Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 23. 2. 2010 15:26

glorča
♥------

jak zvládat 1.třídu??

ahoj mam 6ti leteho syna v první třídě a zvladame to tak nak ztěžka je dost živý a děla nám problém se soustředit má někdo náké zkušenosti???hmm

Není tady

#2 23. 2. 2010 17:42

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB

Re: jak zvládat 1.třídu??

glorčo - kolik času věnujete přípravě? Kdy příprava probíhá? Informovala tě učitelka o možném vyšetření v PPP? Píšeš hodně obecně, tak jen obecné rady.

Odpoledne bývají děti hodně unavéné, přesto by měly zvládnoutdoma asi 20 minut přípravy. Čtení, psaní počítání. Můžeš to rozložit ido několika bloků, matematiku procvičovat při společné práci.  Pokud je syn živý, má odpoledne možnost se venku vyřádit? Nebo jinak sportuje? Tento aktivní odpočinek je pro kluky velmi důležitý, neměl by však být přetěžován tréninkem. To má pak vliv na soustředěnost a výkon při domácí přípravě. Ideální čas na úkoly je kolem 16 hodiny odpoledne, pak soustředění apozornost prudce klesá.

Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

#3 23. 2. 2010 19:02

glorča
♥------

přípravě věnujeme si myslím hodně času každy všední den jen víkendy nechavame volnější.....času na vyřadění je taky dosti chodí do družiny kde maj hodně aktivit. spíš jde o to že ve škole na vše prdí nepracuje v hodinach...a je hrozně nepořadnej a s učitelkou jsem samozřejmě mluvila a je brzy na náké vyšetření prý..... je živý,ale to jsem si už zvykla člověk mu musí věnovat hodně času není jako jiné děti které si sami hrají malují atak to by mi ani tolik nevadilo spíš mám obavy z té soustředěnosti co se týče ve škole aby v dalších školních letech neměl a vlastně i my další a další problémy.....sad

jinak děkuji za názor!!!!

Upravil(a) glorča (23. 2. 2010 19:03)

Není tady

#4 23. 2. 2010 19:31

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

Tak na tom soustředění můžeš zapracovat. V sobotu a v neděli si s ním čas od času zahrát pexeso nebo člobrdo. Jsou to aktivity, při kterých by měl cca 20 minut vydržet. Pak je dobré s ním stavět - lego, kostky, geomag, jakýkoli druh stavebnice. To by také mohlo dopomoci tréninku. Ale je to potřeba pojmout jako společnou činnost. Nadchnout ho a zaujmout. To co popisuješ by mohla být hyperaktivita nebo nějaká lehká mozková dysfunkce. A stejně jako u čehokoli jiného - Trénink a prodlužování oblíbené činnosti může dopomoci správnému dozrávání.

Není tady

#5 2. 3. 2010 11:09

brenda9
♥♥♥----

Ahoj Glorčo,
mám to podobně. Syn nosí obden poznámky, typu. Nedává pozor, Chodí na WC při hodině atd. Každý den máme pohovory. Při tom ale ve škole zvládá dobře píše i čte, trochu má problém s matematikou. Sedí sám v poslední lavici, tak nevím, jestli ta jeho nepozornost není tím...

Není tady

#6 7. 3. 2010 18:24

Káča
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Morava

brenda9 napsal(a):

Ahoj Glorčo,
mám to podobně. Syn nosí obden poznámky, typu. Nedává pozor, Chodí na WC při hodině atd. Každý den máme pohovory. Při tom ale ve škole zvládá dobře píše i čte, trochu má problém s matematikou. Sedí sám v poslední lavici, tak nevím, jestli ta jeho nepozornost není tím...

Tak to je ale chyba učitelky...takové děti by měly sedět v 1.lavici. Já sama jsem o to poprosila učitelku a bylo mi vyhověno s tím, že mám pravdu, že ,,živější" wink děti je třeba mít pod dohledem. Sedí s velmi klidnou a hodnou holčičkou a už to začíná nést 1.výsledky tummenupp

Není tady

#7 11. 3. 2010 11:10

brenda9
♥♥♥----

Káčo,
to se máš. Já za paní učitelkou byla minulý týden. Slíbila, že dá Ondru dopředu s nějakou holčičkou, jenže nechtěla k němu posadit nějakou premiantku, aby neopisoval, tak mu dala jinou a ta pro změnu opisuje od něj. V první lavici byl jeden den a od pondělí je zase zpátky vzadu, včera hlásil, že je zase vepředu. Přijde mi to od paní učitelky trapný, chudáci děti tahle se pořád stěhovat:usch:

Není tady

#8 11. 3. 2010 14:51

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

JO, za všecko můžou učitelky big_smile

Kolik lavic by asi muselo být v první řadě, aby tam mohly sedět všechny děti....

Není tady

#9 14. 3. 2010 17:47

glorča
♥------

za všechno učitalky nemůžou,ale nadržovat by taky neměly....
A učitelka ktera si neumí udělat řád a respekt ve třídě není učitelka....sad
Měla by umět zaujmout ve třidě....

Není tady

#10 14. 3. 2010 19:00

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥

glorčo - ber to s nadhledem. Já jsem byla jen lehce ironická. Mnohdy si rodiče neuvědomují že bez jejich podpory, bez jejich výchovy s dětmi učitel nic nezmůže. Když se zaseknou. Když autority netahají za jeden provaz. Je to situace častá, a pravda,  ne vždy učí ti nejlepší. Jenže to jsou vstupy, se kterými nic neuděláš. Není jednoduché vzít v úvahu osobnost každého dítka, udělat to nejlepší , co udělat jde.

Učiteli do jeho výběru v první lavici mluví - výška dítěte, nosí brýlky, snese se se spolužákem? A stačí, aby se sešlo více žáků s lehčími výukovými problémy, chybí-li ve třídě přirozený tahoun. Pak se můžeš stavět na hlavu.
Učitel moc prostředků k udržení kázně nemá. Napíše poznámku - na kterou většina rodičů zareaguje že je to chyba učitele, že jejich dítko není anděl, že si jej do té doby vychovávali jaksi neberou v potaz. Vyrazí-li dítě z hodiny, je takzvaně bez dozoru - tudíž opět problém nehlídaného dítěte.  Pak může udělit důtky. A pak eventuelně poslat do poradny i s rodiči na vyřešení psychopatologických jevů. Pokud někoho seřve, nedejbože mu lehce sáhne na tělo - nakluše rodič a má z toho problém. (Ale to jen tak na okraj, že jako může udělat ve třídě, co chce).

Ne vždy je učivo takové, že zajímá ve stejný čas všechny děti. Ne vždy se daří žáky zaujmout. Učitel je taky člověk, a každý z nás ví, že v práci není každý den posvícení.

Takže na rovinu - vychovat dítě se vám povede právě jen v součinnosti se školou, pokud žák nebo rodič nedokáže najít k učiteli vztah, pak je možno zařadit do jiné třídy, jiné školy. Tak, jak si nastartujete zvyky a úkoly v první třídě, jak budete vést k samostatnosti, tak se vám to ve vyšších ročnících vrátí. A ono je poznat vychovávané dítě, které dokonce pozná, kdy narazí na určitou hranici slušnosti.

Ne, my rodiče to nemáme jednouché, v práci, pozdní návrat domů a do unaveného dítěte se snažíme nasoukat ještě pár vědomostí a dodělat úkoly. zjistit potřeby na výtvarku a nachystat aktovku. Učitel má takových dětí přes dvacet. Také to nemá jednoduché. Dítěti nepomůžeme házením zodpovědnosti na jiné. Je třeba umět přijmout tu svou a vyvažovat.

Upravil(a) PavlaH (14. 3. 2010 19:05)

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí