Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#1 17. 2. 2010 8:57

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Tulipány a narcisy

Nevím, čím to je, ale tulipány ty hezké holandské zvláštně zbarvené nám vykvetou 1x max. 2x a pak zajdou. Narcisům se nedaří vůbec. Tulipány nám kvetou jen takové ty klasické "staré" odrůdy: červené a žluté.
Zkoušela jsem je i přesazovat: ty nové cibule jsou menší. Druhým rokem vyrostou většinou jen listy, nebo spíš 1 list.
Může to být hlínou? Máme na zahradě myslím docela hezky vypadající černozem, bydlím v nížině, podloží je opuka.  Co jim chybí?

Není tady

#2 17. 2. 2010 14:03

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté

Re: Tulipány a narcisy

A vyndavᚠcibulky ze země? Po odkvětu vyndat cibulky a dát je na suché,tmavé místo a koncem srpna či začátkem září zase vrátit do země. Soused má holandské tulipány a vyndavá je každý rok.

„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

#3 17. 2. 2010 15:05

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

rejka napsal(a):

A vyndavᚠcibulky ze země? Po odkvětu vyndat cibulky a dát je na suché,tmavé místo a koncem srpna či začátkem září zase vrátit do země. Soused má holandské tulipány a vyndavá je každý rok.

Cibulky jsem zkoušela vyndat i nechat a výsledek je stejně špatný. Hlavně už když jsem je vyndávala, všimla jsem si, že cibulky jsou mnohem menší, než ty které jsem sázela. Tak by to asi být nemělo.

Není tady

#4 17. 2. 2010 15:34

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté

My máme kyselejší půdu. Pod ní je jíl. Nechali jsme navézt rašelinu a trochu černozemě a promíchali. Já osobně cibulky už nevyndavám,ale spíš je musím probírat jak se rychle množí.Tam,kde byla jeden rok 1 cibulka,druhý rok na tom místě najdu 3-4. Nepřihnojuji,občas dosypeme koupenou zeminou,když máme dojem,že to kleslo.Navíc na předzahrádce,o které je vlastně řeč je cca 7-10 cm zeminy,takže kolikrát jsem hrábla do jílu,udělala díru zasypala hlínou a šupsla tam cibulku.Moc se s tím necrcám,jsem takový strýček Pompo,ale je fakt,že mám ten záhon úplně obsypaný květinama a je nádherný.

„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí