Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

• Diskuse
  •  » Pavlač
  •  » Děláte oslavy svých narozenin a také oslavy s rodinou pro své děti?

#1 17. 2. 2010 23:21

REŇAS
Host

Děláte oslavy svých narozenin a také oslavy s rodinou pro své děti?

smile Ahojky,zajímalo by mě,zda slavíte své narozeniny a proč. A s kým vším? Pak také zda chystáte rodinnou oslavu pro své děti,pokud mají narozeniny,ale nemyslím s Váma rodičema a babičkama-dědečkama,ale ještě s Vašimi sourozenci,tudiž jejich tetami a strýci a jejich dětmi(pokud,už také mají)? vissla
A proč se ptám,u  nás se kvůli tomu vedou spory. Já,už mám jen mámu a 2 sourozence s kterými se vídám hodně málo,asi tak 2 krát ročně u mámy. Prostě to tak je i když je mám ráda a s bráchou jsme si vždy byli dost blízcí. Ale,už je to jiné i když si myslím,že stále víme o sobě,ale svůj podíl natom má i jeho rodinný život a švagrová je zvyklá žít jinak,je velmi společenská,tak trochu generál,který má vždycky pravdu a občas umí být i netaktní. Takže asi tak trošku co řekne,tak to tam má větší váhu. No a dále manžel,už rodiče nemá a sourozenců 5!! Bohužel se vůbec nestýkají,teda minimálně s tím jedním bráchou,ten je docela fajn,ale nějak jim stačí se vidět na vánoce(a né vždy to musí být pravidlem) nebo si občas s něčím vypomůžou,tak se staví,ale velmi minimálně. No a ani narozeniny se u nich nějak zvl᚝ neslavily,také si to vemte přitom počtu a že kdysi nebylo moc financí. A tak jim stačilo,že máma s tátou jim popřáli,upekli něco,udělali pár chlebíčků,k tomu malý dárek a bylo to,jen oni doma. Takže,už ani manžel s bráchou narozky neřeší a spíš si napíšou k vánocům.
No a co jsme s manželem,jsme hodně dříve slavily i naše narozeniny s mou mámou,mou sestrou s manželem(neteř je,už dospělá a také neoslavuje)a mým bráchou a jeho dětma a dokud žila manželova máma,tak i sní. Pak jsem si,ale řekla,že je to pořád dokola to samé a že jsme dospělí a vlastně ani nevidím důvod proč to nějak  každý rok slavit(natož skloubit volna,když pracujeme a my s manželem i o víkendech a tak jsem dala návrh,už před nějakou dobou pro zrušení každoročních narozenin a řekla jsem,že popřípadě jen ty kulaté.... a byl z toho poprask... Hlavně má velmi společenská švagrová,kde u nich se slaví kde co s rodinou,pak zas s přáteli to nemohla spolknout.. va No a pak jsme někdy i zrušily(neoficiálně) oslavy našich dětí a je zase zle. Teda nevykašlali jsme se na ně coby rodiče,uděláme jim pěkný den,mají třeba oběd na přání,zajdem na zákusek nebo prostě něco podobného,dostanou dárek nebo,už penízky na dárek a syn si pro vláčky jede třeba s manželem. Já jdu s dcerou zase do holčičího obchodu,pokud má narozky zrovna ona. Ale prostě jsme to  slavení udělali jen ve čtyřech já+ děti,manžel+pro mou mámu,když jim příjde popřát(i když ji se to také moc nezamlouvá ten můj styl neoslavování,ale když já jsem byla malá,také jsem z žádnýma tetičkama neslavila jen sní a s tátou). No a ještě,pokud je to možné, tak si děti někoho pozvou z kamarádů+přiberou  svého sourozence a jdou naty narozeniny třeba na pizzu. Asi před půl rokem měli mí synovci narozeniny a švagrová to také neslavila,teda s náma to neoslavila,protože předtím na narozeninách mé mámy,vznikla kvůli mé švagrové hádka,prostě umí být pěkně netaktní,je nejchytřejší,ví co a jak,hned má řešení a občas vypustí dřív z pusy než přemýšlí.  No a tak řekla pak mé mámě,že kluky slavit nebude,aby se má máma stavila přes týden někdy,protože,abychom se zase všichni nepohádali.. No a vůbec se dozvídám takové věci,že ona nás vidět ani nemusí  atd. No a nyní měl syn narozeniny,tak jsme si to oslavili tak podomácku  my čtyři a dnes se stavila má máma a jinak se syn těší se na pizzu s kamarády a dcerou,prý mu to takhle stačí. No a nyní má mít nejstarší dcera od bráchy, neteř  narozky a švagrová nás nepozvala,protože my jsme prý začli s neslavením dětí,což teda je pravda. Mámu,už ano. Sestru asi také. Zvou nás teda jen na půl kulatiny a kulatiny nás dospělých. (Což mi vyhovuje i když ani to by nemuselo nutně být) Ale,tohle ani nemíním moc řešit,jen mě zajímá,jak je to s tím slavením u Vás?? A vznikl u někoho z Vás kvli tomu spor či se někdo urazil? To,už nemluvím ani o tom,že nyní ani pohled nebo spíš v dnešní době ani tu smsku těm  našim dětem nepošlou,teda sestra se překonala a po delší době synovi pohled poslala(neřeším jestli pohled nebo sms to je jedno),to,už jim prý říkala i má máma,že i když to nějak nechci slavit,že tu sms by těm našim dětem poslat mohli,aby věděli,že mají strýce-tetu,kteří si vzpomenou..přece nejde jen o to slavení nebo se mýlím?????  Podotýkám,že já sms pošlu bráchovi a jeho dětem,švagrové,mé sestře,švagrovi vždy. Oni mně,manželovi vůbec,ale já bych před náma dala přednost spíš těm dětem. Tohle by je potěšilo a stačilo jim to(jediná má dlouholetá kamarádka jim píše i pošle sms+ malý dáreček a já zas jejim dětem,ale žádná zato nevyžadujeme nějaké slavení na oplátku a máme radost,že dítka to potěší) Jak je to u Vás? PS: v případě,že byste ještě měli k tomu někdo 5 sourozenců+partner nějaké sourozence a každý děti... To potom by člověk jednou měsíčně slavil někoho narozeniny..va A k tomu mě pak ještě napadla otázka,ono třeba si představit,že člověk příjde o práci(nedejbože oba manželé) a prostě velmi početná rodina po něm vyžaduje slavení všech narozenin,nehledě nato,zda ten dotyčný pak bude mít třeba na jídlo .. Tak pište,jak je to u Vás.(i když třeba početná rodina nejste) vissla Nevím,zda jsem v tomhle  takový exot a protestant jenom já..roll Trochu to opravuji,aby to bylo  srozumitelnější a ty chyby.. sad

Upravil(a) REŇAS (17. 2. 2010 23:37)

#2 17. 2. 2010 23:35

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí

Re: Děláte oslavy svých narozenin a také oslavy s rodinou pro své děti?

ve zkratce, v široké rodině si obvykle pošleme SMSkou přání...
v užší -- rodiče, sourozenci, babča a synovec, tam "slavíme", decentně, sejdeme se všichni u našich na oběd, posedíme, povykládáme, něco málo popijeme.... nic extra....
a když přijdou na řadu nějaké kulatiny, moje mamina je rezolutně proti, aby probíhaly nějaké mega mejdla, naopak můj tatín je z rodiny, kde je to jaksi obvyklé, takže se schází cca 20 lidí a je to trošku monstróznější...

osobně tyhle mega akce nemám ráda, obecně nenávidím nucené zábavky a veselení se, takže se tomu snažím vyhýbat a dotyčnému přijdu popřát raději decentně sama s partnerem.

a jestli někdy vznikl spor ? tuším, že vznikne první týden v dubnu, kdy si část naší rodiny usmyslela, že babči uspořádá velkou oslavu devadesátky, kde se ale jedna půlka nemusí s částí té druhé.... a kde trávit v jejich přítomnosti čas, je pro nás nemyslitelné.... takže tam tuším bude zádrhel, někdo se zaručeně urazí roll
nemůžu říct, jak se zachovají ostatní (tuším, že se skřápěním zubů a přetvářkou se mejdla zúčastní), já osobně půjdu babči popřát jindy, s přítelem, už mi není dáááávno náct, abych si musela nechat nařizovat, kam půjdu a kam ne. tož tak

"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

#3 18. 2. 2010 9:22

REŇAS
Host

Tak vy se sejdete popelko v klidu u rodičů. U nás to bylo tak,že vždy u toho,kdo má narozky,tudiž u nás by to bylo čtyřikrát,já,manžel a 2 děti. Což je teda 4 krát ročně,každý jsme jinak. Teď si vemte,že bychom šli k mým sourozencům,tudiž k mému bráchovi 5 krát je jich pět,k mé sestře  2 krát. To je dohromady sedmkrát ročně. A kdyby to slavil manžel se sourozenci,napsala jsem to blbě je jich i s manžou dohromady 5. Takže,když vypustím jednu sestru,která bydlí daleko,tak bychom šli 4 krát k jeho jednomu bráchovi,jsou čtyři,minimálně 4 krát k jeho setře,jsou také 4 a to ty její dospělé děti,už mají své děti..a k další sestře dvakrát,možná 3 krát,pokud by měla partnera(je sama s dítětem). Rodiče,už nemají. Teď to spočítám,vychází mi 21 narozenin za rok! jenom k  sourozencům,jejich partnerům a našim neteřím a synovcům!! A samozřejmě k mámě.(tj.22) To se snad nedá ani stihnout a člověk by nic jiného o víkendech nedělal než  slavil něčí narozeniny. Nehledě,už nato,že máme s manželem víkendy pracovní,já minimálně 1 den a manžel oba dny o víkendu. Takže jaksi by pochyběl i čas a volno na tyhle akce. A to,už nemluvím o tom,že se člověk může ocitnout v situaci,kdy natom není ani finančně nejlíp,ale i kdyby potěšil maličkostí,tak stejně.. Prostě si myslím,že stačí,když si člověk na druhého vzpomene sms a vidět se,když člověk chce můžeme i nejen o narozeninách. A s dětma si to člověk oslaví coby rodič+babička. Popř.kamarádi. Nevím,proč teda někdo se kvůli tomu uráží! A dělá se kolem narozenin takový humbuk. No teda nevím,jak to vidíte vy a jak to probíhá u vás. Teda akorát  malá popelka,napsala,jak je to u nich. stolt

#4 18. 2. 2010 9:53

javena
♥♥♥♥♥♥-

Tak Reňas, a mᚠtrochu srovnání...
Já ani manžel, když jsme ještě byli spolu, jsme narozeniny neslavili. Dárek jo, ale oslavy nee. Za svobodna jsme si dali vínečko, nebo šli na véču... s dětmi pak už jen to vínko... nebylo moc hlídání, resp. kvůli tomu nemělo smysl využívat laskavosti rodičů. Normoš den, ale s dárkem.
Moji rodiče ani jeho si na megapárty naštěstí taky nepotrpí. Přijeli jsme, popřáli, dar dali... nějaký ty chlebíčky se pojedli, taková - spíš lepší návštěva. smile Jen v létě u tchánovců se občas podařilo, že jsme na něčí narozky seděli venku na zahradě, blafali se sousedama, přijela švagrová s rodinou... ale zas to nebylo nic tak pompézního - žádnej dort, jen se připilo a povídalo. Takhle jsme se tam scházeli v létě několik let vcelku pravidelně, takže občas to vyšlo na něčí svátek či narozky...
Problém se ukázal s dětmi. Oboje prarodiče samo chtěli být u toho, ale jaksi je dělilo skorem 200 kiláků... hmm Naštěstí máme malej byt wink, takže se oslava dělala buď u tchánovců a přijeli i mý rodiče, nebo se tchánovci přesunuli k mým rodičům... Ale bylo to děsně nepraktický a náročný, takže jsme to postupně zrušili - jednou to nevyšlo našim se přesunout,  pak manželovým rodičům... po mateřský jsem začala dělat, manžel změnil místo a bylo míň času i na ty návštěvy... nic překvapivého. Postupně, jak děti rostly, jsme začali dělat oslavy s kamarády. Ze začátku doma, občas nějaký ten pronájem místa - máme ten malej byt - a postupně syn sebere dva, tři kámoše a vyrazí do mekáče nebo na pizzu. Upřímně - už aby to tak dělala dcera. smilewink

Není tady

#5 18. 2. 2010 9:57

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí

REŇAS, taky nechápu, proč se kolem oslav dělá takový humbuk... ostatně, když už, naše narozeniny by měli slavit rodiče, ti v tom mají "prsty" rodna lol naše zásluha to není tongue

My asi nejsme až tak standartní rodina, tyhle naše "oslavy" /protože oslavy v pravém slova smyslu to nejsou/, vychází z toho, že se u rodičů scházíme běžně, vždycky se tam sjedou sourozenci a my přijdeme, i bez narozenin... Až budou děti, bude situace samozřejmě jiná a přesune se to postupně do domácností toho kterého oslavence.... My máme ještě jednu výhodu, tatín a ségra jsou o 5 dní od sebe, to samé brácha a jeho prcek, o asi 4 dny, takže tohle spláchneme při jednom smile

"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

#6 18. 2. 2010 10:20

Gia
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

My oslavy děláme jen v úzkém kruhu... Oboje rodiče i rodinu máme 300 kiláků daleko, takže nejezdí, jen moje máma jezdívá popřát dětem a doveze jim dort. Tcháni pošlou peníze na účet.
Kamarád slaví se širokou rodinou narozeniny 1x ročně. Celá rodina se sjede na víkend a všichni slaví všechno big_smile

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1VrIGXDASuAKh96.png  http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UjI3NjY1U7IGXDASwQKk57.png

Není tady

#7 18. 2. 2010 10:42

REŇAS
Host

Gia napsal(a):

My oslavy děláme jen v úzkém kruhu... Oboje rodiče i rodinu máme 300 kiláků daleko, takže nejezdí, jen moje máma jezdívá popřát dětem a doveze jim dort. Tcháni pošlou peníze na účet.
Kamarád slaví se širokou rodinou narozeniny 1x ročně. Celá rodina se sjede na víkend a všichni slaví všechno big_smile

Tohle je dobré řešení.. big_smile Má švagrová si jaksi neuvědomuje,že kdybychom to měli slavit standartně,tak jako u nich,tak 22 krát ročně o víkendech nedělám nic jiného,než chystám oslavu 4 krát u nás,pak těm ostatním sháním dárky a chodím zbývajících 18 narozenin na oslavy..(což většinou se děje o víkendech) A z práce by nás asi vyhodili,protože bychom nestačili o víkendech vybírat volna což při našich zaměstnáních nejde. Bohužel pracujeme i o sobotách a nedělích. A fakt nechápu,co kdo natom vidí takového,že to musí slavit..každý rok,pořád dokola. Vzpomenout si,zavolat,napsat sms je podle mně důležitější a stačí to. Zvl᚝ tam,kde je velmi početná rodina a pro děti jsme tu především my,jejich rodiče.. smile S námi,že to"oslaví" a s kamarády zajdou na něco dobrého,dle mého stačí. vissla

#8 18. 2. 2010 11:01

venuše
♥♥♥♥♥♥-

Ja to slaveni taky nemusim.
Vetsinou si dame s detmi dort a nejake chutovky.... moje rodina je 1000km daleko.
Tenhle tyden mam narozky a vubec me to nebere. Mozna pujdem s pritelem nekam na veceri, ale ani to nemusim...

Není tady

#9 18. 2. 2010 11:44

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

oslavy jsou u nás čistě rodinné, kamarády nezveme.
Chodí k nám jen babičky, dědové, můj a manželův bratr s přítelkyněmi a to je vše. Je to ale fajn, v létě se griluje.
Mám to docela ráda.

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#10 19. 2. 2010 12:42

brenda9
♥♥♥----

já se synem slavíme na 2x jednou s rodinou a pak zvl᚝ s přítelem.

Není tady

• Diskuse
  •  » Pavlač
  •  » Děláte oslavy svých narozenin a také oslavy s rodinou pro své děti?
NÁŠ TIP:

Zápatí