Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 15. 2. 2006 22:24

Lada
Host

Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Dobrý den,Ráda bych se s váma poradila.Mám pětiletou dcerku.Je velice šikovná,již přečte všechna písmenka,všechny číslice,nadiktuje číslo mobilního telefonu,ráda maluje.Byla jsem s ní asi tak před rokem u psycologa,protože sebou bouchá,v sedě do opěrky zády.Studovala jsem pedagogickou šl)kolu a tak jsem měla strach,aby nešlo o nějaké nervové onemocnění.Paní doktorka zkonstatovala,že je to jen zlozvyk,že je dcerka na úrovni šestiletého dítěte a to jí bylo tři a půl roku a abych jí nechala,že se to zpraví samo.Jenže ona se kýve dál.Jak usedne a kouká na televizi,vautě,v autobuse a do toho si někdy zpívá,nebo něco říká do rytmu a někdy mám i pocit,že kouká jakoby do prázdna.Nevím,jestli mi porozumíte,těžko se mi to vysvětluje.
Co mě dál trápí je to,že naprosto odmítá chodit do mateřské školky.Není to jen letos kdy přešla do nové školky,bylo to i ve školce minulé.Nejdříve se vymlouvala na vstávání,pak na holčičku Verunku,která jí nic nepůjčí,nebo že jí bouchla.Zkusila jsem jí říct,že chodím do práce,i když jsem doma,tak se začala bát,že pro ni nepřijdu,přesto,že se to nikdy nestalo.Nakonec řekla,že to je k vůli obědům,že jí nechutnají.pavdou je,že je tam jídelníček nezvyklí a já si také moc  nepošmákla,když jsem ho přinesla jednou domů,ale i to jsem probrala s paní učitelkou a domluvily jsme se,že to zkusíme bez obědů.Nic platné.Když vidíme školku na procházce a já řeknu,že je půjdem pozdravit,skoro křičí a panikaří,že ne,aby se pani učitelka nezlobyla,že tam nechodí a aby jí neviděla Verunka.Odpoledne slíbí,že druhý den půjde,namaluje obrázky,nebo něco kupuji pro děti,aby to tam donesla.Večer už skoro pláče a ráno strašně prosí maminko maminečko prosím tě,uklidím si pokojíček,jde dělat snídani všem a mýt nádobí,jen aby nemusela jít.Já nemám to srdce jí tam rvát.Jenže příští rok už bude předškolák a jít musí.Tak trochu spoléhám,že dostane rozum a ona i říká,že se těší do jiného oddělení,ale kyž jí to jiné oddělení nabídnu teď tak smlouvá,že až po prázdninách.Jsem z toho zoufalá.
No a aby toho nebylo mílo,začala se v noci budit.Ne že by plakala,ale vstane a jde ke mě spát,když jí chci odvést do pokojíčku,kde nejdřív spala bez problémů jednu dobu sama,teď už spí se starší sestřičkou,začne brečet,že se bojí.čeho neví.Moc špatně usíná.Pořád vstává a chodí za mnou,že nemůže usnout.zkusila jsem to s pohádkami,s televizí,bez televize,nic.Když k ní jdu si lehnout,tak usne rychleji.Když už je ale denně vzhůru do půl jedenácté a já už také někdy ztratím trpělivost,pošlu ji do ložnice,do mé postele.Je to neuvěřitelné,ale ta snad spí ve vteřině.
Učila jsem všechny možné dětičky ve školce,ve škole i jako učitelka plavání a snad s každým i třebas velkým zlobidýlkem jsem si věděla rady.Teď si neumím sama pomoct.Mám už výčitky,že selhávám jako máma.Řekněte,proč to je?Vždy je to ,jak my všichni říkají,:TAKOVÁ CHYTRÁ HOLČIČKA..................

 

#2 15. 2. 2006 22:40

mashanka
Zablokovaný
Místo: Praha
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 5900

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

No, zjevně ji něco nesedí. Asi je introvertní, možná má citlivější nervovou soustavu a v kolektivu -  tolik hlasů, zvuků.... třeba ji to nějak dráždí nebo rozčiluje...
Také jí může vadit ten systém, co tam je - teď budeme jíst, teď kreslit... mně to taky vždycky vadilo. Přitom když jsem šla s rodiči třeba na pískoviště a bylo tam pár kamarádů, stejných, jako ve školce, to bylo v pohodě - nebylo to takové mraveniště
Co třeba pro začátek nějaký menší kolektiv - kroužek, apod. ? Něco tiššího, klidnějšího.


Kdo chválí, rád by prodal, kdo haní, rád by měl

Není tady

 

#3 15. 2. 2006 22:51

Rybička
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 13. 1. 2006
Příspěvky: 505

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Lada napsal(a):

Dobrý den,Ráda bych se s váma poradila.Mám pětiletou dcerku.Je velice šikovná,již přečte všechna písmenka,všechny číslice,nadiktuje číslo mobilního telefonu,ráda maluje.Byla jsem s ní asi tak před rokem u psycologa,protože sebou bouchá,v sedě do opěrky zády.Studovala jsem pedagogickou šl)kolu a tak jsem měla strach,aby nešlo o nějaké nervové onemocnění.Paní doktorka zkonstatovala,že je to jen zlozvyk,že je dcerka na úrovni šestiletého dítěte a to jí bylo tři a půl roku a abych jí nechala,že se to zpraví samo.Jenže ona se kýve dál.Jak usedne a kouká na televizi,vautě,v autobuse a do toho si někdy zpívá,nebo něco říká do rytmu a někdy mám i pocit,že kouká jakoby do prázdna.Nevím,jestli mi porozumíte,těžko se mi to vysvětluje.
Co mě dál trápí je to,že naprosto odmítá chodit do mateřské školky.Není to jen letos kdy přešla do nové školky,bylo to i ve školce minulé.Nejdříve se vymlouvala na vstávání,pak na holčičku Verunku,která jí nic nepůjčí,nebo že jí bouchla.Zkusila jsem jí říct,že chodím do práce,i když jsem doma,tak se začala bát,že pro ni nepřijdu,přesto,že se to nikdy nestalo.Nakonec řekla,že to je k vůli obědům,že jí nechutnají.pavdou je,že je tam jídelníček nezvyklí a já si také moc  nepošmákla,když jsem ho přinesla jednou domů,ale i to jsem probrala s paní učitelkou a domluvily jsme se,že to zkusíme bez obědů.Nic platné.Když vidíme školku na procházce a já řeknu,že je půjdem pozdravit,skoro křičí a panikaří,že ne,aby se pani učitelka nezlobyla,že tam nechodí a aby jí neviděla Verunka.Odpoledne slíbí,že druhý den půjde,namaluje obrázky,nebo něco kupuji pro děti,aby to tam donesla.Večer už skoro pláče a ráno strašně prosí maminko maminečko prosím tě,uklidím si pokojíček,jde dělat snídani všem a mýt nádobí,jen aby nemusela jít.Já nemám to srdce jí tam rvát.Jenže příští rok už bude předškolák a jít musí.Tak trochu spoléhám,že dostane rozum a ona i říká,že se těší do jiného oddělení,ale kyž jí to jiné oddělení nabídnu teď tak smlouvá,že až po prázdninách.Jsem z toho zoufalá.
No a aby toho nebylo mílo,začala se v noci budit.Ne že by plakala,ale vstane a jde ke mě spát,když jí chci odvést do pokojíčku,kde nejdřív spala bez problémů jednu dobu sama,teď už spí se starší sestřičkou,začne brečet,že se bojí.čeho neví.Moc špatně usíná.Pořád vstává a chodí za mnou,že nemůže usnout.zkusila jsem to s pohádkami,s televizí,bez televize,nic.Když k ní jdu si lehnout,tak usne rychleji.Když už je ale denně vzhůru do půl jedenácté a já už také někdy ztratím trpělivost,pošlu ji do ložnice,do mé postele.Je to neuvěřitelné,ale ta snad spí ve vteřině.
Učila jsem všechny možné dětičky ve školce,ve škole i jako učitelka plavání a snad s každým i třebas velkým zlobidýlkem jsem si věděla rady.Teď si neumím sama pomoct.Mám už výčitky,že selhávám jako máma.Řekněte,proč to je?Vždy je to ,jak my všichni říkají,:TAKOVÁ CHYTRÁ HOLČIČKA..................

Co se týče strachu, myslím si, že nemá cenu holčičce něco vymlouvat. Moc dobře si pamatuji na svůj panický strach v noci, který nebyl rodiči pochopen. Vymlouvali mi ho, křičeli, a poslechnu a jdu spát a nakonec mě i vytáhli do vany osprchovat studenou vodou, když jsem brečela v pokoji (nejspíš už trošku nepříčetně). Zažívala jsem opravdu velkou hrůzu. Bála jsem se mít oči otevřené a zaroveň je i zavřít. Děti se bojí hodně věcí a myslím, že ani já jsem se nebála něčeho konkrétního.
Můj mladší bratr se bál strašidel. Pomohlo, když si je představil třeba jako že jsou z papíru a on je zmuchlá a zahodí. Nebo že to jsou jen legrační masky. Cokoliv, co by ta strašidla v jeho očích proměnilo v něco veselého...

Není tady

 

#4 15. 2. 2006 23:21

lucrezia
Host

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Moj najmladsi syn bucha s hlavou a hornou polovicou tela do gauca od ¾ roka veku a to uz ma 11 rokov prec. Pytala som sa doktorky na to, hovorila, ze pokial nebucha do tvrdeho ako steny alebo podlahy je to OK. Tak ho nechavame buchat. Bucha stale, ked sa diva, pocuva hudbu, je nastvany atd.
Co sa tyka tvojej dcery a jej nechuti do skolky, vypada, ze je precitlivela a introvertna. Je treba jej neustale davat najavo, ze ju mas rada (objimat, atd), ona sa po case ukludni.

 

#5 16. 2. 2006 10:07

simply.net
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 487

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Naše starší byla vždycky taky hodná a chytrá holčička, špatně spala a doted se v noci bojí..nelámala bych to. Pokud ti to neničí manželský život, tak a k vám v noci chodí do postele, proč ne, at se cítí bezpečeně..a školku bych prostě odložila na ten poslední rok, děti mnohdy vyzrají najednou, zatím byste mohli začít  s mateřským centrem nebo nějakým kroužkem s dětskýcm kolektivem, kam by chodila třeba jen jednou týdně a zvykla by si na změny.

Není tady

 

#6 16. 2. 2006 10:10

simply.net
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 487

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

jo a ještě jsme vařily čaj z meduňky asi hodinu před spaním, to byl takový rituál a řekla bych že to pomůže. Situace se vždycky zlepšila spíš když jsme o tom přestali mluvit, myslet na to, řešit to, tak za nějakou dobu se třeba to spaní nebo noční strachy zlepšily.

Není tady

 

#7 16. 2. 2006 13:21

maya
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 706

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Ahoj Lado, problémy Tvé holčičky vůbec nesouvisejí s tím, jestli je to "taková chytrá holčička" nebo není. Taky jsem byla "chytrá", ale školka pro mě byla hrozivým traumatizujícím prostředím - a to jsem do ní chodila skoro až ve svých 6 letech. Dodnes nedokážu přesně definovat jasnou příčinu, proč tomu tak bylo, těch nepříznivých okolností bylo víc. Tím méně Ti to poví pětileté dítě, pokud se z něj budeš snažit dostat, proč do školky nechce chodit. Ale jedno je myslím jisté - Tvá dcera není na kolektiv v této formě jednoduše zralá, což nesouvisí ani s intelektem ani s věkem. Pokud ji nechceš psychicky trápit, dej jí čas a do školky ji v žádném případě nenu. Z osobní zkušenosti můžu říct, že nějaké poučky o tom, že každé dítě minimálně rok před školou zkrátka MUSÍ chodit do školky, aby se připravilo na školu, jsou zcestné, pokud mají platit paušálně pro každé dítě. Ačkoli do školky jsem chodila krátce (pak jsem totiž asi na čtvrt roku onemocněla lékaři nevysvětlitelnými neustálými teplotami - dnes jsem přesvědčená, že to bylo normální psychosomatické onemocnění, které bylo vyvolané stresem ze školky), na moji pozdější školní docházku to nemělo absolutně vliv. Školka mi nedala nic, co bych později postrádala. Ve škole jsem už neměla nejmenší problémy se strachem, protože školní režim mi zkrátka vyhovoval (narozdíl od toho školkového). Takže pokud bych Ti měla poradit, školku bych třeba nezávazně zkusila příští rok, ale pokud tam dcera nebude chtít chodit, ani náznakem bych ji tam nenutila a nechala ji chodit až o rok později do školy. Zatím bych třeba zkusila nějaké kroužky, jak Ti tu už někdo radil, kam třeba bude moct chodit s Tebou - myslím, že Tvou přítomnost ještě potřebuje. Stejně tak bych dceři dopřála noční útočiště ve své posteli. Zázračně někdy působí i jen pootevřené dveře do pokoje, aby měla pocit, že má pořád kontakt s Tebou. Pokud dítě potřebuje bezpečí a něčeho se bojí, nezaženeš to ani pohádkou ani tím, že jí strach budeš chtít vymluvit. Držím palce a zdravím Tě (taky mám SPgŠ smile )

Není tady

 

#8 16. 2. 2006 13:48

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Ahoj Lado, můj synek se taky kývá, dělá to asi od půl roku - leží na zádech a začne kývat a otáčet hlavou ze strany na stranu a když se rozjede, tak takhle kýve i celým tělem. Občas se kýval i ve spánku. Teď už to dělá jen vyjímečně, ale občas přeci. Taky jsme měli strach, např. mamka a ségra mi říkali, že je to k vidění u dětí v ústavech a dětských domovech, kde ty děti nejsou ničím zaměstnaný, jenom leží v postýlkách a nudí se. Sestra je je z oboru, věděla i přesný název, už si nevzpomínám. Ale to si nemyslím, že by byl nᚠpřípad, že bych ho nějak zanedbávala. Jinak je celkem v pořádku, ikdyž proti mým dvěma starším dětem trochu opožděný - později začal chodit i mluvit. Teď jsou mu 4 roky a  od tří let chodí do školky. Nejprve na těch pět dní v měsíci a nyní, když mi zkončila mateřská, tak chodí denně. Taky měl období, kdy do školky nechtěl za žádnou cenu, potom se to zlomilo a on se těší. Dokonce chtěl jít, ikdyž měl kašel a můsel zůstat doma. To přímo fňukal, že tam chce. Někdy to na něj padne a nechce se mu, chce jít se mnou nakupovat. Zatím do práce nechodím, tak mu vyhovím a ten den jsme prostě spolu. Řekla bych, že je jiný něž starší děti, je víc bázlivý, pořád se mě venku drží za ruku, v obchodě za vozík, stačí na něj zvýšit hlas a už se lítostivě rozbrečí. Prostě je víc citlivý. Každý dítě je jiný. Nejspíš chodíš do práce, takže Tvoje dcerka musí do té školky jít, ale asi ostatní mají pravdu v tom, že by se neměla zbytečně stresovat a zatím být doma. Já vím, je to těžké, asi nechceš přijít o práci. Co zkusit nějaký den v týdnu, aby pravidelně chodila po obědě domů a měla se na co těšit? Syn si do školky nosí svého oblíbeného plyšáka, spí s ním na lehátku a zase ho odpoledne nese domů. Nepomohlo by třeba tohle?


Iveta X

Není tady

 

#9 16. 2. 2006 16:32

Ilseli
♥♥♥----
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 181

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Milá Lado,
strach je zde na úrovni nevědomí a mohl nastat už v období kojeneckém. Je nutno hledat, kdy tento stav začal, co ho vyvolalo. Někdy stačí, aby dítě bylo svěřeno do rukou starostlivé babičky a matka odjela na dva dny na služební cestu, nebo šla na ples. Tento strach mohl být již nastartován i prenatálním stavu z nějakého důvodu. Strach být bez  matky, z opuštěnosti je zde přítomný a pak může nastat právě to, co popisuješ. Nemá důvěru v jiném prostředí a potřebuje jen a jen Tebe.


Nejlepším lékem pro člověka je člověk a nejvyšším stupněm léku je láska. Paracelsus

Není tady

 

#10 16. 2. 2006 19:01

Bludimíra
♥♥-----
Registrovaný: 16. 2. 2006
Příspěvky: 30

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Děkuji za odpověď.Jen nevím co mám dělat.Byla to moje vymodlená holčička a dost jsem se v těhotenství o ní bála.Ale jak to odstranit?

Není tady

 

#11 16. 2. 2006 19:45

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Bludimíra napsal(a):

Děkuji za odpověď.Jen nevím co mám dělat.Byla to moje vymodlená holčička a dost jsem se v těhotenství o ní bála.Ale jak to odstranit?

Ilseli uz ti napovedel. Treba, kdyz pises, ze ses o ni bala, zes nejakym zpusobem prenesla strach na ni. Treba se v prenatalnim obdobi necitila bezpecne, nervoivala se z tveho strachu. Pomohla by myslim regrese u nejakeho dobreho terapeuta.


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#12 18. 2. 2006 13:28

Pešta
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 490

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Moje dcrea (7)  se taky v noci bála a to jsme na ní viděli z ložnice ,když se nechali otevřené dveře. V Ikee jsme koupily nebesa, je to záclona ,která se zavěsí nad postel a celou jí schovají. Od té doby v noci nepřišla (je to jen měsíc) asi si schovaná připadá jistější.
Když usíná tak zapnu bodovku do zásuvky, aby nebyla úplná tma a pustím jí kazetu s pohádkami. Ona má v posteli asi 5 plyšáků, prý aby tam nebyla sama, že jí hlídají.

Se školkou je to těžké, je možné ,že to s tebou Tvoje holčička umí a naučila se , že když je moc neštastná tak do školky nejde.  Být tebou zkusím mateřské centrum, kde jsi s ní a sleduj jí jak se chová v kolektivu. A co do hlídaného dětského koutka v obchodáku to chce?  Je pravda , že dětem stačí jedna nepříjemná věc a dovede jim to otrávit celou školku (zlá kamarádka, nechutné jídlo, nucení ke spánku...), to potom hodně záleží na p.učitelce.

Není tady

 

#13 18. 2. 2006 14:10

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Není to nějaká forma autismu? To přece také nesouvisí s intelektem, mně totak připadá, ještě bych ji vzala na vyšetření jiinam.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#14 18. 2. 2006 14:10

Irenka21
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 2655

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Bylo to pro Ladu.


Naděje je vždy, ale ve stresu ji někdy nevidíme.

Není tady

 

#15 21. 2. 2006 17:38

Dr.Pöthe
♥♥-----
Registrovaný: 12. 2. 2006
Příspěvky: 55

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

je to celý komplex potíží, které rozhodně vyžadují návštěvu dět.psychologa nebo psychiatra, na názor dět.lékařky v tomto případě nedejte.
P.Pöthe

Není tady

 

#16 25. 2. 2006 17:20

Pavlik
Host

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Mám chlapečka kterému jsou tři roky. Od prvních dnů , co se narodil (mám dojem, že i v břiše) tluče hlavou do polštáře vždy když jde spát.  Pokud spí se mnou, nebo s manželem, tak to nedělá. Snad to přejde, jinak žádný problém nemáme. Ve dvou a půl letech začal chodit do školky na pět dnů v měsíci. Protože jsem ho měla poměrně pozdě a neměl žádný kontakt se svými vrstevníky, tak jako vhodné řešení připadla školky. Jeníček byl školkou unešen, tolik dětí, hodná paní učitelka, jen jíst tam nechtěl. Dnes chodí každý den a když zlobí, tak mu vyhrožujeme, že nepujde do školky. Chodí tam moc rád, ale každé dítě je jiné. Dceři je dnes už devatenáct, chodila do jesliček i do školky ráda, pak jsme museli změnit školku a hledala každý důvod, aby tam nemusela. To byla těsně před školou. Do školy se zase těšila. Je to velice individuelní u každého dítěte. Dejte jí čas a uvidíte.

 

#17 25. 2. 2006 19:12

Zuzajda
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 26. 1. 2006
Příspěvky: 112

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Můj syn se taky neustále něčeho bojí. Tak jsem si vymyslela domácí skřítky, kteří hlídají malé děti. Každý večer přichystal skřítkům nějakou dobrotu a já ji v noci vyměnila za nějakou jinou, nebo jsem napsala malé psaníčko jako poděkování od nich. Tak si myslel, že opravdu existují a přestal se tolik bát. TedĄ je už větší a takovýhle srandičky už mě nebaští. Ale schováváme tuhle zkušenost pro mladší sestřičku.


http://www.rodice.cz/metrik/886.pnghttp://www.rodice.cz/metrik/887.png

Není tady

 

#18 2. 3. 2006 22:16

Danka
Host

Re: Dítě a strach,noční buzení,kývání,školka NE!!!!!!!!!

Jsem ráda, že je více dětí, které se kývají a bouchají hlavou do zdi! Synovi bude pět a nejen, že se kývá před spaním atd., ale vydává u toho hlasité zvuky. Když jsme byli v nemocnici, tak se zdr. sestra zmínila o dětech z ústavu.. V tomto případě nejde o nedostatek podnětů - to vím stoprocetně! Až po delší době jsem zjistila, že podobným kýváním se uspávala manželova sestra a maminka. Obě tvrdí, že tímto způsobem se uspávaly tak asi do 20 let. Od té doby jeho ,,ginglání"neřeším!!!

Špatně spával od 4. měsíce -budil se 10 -15 krát za noc!!!!!!! To byla úžasná dieta! Vydržela jsem to 5 měsícůkapitulation, potom ho měla na tři noci babička a zlepšení bylo neuvěřitelné! Spí až od 4 let.

Školku taky zrovna nemusí. nechce se mu do školky a potom zase ze školky. Já sama jsem plakala potichu už od jeslí.

Mysllím, že Vaše holčička je chytrá, a proto moc dobře ví, že do práce nechodíte!!!! Děti mají větší přehled než si my dospělí myslíme!!! Mám jedno takové dítě doma. ( Mluvím před ním v náznacích a stejně to pochopí mnohem rychleji než manžel.)

Namíchali jsme ,,speciální směs" proti strašidlům a vystříkali pokoj. Pomohlo to.

Souhlasím s ostatními, že každé dítě je jiné! Na každé platí něco jiného. Už moc nesouhlasím s tím, že není nutné chodit do školky před školou. Samozřejmě, že některé děti nemají žádný problém rychle se přizbůsobit škole. Ve školce se naučí určitému pravidelnému režimu, který se jim bude hodit ve škole.

Takže hodně zdaru v překonávání nástrah.

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů