšleno v dobrém.
smile
Děkuji


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů