Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#101 20. 4. 2010 9:38

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Začala jsem si v poslední době ubližovat.
Chodím rok na terapii, a symptomy se u mě střídají. Nucené zvracení, nadužívání léků bez suicidního úmyslu, řezání na rukou. (Dříve to byl alkohol a drogy)
Vše pečlivě před okolím tajím a maskuji. Docházejí mi už ale výmluvy, proč mám pořezané ruce.

Možná je to reakce na terapii.
Možná také reakce na to, že by terapie měla pomalu končit (si myslím, že po roce už bych měla "vykazovat výsledky", ale zatím je to skoro naopak). sad

Terapie mě drží nad vodou, ale zároveň si uvědomuji, že budu muset fungovat i bez ní.
Nevím, jestli jsem na to připravena, ji ukončit, v tuhle chvíli. Ne, terapeut mě nenutí, to já mám pocit, že bych "už měla".

A bojím se, že jakmile pomine sebepoškozování, začne něco jiného.
Doktor mi upřímně řekl, že je to vážné, i když jde jen o neurotické projevy (mám úzkostnou poruchu), a ne o psychózu.

Prošli jste si taky někdo obdobím, kdy jste se sebepoškozovali?
Mohli byste mi k tomu říct něco z vlastních zkušeností?

Odsuzovat ?? A za co ?
Že se snažíš s terapeutem objevit problém, kvůli kterému si způsobuješ bolest?
Neukončuj terapii. Na cestě k události, která tohle působí, nic neuspěcháš, a prodrat se společně nánosem, který si na sobě člověk vytvoří, aby přežil, může trvat velmi dlouho.
Není to "vina" tvoje ani terapeuta.
Znovu si uvědomovat věci, které člověk zapomněl nebo vytěsnil, chce nejen čas, ale i odvahu a sílu.
Myslím si, že ty tohle všechno máš. Jsi dobrá.

stolt


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#102 20. 4. 2010 12:47

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Largo napsal(a):

Odsuzovat ?? A za co ?
Že se snažíš s terapeutem objevit problém, kvůli kterému si způsobuješ bolest?
Neukončuj terapii. Na cestě k události, která tohle působí, nic neuspěcháš, a prodrat se společně nánosem, který si na sobě člověk vytvoří, aby přežil, může trvat velmi dlouho.
Není to "vina" tvoje ani terapeuta.
Znovu si uvědomovat věci, které člověk zapomněl nebo vytěsnil, chce nejen čas, ale i odvahu a sílu.
Myslím si, že ty tohle všechno máš. Jsi dobrá.

stolt

Děkuji Ti za ta slova, ani nevíš, jak je pro mě teď důležité přijetí.
I terapeut mi ho dává, jsem mu za to vděčná. Když je duše rozdrásaná, je pro ni každý projev pochopení obrovským darem. To si možná člověk, co je v pohodě, asi ani neuvědomí.

To, co jsem vytučnila, budu jistě potřebovat, ale vůbec si nejsem jistá, jestli to mám. Jestli na to mám. Okolnosti se mi stále ztěžují...

Děkuji Ti.
Někdy stačí s člověkem ale prostě jen být....


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#103 20. 4. 2010 13:37

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Sebepoškozování

Ametyst - ty jsi ušla už obrovský kus cesty v tom smyslu, že víš, že mᚠproblém a nechceš ho, chceš ho vyřešit. Chodíš na terapii, chceš o tom mluvit,  hledat důvod..atd..

Jestli je podstatou úzkostná porucha, zaměřila bych se spíše na naučení se změnění podstaty myšlení - toho základu-programu. Vím, že toho mᚠspoustu za sebou, takže je možné, žes už to zkoušela, zkusila bych i na tvém místě meditace atd . Věřila bych tomu, že se jedná o nastavení myšlení, ..víš jak to myslím..

Můj problém byl přesně takový - špatně nastavený program. Vlastně to, co jsem si o sobě myslela, nebyla pravda, myslela jsem si , že jsem někdo jiný, ne ta, která jsem si myslela...že jsem..rozumíš? big_smile  Ale byl to proces letitý - pochopitelně to nebylo jen tak.
S tím souviselo podceňování se, věčné strachy z něčeho, jakási bezradnost a neschopnost, neumění řešit běžné životní starosti či obyč. záležitosti a vlastně nepřebrání zodpovědnosti za všechno, co souvisí se mnou. Myslela jsem si, že život má běžet hladce a když se vyskytne překážka, tak je to katastrofa a mám "pos.aný život" a všichni ho mají v pořádku, pěknej, jen já ne... a podobné nesmysly.

Vidím problém samozřejmě skrz sebe, takže může můj náhled vyznět všelijak - spíše má úvaha. Radit ti si netroufám. smile
Každopádně ti držím palce a přeju hodně sil a lásky . Ta  byla také mým chybějícím základním kamenem...smile

Není tady

 

#104 20. 4. 2010 15:52

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Někdy stačí s člověkem ale prostě jen být....

Však jsme.... smile ....
Jsme tady, všichni, co čteme a učíme se s tebou.... a s každým, kdo je o kousek zkušenější.
Víš?

smile


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#105 20. 4. 2010 19:31

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Largo napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Někdy stačí s člověkem ale prostě jen být....

Však jsme.... smile ....
Jsme tady, všichni, co čteme a učíme se s tebou.... a s každým, kdo je o kousek zkušenější.
Víš?

smile

Ano, jste.
Děkuji.
To je asi to, co jsem tu hledala.hjarta


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#106 21. 4. 2010 8:25

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Wiki napsal(a):

Jestli je podstatou úzkostná porucha, zaměřila bych se spíše na naučení se změnění podstaty myšlení - toho základu-programu. Vím, že toho mᚠspoustu za sebou, takže je možné, žes už to zkoušela, zkusila bych i na tvém místě meditace atd . Věřila bych tomu, že se jedná o nastavení myšlení, ..víš jak to myslím..

Alternativních technik mám více za sebou, dost jsem se v tom před časem vyžívala, vč. meditace. bylo to takové experimentování. Zábavné, sebepoznávací. Nicméně, neměla jsem skutečný problém, jako mám teď. A asi jsem se to ani pořádně nenaučila.
Poslední dny  jsem začala mít nutkavé myšlenky na to, že bych to chtěla všechno "ukončit" (ne terapii, život), tak jsem si došla zase pro antidepresiva.

Teď mě čeká úkol říct to terapeutovi.
To bude problém. Ne ty prášky, ale ty suicidní myšlenky. Nevím, jak to udělat, aby to nevypadalo jako vyhrožování, a asi se mi to nepovede hned ze sebe vysypat.
Ale asi bych měla.
Zabývám se tím poměrně intenzivně. A nechci udělat nějakou hloupost, proto ta AD. I když je beru tři dny, a ještě nemohla zabrat...umřít nechci. Chci jen nebýt.
Chlast mi tohle poskytoval. Únik.
Ale tam už nechci.

Můj problém byl přesně takový - špatně nastavený program. Vlastně to, co jsem si o sobě myslela, nebyla pravda, myslela jsem si , že jsem někdo jiný, ne ta, která jsem si myslela...že jsem..rozumíš? big_smile

Rozumím. Na tohle už ale  já momentálně nemám sílu.

Myslela jsem si, že život má běžet hladce a když se vyskytne překážka, tak je to katastrofa a mám "pos.aný život" a všichni ho mají v pořádku, pěknej, jen já ne... a podobné nesmysly.

Takhle já to nemám. Naopak si myslím, že lidi mají kolikrát život horší, než já, že si nemám na co stěžovat, že nemám právo mít takové myšlenky...přesto je mám.
Chci utéct, odejít. Nebýt.

Zcela jistě to neudělám, ale ta touha tam je, silná.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#107 21. 4. 2010 15:21

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsala:
..... Teď mě čeká úkol říct to terapeutovi. To bude problém. Ne ty prášky, ale ty suicidní myšlenky.


Klidně mu to řekni, není se čeho obávat....není to nic zavrženíhodného ani potupného. Myslím si, že na světě není žádná tak blažená bytost (myšleno v tom nejlepším slova smyslu), která by se někdy neocitla v situaci, kdy nevěděla kudy kam a nechtěla "pryč". Bude ti rozumět.

Ametyst napsala:
....Naopak si myslím, že lidi mají kolikrát horší život než já, že si nemám na co stěžovat, že nemám právo mít takové myšlenky.


No... znám spokojeného bezdomovce a zase naopak někoho, kdo má všechno potřebné i nepotřebné, a přesto šastný není.
Myslím si, že ten bezdomovec je v pohodě proto, že se s nikým neporovnává (mimochodem, chodí čistý, zdraví a odpovídá lidem na pozdrav... a tak smile ). Movitý nešastník srovnává svůj  balík peněz s jinými balíky peněz  ( big_smile ) a žije ve strachu, že ho movitější neberou.

Chci říct, že jako svobodný člověk s osobitou myslí a srdcem mᚠprávo na jakékoliv myšlenky a mᚠprávo být nespokojená.
Pojímᚠvěci po svém. Ty jsi ty, tvůj život je jedinečný, stejně jako život jednoho každého člověka.

Jde o to, aby ti tvé úvahy a pocity neubližovaly. No, a protože nepřicházejí zničeho nic, někde bude prožitek, který je potřeba najít a podívat se na něj zblízka stolt .

Upravil(a) Largo (21. 4. 2010 15:43)


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#108 21. 4. 2010 16:18

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Sebepoškozování

Vždy Ametyst, jsi součástí tady toho všeho, jsi dokonalý člověk, stvořený přesně tak, jak měl a má být. Možná i s tou tvou (mojí, naší) pochybností o sobě. Mnohdy ani nevíme, že jsme dokonalí. Jen jsme se postupem času s růstem našeho poznání naučili se posuzovat, srovnávat atd...a z toho plynou naše nespokojenosti. Kdybychom tolik nemysleli...Já to taky neumím, taky je mi to nedosažitelné, možná je to v dnešní době i nemožné, jen tak být...nevím.
Ale uvědom si prosím, že jsi sestavená z miliard buněk, sehraných a seřízených tak, že mohou žít, myslet, radovat se, množit se, ..není to úžasné? Jak je vůbec možné, že se něco tak dokonalého narodí? Vznikne? A my zvažujeme bytí - nebytí...rozumíš jak to myslím, že je to prostě neskutečný dar, to tělo, i ta prokletá mysl smile .. a že tedy musel být důvod proč jsme tady. Takoví jací jsme, přesně takoví a ne jiní. Taková,  jaká jsi...hjarta

Jen se naučit se svou myslí zacházet. Osedlat si ji - aby dělala to, co chceme my, ne co chce sama ona..

Myslím, že bys měla mít důvěru k terapeutovi a říci mu, co se ti honí hlavou. Nikde není psáno, jak přesně má léčba probíhat, co je dobře a co je špatně. Třeba zrovna toto sdělení - otevření se, může být startem k něčemu moc důležitému. Co my můžeme vědět...ne? smile

Není tady

 

#109 21. 4. 2010 22:33

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Largo napsal(a):

Chci říct, že jako svobodný člověk s osobitou myslí a srdcem mᚠprávo na jakékoliv myšlenky a mᚠprávo být nespokojená.
Pojímᚠvěci po svém. Ty jsi ty, tvůj život je jedinečný, stejně jako život jednoho každého člověka.

Ty o terapii asi něco víš, že?
Mně tyhle komentáře přijdou dost trefa do černého.
Dík.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#110 21. 4. 2010 22:35

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Wiki napsal(a):

Myslím, že bys měla mít důvěru k terapeutovi a říci mu, co se ti honí hlavou. Nikde není psáno, jak přesně má léčba probíhat, co je dobře a co je špatně. Třeba zrovna toto sdělení - otevření se, může být startem k něčemu moc důležitému. Co my můžeme vědět...ne? smile

Jo, vím, že bych mu to měla říct, jen vůbec netuším jak.
Musím si to promyslet.
I Tobě patří velký dík za to, že se mnou tady prostě jsi.hjarta


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#111 22. 4. 2010 9:56

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Largo napsal(a):

Chci říct, že jako svobodný člověk s osobitou myslí a srdcem mᚠprávo na jakékoliv myšlenky a mᚠprávo být nespokojená.
Pojímᚠvěci po svém. Ty jsi ty, tvůj život je jedinečný, stejně jako život jednoho každého člověka.

Ty o terapii asi něco víš, že?

Ohó, ty umíš škrabkat za ouškem... rodna lol
Nevím. Jenom čtu a učím se od lidí smile . A chodím po světě nějaký pátek big_smile . Učím se i od tebe a od Wiki, ode všech... stolt .

Upravil(a) Largo (22. 4. 2010 10:13)


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#112 22. 4. 2010 12:16

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Sebepoškozování

Largo napsal(a):

Ametyst napsal(a):

Largo napsal(a):

Chci říct, že jako svobodný člověk s osobitou myslí a srdcem mᚠprávo na jakékoliv myšlenky a mᚠprávo být nespokojená.
Pojímᚠvěci po svém. Ty jsi ty, tvůj život je jedinečný, stejně jako život jednoho každého člověka.

Ty o terapii asi něco víš, že?

Ohó, ty umíš škrabkat za ouškem... rodna lol
Nevím. Jenom čtu a učím se od lidí smile . A chodím po světě nějaký pátek big_smile . Učím se i od tebe a od Wiki, ode všech... stolt .

jéžíši hromadné a kumulované škrábání?? !va lol

Ametyst - čoveče - vždy jsme všichni stejní, původně, jen jsme si do hlaviček naskládali - či nechali naskládat - během života různý věci - dobrý, ale  i sr.čky..(s prominutím rodna). A tak 2/3 života bych řekla, že budu dělat v tom pořádek a redukci. A prázdná místa - ty vymetené sra.ky, zase zaplňovat novými informacemi, pokud možno užitečnými..big_smile , než usoudím zase jinak...hjarta

škoda, že tě neznáme osobně, protože jsem si jista, že bychom ti udělili jen během 30vteřin min. 10 jedinečných kladných a ocenitelných vlastností. Chytrá - to už víme, vnímavá - taky, ...co tam mᚠdál? smile hjarta

Upravil(a) Wiki (22. 4. 2010 12:17)

Není tady

 

#113 22. 4. 2010 13:46

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Wiki napsal(a):

škoda, že tě neznáme osobně, protože jsem si jista, že bychom ti udělili jen během 30vteřin min. 10 jedinečných kladných a ocenitelných vlastností. Chytrá - to už víme, vnímavá - taky, ...co tam mᚠdál? smile hjarta

No nazdar! smile
hromadné škrábání.
To je něco jako swingers party?smile
tummenupp


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#114 22. 4. 2010 13:48

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Sebepoškozování

Skôr ono "šubrnění".... z jedného dielu tuším CSI.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#115 22. 4. 2010 15:21

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Wiki napsal(a):

škoda, že tě neznáme osobně, protože jsem si jista, že bychom ti udělili jen během 30vteřin min. 10 jedinečných kladných a ocenitelných vlastností. Chytrá - to už víme, vnímavá - taky, ...co tam mᚠdál? smile hjarta

No nazdar! smile
hromadné škrábání.
To je něco jako swingers party?smile
tummenupp

A helemese.... smile .... smysl pro humor a kladný vztah k sexu.... príííííma ! tummenupp
A pokračujem v jízdě .... big_smile


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#116 22. 4. 2010 16:37

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Sebepoškozování

Tak jsem se zase po čase dostala k tomu, abych si to tu pročetla a musím říct, že jsi mimořádně odvážná a skvělá baba, Ametyst. Obdivuju Tě nejen za to, jak se s tím svým problémem pereš, ale i za to, že vůbec mᚠtu osobní sílu a statečnost o tom mluvit. Kam se na Tebe hrabu s nějakým závislým Munďákem!
Teď mě čeká úkol říct to terapeutovi.

To bude problém. Ne ty prášky, ale ty suicidní myšlenky. Nevím, jak to udělat, aby to nevypadalo jako vyhrožování, a asi se mi to nepovede hned ze sebe vysypat.
Ale asi bych měla.
Zabývám se tím poměrně intenzivně. A nechci udělat nějakou hloupost, proto ta AD. I když je beru tři dny, a ještě nemohla zabrat...umřít nechci. Chci jen nebýt.
Chlast mi tohle poskytoval. Únik.
Ale tam už nechci.

Třeba to, že víš, že zpět do chlastu nechceš, je naprosto skvělý. A vůbec si nemysli, že by probírání Tvých sebevražedných myšlenek mohlo být považováno za vydírání, čím bys mohla toho terapeuta vydírat, vždy to, myslím, ani nejde. A navíc, jak tu už někdo psal, terapeut je tu od toho.
Já taky znám tu chu "nebýt", ale u mně nejde o sebevražedné myšlenky, na to se mám moc ráda, ale spíš o chu se vším praštit a utéct od toho, prostě jednou někdeb zastavit u lesa auto, vzít kabelku, vystoupit a odejít a jít a jít a jít a už se k tomu nevrátit, dokonce ani pomyšlení na děti mi ty myšlenky z hlavy nevypudí....ale ještě jsem to neudělala a zatím si myslím, že ani neudělám.
Tak Ti držím pěsti a přeju hodně sil do dalšího boje a vydrža! hjarta smile


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#117 22. 4. 2010 17:19

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Rosamunda napsal(a):

Třeba to, že víš, že zpět do chlastu nechceš, je naprosto skvělý. A vůbec si nemysli, že by probírání Tvých sebevražedných myšlenek mohlo být považováno za vydírání, čím bys mohla toho terapeuta vydírat, vždy to, myslím, ani nejde. A navíc, jak tu už někdo psal, terapeut je tu od toho.
.......
Tak Ti držím pěsti a přeju hodně sil do dalšího boje a vydrža! hjarta smile

To, že nechci zpět do chlstu, je jen tím, že jsem si toho fakt řádně užila. Po dvou letech abstinence mi to přijde škoda. Včera jsem držela láhev Fernetu v ruce, a čichla jsem si k ní...nic, nestojí to za to.

Vydírání terapeuta...no třeba aby si nemyslel, že chci jen přitáhnout jeho pozornost (on je často empatický a pozorný, nemůžu si stěžovat), že chci aby mě litoval, zajímal se o mě, že demonstruji nějakou sebevraždu tím jak to hlásám napřed.

AD na automutilaci asi stejně nefungují, ale snad na ty prolapsy nálady by mohly. ještě je brzo.

----------------------------------------------------------------------------------




edit.
Tady jsem část vymazala, přece jen už to bylo asi moc naturalistické, tak abych vás nevyděsila...




-----------------------------------------------------------------------------------

Já taky znám tu chu "nebýt", ale u mně nejde o sebevražedné myšlenky, na to se mám moc ráda, ale spíš o chu se vším praštit a utéct od toho, prostě jednou někdeb zastavit u lesa auto, vzít kabelku, vystoupit a odejít a jít a jít a jít a už se k tomu nevrátit, dokonce ani pomyšlení na děti mi ty myšlenky z hlavy nevypudí....ale ještě jsem to neudělala a zatím si myslím, že ani neudělám.

Jj, to je přesně ono. Taky si myslím, že to neudělám, dokud nepřijde zase nějaký prolaps. Proto to mé zoufalé vracení se k AD, které faaakt nechci, ale teď to vidím jako menší zlo.

Upravil(a) Ametyst (23. 4. 2010 7:25)


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#118 23. 4. 2010 9:46

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Vydírání terapeuta...no třeba aby si nemyslel, že chci jen přitáhnout jeho pozornost (on je často empatický a pozorný, nemůžu si stěžovat), že chci aby mě litoval, zajímal se o mě, že demonstruji nějakou sebevraždu tím jak to hlásám napřed.

Ametyst,
empatie, pozornost a soustředění patří k profesi každého dobrého terapeuta. Terapeut ví, že při sezení nemůže pracovat ani s domněnkami, ani na osobní rovině (to je, jak říkáš,  "... aby mě litoval, zajímal se o mě, že demonstruji nějakou sebevraždu tím, jak to hlásám napřed..." ). Kdyby ano, vyřadil by svou intuici, zkušenosti a vědění a nemohl by pro tebe udělat nic.

Krátce řečeno: s veškerou empatií, pozorností a soustředěním na problém terapeut  zůstává nad věcí.
Tvé starosti ustojí, stejně jako u dalších klientů. A pojmenovaná starost a bolest znamená přímější cestu k řešení - pro oba.
pussa

P.S. Piš .... nikoho neděsíš.

Upravil(a) Largo (23. 4. 2010 10:21)


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#119 23. 4. 2010 11:24

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Largo napsal(a):

P.S. Piš .... nikoho neděsíš.

Ne, to nemůžu až tak, psala jsem tam, co jsem si včera zase udělala a čím...trochu za hranicí snesitelnosti na tomto fóru. Asi by mě blokli.
To chápu.
Někdy ztrácím soudnost ve své bolesti a touze se o ni podělit...


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#120 23. 4. 2010 12:10

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Někdy ztrácím soudnost ve své bolesti a touze se o ni podělit...

Na to je dobrý terapeut ten nejlepší člověk...  a za čas se budeš moci podělit o radost stolt .
Vypsání na BB je dobrá věc... ale odbornou pomoc tak nahradit nejde.
Pouvažuj o tom....

Jo a nezapomeň, že jsme tady. (sakra, dnes jsem samá oprava hmm .... )

Upravil(a) Largo (23. 4. 2010 12:39)


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#121 23. 4. 2010 13:28

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Largo napsal(a):

Na to je dobrý terapeut ten nejlepší člověk...  a za čas se budeš moci podělit o radost stolt .
Vypsání na BB je dobrá věc... ale odbornou pomoc tak nahradit nejde.
Pouvažuj o tom....

O čem mám pouvažovat?
K terapeutovi chodím každý týden, s úzkostí jsem každý den (i noc).
Ale mᚠpravdu, ještě že ho mám, a můžu mu to říct...i když asi mu to neřeknu, takové podrobnosti, to je zbytečné popisovat způsob, jak a čím se řežu.
Pro něj je podstatné a alarmující, že to vůbec dělám.sad
Naštěstí není žádný zajíček nováček, a něco už za svou praxi slyšel a zažil.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#122 23. 4. 2010 14:01

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Largo napsal(a):

Na to je dobrý terapeut ten nejlepší člověk...  a za čas se budeš moci podělit o radost stolt .
Vypsání na BB je dobrá věc... ale odbornou pomoc tak nahradit nejde.
Pouvažuj o tom....

O čem mám pouvažovat?
K terapeutovi chodím každý týden, s úzkostí jsem každý den (i noc).
Ale mᚠpravdu, ještě že ho mám, a můžu mu to říct...i když asi mu to neřeknu, takové podrobnosti, to je zbytečné popisovat způsob, jak a čím se řežu.
Pro něj je podstatné a alarmující, že to vůbec dělám.sad
Naštěstí není žádný zajíček nováček, a něco už za svou praxi slyšel a zažil.

To je jen dobře stolt .
Abys mu popisovala, čím si ubližuješ, mě vůbec nenapadlo. Je moje chyba, že se mi tvoje fyzická bolest prolnula s psychickou a nevysvětlila jsem to.
Omlouvám se.


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#123 27. 4. 2010 6:25

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Jak jsem se informovala v oblastech a SU zaměřených (dikuzní fóra, poradny na netu), tak jsem nepoznala nikoho, kdo by se z toho vlastně dostal.
Jo, vlastně ano, pouze případy, kdy to dospívající dělali v pubertě, v rámci různých jiných experimentů, s drogami, apod. V rámci hledání hranic, poznávání možností těla a účinků. V rámci vývojové etapy. Tam to mělo dobrou prognózu.
Většinou z toho vyrostli.

Těch, u koho se to objevilo ve středním věku (tak jako u mě), je velmi málo. A nikdo z nich se z toho zatím nedostal.
sad
Jeden z nich to dokonce dost přehnal a pořezal se tak, že málem nepřežil. A to se vlastně ani nechtěl zabít. Je to docela nebezpečná činnost, jak to tak sleduji, a čím později to začne, tím horší prognóza.

Pokud je SU součástí  psychózy nebo hraniční poruchy, tam mi to přijde prostě jako jeden z průvodních jevů. Ale jakmile se to objeví u neurotiků ve středním věku, jako samostatný symptom, je to fakt divné. A snad neřešitelné.
K terapeutovi přece nemůžu docházet po celý život...va


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#124 27. 4. 2010 11:35

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Těch, u koho se to objevilo ve středním věku (tak jako u mě), je velmi málo. A nikdo z nich se z toho zatím nedostal.
sad

.......A snad neřešitelné.

Ahoj Ametyst,
never tomu.Nenech se tim vystrasit. 
Dala bych ruku do ohne za to ,ze resitelne je naprosto vsechno. smile 

My vsichni mame potencial najit cestu ven-vychod, ze zdanlive neresitelne situace. smile

Az se nasmertujes v mysleni jinym smerem (uveris v uspech, uveris v to, ze dokazes se napojit na neohraniceny potencial a dokazes jak se rika prekrocit svuj stin), pak jistojiste zaroven uvidis, ze to soucastne mysleni ktere Te dnes svazuje je naprostou iluzi.    wink


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#125 27. 4. 2010 13:42

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Sebepoškozování

Ja by som neverila štatistikám a "JPP".... Respektíve nepoznám nikoho, kto by 100% napĺňal tie štatistiky. A určite sú všade aj success stories, rovnako ako neúspechy. A koniec koncov, niekto musí by prvý... wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů