Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 4. 3. 2010 9:58

Profesorka.OL
♥♥♥----
Místo: Olomouc
Registrovaný: 10. 2. 2010
Příspěvky: 100

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Máte tedy za to, že se to změní "samo"? ODS tvrdí, že ta změna (výpověď bez udání důvodu) pozitivně ovlivní zaměstnávání absoloventů škol. Z mého pohledu ale nejdřív ty firmy musí někoho starého vyhodit, aby mohly nabrat někoho mladého, dravého. A pracovní úřady se plní hlavně těmi staršími. Spousta firem vyžaduje například angličtinu i na místech, kde se k ní zaměstnanec za celý rok nijak nedostane.


Ivana Šmídová (50), Olomouc

Není tady

 

#52 4. 3. 2010 11:26

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Jako většinou musím souhlasit s Bloss. Napsala to moc pěkně. Opravdu je primární pro zaměstnavatele výhodnost.

Výpověď bez udání důvodů podle ěm není úplně zcestná. Nerada bych, abychom dopadli jako ve Francii (snad se nepletu a je to skutečně tam), kde zaměstnavatel téměř nemá šanci se zaměstnance zbavit. Prostě to nejde. To si pak člověk desetkrát rozmyslí, než někoho přijme.

Osobně nedělím lidi (z pracovního hlediska) na staré a mladé, ale na schopné a neschopné. Schopné beru, neschopné vyhazuju.

A že by spousta firam vyžadovala Aj i tam kde jí člověk nepotřebuje? Nevšimla jsem si. Ovšem pokud by u místa, na které hledám zaměstnance hrozilo i jen minimální riziko, že se Aj někdy (jednou za rok) bude muset použít, tak bych určitě základní znalost vyžadovala. Když mi zavolá klient z ciziny a v telefonu by se mělo ozvat "Ech, toooo...když...no.....já....moment, jo?", tak bych se propadla. I kdyby to mělo být jednou za rok.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#53 4. 3. 2010 12:12

Blossom
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Profesorka.OL napsal(a):

Máte tedy za to, že se to změní "samo"? ODS tvrdí, že ta změna (výpověď bez udání důvodu) pozitivně ovlivní zaměstnávání absoloventů škol. Z mého pohledu ale nejdřív ty firmy musí někoho starého vyhodit, aby mohly nabrat někoho mladého, dravého. A pracovní úřady se plní hlavně těmi staršími. Spousta firem vyžaduje například angličtinu i na místech, kde se k ní zaměstnanec za celý rok nijak nedostane.

Tak to vytučněné je podle mě naprosto zcestné a nezakládající se na pravdě.

Vysvětlit to ale musím zeširika:
Pohled z praxe: Když jsme před 3 lety museli snížit stavy, a mimo jiné dát 5 lidem odstupné (které jim samozřejmě ze zákona náleží a také ho od nás dostali, společně s dárkovým košem a velkou kdytkou na rozloučenou), tehdy jsme si jako firma hrábli finančně i psychicky na samé dno: Představte si situaci, kdy najednou nemáte zakázky, a nebo v našem tehdejším případě - zakázky dramaticky poklesly. Tudíž - příliv peněz do firmy se takřka a nebo úplně zastavil. A vy v této situaci musíte dát 5 lidem ještě 2 měsíce plat (než jim skončí po uplynutí výpovědní lhůty pryc.poměr) + 3měsíční odstupné. tedy - ve chvíli, kdy peníze do firmy nepřicházejí, musíte dát zaměstnanci ještě celkem 5 platů. No a u nás to bylo pro 5 lidí. Takže - počítejme 5lidí * 5měsíčních platů * cca 16 tisíc (tehdy u nás) = částka 400.000 Kč, které těm lidem musíte dát ZE ZÁSOB firmy , protože když nejsou zakázky, peníze vám další nechodí.
To byla strašná darda pro nás, a ustáli jsme to jen díky tomu, že nějakou finanční rezervu jsme jako rozumná firma měli, ale také i díky tomu, že tehdy šli ti lidé na nějaký čas marodit (sami o své vůli - a tehdy ještě nemocenskou platil stát) a tím se to odstupné rozložilo do více měsíců, nepřišlo úplně naráz, tak díky ttomu jsme to s odřenýma ušima ekonomicky ustáli.

Toto vše, zdánlivě mimo téma, sem píšu proto, abyste si i vy, co sami nepodnikáte, uvědomili, jak náročná je tohle pro firmu situace.

A protože jsem si tím už jednou prošla a UŽ TO NECHI NIKDY ZAŽÍT, tak nyní, i když bych momentálně měla další dvě pracovní místa a mohla teoreticky přijmout dva lidi, neudělám to. Raděj přidávám práci sobě, využívám pomoc členů rodiny a když to ani takto nestíháme, pak povolávám jednorázově různé brigádníky a nebo všichni pracujeme přesčas..
Raděj sebe a stávající zaměstnance krátkodobě přetěžuji, než abych nabrala nové lidi do prac.poměru,
protože v podnikání nevíte dne ani hodiny, a i když pracujete jak šílenec, může se stát, že se vnější situace rázem změní (třeba např. že přišla světová krize) a vy to nemůžete ovlivnit, najednou nejsou zakázky a museli byste lidi z prac.poměru propouštět. Plus samozřejmě dávat odstupné apod.

A teď tedy konečně to hlavní:

Kdyby bylo uzákoněno už teď propuštění bez udání důvodu, hned bych ty 2 lidi ráda nabrala. Když se nemusím děsit, co s nimi, kdyby zas zakázky došly a mohla jim pak třeba říct - tento měsíc to doběhneme, ale od prvního pak už nechoďte. Třeba by tu byli zaměstnaní 3 měsíce, ale třeba taky 3 roky, já nevím, dopředu to odhadnout nejde.

Takto- když platí přísnější pravidla propouštění zaměstnanců - TY DVA LIDI RADĚJ VUBEC NEPŘIJMU a raděj momentální převis výroby řeším jinak (jak výše uvedeno).

Co je tedy podle vás lepší - když ti 2 lidé budou mít práci nejistou a třeba krátkodobou, a nebo když ji NEBUDOU MÍT VUBEC a celou dobu budou na pracáku (když by třeba pár měsíců nebo možná let mohli být zaměstnaní?)

Ono to na první pohled působí strašně asociálně-výpověď bez udání důvodu. Ale na příkladu naší firmy vidíte, že ve svém důsledku by to vedlo k větší zaměstnanosti.


Podle mě absolutně neplatí jak píše Profesorka, že by firmy se stejně musely nejdřív někoho zbavit, než by někoho nabraly.
To zbavení se by hrozilo u zaměstnanců - flákačů (i takoví jsou) a tam by to podle mě bylo správné. Dnes je strašně těké se legálně zbavit i zaměstnance, který nedělá jak má, bohužel.

Shrnutí: dnes je zaměstnávání lidí tak zákony sešněrované a tak drahé (vysoké odvody a daně), že která firma vysloveně nemusí, tak raděj nikoho nepřibírá (ze strachu, že by je případné propouštění těchto lidí srazilo na kolena). Z tohoto důvodu je tak strašně vysoká nezaměstnanost.
Kdyby se podmínky pro zaměstnavatele zmírnily, oni by zaměstnali víc lidí. Tedy v konečném důsledku by to uzákonění snadnějšího propouštění pomohlo paradoxně hlavně samotným zaměstnancům - firmy by je braly, aspoň krátkodobě, ty, co nyní zůstávají roky na pracáku....

 

#54 4. 3. 2010 12:27

Blossom
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Jo, a ještě k té Francii, jak nakousla Definitiv...
Když jsem  byla před lety s dcerou v Paříži, šokovala mě naše průvodkyně: V programu jsme měli návštěvy několika muzeí, ale naše průvodkyně nejdřív každý den ráno obvolala muzea, aby zjistila, kde se dnes stávkuje a kde dnes ne, a podle toho jsme upravovali rozvrh toho, které muzeum ten den navštívime. Koukala jsem na to asi takto va va va , když průvodkyně říkala - tady ve Francii je to úplně normální: Zaměstnanci se ráno sejdou, odhlasují si, jestli ten den budou pracovat a nebo raděj stávkovat. Tedy u těch muzeí je to prý zcela běžné /(jestli i třeb v průmyslu, to nevím).
Ale celkově je ve Francii přebujelá "ochrana" zaměstnance, nedivila bych se tomu co píše Definitiv, že je ve Francii takžka nemožné zaměstnance propustit.

Co asi způsobí takovýto systém?
Přemýšlejte: Kdybyste byli zaměstnavatelé, tak patrně všechna možná pracovní místa přesunete z Francie jinam - tam, kde to není tak strašně nevýhodné a riskantní, někoho zaměstnávat.  Třeba na východ, prostě tam, kde to zaměstnávání lidí výhodné je.

A ti Francouzi, kteří nakrásně mají vysokou ochranu pracovního místa, a mávají prapory Svoboda - volnost - bratrství, tak se můžou jít pomalu klouzat, protože nezamětnanost jim tam stoupá, hospodářství chudne..
Francie kdysi bývala zemí č.1 ve světové ekonomice, společně s Anglií (řádově před 100 lety). A kde jsou teď? Propadají se níž a níž, hrají ne druhé, ale tak někde desáté housle
A MUŽOU SI ZA TO SAMI !!! Svým podivným "volnomyšlenkářským" přístupem k práci, neustálým stávkováním a přebujelou ochranou pracovních míst, které je naknec vede k hospodářskému útlumu.

 

#55 4. 3. 2010 13:18

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Bloos,tak to tady čtu, a chudáci někteří či některé,které to tady taky čtou,musí jít zákonitě se svým sebevědomím do kytek.Naopak chápu Definitiv,které se  Tvůj příspěvek velmi líbil-je mladá.Nemᚠale naštěstí ani zdaleka v tomto naprostou pravdu.

Vůbec není pravidlem,že dnešní absolventi sš jsou jazykově zdatní.Zdatní jsou jen ti,které to skutečně baví a už pochopili,že znalost jazyka bude mít dost velký vliv na jejich uplatnění.Je jich ale fakt poskrovnu.Ty jsi zrovna měla štěstí na skutečně šikovnou holčinu třeba.

Naše generace neměla tu možnost pobývat měsíce a roky v zahraničí,místo toho jsme naštěstí mohli být doma a vychovávat děti a mít tak své nejbližší.I přesto je spousta lidí z naší generace schopna se dobře domluvit aj,nj,by z toho nemám třeba státnice.
Dělala jsem ve 2 firmách na obchodním,v každé několik let.Obchodovalo se ze zahraničím a spoustu odborných slovíček a frází člověk prostě pochytil za chodu,jinak to ani nejde.A šlo to,muselo tojít.
Zrovna tak práce s PC - každá firma svůj SW,který se většinou každý nastoupivší musí naučit teprve ovládat,což zvládneme i my,kterým táhne na 50 a které nejsme ani počítačoví analfabeti ale ani těžcí profíci.
Něco jiného je to samozřejmě když přijímám programátora či grafika,ale používání PC u klasické administrativy není nic,co by mohli perfektně zvládt jen vyloženě mladí.
Byla jsem u několika pohovorů,kdy se po zájemci chtělo vědět,co vše umí.Všichni strašně sebevědomě tvrdili jak jsou namakaní po jazykové stránce,ale když se šlo k jádru pudla,jejich sebevědomí poněkud opadávalo, a to nemluvě o jejich dalších znalostech,např.čtení tech.výkresů atd,zkrátka krom leckdy pochabé aj neměli víc co nabídnout.

Není tady

 

#56 4. 3. 2010 14:12

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

javena napsal(a):

Někdo ale vezme důchodkyni programově pouze proto, že má příjem (důchod) a plat jí bude stačit o třetinu menší, než někomu, kdo jiný příjem nemá. Takhle se skvěle zaměstnávají i lidé v částečném invalidním důchodu - samo, že ti práceschopní (kolegyně je snad i v plným, to nevím jistě)  A pozor - fakt ten invaliďák nezávidím, já radši zdraví. Jen, že vždy to prostě není pouze o pracovním nasazení uchazeče. hmm

Presne - všetci "recepční" alebo "vrátnici" sú dôchodcovia vďační za každú korunu a za denný kontakt s žuďmi, lebo človek odkázaný LEN na ten plat by v Bratislave chcípol za pár mesiacov alebo skončil ako bezdomovec. V Bratislave je práce dos, ale problém je s drahým ubytovaním a drahým životom... Bezdetní môžu dochádza, trebárs aj na víkendovky, ale takú samoživitežku si neviem predstavi. A presahova sa za prácou dá - ale zasa to ide lepšie, pokiaž je človek sám... Keď si predstavím prihlási deti do školy(v Blave už niektoré školy deti ani nevezmú, a škôlkach ani nehovorím) a potom prís o prácu a aha "o dúm dál", tak to rodina skončí ako Nomádi alebo im sociálka deti vezme...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#57 4. 3. 2010 14:14

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Definitiv napsal(a):

Javeno - to zcela určitě wink Pěkně jsi poukázal ana to, na co poukazuji já, jen z druhý strany wink

Takže za tebe: ne vždy je to o pracovním nasazení uchazeče
Za mě: ne vždy je to o tom, že je důchodce výhodnější

Lidi jsou takový i makový, mě se jen nelíbí ta paušalizace...zní to jako kdyby každej podnikatej byl vyčůranej zmetek, který za každou cenu zaměstná toho, na kom ušetří. A tak to není.

Mimochodem, přítel zrovna teď mění práci, dvě firmy se o něj přetahujou a vzájemně nabízejí kdo dá víc. A to není nějaký úzkoprofilový specialista....
Uznávám, že je to Praha wink

Jenom na tomhle serveru ej 22 000 nabídek http://www.prace.cz/search/?srch[local]=C56&srch[key]=&srch[emp][]=201300001&srch[emp][]=201300002&srch[agent][]=202900002&srch[agent][]=202900003&srch[minsal]=&srch[school]=&submit=Hledat - jinde jich bude ještě o dost víc.

Prostě je to něco za něco.
Souhlasím s tím, že určitě jsou lidi, kteří mají na hledání práce smůlu, ale těch podlě mě není tolik. Víc je těch, kteří si trvají na zvých požadavcích a proto práci nemají.

Když to vztáhnem k tatovi, co řešil alimentuy - psal, že je živnostník, ne? No, tak pak je na zváženou, jestli chce mít míň peněz a organizovat si žiivot sám, nebo peněz víc a někdo mu bude velet. Je to volba

Def, stavím sa, že z tých 22,000 nabídek bude tak 19,000 "maklér" alebo "zprostředkovatel" - najlepšie tovaru, ktorý v kríze človek nevezme ani zadarmo. lol Potom pár špecializovaných, najlepšie IT alebo odborní manažéri - a sme pomaly na konci...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#58 4. 3. 2010 14:30

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Blossom napsal(a):

Myslím, že takové doporučení "měly by si uvědomit" - a už se týká chování firem, nebo naopak zaměstnanců, jsou poněkud lichá.

Firmy, když si vybírají zaměstnance, úplně stajně tak jako zaměstnanci, když si vybírají firmu kde se budou ucházet o místo, postupují logicky podle hlavního ukazatele: Je toto řešení pro mě výhodné?

Firmy, a ani zamětnanci, nejsou blbí a když nabízený zaměstnanec/nabízená pozice ve firmě pro ně není výhodná,tak nějaké poučky "měli by si uvědomit" jsou úplně k ničemu.
Naopak, když jsem před pár lety hledala pracovnici na místo designérky, administrativní pracovnice, přímou komunikaci se zákazníky ( i v AJ a NJ) - to vše v jedné osobě, dala jsem přednost mladé holčině nedlouho po škole, a dobře jsem udělala.
Na takové místo je třeba člověk znalý perfektně jazyků (což böhužel starší generace většinou nebývá), znalí dost dobře práce s počítačem (což starší generace bohužel většinou nebývá), člověka s novými neotřelými kreativními nápady (což starší generace bohužel většinou nebývá) a taky člověka   plného mladistvé energie a elánu (což starší generace většinou nebývá.)
Na PC umím uživatelsky, ale dál platí to samé, co píšu o středoškolácích ohledně jazyků - i v PC jsou nynější mladí mnohem lépe vybaveni, než já.
Ano, mám mnohem víc zkušeností, než mladí po škole - ale vzhledem k tomu, jak rychle se svět vyvíjí, jsou moje zkušenosti (nabyté v pracovním procesu za posledních 20 let) častokrát ve zběsile se měnícím světě v mnohém k ničemu.
Sama si sebekriticky uvědomuji, že začínám pociovat únavu, a pracovní výkon asi už teď (v 45) začíná lehce stagnovat a klesat, a co bude po mé padesátce se neodvažuji odhadnout. Holt - ač velmi pracovitá, nejsem stroj a jakousi únavu materiálu si na sobě začínám uvědomovat.
Toto vše sem píšu proto, že strašně nemám rády klišé ve smyslu - firmy jsou zločinné, když nechtějí brát maminky po mateřské a nebo zas starší lidi , je to dikriminace, že chtějí mladší, jazykově vybavené a celkově pružnější a přizpůsobivější.
Když čtu ty "obránce lidských práv" nadávající na tyto jevy v přijímání nových zaměstnanců, říkám si - hochu, založ si vlastní firmu, naber lidi, a já se k tobě ráda po pár letech přijdu podívat, jestli je nabírᚠlidi skutečně podle svých dosavadních velkohubých prohlášeních o diskriminaci či nediskriminaci starších lidí.
Teprve v takovéto praxi se totiž ukáže holá pravda... vissla

U nás vo firme je počítačovo najzdtanejší okrem ajáka pán po 60tke... Je aj dos pružný (psychicky aj fyzicky) a nemá problém s nasadením alebo prispôsobením sa. Našastie naša šéfka síce mala istú predstavu o tom, koho chce prija, ale bola ochotná ju korigova. A nikto to nežutuje.
Ja som po 40tke, ale mám chu uči sa nové veci, jazyky ovládam jedna rados a PC aspoň užívatežsky - a po zakšolení sa rada naučím aj nové veci, tento rok som sa učila už 4. špecializovaný program u nás vo firme. stolt Nemám s tým problém, ale problém je, že po prečítaní veku by som sa nedostala ani na osobný pohovor, kde by prípadne mohli zisti, ako to so mnou je. Ja si ale hovorím: "Tak vám treba, blbé firmy, prijmete mladých žudí, ktorých zaškolíte a oni vám potom odídu na Západ alebo za lepším, aleob vás budú vydiera a chcie lepší plat, auto  a mobil k dispozícii... a môžete si školi ďalších. Keď si firma vopred stanoví obmedzenia, tak si asi neuvdomí, že nimi obmedzuje aj seba." tongue


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#59 4. 3. 2010 14:37

Grainne
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 25. 11. 2009
Příspěvky: 6124

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Selima napsal(a):

Definitiv napsal(a):

Javeno - to zcela určitě wink Pěkně jsi poukázal ana to, na co poukazuji já, jen z druhý strany wink

Takže za tebe: ne vždy je to o pracovním nasazení uchazeče
Za mě: ne vždy je to o tom, že je důchodce výhodnější

Lidi jsou takový i makový, mě se jen nelíbí ta paušalizace...zní to jako kdyby každej podnikatej byl vyčůranej zmetek, který za každou cenu zaměstná toho, na kom ušetří. A tak to není.

Mimochodem, přítel zrovna teď mění práci, dvě firmy se o něj přetahujou a vzájemně nabízejí kdo dá víc. A to není nějaký úzkoprofilový specialista....
Uznávám, že je to Praha wink

Jenom na tomhle serveru ej 22 000 nabídek http://www.prace.cz/search/?srch[local]=C56&srch[key]=&srch[emp][]=201300001&srch[emp][]=201300002&srch[agent][]=202900002&srch[agent][]=202900003&srch[minsal]=&srch[school]=&submit=Hledat - jinde jich bude ještě o dost víc.

Prostě je to něco za něco.
Souhlasím s tím, že určitě jsou lidi, kteří mají na hledání práce smůlu, ale těch podlě mě není tolik. Víc je těch, kteří si trvají na zvých požadavcích a proto práci nemají.

Když to vztáhnem k tatovi, co řešil alimentuy - psal, že je živnostník, ne? No, tak pak je na zváženou, jestli chce mít míň peněz a organizovat si žiivot sám, nebo peněz víc a někdo mu bude velet. Je to volba

Def, stavím sa, že z tých 22,000 nabídek bude tak 19,000 "maklér" alebo "zprostředkovatel" - najlepšie tovaru, ktorý v kríze človek nevezme ani zadarmo. lol Potom pár špecializovaných, najlepšie IT alebo odborní manažéri - a sme pomaly na konci...

Tak to můžu potvrdit. Dlouhodobě sháním přivýdělek, brigádu k HPP nejlépe na doma wink, a je to bez šance , všechno je jen práce za provizi , obvolávaní potenc. klientů apod.


Většina lidí se domnívá, že láska znamená být milován. Avšak pravda je opakem: láska znamená milovat..

Říká se, že chybami se člověk učí....Co když už ale nepříjde chvíle, abychom ukázali, že jsme se poučili

Není tady

 

#60 4. 3. 2010 14:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

V Bratislave robí podivuhodne veža žudí nas ŽL, ale pre firmy... Obídu sa tým veci ako odvody, poistenia apod., respektíve sa to presunie na dotyčného... Moji známi chodia na živnostenský úrad ako na klavír a striedavo rušia(keď sa im občas pdoarí zamestna sa "klasicky") a obnovujú svoje ŽL. Kto nemá Žl, nie je "in". roll Síce odpadá aj odstupné, ale s tým sa už akosi ráta... a asi to je schodné riešenie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#61 4. 3. 2010 14:46

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 21. 7. 2007
Příspěvky: 14631

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Víš Definitiv, mám už nějakej pátek Abraháma za sebou a myslím, že svoje jsem si odmakal v době nedávné tak nějak především v 90 letech minulého století.
Ono jak se říká práce je víc než lidí, kteří pracovat chtějí. Já neříkám, aby jsme všichni měli úplně stejně, ale hodně lidem při stejných odborných předpokladech vadí samotný obsah práce. Víš i když je práce soudce dobře honorovaná já bych to dělat nemohl, by jsem a v právu dělám, ale soudce nikoli. Ani státního zástupce. MNěl jsem období, kdy jsem já nemohl sehnat to počem by bylo po mě neco vidět a měl přiměřený příjem.
Dalším je že mnohé práce za stavu této společnosti nejsou vůbec dobře honorované. Ono mnohé pracovní servry jsou duplované a když se podívᚠtak ocenení je více méně mizerné tedy jsou to paběrky tak proč se snažit za pár kaček něco se učit nového když... Já vím řekneš jsem starý tedy tím nepoužitelný, ale většina personalistů ti položí otázku jak si ceníš své práce a má cena je vždy nad tím co nabízí.

A také jedno je samotný zaměstnavatel. Víš já se nechal i z práce 2x vyhodit jen proto, že mi bylo proti srsti udělat něco co nebylo správné nebo co vonělo či voní kriminálem. Monozí uchazeči o práci to rychle vycití a pak se to nese povědomím tu firmu ne  tam to smrdí a když se podívám .....


Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

 

#62 4. 3. 2010 16:14

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Já si myslím, že kdybych ztratila práci, tak bych se mohla jít klouzat. Mám sice VŠ, ale vzhledem k tomu, že celý svůj život dělám úředníka, bych se ver svém oboru neuplatnila. Je mi přes 50, rusky jsem zapomněla, anglicky taky, mám sice řidičák, ale jezdit neumím, na počítači umím tak akorát psát a surfovat po internetu. I když jsem se vždycky ráda a lehce učila něco nového, už to není to, co bývalo. A už se ani nedokážu soustředit tak, abych mohla soustavně pracovat 8,5 hodiny denně nebo ještě víc, třeba ve stresu nebo pod tlakem.
Každý den se děsím, že si někdo vzpomene se snižováním administrativy nebo něco podobného a přijdu o místo. Myslím, že by mě, vzhledem k té VŠ, nevzali ani v kase v supermarketu, o uklízení ani nemluvím. Jsem manuálně tak nešikovná, že to až hraničí s nějakou tou dys..., takže bych se rukama neuživila.
Když si představím, že bych skončila na pracáku, dělá se mi zle. Asi bych vážně zvažovala, že si hodím mašli.

Není tady

 

#63 4. 3. 2010 17:15

REŇAS
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Selima napsal(a):

javena napsal(a):

Někdo ale vezme důchodkyni programově pouze proto, že má příjem (důchod) a plat jí bude stačit o třetinu menší, než někomu, kdo jiný příjem nemá. Takhle se skvěle zaměstnávají i lidé v částečném invalidním důchodu - samo, že ti práceschopní (kolegyně je snad i v plným, to nevím jistě)  A pozor - fakt ten invaliďák nezávidím, já radši zdraví. Jen, že vždy to prostě není pouze o pracovním nasazení uchazeče. hmm

Presne - všetci "recepční" alebo "vrátnici" sú dôchodcovia vďační za každú korunu a za denný kontakt s žuďmi, lebo človek odkázaný LEN na ten plat by v Bratislave chcípol za pár mesiacov alebo skončil ako bezdomovec. V Bratislave je práce dos, ale problém je s drahým ubytovaním a drahým životom... Bezdetní môžu dochádza, trebárs aj na víkendovky, ale takú samoživitežku si neviem predstavi. A presahova sa za prácou dá - ale zasa to ide lepšie, pokiaž je človek sám... Keď si predstavím prihlási deti do školy(v Blave už niektoré školy deti ani nevezmú, a škôlkach ani nehovorím) a potom prís o prácu a aha "o dúm dál", tak to rodina skončí ako Nomádi alebo im sociálka deti vezme...

To by s prominutím nechcípli jen v Bratislavě. Já právě proto,že CHCI pracovat i se svým zdrav.omezením ZPS a nic lepšího se zatím nenaskytlo(a že to tady v té oblasti je problém)pracuji za 4200,--5000,-+-Kč měsíčně,včetně sobot a nedělí. A nejsem důchodce(ani ČID),kteří jsou jen ti vděční.. sad Nebýt manžela(který přece jen vydělá o něco více a živit se atd. se úplně sama + 2 děti,fakt asi bych chcípla,nemít zrovna štěstí na něco lepšího.

 

#64 4. 3. 2010 17:24

majkafa
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Ronja napsal(a):

Souhlasím, že řada lidí nepracuje, protože se jim nechce dojíždět nebo vzítt práci, která je pro ně podřadná. Sama jsem taky typ, který bude raději uklízet, než zůstat doma bez práce a nechat se živit státem. Pokud to jen trochu jde, dělám. ALE věřím, že řada lidí alespoň po určitou dobu prostě práci najít nemůže, vzhledem k věku, kvalifikaci, dojíždění, rodinné situaci. Rozhodně bych si netroufla šmahem někoho zařadit do té či oné kategorie na základě jednoho příspěvku a tvrdit, že si každý může najít lepší práci, za kterou by musel dojíždět, ale vyplatilo by se mu to. Každý opravdu ne - já vzhledem ke své kvalifikaci ano, ale to neznamená, že každý má stejnou možnost. Nesoudím hned, nelíbí se mi to.

Psala jsem v tom konkrétním příspěvku O SOBĚ, že JÁ si najdu dobrou práci, aby mi to uhradilo dojíždění, kdyby náhodou. Nikde jsem nepsala, že KAŽDÝ. Prosím, nepřisuzovat mi, co jsem nepsala. wink

 

#65 4. 3. 2010 17:34

majkafa
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Selima napsal(a):

V Bratislave robí podivuhodne veža žudí nas ŽL, ale pre firmy... Obídu sa tým veci ako odvody, poistenia apod., respektíve sa to presunie na dotyčného... Moji známi chodia na živnostenský úrad ako na klavír a striedavo rušia(keď sa im občas pdoarí zamestna sa "klasicky") a obnovujú svoje ŽL. Kto nemá Žl, nie je "in". roll Síce odpadá aj odstupné, ale s tým sa už akosi ráta... a asi to je schodné riešenie.

Seli, v ČR je "švarcsystém" už niekožko rokov zakázaný zo zákona. Aj keď sa to ešte občas určitými sposobmi obchádza, ale už len výnimočne.  Na Slovensku to asi zatiaž nechávajú beža, sama sa čudujem, aká je tam v tomto benevolencia.

 

#66 4. 3. 2010 18:20

majkafa
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Na to, jestli kdo pracovat chce, si práci vždycky najde, odpovím heslem člověka, kterého si velmi vážím a obdivuju ho.
Yes, we can.

 

#67 4. 3. 2010 21:12

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Grainne napsal(a):

Selima napsal(a):

Definitiv napsal(a):

Javeno - to zcela určitě wink Pěkně jsi poukázal ana to, na co poukazuji já, jen z druhý strany wink

Takže za tebe: ne vždy je to o pracovním nasazení uchazeče
Za mě: ne vždy je to o tom, že je důchodce výhodnější

Lidi jsou takový i makový, mě se jen nelíbí ta paušalizace...zní to jako kdyby každej podnikatej byl vyčůranej zmetek, který za každou cenu zaměstná toho, na kom ušetří. A tak to není.

Mimochodem, přítel zrovna teď mění práci, dvě firmy se o něj přetahujou a vzájemně nabízejí kdo dá víc. A to není nějaký úzkoprofilový specialista....
Uznávám, že je to Praha wink

Jenom na tomhle serveru ej 22 000 nabídek http://www.prace.cz/search/?srch[local]=C56&srch[key]=&srch[emp][]=201300001&srch[emp][]=201300002&srch[agent][]=202900002&srch[agent][]=202900003&srch[minsal]=&srch[school]=&submit=Hledat - jinde jich bude ještě o dost víc.

Prostě je to něco za něco.
Souhlasím s tím, že určitě jsou lidi, kteří mají na hledání práce smůlu, ale těch podlě mě není tolik. Víc je těch, kteří si trvají na zvých požadavcích a proto práci nemají.

Když to vztáhnem k tatovi, co řešil alimentuy - psal, že je živnostník, ne? No, tak pak je na zváženou, jestli chce mít míň peněz a organizovat si žiivot sám, nebo peněz víc a někdo mu bude velet. Je to volba

Def, stavím sa, že z tých 22,000 nabídek bude tak 19,000 "maklér" alebo "zprostředkovatel" - najlepšie tovaru, ktorý v kríze človek nevezme ani zadarmo. lol Potom pár špecializovaných, najlepšie IT alebo odborní manažéri - a sme pomaly na konci...

Tak to můžu potvrdit. Dlouhodobě sháním přivýdělek, brigádu k HPP nejlépe na doma wink, a je to bez šance , všechno je jen práce za provizi , obvolávaní potenc. klientů apod.

Tak pozor, brigáda na doma, je kategorie sama o sobě. Něco takového se nedá nazvat prací. Ono je to hrozně lákavý, představovat si, že budu sedět doma u telky a skládat náhrdelníky a podobně. Jansě, dá se sehnat, o tom žádná, ale med ot taky není a chce to dost disciplíny.
Rozhodně bych sehnání brigády na doma nepřirovnávala sehnání práce.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#68 4. 3. 2010 21:16

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Pisatel napsal(a):

Víš Definitiv, mám už nějakej pátek Abraháma za sebou a myslím, že svoje jsem si odmakal v době nedávné tak nějak především v 90 letech minulého století.
Ono jak se říká práce je víc než lidí, kteří pracovat chtějí. Já neříkám, aby jsme všichni měli úplně stejně, ale hodně lidem při stejných odborných předpokladech vadí samotný obsah práce. Víš i když je práce soudce dobře honorovaná já bych to dělat nemohl, by jsem a v právu dělám, ale soudce nikoli. Ani státního zástupce. MNěl jsem období, kdy jsem já nemohl sehnat to počem by bylo po mě neco vidět a měl přiměřený příjem.
Dalším je že mnohé práce za stavu této společnosti nejsou vůbec dobře honorované. Ono mnohé pracovní servry jsou duplované a když se podívᚠtak ocenení je více méně mizerné tedy jsou to paběrky tak proč se snažit za pár kaček něco se učit nového když... Já vím řekneš jsem starý tedy tím nepoužitelný, ale většina personalistů ti položí otázku jak si ceníš své práce a má cena je vždy nad tím co nabízí.

A také jedno je samotný zaměstnavatel. Víš já se nechal i z práce 2x vyhodit jen proto, že mi bylo proti srsti udělat něco co nebylo správné nebo co vonělo či voní kriminálem. Monozí uchazeči o práci to rychle vycití a pak se to nese povědomím tu firmu ne  tam to smrdí a když se podívám .....

Pisateli, doufám, že jsem nikdy a nikde o nikom neřekla, že je starý a tímpádem nepoužitelný. Jestli ěnkterý zmých příspěvků tak vyzněl, tak se omlouvám, rozhodně tak myšlen nebyl. Chápu, že pro určitou část lidí je nabízená práce mizerně ohodnocená, ale nelíbí se mi, že potom vykřikují, že práce není. Práce je - to že za ní nedostanou to co si představují, to je věc jiná.
Já si svojí práci taky cením vysoko. Ale jsem ochotná z té ceny slevit, když jde to tuhýho. Nebudu sedět doma na zadku a kňourat, že mi nikdo nedá mých vysněných třicet (padesát, devadesát), ale půjdu dělat za půl a doufat, že se to někam pohne.
Skoro jak tak nad tím uvažuju, tak bych řekla, že z nás všech, co jsme se tu sešli, vydělám úplně nejmíň big_smile


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#69 4. 3. 2010 21:37

Blossom
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

majkafa napsal(a):

Na to, jestli kdo pracovat chce, si práci vždycky najde, odpovím heslem člověka, kterého si velmi vážím a obdivuju ho.
Yes, we can.

Majkafo, nerozumím tomu, jak strašně si protiřečíš, v rozmezí zhruba jediné hodiny... Porovnej, co píšeš v příspěvku tomto (viz výše) , a co v příspěvku hodinu předtím - cituji:

"Psala jsem v tom konkrétním příspěvku O SOBĚ, že JÁ si najdu dobrou práci, aby mi to uhradilo dojíždění, kdyby náhodou. Nikde jsem nepsala, že KAŽDÝ. Prosím, nepřisuzovat mi, co jsem nepsala"

 

#70 4. 3. 2010 21:46

majkafa
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Blossom, míchᚠhrušky a jablka. Odpovídala jsem Ronje, která zevšeobecnila můj konkrétní příspěvek, zkopírovaný dokonce z jiného fóra, ani nevím, kdo ho zkopíroval, no budiž. Tam jsem psala pouze o sobě a své případné práci v Praze a svém dojíždění. Když myslím erem psala, že dojíždění stojí hodně. Ronja to vztáhla na "každý".
Když někdo zkopíruje příspěvek z jiného fóra bez všech souvislostí kolem, vzniká akorát zbytečné nedorozumění.

A v příspěvku - yes, we can, odpovídám pořád stejně, že kdo pracovat chce, práci si vždy najde.

Nemíchej ty dva příspěvky, každý mluví o něčem jiném.
Nevím, jak lépe ti to objasnit, abys porozuměla.
Btw Obama opravdu říká - we. Jak jsi vytučnila. big_smile wink
Každý z nás může. Když chce. Jak píše Def, práce je. Je otázka, jestli a za kolik jsme ochotni do práce jít anebo raději být doma a fňukat, že práce není a nepřiznat si, že není taková, jakou my si představujeme. Ale to neznamená, že apriori není.

Upravil(a) majkafa (4. 3. 2010 21:51)

 

#71 4. 3. 2010 21:48

Blossom
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Kuty napsal(a):

Bloos,tak to tady čtu, a chudáci někteří či některé,které to tady taky čtou,musí jít zákonitě se svým sebevědomím do kytek.Naopak chápu Definitiv,které se  Tvůj příspěvek velmi líbil-je mladá.Nemᚠale naštěstí ani zdaleka v tomto naprostou pravdu.

Vůbec není pravidlem,že dnešní absolventi sš jsou jazykově zdatní.Zdatní jsou jen ti,které to skutečně baví a už pochopili,že znalost jazyka bude mít dost velký vliv na jejich uplatnění.Je jich ale fakt poskrovnu.Ty jsi zrovna měla štěstí na skutečně šikovnou holčinu třeba.

Naše generace neměla tu možnost pobývat měsíce a roky v zahraničí,místo toho jsme naštěstí mohli být doma a vychovávat děti a mít tak své nejbližší.I přesto je spousta lidí z naší generace schopna se dobře domluvit aj,nj,by z toho nemám třeba státnice.
Dělala jsem ve 2 firmách na obchodním,v každé několik let.Obchodovalo se ze zahraničím a spoustu odborných slovíček a frází člověk prostě pochytil za chodu,jinak to ani nejde.A šlo to,muselo tojít.
Zrovna tak práce s PC - každá firma svůj SW,který se většinou každý nastoupivší musí naučit teprve ovládat,což zvládneme i my,kterým táhne na 50 a které nejsme ani počítačoví analfabeti ale ani těžcí profíci.
Něco jiného je to samozřejmě když přijímám programátora či grafika,ale používání PC u klasické administrativy není nic,co by mohli perfektně zvládt jen vyloženě mladí.
Byla jsem u několika pohovorů,kdy se po zájemci chtělo vědět,co vše umí.Všichni strašně sebevědomě tvrdili jak jsou namakaní po jazykové stránce,ale když se šlo k jádru pudla,jejich sebevědomí poněkud opadávalo, a to nemluvě o jejich dalších znalostech,např.čtení tech.výkresů atd,zkrátka krom leckdy pochabé aj neměli víc co nabídnout.

K tomu, co píšeš ty, Kuty, ale třeba i Selima, co se zmiňuje o 60letém kolegovi, velmi počítačově zdatném: Já netvrdím, že i tací lidé jako ten pán neexistují, ale buďme k sobě upřímní, to jsou výjimky. Procento počítačově zdatných a jazykově vybavených je mnohem, mnohem vyšší mezi mladými, než mezi staršími, i když výjimky se samozřejmě na obou stranách najdou  (mladí, co neumí cizím jazykem žblebtnout, i staří, kteří jsou počítačoví machři).

A Selimo, já, podobně jako ty, mám chu se učit cizí jazyky, mám chu se učit novým věcem, ale to nic nemění na tom, že ač třeba nyní chodím na angličtinu 2 večery v týdnu, tak třeba úrovně svých dětí v AJ  když vyšli ze střední školy, nedosahuju ani náhodou. A to nemluvím o těch mnoha mladých dnes, kteří mohli na půl roku, na rok, vycestovat a anglicky mluví naprosto plynně. To i když se hodně snažím, nemám šanci dohnat. Tak si sebekriticky uvědomuji, že pro případného zaměstnavatele opravdu mám i s VŠ a se svými zkušenostmi menší cenu, než dnešní středoškolák.
A tak jako já jsou na tom mnozí mí známí mého věku...sad

 

#72 4. 3. 2010 21:51

Blossom
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

majkafa napsal(a):

Blossom, míchᚠhrušky a jablka. Odpovídala jsem Ronje, která zevšeobecnila můj konkrétní příspěvek, zkopírovaný dokonce z jiného fóra, ani nevím, kdo ho zkopíroval, no budiž. Tam jsem psala pouze o sobě a své případné práci v Praze a svém dojíždění. Ona to vztáhla na "každý".

A v příspěvku - yes, we can, odpovídám pořád stejně, že kdo pracovat chce, práci si vždy najde.

Nemíchej ty dva příspěvky, každý mluví o něčem jiném.
Nevím, jak lépe ti to objasnit, abys porozuměla.
Btw Obama opravdu říká - we. Jak jsi vytučnila. big_smile wink
Každý z nás může. Když chce. Jak píše Def, práce je. Je otázka, jestli a za kolik jsme ochotni do práce jít anebo raději být doma a fňukat, že práce není a nepřiznat si, že není taková, jakou my si představujeme. Ale to neznamená, že apriori není.

to podle mě nejsou hrušky s jabkama ani náhodou, téma je pořád to jedno. A odpovídᚠdoslovně
Yes, we can.
Tak když píšeš za sebe, piš i tady za sebe - yes, I can.

 

#73 4. 3. 2010 21:55

majkafa
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Chjo, je to marný. Přečti si prosím, co Ronja zkopírovala a co pak komentovala. Možná pak pochopíš.

Tak znovu. Já osobně pokud budu dojíždět daleko, tak tehdy, až si najdu práci, která mi pokryje cenu dojíždění i všechny ostatní potřeby.

Všeobecně - kdo pracovat chce, práci si vždy najde. Pořád to platí.
Ale netvrdím, že KAŽDÝ si najde práci lepší. Mluvím o práci všeobecně. smile

Upravil(a) majkafa (4. 3. 2010 21:57)

 

#74 4. 3. 2010 22:05

majkafa
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Aby to bylo dobře vidět:
Když někdo zkopíruje příspěvek z jiného fóra bez všech souvislostí kolem, vzniká akorát zbytečné nedorozumění.

 

#75 4. 3. 2010 22:08

Blossom
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

majkafa napsal(a):

Chjo, je to marný. Přečti si prosím, co Ronja zkopírovala a co pak komentovala. Možná pak pochopíš.

Tak znovu. Já osobně pokud budu dojíždět daleko, tak tehdy, až si najdu práci, která mi pokryje cenu dojíždění i všechny ostatní potřeby.

Všeobecně - kdo pracovat chce, práci si vždy najde. Pořád to platí.
Ale netvrdím, že KAŽDÝ si najde práci lepší. Mluvím o práci všeobecně. smile

Chjo, vidím, že opravdu je to marný:
Pro tebe prostě platí a i kdyby tu bylo tisíc příspěvků dokazujících opak, že kdo pracovat chce, práci si vždy najde. PROTOŽE TY OSOBNÉ JSI V TÉ SITUACI NEBYLA, tak prostě budeš tvrdit stále totéž. Nu což, je tvé právo tvrdit si co chceš, a je právem ostatních si o tom taky myslet, co chtějí....vissla

Ta tvá zkušenost s nezaměstnaností, kdy píšeš, že obě tvé děti byly chvíli nezaměstnané a že to pro ně i pro tebe byla docela zajímavá zkušenost - to jen dokazuje, jak málo o tom víš a jak málo se dovedeš vcítit do situace jiných:
Samozřejmě, pokud tvé děti nikoho neživily, neměly žádné závazky, hypotéky, děti,  a za zády měly dost slušně vydělávající mamku u které bydlí, tak  můžou svou nezaměstnanost opravdu nazývat "docela zajímavou zkušeností". hmm
Ale třeba u lidí, kteří jedním rázem ztratili práci oba rodiče nezletilých dětí najednou, třeba s hypotékou na krku,a v daném regionu bez šance práci sehnat, to tedy zcela určitě "docela zajímavá zkušenost " není, to ti garantuju....sad

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů