Oznámení

2. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

2. listopadu : Univerzální tvarohové těsto, ze kterého připravíte mnoho variant různorodých sladkých dobrot!

2. listopadu : Začátek adventu se každý rok mění. Letos si první svíčku na věnci zapálíme už 28.listopadu

#1 27. 2. 2010 13:51

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Rakovina prsu a antiperspiranty

Ahoj Babinetky, dneska mi prisel mail od kamaradky, preposilam ho dal. Docela me donutil k zamysleni (jen dodavam, ze uvedene latky maji vsechny antiperspiranty, co mam doma sad ):

Rakovina prsu - doporučuji přečíst
Mile zeny a holky, které jste v mém adresáři, dostala jsem zajímavý mail ohledne rakoviny prsu a jedné z jejich možných příčin - už několik let (po jednom doporučení) pečlivě čtu složení při výběru přípravků pro hygienu v oblasti podpaží a vyhýbám se všem, jehož součástí  je "aluminium zirkonium" a tento mail mě v tomto mém počinu jen utvrdil!!!
Dobrý den přeji.
Tento mail je skutečně velmi důležitý pro Vás všechny mladé, starší a ty v nejlepším věku.
Léta používám antiperspirant - kuličku od firmy Nivea. A hle,                   v podpaží se mně udělaly červené měkké a tvrdší a tvrdé boule a tak jsem začala běhat po doktorech o sto šest. A výsledek ? Nemám se holit a nemám používat antiperspiranty!!!!!!!!!!!!!!! Jak úžasné doporučení!!!!!!!!!!! Tak se holím zásadně večer, používám deodorant od firmy Just, který je vyroben z bylinek.

RAKOVINA PRSU 
Jednou z příčin vedoucích ke vzniku rakoviny prsu je používání ANTIPERSPIRANTU. Většina výrobku pro osobní odsmraďování jsou tzv. antiperspiranty deodoranty. Jdete domu a mrknete se na obal.
Deodorant je v pohodě, antiperspirant nikoli. Jak poznáte antiperspirant? Kromě toho, ze by antiperspirant mělo být napsáno na obalu, což bohužel není vždy pravidlem, je hlavní složkou antiperspirantu Aluminium Chlorohydrate nebo něco tomu velmi  podobného. Důležité je v tomto případě to Aluminium! Jde o sloučeninu hliníku, jejímž úkolem je proniknout do pokožky                     a blokovat funkci potních žláz. Je-li na obalu výrobku pod nadpisem složení (Ingredients) napsáno všechno možné jiné než Aluminium, jedná se s největší pravděpodobností o pouhý deodorant, který voní, ale neblokuje přitom proces pocení.
Důvody, proč mít z antiperspirantu obavy, milé dámy, jsou zde: Lidské tělo využívá několik oblastí, kudy vylučuje škodliviny (toxiny): v jamkách, co máte na opačné straně kolen, za ušními boltci, oblasti třísel a v podpaží. Škodliviny jsou tudy vylučovány ve formě potu neboli perspirace. Antiperspiranty, jak již jméno napovídá, pocení zabraňují. Tím potlačují schopnost těla vylučovat v podpažních jamkách přirozeným způsobem toxiny. Tyto toxiny ovsem magicky nezmizí. Když je tělo nemůže vyloučit pocením, ukládá je, a to do nejbližších lymfatických uzlin - v oblasti podpaží. Jak známo,  téměř všechny rakovinné nádory (tumory) prsů se objevují vnějším horním kvadrantu prsu. Tedy přesně tam, kde se lymfatické uzliny nacházejí.
Další důkazní materiál: Muži jsou, jak známo, méně náchylní (nikoli vsak imunní) k rakovině prsu vyvolané používáním antiperspirantu. Důvodem je fakt, ze muži si zpravidla nevyholují podpažní jamky a většina naneseného antiperspirantu tak ulpí na ochlupení a není přímo nanášena na kůži. Ženy, které aplikují antiperspirant přímo na čerstvé oholenou pokožku podpažních jamek, (k čemu je paradoxně mnozí výrobci, např. Gillette, přímo nabádají), zvyšují své riziko ještě víc. Holení totiž odstraňuje vrchní vrstvy staré pokožky a narušuje její povrch, čímž usnadňuje chemikáliím v oblasti podpaží rychlé pronikání do hlubin těla. A též si navíc uvědomte, ze hliník a jeho sloučeniny jsou na seznamu látek podezřelých z napomáhání zniku Alzheimerovy choroby (to je ta, co vám z mozku udělá ementál s pěknými velkými dírami, což se navenek projevuje jako předčasná, rapidně postupující senilita končící smrtí).
PROSÍM předejte tyto informace všem, na kterých vám záleží.
Rakovina prsu se v poslední době stává až hrozne častým (smrtelným) onemocněním. Uvědomění může v tomto případě zachraňovat životy. A pokud snad máte k mým slovům nedůvěru, doporučuji vám provést si malý průzkum sami.
Ujišťuji vás, ze dospějete ke stejnému závěru.

Upravil(a) Sakura (27. 2. 2010 13:52)

Není tady

 

#2 27. 2. 2010 15:19

Berry
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 11. 11. 2006
Příspěvky: 6418

Re: Rakovina prsu a antiperspiranty

http://hoax.cz/hoax/rakovina-prsu-pouzi … rspirantu/

pod tím jsou názory i diskuze, ale stejně z toho nakonec moudrá nejsem.... dumbom

Není tady

 

#3 27. 2. 2010 16:46

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Rakovina prsu a antiperspiranty

Takze to je fama? Trosku jsem uklidnena, protoze ja se hrozne potim a bez antiperspirantu bych nemohla byt.

Jeste jsem nasla tohle:

http://zpravy.idnes.cz/antiperspirant-m … domaci_jba

Není tady

 

#4 25. 3. 2010 13:01

jojojo
♥------
Registrovaný: 9. 9. 2008
Příspěvky: 2

Re: Rakovina prsu a antiperspiranty

Ahojky babinetky jsempo rakovině prsu a fáma to rozhodně není antiperspiranty jsou škodlivé a nebezpečné ucpávají potní žlázy a muže dojít k otokum a až k nádorům proto bych byla v jejich používání ostražitější...

Není tady

 

#5 25. 3. 2010 14:23

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Rakovina prsu a antiperspiranty

Taky se mi tahhle zpráva kdysi dostala do mailu a upřímně - chemie je všude kolem nás a rozhodně nám vždy jen neprospívá. Od šamponu na vlasy po savo, které nám z bytu odstraní všechny bakterie... Všeho s mírou, no... hmm Dřív se lidé cachtali ve vodě, dneska si sedřeme z pokožky mýdlem vrstvu, která nám chrání pokožku a proto na ní napatláme nějaký to pleťový mlíko... chemie na chemi a nechoďte na mě s neutrálním ph... dumbom
Vím, že to není až tak jednoduchý, ale dávám si na tyhle věci pozor a i když jich spoustu používám, některý věci nepochopím. Třeba ty spreje na vůni domova, nejlépe s časovačem... kámoška má alergický dítě a tohle jí vane co hodinu bytem... hmm Mě to dusí, ona má pocit čistoty. Já si radši vyvětrám... tongue

Není tady

 

#6 25. 3. 2010 16:57

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Rakovina prsu a antiperspiranty

No jak se říká - na každém šprochu pravdy trochu, tak jsem se ptala po kamrádkách a doporučily mi tuhý deodorant od firmy Lush:

http://www.lushcz.cz/e-shop/produkt/204 … l?katID=68

Je bez hliníku a navíc prý opravdu pomáhá na zápach potu. Těším se, až ho ozkouším. Bohužel teď není na skladě...

Není tady

 

#7 26. 3. 2010 1:05

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Rakovina prsu a antiperspiranty

Mám pocit, že už několik studií to vyvrátilo, nicméně moje osobní zkušenost je ta, že když používám antiperspirant, tak mě po nějaké době užívání (v řádu týdnů) trápí takový divný táhnutí a brnění v podpaždí, v mammahelpu kam chodím kvůli pozitivní rodinný anamnéze a taky prodělaným hormonálním stimulacím, mi nedali jednoznačnou odpověď, jen řekli, že ho aspoň nemám používat na čerstvě oholený podpaží (kvůli infekci, každá infekce je potenciálně nebezpečná).
Přesto radši používám deodorant v kombinaci s krystalem, funguje to stejně a ty podivný pocity v podpaží nemám.

Osobně si myslím že na té fámě něco být může.. hmm

Není tady

 

#8 26. 3. 2010 6:26

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Rakovina prsu a antiperspiranty

ty "krystaly" vždyť je to normální kamenec, který se používá i po holení - koupíte za pár korun v každé drogerii, pravda ne v exkluzivním balení...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#9 11. 4. 2010 23:48

KatjaCat
♥♥♥♥♥♥-
Místo: nad Brniskem
Registrovaný: 21. 3. 2008
Příspěvky: 2653
Web

Re: Rakovina prsu a antiperspiranty

Jen přidám vlastní zkušenost, zhruba ve 20 letech jsem si nahmatala pod paží bulku velkou cca jako křepelčí vajíčko, vyjukaná jsem šla ke své praktické Mudr. a ta mě s tím poslala na chirurgii na "vyříznutí", nakonec mi to léčil doktor jen nějakou mastičkou - zmizelo to. Tvrdil, že to mám z antiperspirantů, jak se holím, tak se to dostane dovnitř a pak to tam dělá paseku. roll


hjarta
http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/iyACml8.jpghttp://lb3f.lilypie.com/iyACp2.png

Není tady

 

#10 14. 4. 2010 10:29

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Rakovina prsu a antiperspiranty

no čerstvě vyholený podpaždí je vstupní brána infekcím a nesmí se na ni nanášet ani antiperspirant, to jsem zapomněla napsat. Holit jedině na noc před spaním a ošetřit kůži antiseptickým přípravkem...

moje ségra si vyholila podpaždí před návštěvou bazénu, za dva dny měla absces jako prase, dvakrát jí to řezali, původce byl stafylokok usch

Není tady

 

#11 25. 3. 2013 20:55

dryPAD
♥------
Registrovaný: 25. 3. 2013
Příspěvky: 4

Re: Rakovina prsu a antiperspiranty

Používání zejména antiperspirantů může být zdraví nebezpečné, stejně jako jiné extrémní prostředky které znemožňují pocení, což je přirozený proces. Můžete se ale vyhnout mokrým skvrnám v podpaží, mrkněte na reklama, jsou to vložky, které se dají do rukávu a pot absorbují, takže není nic vidět ani cítit a oblečení se nezničí potem a chemií… A poté stačí použít toaletní vodu nebo parfém.

Upravil(a) AndreaP. (25. 3. 2013 22:55)

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů