Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 12. 8. 2011 20:51

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Domácí pekárny

No jo, já jsem naučená zadělávat v plechovým vandlíku, mám na to vařečku s dírkou a zadělávám ručně, během kynutí jednou nebo dvakrát přehnětu a tak to dělám leta letoucí, naučila jsem se to od babičky. Jenež je fakt, že až tak často nepeču, u nás se moc moukový nejí. Sem tam bábovku, někdy upeču rohlíky nebo chleba, knedlíky dělám houskový, bramborový a hrníčkový. Kynutý koláče, vdolky a podobný věci dělávám málo, já bych to jedla, ale bylabych jako koule, mladší jí jen bábovku a starší to sladký taky moc nechce. Pro mě ta pekárna asi nemá moc význam. Chtěla jsem ji, mám ji. Třeba jednou na ni dojde. Já nemám ani friák, protože mám ráda smažený na čerstvým sádle.
Jednou jsem si koupila směs na chleba do pekárny a upekla jsem to ve formě v troubě :-))
Ale Bety, ty tvoje fotky na mě působí tak, že slintám jako bernardýn. Se mi sbíhají sliny a mám hlad. Bety, ty jsi fakt kouzelnice :-)) nádhera


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#27 12. 8. 2011 20:51

majkafa
Host

Re: Domácí pekárny

Taky se mi knedlíky kdysi srážely, tchýně mě naučila - po vyndání ihned propíchat, aby mohla pára ven a pak se nesrazí. Funguje to.
Bety,godlike Uvažuji i o parním hrnci, když mám teď tu novou kuchyni. Už jsem někde viděla, jaká kouzla dělᚠv tom hrnci ty.

 

#28 12. 8. 2011 21:04

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Domácí pekárny

majkafa napsal(a):

Uvažuji i o parním hrnci,

lol lol lol

mokrý čokoládový dort z parního hrnce - bílé kousky jsou zbytek mandlí

http://foto.dama.cz/img/722/722569.jpg


vaječina se šunkou
http://foto.dama.cz/img/476/476436.jpg

kuřecí ve vlastní šávě na hořčici a koření
http://foto.dama.cz/img/475/475741.jpg

rýže

http://foto.dama.cz/img/658/658153.jpg


bramborové knedlíky
http://foto.dama.cz/img/828/828635.jpg

brknedle s uzeným

http://foto.dama.cz/img/950/950853.jpg


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#29 12. 8. 2011 21:07

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Domácí pekárny

Modroočka napsal(a):

směs na chleba

to nemám ráda, jednou mi vnutili v rámci propagace a nechutnalo, já si pěstuju žitný kvásek a dělám různé dobré chleby, peču rohlíky, housky a veky, toustové chleby a všechno... kombinované s tmavou a celozrnnou moukou, se semínky nebo bez, s osmaženou cibulkou, se škvarkama, se sušenýma rajčatama.....

Pekárna ti to taky dvakrát přehněte! tummenupp

Upravil(a) Bety (12. 8. 2011 21:10)


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#30 12. 8. 2011 21:32

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Domácí pekárny

Bety, mě se to právě sráželo nějak rychle. Já ti to popíšu. Odendám víko, vyndám první knedlík, propíchám, druhý už se mi krabatí v hrnci...srazí se... To samé ovocné kynuté knedlíky, než je vytahám je půlka sražená...

Už vařím jen karlovarský nebo hrnkový.

Parní hrnec - budu uvažovat, díky za tip.  Pečivo mᚠnádherné. Mě rohlík tak nevykyne. někde dělám chybku...


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#31 12. 8. 2011 21:35

majkafa
Host

Re: Domácí pekárny

Já vyndám kndedlík rychle a hrnec hnedka zase přikryju, než první knedlík propíchám a vyndavam druhý.
Ale ten parní hrnec vypadá suprově. Obzvláště milujeme plněné bramborové knedlíky, to se nám bude mooc líbit. stolt

 

#32 12. 8. 2011 22:04

majkafa
Host

Re: Domácí pekárny

Tak jsem to vzala zkrátka a objednala si pekárnu a parní hrnec big_smile Se těšíím.

 

#33 12. 8. 2011 22:26

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Domácí pekárny

PavlaH napsal(a):

Bety, mě se to právě sráželo nějak rychle. Já ti to popíšu. Odendám víko, vyndám první knedlík, propíchám, druhý už se mi krabatí v hrnci...srazí se... To samé ovocné kynuté knedlíky, než je vytahám je půlka sražená...

Už vařím jen karlovarský nebo hrnkový.

Parní hrnec - budu uvažovat, díky za tip.  Pečivo mᚠnádherné. Mě rohlík tak nevykyne. někde dělám chybku...

měla jsem stejný problém, ale už jsem to vychytala tummenupp. vařím max. 6 knedlíků a dávám  více těsta, když je těsta málo a hodně ovoce, srazí se - můj poznatek

Není tady

 

#34 19. 8. 2011 15:17

majkafa
Host

Re: Domácí pekárny

Domácí pekárna a parní hrnec už jsou u mě doma. Jupí! big_smile

 

#35 1. 10. 2011 20:27

majkafa
Host

Re: Domácí pekárny

Jsem domácí pekárnou nadšena. Asi už nebudu štíhlá. lol

 

#36 2. 10. 2011 8:22

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Domácí pekárny

majkafa napsal(a):

Jsem domácí pekárnou nadšena. Asi už nebudu štíhlá. lol

zvýšíš počet návštěv ve fitku vissla

Není tady

 

#37 25. 10. 2011 11:09

Xsara
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 12. 2006
Příspěvky: 1005

Re: Domácí pekárny

Náhodou jsem narazila na tohle téma -  a musím dodatečně poděkovat Bety  pussa  za radu ohledně parního hrnce. Kdysi dávno jsem jí vyzpovídala a zakoupila parní hrnéček, a musím říct, že je k nezaplacení.
Snad poprvé jsem z něj vyndala vydařené knedlíky, tak jak jsem si je představovala.
A zelenina z něj taky nemá chybičku. Mám ten samý, co Bety a už asi dva roky paří bez chybičky.
Jen nevím, jestli by Bety neměla mít zakázáno uveřejňovat tady fotografie svých výtvorů. protože
jsem si málem poslintala klávesnici, a uvažuju o koupi pekárny. lol


Morálka je postoj vůči lidem, které nemáme rádi.
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde

Není tady

 

#38 24. 10. 2013 11:52

Mmarta
Zablokovaný
Registrovaný: 23. 12. 2012
Příspěvky: 76

Re: Domácí pekárny

Ahoj, já jsem si těd koupila tudle pekárnu http://www.okay.cz/gorenje-bm900al/
Tak jsem zvědavá, jak se s tím naučim, ale už se těšim na domácí pečivo. Právě kamarádka si dělá pečivo taky takle doma, tak od té doby jsem to chtěla taky smile

Není tady

 

#39 25. 10. 2013 12:07

Radkka
♥♥♥----
Registrovaný: 11. 9. 2013
Příspěvky: 195

Re: Domácí pekárny

Tyjo, ted jste mě inspirovali na vánoční dárek mamce. Myslím, že by se jí něco takového líbilo.
Tak jakou kdo máte?
Mmartino, jaká je ta, co jsi si koupila? Už jsi ji vyzkoušela?
Dívám se, že je za dobrý peníz.

Není tady

 

#40 29. 10. 2013 12:16

Kaledova
♥♥-----
Registrovaný: 12. 9. 2013
Příspěvky: 63

Re: Domácí pekárny

Taky si chci pořídit dom.pekárnu. A tu, kterou jste sem dávali z  Okay, tak jí mají dneska od 15:00 do 16:00 v akci za 2 299 kč ! Takže díky za inspiraci, zrovna jsem to vychytala, to je úplně super cena! smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů