Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 6. 3. 2010 7:11

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Hela A napsal(a):

[ Sebepoškozování je i sebelítost, žárlivost, zloba, sobeckost. Sebepoškozování je o tom, že Ti chybí láska, sebeúcta, chybí Ti vděčnost za to, že jsi. To že jsme, je vždy velký zázrak. Chybí Ti vděk za vše, co Tě v životě potkalo - to dobré i to zlé.:

To mi zní trochu jako obvinění.
Nechci, aby mě někdo litoval, ale taky se nechci vinit za to co cítím.

Jsem ráda na světě, mám se ráda, nechci se zabít.
Dokonce mám ráda i své tělo, nic proti němu nemám. Já vím, že to zní dost v protikladu s tím, co dělám.
Ale automutilace není tak jednoznačná záležitost.
Jen mám potřebu zviditelnit sama pro sebe tu emocionální bolest.
Když teče krev, jako by to ospravedlnilo to, co cítím. Jako by to tím dostalo fyzickou podobu.

Ono ten popis působí poněkud děsivě.
Ale skoro bych řekla, že rozumím tomu, co píšeš. Musí to být velké zoufalství, když si člověk ublíží...takto vědomě.
Přemýšlelas nad tím, co při tom cítíš?
Je to úlevné, ublížit si? Pomáhá to?
Mᚠpak výčitky?
Za co se to trestáš?
Jak to zpracováváte v terapii?

Není tady

 

#52 4. 4. 2010 18:35

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Damila napsal(a):

Ono ten popis působí poněkud děsivě.
Ale skoro bych řekla, že rozumím tomu, co píšeš. Musí to být velké zoufalství, když si člověk ublíží...takto vědomě.
Přemýšlelas nad tím, co při tom cítíš?
Je to úlevné, ublížit si? Pomáhá to?
Mᚠpak výčitky?
Za co se to trestáš?
Jak to zpracováváte v terapii?

Co při tom cítím?
Úlevu. Teplou krev, adrenalin. Vidím ránu a říkám si, ano, takto se cítím. Takhle rozříznutá je moje duše, jako tohle zápěstí.
Výčitky mám, ale ne kvůli sobě, kvůli patrnerovi, který tohle nikdy nepochopí. A já tím zároveň zraňuji i jeho.

V terapii o tom mluvím. Terapeut je ze mě trochu nešastný. Protože tohle značí mnohem hlubší problém, než jak se to zdálo na začátku. To, že jsem se zhoršila, považuje za jeden ze symtomů provázející rozkrývání.
Něco jako obranný mechanismus. když se dostaneme k něčemu bolestnému, já to začnu zhmotňovat. Aby se mi to snad nezdálo tolik děsivé.
Souvisí to s mou minuloství, s dětstvím. Hluboce zasuté vzpomínky, které jsem vytěsnila, protože bolely. Teď bolí znova.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#53 6. 4. 2010 20:59

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Sebepoškozování

A jak jsi na tom teď, Ametyst? Cítíš nějaký posun?


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#54 8. 4. 2010 7:15

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Rosamunda napsal(a):

A jak jsi na tom teď, Ametyst? Cítíš nějaký posun?

Nevyřeší se to asi tak rychle. Vnější pnutí je příliš silné (sešlo se pár okolností, které mi na klidu nepřidají).
Je to asi deset dní, co jsem se řezala naposledy, ale mezitím proběhly dvě krizovky. Vybrečela jsem se z nich, ale dvě hodiny vzlyků taky nejsou příjemné...nicméně nenechávají takové stopy na těle, jako řezné rány.

Cítím skutečný absák, bažení, je to jako droga, takže - aspoň si to představuji, jak se řežu.
Ta potřeba tam je, i když to nechci dělat, nemůžu slíbit, že už to dělat nebudu.
Jak se dalo čekat, zhoršil a "alespoň" můj vztah k jídlu, neumím jíst normálně.

Jakoby mi tělo dávalo všemi možnými způsoby najevo, že něco není v pořádku.

Já to sakra slyším, ale co mám jako dělat???
To se mi chce zařvat na tu moji zmučenou duši. Ale nemůžu být na ni tak zlá...vždy ona mi to nedělá schválně, ona jen asi nemá jiné prostředky jak komunikovat. sad

Co Tvůj muž, jak to vypadá s ním, s vámi oběma?


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#55 8. 4. 2010 12:53

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Sebepoškozování

Ty jsi teda s tím jarem pěkně rozhašená, ale kdo není, že? U nás je to takové střídavě oblačno, střídavě mi Munďák připadá bezvadnej a střídavě nevím, co si myslet, páč chvílema mi připadá "ňákej divnej" a nevím jestli je to nemocí nebo práškama, co bere, nebo tím, že něco zakázaného požívá. Nicméně se od těchto úvah statečně snažím osvobodit, páč je to jeho život a já mu ho řešit nemůžu. Teď snad má zase výhled na nějakou práci, tak snad mu to vyjde. A Tobě držím moc pěsti, a je Ti líp. pussa


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#56 8. 4. 2010 13:17

Vachu
♥♥♥♥♥--
Místo: Brno
Registrovaný: 25. 6. 2009
Příspěvky: 767

Re: Sebepoškozování

Tak jsem dnes četl rozhovor s hercem Miroslavem Vladykou... v jeho závěru odpovídal na otázku, zda ho nějak změnila padesátka? - Odpověděl: Čas je dražší, už mě nebaví řeči v hospodě...

A tak mě při procházení tohoto vlákna napadlo, že se vlastně sebepoškozujeme každý z nás, když se zabýváme povrchními věcmi, hádkami, vzájemnými naschvály...  místo abychom žili nejlíp jak to jen dokážeme - protože čas, nᚠčas zde, ten je tak drahý...

A že se někdo poškozuje vědomě... to je zlé... ale vlastně to lze pochopit... chápání, myšlenkové pochody - všechno je to tááák složité a možnost by jen malé odchylky je docela dost pravděpodobná...
Kromě toho - vztahy lidí mezi sebou navzájem - škoda mluvit... sad dumbom

Není tady

 

#57 9. 4. 2010 6:20

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Cítím skutečný absák, bažení, je to jako droga, takže - aspoň si to představuji, jak se řežu.
Ta potřeba tam je, i když to nechci dělat, nemůžu slíbit, že už to dělat nebudu.
Jak se dalo čekat, zhoršil a "alespoň" můj vztah k jídlu, neumím jíst normálně.

Jakoby mi tělo dávalo všemi možnými způsoby najevo, že něco není v pořádku.

Já to sakra slyším, ale co mám jako dělat???

Co se vůbec dá v takové situaci dělat?
Asi jen o tom mluvit. Nebo psát, podle toho, jak je kdo založený.

Ten pláč Ti pomáhá? Cítíš se po tom lépe?

Problémy s jídlem? To myslím souvisí. Co si tím odpírᚠ, jaké ještě jiné slasti života? A co To z Tebe vlastně krvácí, co potřebuješ dostat ven z těla?

Není tady

 

#58 9. 4. 2010 8:28

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Sebepoškozování

Ametyst:
Nevyřeší se to asi tak rychle. Vnější pnutí je příliš silné (sešlo se pár okolností, které mi na klidu nepřidají).
Je to asi deset dní, co jsem se řezala naposledy, ale mezitím proběhly dvě krizovky. Vybrečela jsem se z nich, ale dvě hodiny vzlyků taky nejsou příjemné...nicméně nenechávají takové stopy na těle, jako řezné rány.

Cítím skutečný absák, bažení, je to jako droga, takže - aspoň si to představuji, jak se řežu.
Ta potřeba tam je, i když to nechci dělat, nemůžu slíbit, že už to dělat nebudu.
Jak se dalo čekat, zhoršil a "alespoň" můj vztah k jídlu, neumím jíst normálně.

Jakoby mi tělo dávalo všemi možnými způsoby najevo, že něco není v pořádku.

Já to sakra slyším, ale co mám jako dělat???
To se mi chce zařvat na tu moji zmučenou duši. Ale nemůžu být na ni tak zlá...vždy ona mi to nedělá schválně, ona jen asi nemá jiné prostředky jak komunikovat. sad

No tak nám to tady popiš, pokud to jde, co se děje, třeba pak nebudeš mít takové bažení (to je ale hnusný slovo, crawing je lepší) a pokud to jde vybrečet, tak si myslím, že je to lepší cesta a možná i známka toho, že se něco pohnulo.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#59 11. 4. 2010 13:48

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Damila napsal(a):

Co se vůbec dá v takové situaci dělat?
Asi jen o tom mluvit. Nebo psát, podle toho, jak je kdo založený.

Ten pláč Ti pomáhá? Cítíš se po tom lépe?

Problémy s jídlem? To myslím souvisí. Co si tím odpírᚠ, jaké ještě jiné slasti života? A co To z Tebe vlastně krvácí, co potřebuješ dostat ven z těla?

Co se dá dělat?
Jo, asi mluvit o tom.
Píšu o tom často, píšu si i deníky, pak je pálím, ale mluvit je pro mě mnohem t잚í, a taky ...jak bych to řekla...očistnější?

Pláč mi nepomáhá, ne tak, že by mi bylo líp, jen v tom nejhorším se místo krve řinou slzy.

Problémy s jídlem, to tak nějak souvisí. Závislosti celkově.
Jaké slasti si odpírám? Jo, na tom něco bude...
Co potřebuji z těla dostat s krví ven?
Zlost, smutek, bolest.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#60 11. 4. 2010 19:22

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Rosamunda napsal(a):

No tak nám to tady popiš, pokud to jde, co se děje, třeba pak nebudeš mít takové bažení (to je ale hnusný slovo, crawing je lepší) a pokud to jde vybrečet, tak si myslím, že je to lepší cesta a možná i známka toho, že se něco pohnulo.

Vybrečet to jde, ale nevyřeší se tím nic. jen to přežiju.
Navíc, dnes jsem se znovu řízla, úleva.Svému terapeutovi to napráskám, on mě neodsoudí.
Škoda, že v terapii neumím plakat tak jako doma. To by mi pomohlo, prožít si ty emoce u něj. nejsem schopná.
Neumím se uvolnit. On by mě už díky tomu změknutí přivedl blíže podstatě.
Takhle já jsem tam tvrdá, hrdá, silná, dělám, že se nic neděle...
I když mu někdy říkám, že je mi mizerně, jako bych to před ním nedokázala prožít.grater


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#61 11. 4. 2010 20:14

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Sebepoškozování

Ametyst: ale dvě hodiny vzlyků taky nejsou příjemné...nicméně nenechávají takové stopy na těle, jako řezné rány.

Tak vezmi fixu a tělo si počmárej. Nebo popiš.
Na rozdíl od "památek" řezných ran budeš aspoň vědět, jak Ti při tom bylo.
A ještě něco bych Ti poradila: zavaž si oči šátkem a žij takhle se všemi činnostmi, na které jsi zvyklá, aspoň jeden den. Abys konečně pochopila, co je to skutečná zmučená duše.

Není tady

 

#62 11. 4. 2010 21:27

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

No tak nám to tady popiš, pokud to jde, co se děje, třeba pak nebudeš mít takové bažení (to je ale hnusný slovo, crawing je lepší) a pokud to jde vybrečet, tak si myslím, že je to lepší cesta a možná i známka toho, že se něco pohnulo.

Vybrečet to jde, ale nevyřeší se tím nic. jen to přežiju.
Navíc, dnes jsem se znovu řízla, úleva.Svému terapeutovi to napráskám, on mě neodsoudí.
Škoda, že v terapii neumím plakat tak jako doma. To by mi pomohlo, prožít si ty emoce u něj. nejsem schopná.
Neumím se uvolnit. On by mě už díky tomu změknutí přivedl blíže podstatě.
Takhle já jsem tam tvrdá, hrdá, silná, dělám, že se nic neděle...
I když mu někdy říkám, že je mi mizerně, jako bych to před ním nedokázala prožít.grater

Tak jsem dnes narazila na Tve vlakno Ametyst.


Jak to tak sleduju z povzdali,tak muj nazor -  pohled na Tve odpovedi- reakce k diskutujicim, je,ze na vsechno mas odpoved=temer odborne vysvetleni a znalost sve situace. To teeeemer vypada (zdani me vsak muze klamat) ze Ty zde nehledas tohle ,cituji Te- "Hledám tady podporu, pomoc v řešení. To je vše."
Ty se potrebujes podle mne nejen vykecat. Tobe tohle dela dobre,vypravet lidem o svem zivotnim zoufani.

Neco se me na Tobe nezda. Jeste nevim co to je. 

Ta vytucnena veta-ze vybrecet se,to nic nevyresi ,jen to prezijes. Co to znamena? Co prezijes?


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#63 11. 4. 2010 21:33

Axi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 24. 1. 2006
Příspěvky: 2857

Re: Sebepoškozování

Tercila napsal(a):

Abys konečně pochopila, co je to skutečná zmučená duše.

Abys konečně pochopila? Bože, to je žvást. Ty víš, jak jí je? Ty víš, co je to skutečná zmučená duše? roll


Jsme příliš slábi ve víře a svatou pravdu na kříž vlekou...

Není tady

 

#64 12. 4. 2010 5:57

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Sebepoškozování

Tercila napsal(a):

Abys konečně pochopila, co je to skutečná zmučená duše.

Tohle se mi zdá taky docela drsné.
Člověk, který se řeže, je asi dostatečně zmučený, že má takovou potřebu si škodit.

Myslíš, že slepota je strašnější, než bolest duše, co není vidět?
Myslíš, že prožití fiktivní bolesti (simulovaná slepota) někomu pomůže cítit se líp?

Jinak ten tápad s těma fixkama, to je zajímavé.
Napadlo mě jen, co by to vlastně ukazovalo, to, kam by se jinak řízla?
Ale tam nebude to vypuštění emocí (slzy, krev), na druhou stranu, fixka se časem umaže, jizvy ne.
Ale možná ani tak nejde o estetiku. Možná spíš o intenzitu.

Upravil(a) Damila (12. 4. 2010 6:08)

Není tady

 

#65 12. 4. 2010 6:05

Damila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 4. 2007
Příspěvky: 4679

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

Ty se potrebujes podle mne nejen vykecat. Tobe tohle dela dobre,vypravet lidem o svem zivotnim zoufani.

Já myslím, že většina lidí si tady jde vylít srdíčko ve svém životním zoufání, že si jde jen postěžovat, přijde pro pohlezení, pro pocit, že není sám na světě se svým problémem. Děllám to taky tak. smile
Ametyst v úvodu hledá někoho, kdo tím prošel, a úspěšně. Možná hledá vzor, jak z toho ven. Jestli ho přijme, je její volba.
Kdo hledá skutečnou pomoc, nejde na Babinet, ale vyhledá odborníka.
Tam Ametyst je, v terapii. Zdá se, že na to nekašle a snaží se, jen to asi není tak snadné, jak se zdá. Přijdu a koupím. Jako v obchodě...

Není tady

 

#66 12. 4. 2010 10:40

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Tercila napsal(a):

Ametyst: ale dvě hodiny vzlyků taky nejsou příjemné...nicméně nenechávají takové stopy na těle, jako řezné rány.

Tak vezmi fixu a tělo si počmárej. Nebo popiš.
Na rozdíl od "památek" řezných ran budeš aspoň vědět, jak Ti při tom bylo.
A ještě něco bych Ti poradila: zavaž si oči šátkem a žij takhle se všemi činnostmi, na které jsi zvyklá, aspoň jeden den. Abys konečně pochopila, co je to skutečná zmučená duše.

Mám se trestat za to, že se trestám...vyrážet klín klínem?


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#67 12. 4. 2010 10:44

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

Jak to tak sleduju z povzdali,tak muj nazor -  pohled na Tve odpovedi- reakce k diskutujicim, je,ze na vsechno mas odpoved=temer odborne vysvetleni a znalost sve situace. To teeeemer vypada (zdani me vsak muze klamat) ze Ty zde nehledas tohle ,cituji Te- "Hledám tady podporu, pomoc v řešení. To je vše."
Ty se potrebujes podle mne nejen vykecat. Tobe tohle dela dobre,vypravet lidem o svem zivotnim zoufani.

Neco se me na Tobe nezda. Jeste nevim co to je. 

Ta vytucnena veta-ze vybrecet se,to nic nevyresi ,jen to prezijes. Co to znamena? Co prezijes?

Ano, dost jsem to probírara, ze všech stran, tedy i po odborné stránce. Vem si, že jsem přes rok a čtvrt v terapii, takže na to koukám i z té stránky psychologické, za strany terapeuta. To ani nejde jinak.


Co se týče toho, co přežiju, tak tím mám na mysli akutní bolest ,  pnutí.
Znᚠten pocit? Víš jak umí bolet duše?
Tak mi rozumíš...


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#68 12. 4. 2010 11:10

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Ano, dost jsem to probírara, ze všech stran, tedy i po odborné stránce. Vem si, že jsem přes rok a čtvrt v terapii, takže na to koukám i z té stránky psychologické, za strany terapeuta. To ani nejde jinak.


Co se týče toho, co přežiju, tak tím mám na mysli akutní bolest ,  pnutí.
Znᚠten pocit? Víš jak umí bolet duše?
Tak mi rozumíš...

Ahoj Ametyst, smile
tesi me ze jsem Te odhadla na to ze muj vstup uneses s klidem. smile

Stava se z pacienta psycholog,takhel to myslis? wink   

Ametyst ja neznam pocit jak boli duse podle Tveho vlastniho vnimani a tedy jinak receno podle toho cemu Ty rikas bolest duse.

Ja osobne nemam za to ze dusi muze neco bolet. smile  Dle mne to lidska mysl a jeji projevy,nikoli duse.

Jestlize placem se nic nevyresi podle Tebe ,jen to prezijes (=pnuti ,bolest) pak tedy zaroven vis ze rezanim se,take nic NEvyresit (neresis) a take to jen prezijes.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#69 12. 4. 2010 17:11

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

Stava se z pacienta psycholog,takhel to myslis? wink

Ne, to určitě ne. Ale za tu dobu už vím, jak se psycholog zeptá,  na co se zaměří, a samozřejmě, když mám nějaký problém, automaticky si kladu tyhle otázky také.


hirondel napsal(a):

Ja osobne nemam za to ze dusi muze neco bolet. smile  Dle mne to lidska mysl a jeji projevy,nikoli duse.

Jestlize placem se nic nevyresi podle Tebe ,jen to prezijes (=pnuti ,bolest) pak tedy zaroven vis ze rezanim se,take nic NEvyresit (neresis) a take to jen prezijes.

Já neříkám, že duši něco bolí, ale že mě (moje celé já, které se sekládá mj. i z duše), bolí právě tahle část. Duše.
A dokáže bolet naprosto fyzicky. Tak, že se ani tělo nemůže pohnout. Tak, že Tě to paralyzuje.
Kdybych to nezažila, asi bych si taky ukala na čelo.
A ano, vím, že řezáním nic nevařeším. To vím moc dobře.
je to jen projev, symptom.
Ne řešení.

hirondel napsal(a):

tesi me ze jsem Te odhadla na to ze muj vstup uneses s klidem

Kdybys věděla, cojsem o sobě slyšela za horší věci, třeba i v terapii...
Napsalas to slušně a upřímně, za to jsem Ti vděčná.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#70 13. 4. 2010 9:12

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

hirondel napsal(a):

Stava se z pacienta psycholog,takhel to myslis? wink

Ne, to určitě ne. Ale za tu dobu už vím, jak se psycholog zeptá,  na co se zaměří, a samozřejmě, když mám nějaký problém, automaticky si kladu tyhle otázky také.

Nemyslela jsem to doslovne smile


Ametyst napsal(a):

hirondel napsal(a):

Ja osobne nemam za to ze dusi muze neco bolet.   Dle mne to lidska mysl a jeji projevy,nikoli duse.

Jestlize placem se nic nevyresi podle Tebe ,jen to prezijes (=pnuti ,bolest) pak tedy zaroven vis ze rezanim se,take nic NEvyresit (neresis) a take to jen prezijes.

Já neříkám, že duši něco bolí, ale že mě (moje celé já, které se sekládá mj. i z duše), bolí právě tahle část. Duše.
A dokáže bolet naprosto fyzicky. Tak, že se ani tělo nemůže pohnout. Tak, že Tě to paralyzuje.
Kdybych to nezažila, asi bych si taky ukala na čelo.
A ano, vím, že řezáním nic nevařeším. To vím moc dobře.
je to jen projev, symptom.
Ne řešení.

Rozumim Ti,presto si opet stojim na svem ze duse neboli. smile  To nedela duse-to dela Tvoje mysl. smile

Ano Ty vis ze tim projevem nic nevyresis a presto si dal myslis, ze to ma pro Tebe smysl. V tom vidim osobne ten rozpor.(protiklad)


hirondel napsal(a):

tesi me ze jsem Te odhadla na to ze muj vstup uneses s klidem

Ametyst napsal(a):

Kdybys věděla, cojsem o sobě slyšela za horší věci, třeba i v terapii...
Napsalas to slušně a upřímně, za to jsem Ti vděčná.

Za to me nemusis byt prosim vdecna. Ale pokud si to prejes....... smile wink


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#71 13. 4. 2010 9:17

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

já bych se na společnost vykašlala, a si lidi myslí co chtějí (tedy pokud by pak Tvé jednání nebylo třeba v rozporu se zákonem, tak daleko bych nešla) a žila bych tak, jak to vyhovuje mně, proč brát celý život ohledy na ostatní a sama se trápit tak, až si z toho musím ubližovat?

To dává smysl. Rozumu, ne mé psychice. sad
Ta si myslí něco jiného, a jelikož je rozum moudřejší a ustoupí, tak má Psýché prpostor se projevit. smile

Chtě nechtě žijeme ve společnosti a přizpůsobovat se musíme. Jeden za základních potřeb člověka je potřeba přijetí. Kmenem, společností, rodinou.
Máme to tak všichni. Není nikdo (krom pár "bláznů"), komu by absolutně nezáleželo na ostatních a na tom, jak jimi budou přijati.
Být nepřijat tlupou (smečkou) být odsouzen k smrti.

Tohle vytucnene a predevsim ta posledni veta me osobne velice zaujala. (vim proc)
Pokud budes chtit Ametyst odpovedet,zajimalo by me zda tohle je z Tve vlastni hlavy ,nebo Ti tohle nekdo do hlavy implantoval. Jako zda jsi to nekde od nekoho prevzala.  smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#72 13. 4. 2010 14:14

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

Hirondel,
k tomuto:

Ano Ty vis ze tim projevem nic nevyresis a presto si dal myslis, ze to ma pro Tebe smysl. V tom vidim osobne ten rozpor.(protiklad)

Nemá to pro mě žádný smysl. Vidím nesmyslnost svého počínání.
A nedokážu Ti odpovědět na to, proč to dělám, jinak, než že nevím, jen mi to dočasně pomůže ulevit.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#73 13. 4. 2010 14:17

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

Tohle vytucnene a predevsim ta posledni veta me osobne velice zaujala. (vim proc)
Pokud budes chtit Ametyst odpovedet,zajimalo by me zda tohle je z Tve vlastni hlavy ,nebo Ti tohle nekdo do hlavy implantoval. Jako zda jsi to nekde od nekoho prevzala.  smile

Jestli jsem to převzala, tak nevím od koho. Ty to víš?
Důležité pro mě je, že toto si opravdu myslím, a je mi jedno, jestli s tím už někdo přišel přede mnou, protože to je prostě empiricky ověřená pravda. Obecně známá. Není to ničí vlastnictví, tahle myšlenka.
Pokus se mi vysvětlit, kam tím míříš. Já to nevím.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 

#74 13. 4. 2010 14:46

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Sebepoškozování

Ametyst napsal(a):

Nemá to pro mě žádný smysl. Vidím nesmyslnost svého počínání.
A nedokážu Ti odpovědět na to, proč to dělám, jinak, než že nevím, jen mi to dočasně pomůže ulevit.

Neptala jsem se proc to delas. 

Vse naznacuje tomu ze to nevis. 
Tim ze Ti to dava smysl jsem mela na mysli prave tu docasnou naprosto iluzorni "ulevu".


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#75 13. 4. 2010 14:57

Ametyst
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 22. 5. 2008
Příspěvky: 812

Re: Sebepoškozování

hirondel napsal(a):

Neptala jsem se proc to delas. 

Vse naznacuje tomu ze to nevis. 
Tim ze Ti to dava smysl jsem mela na mysli prave tu docasnou naprosto iluzorni "ulevu".

Vypadá to, jako by ti vadilo, že Ti odpovídám. Nechci se cítit vinna, a mám pocit, že se snažíš ve mě vinu vzbudit.
Nepotřebuji se cítit ještě mizerněji, takhle mi to stačí. Až až.


I hide my feeling behind a smile.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů