Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#76 13. 4. 2010 14:58

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

hirondel napsal(a):

Tohle vytucnene a predevsim ta posledni veta me osobne velice zaujala. (vim proc)
Pokud budes chtit Ametyst odpovedet,zajimalo by me zda tohle je z Tve vlastni hlavy ,nebo Ti tohle nekdo do hlavy implantoval. Jako zda jsi to nekde od nekoho prevzala.  smile

Jestli jsem to převzala, tak nevím od koho. Ty to víš?
Důležité pro mě je, že toto si opravdu myslím, a je mi jedno, jestli s tím už někdo přišel přede mnou, protože to je prostě empiricky ověřená pravda. Obecně známá. Není to ničí vlastnictví, tahle myšlenka.
Pokus se mi vysvětlit, kam tím míříš. Já to nevím.

Vim ze nic nevim. smile
Ptam se naprosto spontanne,to znamena tak jak me v tu chvili prave napadlo.
Jeste nevim kam tim mirim ale nekam urcite ano ,jinak bych se na to spontanne nezeptala.

Ono se to samo vyvrbi pokud je to dulezity. smile

Tve mysleni (viz vytucnene) je dle meho vzdaleneho pozorovani v rozporu s Tvymi pocity hluboko uvnitr.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#77 13. 4. 2010 15:02

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

hirondel napsal(a):

Neptala jsem se proc to delas. 

Vse naznacuje tomu ze to nevis. 
Tim ze Ti to dava smysl jsem mela na mysli prave tu docasnou naprosto iluzorni "ulevu".

Vypadá to, jako by ti vadilo, že Ti odpovídám. Nechci se cítit vinna, a mám pocit, že se snažíš ve mě vinu vzbudit.
Nepotřebuji se cítit ještě mizerněji, takhle mi to stačí. Až až.

Hluboce se prave ted mylis. Me vubec nevadi ze me odpovidas prave naopak. Kdybych nechtela nebudu si s Tebou povidat,tomu ver. smile

Tvuj pocit prameni z Tve mysli,je mylny neb ja nic takoveho co si interpretujes nedelam. Zkus to pochopit. smile
Zvladnes to,verim Ti Ametyst.
Nemam jediny duvod delat to co si Ty myslis.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#78 13. 4. 2010 15:05

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst,
prosim Te o jedno. Az toho budes mit plne zuby rekni me to narovinu. Posli me klidne i do vecnych lovist,ja Te budu respektovat a odejdu.


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#79 13. 4. 2010 16:18

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

Ametyst,
prosim Te o jedno. Az toho budes mit plne zuby rekni me to narovinu. Posli me klidne i do vecnych lovist,ja Te budu respektovat a odejdu.

Tak jsem asi paranoidní. Může být.
Prostě nerozumím tomu, co mi vlastně chceš svými příspěvky říct.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#80 13. 4. 2010 16:24

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

Ametyst napsal(a):

hirondel napsal(a):

Tohle vytucnene a predevsim ta posledni veta me osobne velice zaujala. (vim proc)
Pokud budes chtit Ametyst odpovedet,zajimalo by me zda tohle je z Tve vlastni hlavy ,nebo Ti tohle nekdo do hlavy implantoval. Jako zda jsi to nekde od nekoho prevzala.  smile

Jestli jsem to převzala, tak nevím od koho. Ty to víš?
Důležité pro mě je, že toto si opravdu myslím, a je mi jedno, jestli s tím už někdo přišel přede mnou, protože to je prostě empiricky ověřená pravda. Obecně známá. Není to ničí vlastnictví, tahle myšlenka.
Pokus se mi vysvětlit, kam tím míříš. Já to nevím.

Vim ze nic nevim. smile
Ptam se naprosto spontanne,to znamena tak jak me v tu chvili prave napadlo.
Jeste nevim kam tim mirim ale nekam urcite ano ,jinak bych se na to spontanne nezeptala.

Ono se to samo vyvrbi pokud je to dulezity. smile

Tve mysleni (viz vytucnene) je dle meho vzdaleneho pozorovani v rozporu s Tvymi pocity hluboko uvnitr.

Psalas, že víš proč,
pak zase že nevíš kam tím míříš, že tě to jen napadlo.
Opravdu nevím, jestli tedy něco sleduješ nebo ne, a docela se tím nechci zabývat, protože mám ted nějak jiné starosti.
Nezlob se.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#81 13. 4. 2010 17:21

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Jestli jsem to převzala, tak nevím od koho. Ty to víš?

Ametyst napsal(a):

Psalas, že víš proč,

To je nedorozumeni. 

Odpovidala jsem Ti na to ze  nevim odkoho jsi to prevzala- pokud jsi to prevzala.

To moje -"vim proc" patrilo k tomu ze ja vim proc me to zaujalo. Tyka se to toho ze ja jsem jednim z tech "blaznu" (jak jsi to napsala svym slovem) ,komu nevadi jak budu nekym prijata.   smile

Zlobit se na Tebe nebudu Ametyst. smile
  Je jen na Tobe zda semnou budes diskutovat nebo ne.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#82 13. 4. 2010 23:19

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Sebepoškozování

Ametyst: Mám se trestat za to, že se trestám...vyrážet klín klínem?

Nene, ametyst, chtěla jsem Tě jen navést k něčemu, co bys možná po vyzkoušení posoudila jako něco, co je skutečně problémové. Jsou lidé, kteří za  svoje "postižení" opravdu nemohou; nemohou se tomu vyhnout. Ty ano.

Není tady

 

#83 14. 4. 2010 7:46

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Tercila napsal(a):

Jsou lidé, kteří za  svoje "postižení" opravdu nemohou; nemohou se tomu vyhnout. Ty ano.

va
Jak to poznáš?
Myslíš tím, jako že nemám psychózu, schizofrenii, a tak své chování můžu ovládat?
Jasně že to můžu přestat dělat.
tak jako jsem přestala chlastat.
Jenže zjevně jen přestat s tím nějak neřeší tu potřebu. Přijde jiná.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#84 14. 4. 2010 11:56

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Sebepoškozování

Ono je hrozně těžké nebýt na něčem závislý,když už člověk jednou (nebo vícekrát?) nějaké závislosti propadl. Vím, o čem mluvím, mám přeléčného závisláka doma a věřte, že to není žádná procházka růžovým sadem ani pro mě ani pro něj. Myslím si, že vyplnit to prázdno, které po té závislosti asi nutně vznikne, je velice obtížné, nicméně zaplňovat ho další závislostí (v Tvém případě na sebepoškozování), je podle mě naprosto kontraproduktivní.
A co se týče přijetí "smečkou",pokud nejsou schopni se s Tvým bývalým i současným problémem vyrovnat a přijmout Tě takovou, jaká jsi i s Tvými chybami, tak by možná bylo na čase tu "smečku" vyměnit a začít znova, úplně jinak a úplně jinde. Držím palce, věřím, že to nějak zvládneš. hjarta


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#85 14. 4. 2010 12:59

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Sebepoškozování

Ametyst, možná , že Hir chtěla říci /možná!), že nemusí být všichni stádní (stádové?) typy. Že jsou individualisté, kteří se neazřazují nikam, tudíž není tragedií nebýt přijat... možná...možná tak to myslela - ale to jsem si tipla jen já.

Já osobně bych řekla, že být zavržen kolektivem je pro každého jedince trauma (viz.základy psychologie), ale někdo se s tím dokáže poprat a přizpůsobit se a prostě přijat . Být prostě "jiný". Co je "za tím" a proč se to stalo - to musí vědět, a možná ani nemusí, jen ten dotyčný. Ale v tom prvopočátku, v ten moment odmítnutí smečkou se bude cítit mizerně každá nepatolgická osobnost.  Pak se s tím naučí zacházet, ale nějaké stigma si ponese životem dál...třeba ono sebepoškozování a různé strachy a odmítání něčeho..atd, a třeba aniž to bude vědomé.

Myslím, že i u tebe  může být příčina hloub, třeba v nevědomí a tedy na ni vyptáváním se a povídáním si o tom ani nepřijdeme (ani terapeut), jsou na to ale určitě spec. psychol. metody.

Ty chodíš "jen" na skupinovou terapii? A na konzultace s psychologem? Podstupovala i jsi třeba hlubinnou terapii nebo např.  hodně chválené rodinné konstelace a podobné?
Pro mě (možná i pro mnohé další ,kteří rovnou při pohledu na krev omdlévají big_smile), která vřeští i při pořezání se o trávu- nešikovností pochopitelně - je toto počínání nepřestavitelné..smile . Možná proto jsou i některé reakce, i třeba moje, takové pitomoučké..smile , tak se na nás nezlob..ok? smile hjarta

Je dobře , že o tom píšeš, jsi evidentně chytrá holka, nic si nezastírᚠa chceš to řešit..tummenupp

Upravil(a) Wiki (14. 4. 2010 13:01)

Není tady

 

#86 14. 4. 2010 13:21

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Wiki napsal(a):

Ametyst, možná , že Hir chtěla říci /možná!), že nemusí být všichni stádní (stádové?) typy. Že jsou individualisté, kteří se neazřazují nikam, tudíž není tragedií nebýt přijat... možná...možná tak to myslela - ale to jsem si tipla jen já.

Cauky Wiki,
a jak se Te to tyka?  smile

Pokud se me chtela na neco Ametyst zeptat jak jsem to myslela ci nikoliv,nemyslim si ze to nemohla udelat sama ze potrebuje prostrednika. stolt


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#87 14. 4. 2010 13:42

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

Wiki napsal(a):

Ametyst, možná , že Hir chtěla říci /možná!), že nemusí být všichni stádní (stádové?) typy. Že jsou individualisté, kteří se neazřazují nikam, tudíž není tragedií nebýt přijat... možná...možná tak to myslela - ale to jsem si tipla jen já.

Cauky Wiki,
a jak se Te to tyka?  smile

Pokud se me chtela na neco Ametyst zeptat jak jsem to myslela ci nikoliv,nemyslim si ze to nemohla udelat sama ze potrebuje prostrednika. stolt

Ty jsi ale netýkavka, Hir..viď?
Ten příspěvek byl psán za MĚ, ne za tebe,.. s čímž jsem se ani netajila, ne big_smile ?

Upravil(a) Wiki (14. 4. 2010 13:51)

Není tady

 

#88 14. 4. 2010 14:08

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Wiki napsal(a):

hirondel napsal(a):

Wiki napsal(a):

Ametyst, možná , že Hir chtěla říci /možná!), že nemusí být všichni stádní (stádové?) typy. Že jsou individualisté, kteří se neazřazují nikam, tudíž není tragedií nebýt přijat... možná...možná tak to myslela - ale to jsem si tipla jen já.

Cauky Wiki,
a jak se Te to tyka?  smile

Pokud se me chtela na neco Ametyst zeptat jak jsem to myslela ci nikoliv,nemyslim si ze to nemohla udelat sama ze potrebuje prostrednika. stolt

Ty jsi ale netýkavka, Hir..viď?
Ten příspěvek byl psán za MĚ, ne za tebe,.. s čímž jsem se ani netajila, ne big_smile ?

offtopic 

Vis dobre co Ti sdeluju Wiki.    smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#89 14. 4. 2010 14:53

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

Wiki napsal(a):

Ametyst, možná , že Hir chtěla říci /možná!), že nemusí být všichni stádní (stádové?) typy. Že jsou individualisté, kteří se neazřazují nikam, tudíž není tragedií nebýt přijat... možná...možná tak to myslela - ale to jsem si tipla jen já.

Cauky Wiki,
a jak se Te to tyka?  smile

Pokud se me chtela na neco Ametyst zeptat jak jsem to myslela ci nikoliv,nemyslim si ze to nemohla udelat sama ze potrebuje prostrednika. stolt

va ? (nechápavého smajla jsem tu nenašla)
Ale co, nevím co mezi vámi je a je mi po tom houby, že jo. big_smile

Upravil(a) Rosamunda (14. 4. 2010 14:53)


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#90 14. 4. 2010 17:10

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Wiki napsal(a):

Myslím, že i u tebe  může být příčina hloub, třeba v nevědomí a tedy na ni vyptáváním se a povídáním si o tom ani nepřijdeme (ani terapeut), jsou na to ale určitě spec. psychol. metody.

Ty chodíš "jen" na skupinovou terapii? A na konzultace s psychologem? Podstupovala i jsi třeba hlubinnou terapii nebo např.  hodně chválené rodinné konstelace a podobné?
Pro mě (možná i pro mnohé další ,kteří rovnou při pohledu na krev omdlévají big_smile), která vřeští i při pořezání se o trávu- nešikovností pochopitelně - je toto počínání nepřestavitelné..smile . Možná proto jsou i některé reakce, i třeba moje, takové pitomoučké..smile , tak se na nás nezlob..ok? smile hjarta

Jo, příčina je zcela jistě v nevědomí, když o ní nevím.smile

Nechodím na skupinovou terapii,chodím na individuální terapii. Ve skupině bych spoustu věcí vůbec neřekla, jako v terapii s psychologem.
Co se týče těch jiných technik,
zkoušela jsem regresní terapii (u léčitele) a hypnoterapii přímo u psychiatra. Ten mě pak poslal za tímto mým psychologem, který je fakt skvělý.
Jen to prostě nějak trvá, ale to není jeho vina. On to ze mě nedostane jinak, než tak, že si na to časem za jeho asistence přijdu sama.

Co se týká omdlévání při pohledu na krev, tak možná se budeš divit, ale mám to tak podobně.
Mně se docela dělá šoufl, když se koukám na ty rány a odkapávající krev...fakt.
To je stejné, jako skutečnost, že mi chlast nikdy nechutnal, přesto jsem mu propadla na několik dlouhých let.

Asi jsem tímto vláknem nic nechtěla řešit (těžko čekat, že v diskuzi na Babinetu vyřeším své mnohaleté potíže), asi si jen ulevit a poptat se jiných, jak se s podobnou věcí vypořádali.
Člověku se těžkosti tak nějak líp snášejí, když na ně není sám.

Tvůj příspěvek mě potěšil, mám z něj pocit skutečného pochopení.
Tohle mi v poslední době hodně chybí.
I když tomu rozumím, je těžké chápat takový sebedestruktivní projev.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#91 15. 4. 2010 13:15

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Sebepoškozování

Ametyst, ty o tom toho víš tolik....myslím že tohle dává smysl - že na to musíš přijít sama, za jeho asistence...

Individuální terapie je jistě jiná, má svá specifika a výhody. Mě napadlo, jak to třeba mají "kolegové", kteří se také sebepoškozují. Jaké třeba našli oni důvody....proto mě trkla ta skupinová. Jistě - pro každého to není.

Je dobře, že sem píšeš. Že i ostatní vidíme, co se děje, co vůbec existuje, jak se lidé dívají na své problémy, jak je řeší.
O sebedestrukci toho vím také dost, možná mnoho z nás tady, ačkoliv nemáme jizvičky na kůži. Alkohol - moje dávná kamarádka - na alkohol forum jsem psala také to, co mnoho lidí nechápe, odsuzuje a třeba si stejnětak nedokáže představit. A to mi alkohol tak strašně nechutnal !! Ale "dokázala jsem to "  ! lol "prorazila jsem to". ..No nic - to jen pro odlehčení..

U tebe cítím nějakou symboliku - že nejde o říznutí samotné, ale o ten pocit "po" - je to  úleva?  "vypuštění" , přetlaku něčeho...?

Já mám v podvědomí určitě jednu věc, ale bojím se do toho nějak šourat, tudíž vše jsem nechala ležet. Mám takový dojem, že když jsem byla malá (pár živých snů, pár vzpomínek, pár záblesků..bo co to bylo), že jsem viděla na dvorku babičku zabíjet nějaké zvíře -husu nebo takové bílé opeřené zvíře a od mala pám úplnou paniku z toho bílého peří (jenom určitého). Absolutně nemám racionální důvod.
Nevím, co se odehrálo, ale nikdy mě to vědomě netížilo natolik, abych to zjišovala. Něco, zcela určitě, ano.
Myslím, že by někdo se mnou musel pracovat nějak hlubinně(neumím to nazvat přesněji big_smile ), abych se k tomu dostala, a abych to dokázala odstranit.
A že jsem od té doby nedokázala zabít ani mouchu (bez jakéhokoliv přehánění)? to už je jenom prkotina... smile

Není tady

 

#92 16. 4. 2010 13:23

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Wiki napsal(a):

Mě napadlo, jak to třeba mají "kolegové", kteří se také sebepoškozují. Jaké třeba našli oni důvody....proto mě trkla ta skupinová.

U nás ambulantně není skupinová terapie vůbec, ani pro běžnější druh potíží, natož pro nějaký specifický problém, jakým je sebepoškozování.
Nepříklad kamarádka chtěla chodit do skupiny pro týrané ženy. Nic takového nenašla.

Skupinovky v našem okolí jsou jen v léčebně.

Je dobře, že sem píšeš. Že i ostatní vidíme, co se děje, co vůbec existuje, jak se lidé dívají na své problémy, jak je řeší.

Myslím, že to spíš většině vadí, že to sem (nebo kdekoliv mimo spec. fora vytvořená a určená pro lidi se stejným problémem)píšu, protože je to pro mnoho lidí natolik za hranicí přijatelnosti, že se spíše setkávám s nepochopením a odsouzením.

U tebe cítím nějakou symboliku - že nejde o říznutí samotné, ale o ten pocit "po" - je to  úleva?  "vypuštění" , přetlaku něčeho...?

Samozřejmě. Je to úleva. když krvácí rána, vidím, jak krvácí duše. Není mi z toho sice dobře v tu chvíli, ale pak to přinese uklidnění. Vyplaví to endorfiny, proto ta závislost. Stejně jako když to někdo přehání se sportem. přepíná se, bolí to...ale pak se cítí dobře. A pro ten pocit je ochoten znovu a znovu jít do toho nepohodlí cvičení. Takhle to bohužel nemám, to by bylo společensky mnohem přijatelnější. Ale je to tentýž princip.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#93 18. 4. 2010 7:33

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Sebepoškozování

Ametyst,
a jak často to děláš?
Mᚠto spojené s nějakou činností? Jako třeba když se pohádᚠs chlapem...nebo tak.

Jak se taková věc řeší v terapii, konkrétně?

Není tady

 

#94 18. 4. 2010 12:25

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 2557

Re: Sebepoškozování

Ametyst,
Pročetla jsem tvoje příspěvky... a myslím si, že tvoje soušasné zhoršení má souvislost s tím jak psala Selim a i ty sama jsi to naukla, že jsi se dostala někam hoodně blízko tomu zranění duše a chce to jít dál. Ale jak jsi sama psala, nejsi ochotná se u psychoterapeuta uvolnit a odevzdat se emocím. Zeptej se sama sebe proč? Co by se asitak mohlo stát, kdyby jsi to před ním rozbalila? Věděl by něco před čím ty sama zavírᚠdveře... no a co? On je tam od toho. Nebo ty dveře sama nechceš otevřít před sebou? Bojíš se co tam za nima je? Většinou to bývají traumata z dětství, zasunutá hluboko a nechceme je vidět, ani slyšet o nich a právě, když se v současné době na ně narazí... co uděláme? ĄUplně blbou reakci, nesmyslnou, že ani sami ji nedokážem pochopit. No a můžu ti říct, že co se nám jeví jako obrovský démon, který nás chce sežrat (tak jsme ho videli v dětství a tak jsme ho uklidili), že to  ve skutečnosti a v současném vidění dospělého člověka po odkrytí jsou i nepochopitelné banality.... ano můžou to být i nemilé věci, ale když je pochopíš, tak se ti uleví. Možná si i popláčeš, ale nebude to pláč vzteku a lítosti nebo strach, ale opravdu úlevný pláč plný pochopení. Myslím, že i ty sama se chceš zbavit toho démona, ale zatím sbírᚠodvahu na odkrytí opony. Držím palečky! A ač to bude sebevíc bolestivější určitě lepší než současný stav sebetrýznění. Sama víš, že to není dobře, proto ten psycholog a i psaní sem. Přeji hooodně odvahy a sil.... bude líp uvid횠 hjarta


Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

 

#95 19. 4. 2010 11:55

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Sebepoškozování

Vůbec si nemyslím, že by někomu mělo vadit, že o tom sem i třeba jinak píšeš..a...pokud by to někomu vadilo, a bylo to, jak píšeš, za hranicí jeho přijatelnosti, pak má zřejmě problém on.

Šlo by předejít ataku tím způsobem, že si vyplavíš endorfiny jinak?? smile - asi blbá otázka, ale samozřejmě se nabízí...

Není tady

 

#96 19. 4. 2010 13:08

Largo
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 8. 2006
Příspěvky: 1222

Re: Sebepoškozování

Ametyst, hlasuju všemi deseti pro dobrého psychoterapeuta. A aby ti šlo rozhodování snáz, napíšu sem jednu příhodu z knížky Hvězdy a duše Mgr. Marie Hlávkové.

"Na závěr chci napsat jednu drobnou příhodu, která se stala mému klientovi s jeho malou dceruškou. Tento muž ke mně chodí do psychoterapie asi sedm měsíců a jeho léčebné procesy jsou velmi silné. Nikdy však doma před svou rok a tři čtvrtě starou dceruškou nemluvil otevřeně o tom, co se v terapii děje. To probíral pouze s manželkou. Nicméně dceruška zřejmě stejně vycítila, co se v jejím otci odehrává.
     Jednoho dne tedy otec odcházel opět na psychoterapii a zeptal se dcerky:
     "Víš, kam jde tatínek?"
     "Za paní doktorkou Maruškou," odpověděla bez váhání dcerka.
     "A co tam bude dělat?"
     "Brečet."
     "A proč?"
     "Aby nebolelo srdíčko."

par


Dobré věci v životě jsou věci nejtišší.

Není tady

 

#97 19. 4. 2010 19:55

majkafa
Host

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Samozřejmě. Je to úleva. když krvácí rána, vidím, jak krvácí duše. Není mi z toho sice dobře v tu chvíli, ale pak to přinese uklidnění. Vyplaví to endorfiny, proto ta závislost. Stejně jako když to někdo přehání se sportem. přepíná se, bolí to...ale pak se cítí dobře. A pro ten pocit je ochoten znovu a znovu jít do toho nepohodlí cvičení. Takhle to bohužel nemám, to by bylo společensky mnohem přijatelnější. Ale je to tentýž princip.

Ametyst, to se děje, i když to někdo se sportem nepřehání, ale prostě jenom normálně sportuje.
V jedné knížce jsem četla, že závislosti jsou různé. Na drogách, alkoholu, sebepoškozování, sportu, sexu, ...
Každý z nás nějaké má. Je důležité "vybrat" si takovou závislost, která nám ani jiným neškodí. Např. ten sport. Napadlo mě, možná to bude znít úsměvně, co kdybys zkusila třeba denně běhat? Mně to tenkrát nešlo, někdy jsem nebyla ani schopna vstát z postele. Ale pokud člověk chce, může si "vypěstovat" nějakou neškodnou závislost.

Upravil(a) majkafa (19. 4. 2010 19:58)

 

#98 19. 4. 2010 21:45

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Wiki napsal(a):

Vůbec si nemyslím, že by někomu mělo vadit, že o tom sem i třeba jinak píšeš..a...pokud by to někomu vadilo, a bylo to, jak píšeš, za hranicí jeho přijatelnosti, pak má zřejmě problém on.

Šlo by předejít ataku tím způsobem, že si vyplavíš endorfiny jinak?? smile - asi blbá otázka, ale samozřejmě se nabízí...

Ano, šlo.
Prací. O tu jsem právě ale přišla.
Momentálně bojuji s tím, abych neřízla moc hluboko, nejsem tu sama, udělala bych mnoho lidí nešAstných a to nechci.
Ale moc, mco bch chtěla nebýt.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#99 19. 4. 2010 21:52

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Largo napsal(a):

Ametyst, hlasuju všemi deseti pro dobrého psychoterapeuta.
par

Largo,
Já psychoterapeuta mám, a myslím, že toho nejlepšího, co můžu mít. smile
Dnes mi to znovu potvrdil.
Svým přístupem.
Jak umí být drsný, tak umí být empatický.
Jsem za něj vděčná.hjarta
Jen plakat tam neumím, to je pravda.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#100 19. 4. 2010 21:59

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

majkafa napsal(a):

Např. ten sport. Napadlo mě, možná to bude znít úsměvně, co kdybys zkusila třeba denně běhat?

Zkoušela jsem sportovat. Spinning, aerobik, běh, kolo, kolečkové brusle...
Něco jsem "přežila", jiné mě dostávaly do depresivních stavů.
Jela jsem na bruslích a tekly mi slzy po tváři. Bylo to čím dál horší.
Raději bych byla workholik.
Kéž by mi to bylo dopřáno.

Ale děkuji všem za nápady a za zájem, jste úžasní, že mě neodsuzujete. smile


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů