Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#351 19. 3. 2010 13:20

Blossom
Host

Re: Kdo pracovat chce, práci si vždycky najde-myslíte, že to pořád platí?

Nevím, zda to napsat sem a nebo do vlákna Co vám dnes udělalo radost. Ale asi raděj sem , zde v předchozích mých příspěvcích máte k tomu souvislosti.

Mám strašnou radost, protože té mé již dlouho nezaměstnané kamarádce - špičkovému člověku v jednom uměleckém řemesle - se poté, co jí končí rekvalifikační podnikatelský kurz a poté co jsem jí předala fůru kontaktů, tipů a vůbec podnikatelského know-how (vše za celých 20 let co jsem v podnikání), tak se najednou objevilo světlo na konci tunelu! 
Její sen  sama podnikat a uživit se svým uměním a řemeslem se začíná stávat nadějným a možná i reálným! Kontakty se osvědčily a už také konečně prodala nějaké první své výrobky!! Jupíííííííííí!!
Tak snad se dílo podaří a dobrá věc zvítězí!!! smile

...jen ještě poznámku ke Kuty (a jím podobným), která se vyjádřila, že ta má kamarádka nemá jen "čekat na teplé místo za 12.000 Kč"...
Tahle holka, samoživitelka se 3 dětmi, nejdřív pracovala ve firmě tady u nás ve městě. Když byla na 3.mateřské, ta firma zkrachovala. Tak ona sehnala místo v oboru, ale asi 200 km od nás, naštěstí i s možností ubytování. Děti tam přihlásila ve školce a škole a několik let byla v týdnu s dětmi tam, a na víkendy tady doma, pendlovala 200 km tam a zpět, protože děti byly jak už to bývá pořád nemocné a hlídání - babičku a dědu-zas měla jen tady.
Jenže před 7 měsíci i tato firma radikálně snižovala stavy, protože nemají zakázky, a propustili mezi mnoha jinými i tuhle mou kamarádku.

Já vím, že bych to neměla brát osobně, ale fakt mě nadzvedává ze židle, když lidi, co o zdejších nezaměstnaných nic neví, píšou odsudky typu "tak a nesedí na zadku a nečeká na teplé místo". dumbom 

Já tuhle holku nesmírně obdivuju, to co zvládá ona bych asi já nezvládala, a hrozně moc jí přeju, aby jí její podnikání vyšlo, protože jestli je někdo nesmírně statečný, pracovitý a trpělivě a aktivně překonává velkou nepřízeň osudu, pak je to právě ona. godlike

Upravil(a) Blossom (19. 3. 2010 13:59)

#352 19. 3. 2010 14:43

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Jan Keller: Arogance financí (16.3. 2010)
http://www.youtube.com/watch?v=CY47vSev … re=related

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#353 19. 3. 2010 17:09

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

Blossom napsal(a):

Nevím, zda to napsat sem a nebo do vlákna Co vám dnes udělalo radost. Ale asi raděj sem , zde v předchozích mých příspěvcích máte k tomu souvislosti.

Mám strašnou radost, protože té mé již dlouho nezaměstnané kamarádce - špičkovému člověku v jednom uměleckém řemesle - se poté, co jí končí rekvalifikační podnikatelský kurz a poté co jsem jí předala fůru kontaktů, tipů a vůbec podnikatelského know-how (vše za celých 20 let co jsem v podnikání), tak se najednou objevilo světlo na konci tunelu! 
Její sen  sama podnikat a uživit se svým uměním a řemeslem se začíná stávat nadějným a možná i reálným! Kontakty se osvědčily a už také konečně prodala nějaké první své výrobky!! Jupíííííííííí!!
Tak snad se dílo podaří a dobrá věc zvítězí!!! smile

...jen ještě poznámku ke Kuty (a jím podobným), která se vyjádřila, že ta má kamarádka nemá jen "čekat na teplé místo za 12.000 Kč"...
Tahle holka, samoživitelka se 3 dětmi, nejdřív pracovala ve firmě tady u nás ve městě. Když byla na 3.mateřské, ta firma zkrachovala. Tak ona sehnala místo v oboru, ale asi 200 km od nás, naštěstí i s možností ubytování. Děti tam přihlásila ve školce a škole a několik let byla v týdnu s dětmi tam, a na víkendy tady doma, pendlovala 200 km tam a zpět, protože děti byly jak už to bývá pořád nemocné a hlídání - babičku a dědu-zas měla jen tady.
Jenže před 7 měsíci i tato firma radikálně snižovala stavy, protože nemají zakázky, a propustili mezi mnoha jinými i tuhle mou kamarádku.

Já vím, že bych to neměla brát osobně, ale fakt mě nadzvedává ze židle, když lidi, co o zdejších nezaměstnaných nic neví, píšou odsudky typu "tak a nesedí na zadku a nečeká na teplé místo". dumbom 

Já tuhle holku nesmírně obdivuju, to co zvládá ona bych asi já nezvládala, a hrozně moc jí přeju, aby jí její podnikání vyšlo, protože jestli je někdo nesmírně statečný, pracovitý a trpělivě a aktivně překonává velkou nepřízeň osudu, pak je to právě ona. godlike

když  ono někoho odsoudit je táák jednoduché...smile

Upravil(a) laminanonte (19. 3. 2010 17:10)

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#354 24. 3. 2010 19:07

torina
♥♥-----

Dneska mě tak vytočili s tou mateřskou, že si musím mezi vámi ulevit. To chtějí ty matky uštvat? Aby co nejdřív mazaly do práce? Vím, co to bylo mít dvě malý děti a chodit do zaměstnání. Já nervózní, děti vystresované, kdy si pro ně máma nebo táta přijdou do školky a jeslí. Pak druhá směna doma. I když mi manžel pomáhal, byly to galeje. Přišla jsem vlastně o ta nejhezčí léta, děti jsem sim vlastně neužila, ani ony mě. Kvůli pitomým složenkám. Svá dospělé dceři proto radím, aby jednou byla s dítětem co nejdéle doma. A ona na mě kouká a říká: copak to dneska jde? Vždy bysme umřeli hlady! A má pravdu. Nevím, kam se to řítíme, ale když už berou i mámám mateřskou, je to cesta do pekel. Pak se divěj, že si mladí nechtějí pořizovat děti...

Není tady

#355 24. 3. 2010 19:11

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči

torina napsal(a):

Dneska mě tak vytočili s tou mateřskou, že si musím mezi vámi ulevit. To chtějí ty matky uštvat? Aby co nejdřív mazaly do práce? Vím, co to bylo mít dvě malý děti a chodit do zaměstnání. Já nervózní, děti vystresované, kdy si pro ně máma nebo táta přijdou do školky a jeslí. Pak druhá směna doma. I když mi manžel pomáhal, byly to galeje. Přišla jsem vlastně o ta nejhezčí léta, děti jsem sim vlastně neužila, ani ony mě. Kvůli pitomým složenkám. Svá dospělé dceři proto radím, aby jednou byla s dítětem co nejdéle doma. A ona na mě kouká a říká: copak to dneska jde? Vždy bysme umřeli hlady! A má pravdu. Nevím, kam se to řítíme, ale když už berou i mámám mateřskou, je to cesta do pekel. Pak se divěj, že si mladí nechtějí pořizovat děti...

Ano, je šílené, že těm co pracují a odvádějí daně mateřskou zkrátí a těm lenochům co jdou z pracáku na rodičák a pak z jedné mateřské  na druhou zůstane rodičák v původní výši dumbom .

Není tady

#356 25. 3. 2010 11:02

torina
♥♥-----

Ale jasně že by ty nefachčenka, co jenom zneužívají sociální dávky, měli postihnout. Ale to už mohli udělat dávno. Proč to ODS navrhuje až teď před volbami? Vždy tři roky tady vládla pravicová koalice. Místo nepovedené zdravotní reformy mohla udělat aspoň pořádek v sociálním systému. Tak aby nebrali u huby poctivé občany, ale aby zamezili lenochům sosání státních peněz. Teď minutu po dvanácté mi jejich typologie na paní Slušnou a pana Lenocha připadá směšné. Pozdě bycha honiti...

Není tady

#357 29. 3. 2010 15:59

Profesorka.OL
♥♥♥----
Místo: Olomouc

Já se jen obávám, že tohle nepostihne tolik notorické nepracující, ale i i ty, kteří si opravdu hledají práci. Dnes stěží najdete do dvou měsíců práci,  pokud neberete podprůměrnou mzdu. Pokud se nedejbože chcete v mezičase zdokonalit, třeba zlepšit si angličtinu, tak mezi hledáním práce, učením a veřejněprospěšnými pracemi tonebudete stíhat. Kdyby ODS netrvala na výpovědi bez udání důvodu a tyhle školící a pracovní výlety vyžedovala třeba až po čtyřech měsících, tak by se to dalo pochopit.

Ivana Šmídová (50), Olomouc

Není tady

#358 1. 4. 2010 12:52

torina
♥♥-----

Včera v OVM ze Zlínského kraje se mluvilo o tom, že tam sice posílají nezaměstnané na rekvalifikační kurzy, ale na obory, ve kterých v tom kraji není uplatnění. Není to tak trochu vyhazováním peněz oknem? A těm lidem stejně nepomůžou...

Není tady

#359 2. 4. 2010 12:14

Profesorka.OL
♥♥♥----

No ve vyhazování peněz je ODS opravdový expert sad

Není tady

#360 2. 4. 2010 12:47

KALIK
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Město piva

Profesorko, mýlíš se, ODS jen státní majetek obratně privatizuje big_smile ČSSD je v tom taky dobrá, ale ODS aspoň nepředstírá, že jí jde o blaho většiny big_smile

Upravil(a) KALIK (2. 4. 2010 12:48)

Neni nic horšího, než když hlupák dostane myšlenku o které nepochybuje.

Bída a hlad na světě není proto, že nedokážeme nasytit chudé, ale proto, že nedokážeme nasytit bohaté. — Matka Tereza.

Není tady

#361 2. 4. 2010 13:41

Profesorka.OL
♥♥♥----

No já to vidím podobně jako tento mladý pán na Idnes. ODS má ve svém vedení zkrátka příliš mnoho černých duší: http://davidnemec.blog.idnes.cz/c/13139 … -Icko.html

Není tady

#362 5. 4. 2010 9:32

torina
♥♥-----

Poprava Topolánka ODS neočistila. Ti hlavní mafiáni tam zůstali. Jak může být taková strana důvěryhodná? Myslela jsem, že Topka taková bude. Ale, po tom brífinku, kdy pantem mlel jenom Kalousek a vypouštěl z pusy opravdu "hodnotný" program především pro mladé rodiny s dětmi - on, praktikující katolík!!! - a předseda Kníže měl co, dělat, aby neusnul - jsem těžce zaváhala. Navíc když mezi nimi je unavená paní  Parkanová, která už opravdu naší politice nemá co nabídnout...Zkrátka a dobře - vidíte na pravém spektru stranu, která by vás oslovila? Já nějak ne. Protože o Véčkařích jsem ani nezauvažovala. Panu Johnovi nevěřím vůbec nic.

Není tady

#363 5. 4. 2010 18:52

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥

Top nemůže být jiná, vždy je to pravicovější odnož ODS. A Kalousek, ten je stejný už moc let.

Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

#364 8. 5. 2010 13:54

Bláža..
♥♥♥♥♥♥-

Není to fér. Někde se práce sehnat prostě nedá a někdo se k tomu musí starat o rodiče nebo má jiné vazby na místo bydliště a názor , že se práce dá sehnat vždy, kdy se "chce" je nesmysl. A to, že se na jedné straně vyhazují státní peníze za předražené zakázky, které by mohly sloužit jako podpora lidem bez práce jevýsledek neuvěřitelné hrabivosti.
Nevím co s tím, je mi to moc líto.

Není tady

#365 10. 5. 2010 11:13

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

torina napsal(a):

Včera v OVM ze Zlínského kraje se mluvilo o tom, že tam sice posílají nezaměstnané na rekvalifikační kurzy, ale na obory, ve kterých v tom kraji není uplatnění. Není to tak trochu vyhazováním peněz oknem? A těm lidem stejně nepomůžou...

Tak čtu ento příspěvek a říkám si,kde mají ti lidé mozek,nevědí to snad sami,že jim rekval.na nic nebudou,alespoň ty,o kterých píšeš?

Není tady

#366 10. 5. 2010 12:32

helena
♥♥♥♥♥♥♥

kde mají ti lidé mozek,nevědí to snad sami,že jim rekval.na nic nebudou
Se divím, že zrovna ty, která umíš tak dobře počítat, neznᚠtohle:
Procentní sazba podpory v nezaměstnanosti činí první 3 měsíce podpůrčí doby 50 % a po zbývající podpůrčí dobu 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu. Procentní sazba podpory při rekvalifikaci činí 60 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacíhouzákladu. Podpora při rekvalifikaci se poskytuje po celou dobu rekvalifikace.

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#367 10. 5. 2010 12:36

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

helena napsal(a):

Procentní sazba podpory v nezaměstnanosti činí první 3 měsíce podpůrčí doby 50 % a po zbývající podpůrčí dobu 45 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacího základu. Procentní sazba podpory při rekvalifikaci činí 60 % průměrného měsíčního čistého výdělku nebo vyměřovacíhouzákladu. Podpora při rekvalifikaci se poskytuje po celou dobu rekvalifikace.

Tohle samozřejmě vím,ale proč si nevybrat rekvalifikaci,která mi bude i k dalšímu užitku,nejen ktomu krátkodobému na braní podpory.

Není tady

#368 10. 5. 2010 15:11

Blossom
Host

Kuty napsal(a):

helena napsal(a):

Tohle samozřejmě vím,ale proč si nevybrat rekvalifikaci,která mi bude i k dalšímu užitku,nejen ktomu krátkodobému na braní podpory.

K tomu můžu dodat jen toto: Asi každý považuje za smysluplnou rekvalifikaci něco jiného: právě ty, Kuty, jsi tady dříve psala, že rekvalifikace na podnikání je podle tebe zcela k ničemu. No vida - a ta á kamarádka, co si ji udělala, tak už zkouší nyní vlastní podnikání. (Je v samém počátku, težko říct, zda se to opravdu podaří, každopádně ona sama považuje tuto rekvalifikaci jako velmi smysluplnou - prý jí to mnoho do života dalo).
A 4 její kamarádky z toho rekvalifikačního kursu už pracují a nebo podnikají.

Podle mě snad všechno je lepší, než pasivně sedět doma a nezkoušet nic.

#369 10. 5. 2010 15:39

helena
♥♥♥♥♥♥♥

Nebo taky proto, že ne každá rekvalifikace je hrazená ÚP - nemᚠnárok na to, aby ti zaplatili, co si vybereš. Takže když je někdo bez práce a v původní profesi se vůbec nemá šanci chytit, vezme i to, s čím by se mohl uplatnit třeba v jiném městě nebo kraji.

Není tady

#370 10. 5. 2010 16:17

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

Bloos,Heleno,obě máte pravdu,já taky tu svoji,samozřejmě.Ale odpovídám na příspěvek,kde byla řeč o tom,že ve zlínském kraji probíhají rekvalifikace,kterými se v tomtéž kraji neuživíš.Samozřejmě by dotyčný tedy musel jezdit do jiného kraje,atd.,atd.,ale to už je zas na jinou debatu.

Není tady

#371 10. 5. 2010 17:53

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Blossom napsal(a):

Kuty napsal(a):

helena napsal(a):

K tomu můžu dodat jen toto: Asi každý považuje za smysluplnou rekvalifikaci něco jiného: právě ty, Kuty, jsi tady dříve psala, že rekvalifikace na podnikání je podle tebe zcela k ničemu. No vida - a ta á kamarádka, co si ji udělala, tak už zkouší nyní vlastní podnikání. (Je v samém počátku, težko říct, zda se to opravdu podaří, každopádně ona sama považuje tuto rekvalifikaci jako velmi smysluplnou - prý jí to mnoho do života dalo).
A 4 její kamarádky z toho rekvalifikačního kursu už pracují a nebo podnikají.

Podle mě snad všechno je lepší, než pasivně sedět doma a nezkoušet nic.

Rekvalifikace na podnikatele  vavava?

Není tady

#372 10. 5. 2010 17:58

helena
♥♥♥♥♥♥♥

ve zlínském kraji probíhají rekvalifikace,kterými se v tomtéž kraji neuživíš
No a? Já nevím, co je na tom divnýho - holt budou muset někteří zvednout zadek a za prací buď dojíždět, nebo se přestěhovat.

Není tady

#373 10. 5. 2010 18:01

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Nečetla jsem všechno, ale musím ty, které věří, že je rekvalifikace někam nasměřuje, zklamat.  Přibližně 85 % rekvalifikací jsou bohužel zbytečně vyhozené peníze gratergratergrater . Smysl mají jen rekvalifikace u těch uchazečů, kteří již mají příslib budoucího  zaměstnavatele.

offtopic v poslední době se rozmohl rekvalifikační kurz - práce na PC a k čemu je takový kurz pro uchazeče, který má problémy číst a psát?!

Není tady

#374 10. 5. 2010 18:44

Blossom
Host

April, ptᚠse-rekvalifikace na podnikatele? va va va

Odpovídám - a proč ne? Můžeš pak třeba práci, kterou jsi dělala do krachu tvého zaměstnavatele jako zaměstnanec, zkusit dělat dál "sama na sebe" (jako ta mnou zmiňovaná kamarádka), a nebo můžeš třeba ze svého dosavadního koníčka udělat své nové povolání. Jde to. stolt

A protože podnikání fakt není legrace, a uhlídat vše, co je k němu potřeba není pro laika žádná sranda (ono ani pro zkušeného praktika wink ), tak právě kurs podnikání, kde ti vysvětlí základní věci typu kalkulace, styk s nezbytnými úřady, základy marketingu apod. ti může pomoct nastartovat to a začít.

#375 10. 5. 2010 18:55

aprill
♥♥♥♥♥♥♥

Blossom napsal(a):

April, ptᚠse-rekvalifikace na podnikatele? va va va

Odpovídám - a proč ne? Můžeš pak třeba práci, kterou jsi dělala do krachu tvého zaměstnavatele jako zaměstnanec, zkusit dělat dál "sama na sebe" (jako ta mnou zmiňovaná kamarádka), a nebo můžeš třeba ze svého dosavadního koníčka udělat své nové povolání. Jde to. stolt

A protože podnikání fakt není legrace, a uhlídat vše, co je k němu potřeba není pro laika žádná sranda (ono ani pro zkušeného praktika wink ), tak právě kurs podnikání, kde ti vysvětlí základní věci typu kalkulace, styk s nezbytnými úřady, základy marketingu apod. ti může pomoct nastartovat to a začít.

Pokud jsem už v nějaké oboru pracovala, tak snad mám pro tuto práci kvalifikaci wink .
Právě jsem si vzpoměla na jednu nezaměstnanou, před časem si udělala kurz - kosmetička  a myslíš, že pracuje nebo  podniká?  Nepracuje, protože  už nejsou žádné kosmetické salony, které by ji zaměstnaly (jako zaměstnance)  a nepodniká,  protože nenašla garanta a nemá dostatek fin. prostředků na nákup zákl. vybavení kapitulation .Takže v jejím případě, peníze za rekvalifikaci byly zbytečně vynaložené kapitulation .

Můžeš napsat v jakém oboru podniká tvoje kamarádka?

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí