Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#26 19. 2. 2010 10:40

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Re: Co znamená "miluji Tě"

Selima napsal(a):

No, ono je to o tom, že Miluji tě podža mňa vyjadruje nejaký stav(aj keď možno nie úplne momentálne rozpoloženie) a nie prísžub "Na večné časy a nikdy inak"... vissla

Ano, já to vnímám přesně tak tummenupp

Není tady

#27 19. 2. 2010 20:28

HB
♥♥♥♥♥--

zuzi777a napsal(a):

Z mých úst vyřčeno.... Vzpomínám, jestli jsem to vůbec  použila  v posledních letech... Spíš použiji: Mám  tě ráda- ohodnocení, obdiv, úcta,pochvala...
Od partnera : Miluji tě!  Mě okamžitě splývá se slovy mé milované bábinky: Kdo slovy miluje, málo miluje.
Můj muž to ví. Jeho obdivné vzdychnutí : Já tě miluju! Přichází třeba když se něco povede( pro nás- třeba i oběd, nebo vypakování nezvané návštěvy za dveře.. tongue)
Vím, že v jeho podání je synonymem pro skutečné  :Miluji tě- Chyběla jsi mi.
Já vím , kdy miluji. Od druhých nechci ta slova. Toužím po skutcích. Myslím, že můj  současný partner je  milující. doufám v to. Tisíci maličkostí mi to denně dokazuje.  stolt
Mám za to, že Miluji se používá moc často na to aby to vystihlo skutečné rozpoložení duše.

vyborne jsi vyjadrila to, co jsem chtela rict a nepovedlo se mi to..godlike  tummenupp

The worse is yet to come...
http://2.bp.blogspot.com/_G1vFx7mb8XA/SJ9omrz2tZI/AAAAAAAAAPI/ZOvV2pRwP4E/S187/support+Israel.jpg

Není tady

#28 20. 2. 2010 0:54

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Web

venuše napsal(a):

Co je na tom tak tezkyho to rict?
Vzdyt to neni zadny zavazek?

Právě pro tuhle odpověď jsem se ptala... jestli je to skutečně tak snadné říct, i když to není pravda. Já už to prakticky nepoužívám... jen "já taky"
Abych to řekla, potřebuji to myslet vážně, a když to myslím vážně, tak pak udělám pro druhého všechno, tedy skoro všechno...

http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

#29 20. 2. 2010 1:01

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Web

Osobně nemám ráda přehnaná vyznání a omílání i ve chvílích, kdy se to fakt nehodí. Přijde mi, že to není myšleno vážně a je ten cit, dá-li se to tak říci, znehodnocený...

http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

#30 20. 2. 2010 11:16

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ja som mala milenca, ktorý mal zlozvyk vyznáva mi lásku pri TOm gloria a vymáha aj odo mňa vyznania... dumbom Povedala som mu, že jednak to pri takomto načasovaní neverím jemu, a druhak v takejto chvíli by som mu odpovedala ÁNO, aj keby sa ma pýtal, či mi má odseknú hlavu. vissla Proste timing je dôležitý... a časom sme sa dohodli na tom, že pri TOm sa budeme venova TOmu a vyznania si necháme na chvížky, keď budeme ma jasné hlavy. Ale vzdával sa nerád, asi si myslel, že vyznania okorenia sex. usch

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#31 20. 2. 2010 13:37

Miluš
♥♥♥♥---

To slovo by asi malo vyjadrova ten najhlbší cit, aký žudské srdce dokáže vyprodukova. Práve preto si myslím, že rozumný človek ho nepoužíva často, a keď už ho povie, tak to tak je. Nie nadarmo je v slovníkoch všetkých jazykov sveta. smile

Není tady

#32 20. 2. 2010 14:04

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-

Miluš, jenže každý je schopen jiné hloubky citu.  A navíc bývá rozpor mezi city a chováním.

Například můj muž je vnitřně přesvědčen, že mne miluje a vždycky miloval nejvíc ze všech lidí co zná a že jeho láska ke mně je tak hluboká jaké je schopen. Čili ke mne cítí ten nejhlubší cit, které je jeho srdce schopno vyprodukovat.

A přesto za tu dobu co jsme spolu (dvacet let) se občas chová jako by mne nemiloval ( z mého pohledu). To samé jistě platí i o mně.

Přesto si myslím že to je upřímné,  když si navzájem sdělujeme, že se milujeme.

Není tady

#33 20. 2. 2010 14:10

xxxx
♥♥♥♥♥♥-

...my jsme zamilovaní jen pár let, takže si to s mužem říkáme poměrně často a rádi. Zrovna dneska mi muž řekl, a ho ještě chvíli hladím ve vlasech, že ho to zaplavuje pocitem zamilovanosti a štěstí, že má úplný návaly lásky. Úplně mě to dojalo. Málem jsem ho hladila do úplného vyhlazení smile Přemýšlím jestli jsme tohle zažívali s exem, asi ne nemůžu si vzpomenout. Vůbec se mi nevybavuje jestli mi říkal, že mě miluje. Asi na začátku....divný, že se to dá zapomenout. Převozník mi to říkal docela často. Asi je to důkazem toho, že láska může být dočasná a nemusí to být špatně. Každopádně to ráda slyšim i říkám a říkáme si i že se máme rádi, moc rozdílů v tom nemám. Taky dost slýchám "lásko moje". Můj muž říká, že to nikdy tak necítil ani nepoužíval a shodli jsme se na tom, že to je asi tím, že už jsme starší, nemusíme řešit existenční věci a plíny a můžeme si užívat života. Taky už dokážeme ocenit vzácnost lásky a shody mezi náma. Pro ě je "miluji Tě" takové duševní splynutí. Když mi to muž říká většinou mě u toho pevně objímá hjarta

dum spiro spero

Není tady

#34 20. 2. 2010 18:49

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Pro mne slova "miluji tě" znamenají hodně. Řeknu je, jen když to cítím...v srdíčku. Takový ten pocit, jak moc pro mě znamená, že mu patří mé srdce a nejraději bych to vykřičela do celého světa.

Není tady

#35 20. 2. 2010 19:04

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno

xxxx napsal(a):

... Můj muž říká, že to nikdy tak necítil ani nepoužíval a shodli jsme se na tom, že to je asi tím, že už jsme starší, nemusíme řešit existenční věci a plíny a můžeme si užívat života. Taky už dokážeme ocenit vzácnost lásky a shody mezi náma....

Tohle by trosku "zavanelo" tim, ze s plinama a existencnimi problemy "se miluje" hure? Nebo to nejde vubec? va

Není tady

#36 20. 2. 2010 19:58

xxxx
♥♥♥♥♥♥-

ViktorkaLove napsal(a):

xxxx napsal(a):

... Můj muž říká, že to nikdy tak necítil ani nepoužíval a shodli jsme se na tom, že to je asi tím, že už jsme starší, nemusíme řešit existenční věci a plíny a můžeme si užívat života. Taky už dokážeme ocenit vzácnost lásky a shody mezi náma....

Tohle by trosku "zavanelo" tim, ze s plinama a existencnimi problemy "se miluje" hure? Nebo to nejde vubec? va

...to ne takhle to nevidím. Jen když jsme měli starosti s tím kde bydlet, nemohli jsme nikam, protože na to nebyly peníze nebo nebylo hlídání, člověk neměl tolik svobody a možnosti si vychutnávat "mazlení". Večer se muselo šeptat, aby se nevzbudilo dítě, dneska místo nočního kojení, studií a mačkání se v garsonce máme čas na sebe, mužeme zůstat po probdělé noci na plese v posteli do oběda a pak si ho dát v hospodě stejně jako večeři. Prostě jsem ráda, že jsem mateřské stavy vyměnila zase za milenecké. Proto jsem psala, že jsme se s drahým shodli na tom, že si  můžeme víc užívat života. Je to vlastně jako když jsme byli mladí a svobodní s tím rozdílem, že jsme garsonku vymenili za dům se zahradou a nemusíme se před návštěvou cukrárny koukat do peněženky. Je to osvobozující. Takže mᚠsvým způsobem pravdu, s plínama se miluje hůře, v nejlepším může mít malej prdíky a pak člověk do rána drndá na místo manžela kojence smile

Upravil(a) xxxx (20. 2. 2010 20:00)

dum spiro spero

Není tady

#37 20. 2. 2010 20:00

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

ViktorkaLove napsal(a):

xxxx napsal(a):

Určitě to jde i s tím vším, jen si myslím, že to xxxx myslela tak, že ve vyšším věku, když už není takovej trysk, se to dá víc užít.
No tak než jsem to naklepala, xxxx byla rychlejší a je to ono tummenupp

Upravil(a) Rosamunda (20. 2. 2010 20:02)

Out from the dark into the light !

Není tady

#38 20. 2. 2010 20:04

xxxx
♥♥♥♥♥♥-

Rosamunda napsal(a):

ViktorkaLove napsal(a):

xxxx napsal(a):

Určitě to jde i s tím vším, jen si myslím, že to xxxx myslela tak, že ve vyšším věku, když už není takovej trysk, se to dá víc užít.

...asi nejsem mateřskej typ nebo co dumbom napsala jsi to přesně, člověk vymění trysk za pohodu a stane se zase z maminky na plný uvazek milenkou a je to doma znát wink

dum spiro spero

Není tady

#39 20. 2. 2010 20:07

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

xxxx napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

ViktorkaLove napsal(a):

...asi nejsem mateřskej typ nebo co dumbom napsala jsi to přesně, člověk vymění trysk za pohodu a stane se zase z maminky na plný uvazek milenkou a je to doma znát wink

A proč bys neměla být mateřský typ? Já si ale myslím, že tak člověk nemůže žít pořád, když je dětem 18 a víc, tak je nemůžeš pořád obskakovat, takže pak je čas na tu pohodu a na......tummenupp

Out from the dark into the light !

Není tady

#40 20. 2. 2010 20:10

xxxx
♥♥♥♥♥♥-

Rosamunda napsal(a):

xxxx napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

A proč bys neměla být mateřský typ? Já si ale myslím, že tak člověk nemůže žít pořád, když je dětem 18 a víc, tak je nemůžeš pořád obskakovat, takže pak je čas na tu pohodu a na......tummenupp

...asi tak wink mladej už je obskakován napadniceme a nevyžaduje maminčin servis.

dum spiro spero

Není tady

#41 21. 2. 2010 9:35

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

vera napsal(a):

můj BM mi to říkal často......rozvedli jsme se
můj přítel mi to neřekl ani jednou..........a cítím to

smile

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#42 21. 2. 2010 10:07

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Web

Myslím, že slovní vyjádření je prostě jedním ze způsobů projevování lásky. Jsou i jiné, rovnocenné způsoby, záleží na každém, co je pro něj důležitější (někdo má radši pozornost, někdo dárky, někdo činy... viz koncept 5 jazyků lásky). 

Pro mě osobně zrovna tohle nijak zvl᚝ důležité není, ani pro mého manžela. Když je pěkná příležitost, říkáme si to, ale není to určitě každý den. Spíš si projevujeme lásku jinak.

Kdybych ale měla muže, pro kterého je slovní vyjadřování citů důležité, snažila bych se mu tuto potřebu naplnit, tak jako se snažím naplňovat i všechny ostatní potřeby člověka, kterého miluji.

M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

#43 21. 2. 2010 10:44

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Za trvání svého jediného vztahu jsem je nikdy nevyslovila, ani můj protějšek, ale mockrát jsem je cítila v srdci. Pak jsem je řekla až v době, kdy se můj ex se mnou rozcházel. Bylo to ze zoufalství a nemělo to žádnou odezvu grater

Upravil(a) Ivana (21. 2. 2010 10:44)

Není tady

#44 21. 2. 2010 18:09

venuše
♥♥♥♥♥♥-

Ivana napsal(a):

Za trvání svého jediného vztahu jsem je nikdy nevyslovila, ani můj protějšek, ale mockrát jsem je cítila v srdci. Pak jsem je řekla až v době, kdy se můj ex se mnou rozcházel. Bylo to ze zoufalství a nemělo to žádnou odezvu grater

To je smutne sad. Proto to rikam hned, kdyz to citim... i kdyz to neznamena, ze je to navzdy. Je to momentalni stav.

Není tady

#45 24. 2. 2010 19:31

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥

Je hezký to slyšet - miluju tě - ale musím to i cítit, pokud jsou to jen slova, nemá to váhu. Jde o pocit.
A co to znamená? No, myslím, že všechno. Jsem s tebou, pro tebe, jsem tvoje opora, tvůj partner, parák, jsem s tebou i v nemoci, ve starostech, pořád. Tyhle dvě slova mají velký obsah, ale musí to tak člověk cítit.
Ale milovat neznamená vlastnit.

Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

#46 31. 3. 2010 19:32

danny.key
♥------

Na začátku pdotknu, že jsem muž.

Mezi chlapy se většinou silně citově zabarvená slova náklonosti k druhému člověku nevyslovují často. Pokud však větu miluji tě vyslovím znamená opravdu hodně. Problém nastává, když víte, že vaše přítelkyně očekává, že jí to řeknete. Například moje přítelkyně by to nejraději slyšela třikrát denně, a tak mi ta věta časem zevšedněla. Pro mne je ideální říkat miluji tě ve chvílích kdy opravdu cítím, jak je moje přítelkyně ohromná, kdy jsem naprosto šastný, že ji mám.

Doporučuji všímat si toho, co pro vás muž dělá a samozřejmě někdy naznačit co by se vám líbilo, aby nás to chlapy někdy trochu trklo.

Není tady

#47 31. 3. 2010 23:43

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥

miluji tě ...nemusíme si to s manželem říkat..Jde to vycítit..Radši mám pohlazení, pusu.

http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

#48 1. 4. 2010 9:05

Kuty
♥♥♥♥♥♥-

Dnes ráno mi můj přítel (víc jak rok jsme se neviděli-radši nechci;měla jsem s ním paralelní víceletý vztah v manželství,stále ale na sebe myslíme,ale chci žít v klidu ve své rodině s nynějším manželem,kterého mám ráda)poslal MMSkou smějícíse 4lístek a z té usměvavé puseny mu vždy jako bublina vybublá hjarta.Chjo,hned je tak nějak krásněji,ale nesmím zas do toho spadnout.rodna

Není tady

#49 1. 4. 2010 14:55

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Problémem bude asi to, že každý z nás to vnímá jinak. Třeba jen malinko jinak. A pak se může nevyplnit nějaké očekávání - a je to tady, průser... big_smile

Ivano - to vůbec nevadí, on věděl, že ty víš - cítíš- ne? smile hjarta
"řeklas" mu to určitě jinak - svým jazykem , ne?
Není nad čím brečet...no ták..par

Není tady

#50 2. 4. 2010 15:49

meriamne
♥------
Místo: stověžatá

Znamená to pro mě přesně to, co to je - slova, slova, slova. Někdy zneužitelná, jindy pravdivá až na dřeň, někdy bolavá, jindy neskutečně krásná.

Nepoužívám je. Manžela to někdy nejspíš mrzí, protože on si na slovní vyznání potrpí a vím, že ta svá myslí upřímně. Ale já to nedokážu vyslovit. Ne kvůli závazku v tom, co ta slova znamenají, ale proto, že zdaleka neobsáhnou skutečnost. Bojím se jich a vím, jak prázdná a plochá můžou být.

Od prvního přítele jsem "miluju tě" slýchávala a četla ve zprávách snad každý druhý den. Občas je vyslovoval naprosto mechanicky, protože měl pocit, že se hodí. A často je doplňoval oslovením ... své bývalé slečny roll

Nemůžeme být ničím více a ničím méně, než čím jsme. (K.A.)

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí