Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 18. 2. 2010 16:33

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

baba.jaga napsal(a):

Ja fakt nevim, ten kamos mi uz vcera naznacil, jestli to nesouvisi s tim, ze jsem se prestehovala za pritelem a teda jestli to na me nema nejaky vliv. Ve skutecnosti to tak neni, tohle vsechno se ve me krystalizovalo jiz docela dlouho.  Muzu ji rict, ze jsme se vzdalily, ale ona muze namitnout, ze bych za ni mohla prijet a tak dale. Ja se tomu kontaktu sama aktivne vyhybam, takze o te vzdalenosti to nemuze byt az takova pravda a ona to vi.

Vzdiali sa nemusíte len fyzicky, ale aj názorovo, životnou situáciou... apod. Ja som v živote najčastejšie prišla o kamošky takto, plíživo, ale spožahlivo....


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#52 18. 2. 2010 16:58

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

Selima napsal(a):

baba.jaga napsal(a):

Ja fakt nevim, ten kamos mi uz vcera naznacil, jestli to nesouvisi s tim, ze jsem se prestehovala za pritelem a teda jestli to na me nema nejaky vliv. Ve skutecnosti to tak neni, tohle vsechno se ve me krystalizovalo jiz docela dlouho.  Muzu ji rict, ze jsme se vzdalily, ale ona muze namitnout, ze bych za ni mohla prijet a tak dale. Ja se tomu kontaktu sama aktivne vyhybam, takze o te vzdalenosti to nemuze byt az takova pravda a ona to vi.

Vzdiali sa nemusíte len fyzicky, ale aj názorovo, životnou situáciou... apod. Ja som v živote najčastejšie prišla o kamošky takto, plíživo, ale spožahlivo....

no ja jsem ji ten email uz poslala. Prozatim nic neodepsala, takze jeste uvidime, jak se to vyvrbi. Ale argumentaci pripravenou mam, a s vasi pomoci vicemene i strategii ;-)


42!

Není tady

 

#53 18. 2. 2010 17:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

storstark


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#54 18. 2. 2010 18:17

Račice dračice
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 16. 8. 2007
Příspěvky: 3800

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

babo.jago, neměla jsem čas přečíst odpovědi...ale myslím si, že na rovinu jasné sdělení, "ty, já nemám nějak chu se sejít.....víš, jsme každý už někde jinde", by ti mohlo jít wink 
V případě údivu z druhé strany, zavzpomínat léta minulá, že byli fajn, ale že dnes už cítíš, že jste každá někde jinde a mᚠpocit, že by jste si už neměly ani co říctl.....
Tak to vidím já smile


18.12.2009 přišel na svět nᚠOndrášek dudlik hjarta

"Chcete-li být šastny s mužem, musíte mít pro něho spoustu pochopení a trošku lásky,
  chcete-li být šastni s ženou, musíte ji zahrnout spoustou lásky a vůbec se nesnažit
  o pochopení"   MAUROIS

Není tady

 

#55 19. 2. 2010 10:17

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

baba.jaga napsal(a):

Selima napsal(a):

baba.jaga napsal(a):

Ja fakt nevim, ten kamos mi uz vcera naznacil, jestli to nesouvisi s tim, ze jsem se prestehovala za pritelem a teda jestli to na me nema nejaky vliv. Ve skutecnosti to tak neni, tohle vsechno se ve me krystalizovalo jiz docela dlouho.  Muzu ji rict, ze jsme se vzdalily, ale ona muze namitnout, ze bych za ni mohla prijet a tak dale. Ja se tomu kontaktu sama aktivne vyhybam, takze o te vzdalenosti to nemuze byt az takova pravda a ona to vi.

Vzdiali sa nemusíte len fyzicky, ale aj názorovo, životnou situáciou... apod. Ja som v živote najčastejšie prišla o kamošky takto, plíživo, ale spožahlivo....

no ja jsem ji ten email uz poslala. Prozatim nic neodepsala, takze jeste uvidime, jak se to vyvrbi. Ale argumentaci pripravenou mam, a s vasi pomoci vicemene i strategii ;-)

Ty jo, ona se ti ted pár měsíců neozve a ty ji začneš atakovat emaily, protože budeš neskutečně zvědavá, co si o tvém dopise myslí wink A pak se ještě připlazíš s prosíkem a žádostí, abys mohla být její kamarádka smile

Není tady

 

#56 19. 2. 2010 11:01

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

Nicolas napsal(a):

baba.jaga napsal(a):

Selima napsal(a):

Vzdiali sa nemusíte len fyzicky, ale aj názorovo, životnou situáciou... apod. Ja som v živote najčastejšie prišla o kamošky takto, plíživo, ale spožahlivo....

no ja jsem ji ten email uz poslala. Prozatim nic neodepsala, takze jeste uvidime, jak se to vyvrbi. Ale argumentaci pripravenou mam, a s vasi pomoci vicemene i strategii ;-)

Ty jo, ona se ti ted pár měsíců neozve a ty ji začneš atakovat emaily, protože budeš neskutečně zvědavá, co si o tvém dopise myslí wink A pak se ještě připlazíš s prosíkem a žádostí, abys mohla být její kamarádka smile

Tak to jo. Jsem rada, ze jsem zrusila bobrika mlceni. A poskytla jsem ji prostor se k tomu vyjadrit. ;-)))
A taky jsem pripravena na pripadne dotazy.

Upravil(a) baba.jaga (19. 2. 2010 11:04)


42!

Není tady

 

#57 20. 2. 2010 14:26

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

Tak ted jsem od ni dostala emeil, ze rozhodne nemela pocit, ze si nemame co rict. Je prej sokovana a smutna. A ze ji to hodne mrzi a ze jsem pro ni jako sestra. Ze me nikdy neopusti a vzdy bude pro me...Hodne dojemny. No chapete to nekdo?

Upravil(a) baba.jaga (20. 2. 2010 14:29)


42!

Není tady

 

#58 20. 2. 2010 14:33

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

baba.jaga napsal(a):

Tak ted jsem od ni dostala emeil, ze rozhodne nemela pocit, ze si nemame co rict. Je prej sokovana a smutna. A ze ji to hodne mrzi a ze jsem pro ni jako sestra. Ze me nikdy neopusti a vzdy bude pro me...Hodne dojemny. No chapete to nekdo?

Chápu,cítí to jinak než ty. Budu se opakovat a použiju opět příklad s klukem...je to stejné jako v lásce.Když to každý cítí jinak nemůže to klapat. A v přátelství to funguje taky tak. Vzala to dobře,teď se s tím musí srovnat sama a po svém. Jo,takhle to v životě chodí...


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#59 20. 2. 2010 14:37

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

rejka napsal(a):

baba.jaga napsal(a):

Tak ted jsem od ni dostala emeil, ze rozhodne nemela pocit, ze si nemame co rict. Je prej sokovana a smutna. A ze ji to hodne mrzi a ze jsem pro ni jako sestra. Ze me nikdy neopusti a vzdy bude pro me...Hodne dojemny. No chapete to nekdo?

Chápu,cítí to jinak než ty. Budu se opakovat a použiju opět příklad s klukem...je to stejné jako v lásce.Když to každý cítí jinak nemůže to klapat. A v přátelství to funguje taky tak. Vzala to dobře,teď se s tím musí srovnat sama a po svém. Jo,takhle to v životě chodí...

no tak kdyby mi nekdo napsal neco takoveho, tak bych pobrala, ze je to slusne poslani do hajzlu a rozhodne bych dotycnemu nepsala, ze je pro me jako sestra. Mam svou hrdost, ne? No ja fakt nevim.


42!

Není tady

 

#60 20. 2. 2010 14:39

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

ja nemam pocit, ze by to vzala dobre. Jinak by mi nepsala, ze bude vzdy pro me, no hele, ja si pripadam jako takova mrcha. Ale ja vim, ze ji nejsem, jo...chce to cas.


42!

Není tady

 

#61 20. 2. 2010 14:46

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

Fakt nevim, proc zrovna ja mam tohle resit. Boooooze, to je ale neprijemny....


42!

Není tady

 

#62 20. 2. 2010 15:05

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

baba.jaga napsal(a):

Tak ted jsem od ni dostala emeil, ze rozhodne nemela pocit, ze si nemame co rict. Je prej sokovana a smutna. A ze ji to hodne mrzi a ze jsem pro ni jako sestra. Ze me nikdy neopusti a vzdy bude pro me...Hodne dojemny. No chapete to nekdo?

...jj já to chápu, taky svoje kamarádky ze studií nezavrhuju proto, že to mají v životě už jinak.


dum spiro spero

Není tady

 

#63 20. 2. 2010 15:06

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

baba.jaga napsal(a):

Fakt nevim, proc zrovna ja mam tohle resit. Boooooze, to je ale neprijemny....

...boooože tak proč to řešíš? To neřeš.


dum spiro spero

Není tady

 

#64 20. 2. 2010 15:12

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

Hmmm takže klasický citový vydírání, na to se nenech nachytat. Kdyby tě měla ráda jako opravdu, upřímně ráda, popřála by ti vše dobré a nechala tě jít, možná by chtěla čas od času vědět, jak se ti daří a tak. Takovéhle "nikdy tě neopustím" je fakt spíš chování emocionálního upíra. Zkus si to nebrat k srdci, i když vím, že je to těžký.

Zrovna to řeším taky: jedna holka, kterou jsem viděla pár hodin před asi půl rokem, mi pořád píše emaily a textovky, jak na mě myslí a má mě ráda (naštěstí je někde ze severu Anglie). Odpovídm tak na každou pátou SMS, klasický scénář zrovna včera: napíše mi SMS. Neodpovím (nemám čas). Pošle mi mail (neodpovím). Napíše mi na FB, co se děje a jestli jsem v pořádku - a to vše během dvou dní. Sorry, ale kdyby mě někdo dvakrát neodpověděl na SMS tak ode mě neuslyší, dokud se zase sám neozve - někteří lid fakt nemaj žádnou zdravou hrdost dumbom


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#65 20. 2. 2010 15:33

anais.de
♥♥♥♥♥--
Místo: Deutschland
Registrovaný: 23. 7. 2008
Příspěvky: 503

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

Ja jsem pred casem resila podobnou situaci, taky jsem tu kvuli tomu zakladala vlakno. Nakonec jsem dotycne osobe napsala mail se slusnym, ale jasnym vysvetlenim, a ona uz se neozvala (co si myslela nevim).

Myslim si, ze jsi se zachovala spravne, mne osobne pripada "mrtvy brouk" vuci tomu druhemu nefer (pokud se tedy jedna o nekoho, s kym jsi mela v minulosti nejaky duvernejsi vztah, je-li ta osoba treba doterny napadnik, je "mrtvy brouk" vcelku namiste). Jsem rada, ze aspon nekteri lide jsou schopni se zamyslet nad tim, jak se ten druhy citi. Ocitla jsem se celkem nedavno i v opacne pozici. Ziji v zahranici (Nemecko), je tu pomerne tezke navazat kontakty s lidmi mimo praci. Proto jsem se ozvala jednomu staremu znamemu, ktery tu tez zije a sesli jsme se na pivo. Behem studia VS jsme si byli dost blizci. Nebylo to nic moc, mel cas jen asi hodinu a celou dobu mluvil prevazne o sobe (to by samozrejme nevadilo, ale nebylo to naprosto nic co by stalo za zminku) a o svem nedavno narozenem diteti (to by taky nevadilo, pokud to neni hlavni a jedine tema vecera - to je snad nejaka dobova nemoc, ci co). Me se nezeptal vubec na nic (vlastne ano - na vysi platu smile ). Prestoze jsem mela z vecera rozpacity pocit, napsala jsem mu pak jeste dva emaily (snad protoze jsem ocekavala, ze bychom meli mit prilezitost spolu stravit nejaky kvalitnejsi cas) a ani na jeden nereagoval. Zkusila jsem mu zavolat a z jeho reakce mi bylo jasne, ze se jiz se mnou stykat nechce (i kdyz tvrdil, ze se urcite brzy zase musime sejit, hned jak bude mit cas). Musim rict, ze se me to trochu dotklo, a ze bych mnohem vice uvitala, kdyby napsal hned na rovinu, ze si jiz nemame co rict, a at uz ho nekontaktuju. Usetrili bychom si jeden trapny telefonat.

Vycitky si nedelej, udelala jsi to nejlepsi co se v dane situaci dalo.


Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it. (Richard P. Feynman)

Není tady

 

#66 20. 2. 2010 18:20

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

Babo jago,před rokem a půl jsem se nepohodla s kamarádkou. Bylo to proto,že ona neuměla pochopit,že moje rodina je pro mě na prvním místě. Mám velmi hezký vztah s mamkou ( taka nám umřel ) a je pro mě důležitá stejně jako mé děti a manžel.Ona ( ta kamarádka ) se snaží celý život o to,aby jí její máma měla ráda,ale čím víc se snaží,tím míň se jí to daří.Kamarádka je hodná ženská,dobrý a laskavý člověk,výborná matka i manželka.Přesto mi měla ( a má ) za zlé,že jsem dala přednost své mamce před ní. Slíbila jsem jí návštěvu,kterou jsem ( podotýkám,že včas ) musela odříct,protože mamka potřebovala pomoct.Bylo to důležité ( pro mamku ),ale pro tu kamarádku to nebyl důvod zrušení návštěvy.Snažila jsem se jí vysvětlit,že když to k ní máme 80 km,že je to návštěva na celé odpoledne,a to nemůžeme prostě stihnout.Ona mi vyčetla,že přátelé tohle nedělají. Já to prostě vnímám jinak.Pro mě je moje rodina důležitější než přátelé. Napsala jsem jí to s tím,že je mi líto,že se jí to tak moc dotklo,ale že mi to přijde jako opravdu hloupý a malicherný důvod k naštvání. Odpověděla,že když se něco slíbí,tak se to má dodržet,když v tom teda nezabrání nějaká nemoc a a si klidně o ní myslím,že je divná nebo zlá,ale ona tohle tolerovat nebude. Tak jsem jí už jen napsala,že tak jak jsem jí doposud poznala ( cca 3 roky ),že si o ní stále myslím,že je to spolehlivý a hodný člově,že má vlastnosti pro které jí mám ráda,ale že když nechce pochopit ona mě....že se prostě nedá nic dělat. Protože jsem jí v něčem pomáhala,připsala jsem,že kdyby mou pomoc potřebovala,může se na mě obrátit. Udělala to za ten rok a půl jednou. Nestýkáme se a tehdy,když mě kontaktovala jsme se k tomu nevracely.
Celé ti to píšu proto,že mi ten tvůj " příběh" připoměl ten můj. Nemám pocit,že ona je mrcha,nemyslím si to ani o sobě. Ale něco nás kdysi spojilo a to,že nastala situace,která nás zase rozdělila neznamená,že na všechno dobré zapomenu. A ta tvá kamarádka ti taky napsala,že tě bere jako sestru a neopustí tě.To bych pochopila tak,že nezapomene na dobu,kdy jste si rozuměly a měly rády a přesto,že ty to teď cítíš jinak pro ní neznamená,že tě odepíše. Jenomže......já jí neznám a vlastně soudím jen podle sebe.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#67 20. 2. 2010 19:57

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

xxxx napsal(a):

...boooože tak proč to řešíš? To neřeš.

xxxx napsal(a):

...jj já to chápu, taky svoje kamarádky ze studií nezavrhuju proto, že to mají v životě už jinak.

Tak to jsou nesmirne uzitecne a velmi konsteruktivni rady. Nechtela bys zustat v tech Alpach nejmin do konce tohoto roku?

Jinak je mi mnohem bliz Ronjina interpretace. Kdyby mi napsala, ze to respektuje bez dalsich emocnich vylevu, uvitala bych to spis. To, ze mne vnima jako sestru a nikdy me neopusti znamena, ze je na me dost upnuta a to je to, co se mi zamlouva nejmin. Spis me to irituje. Nazorove je fakt ode mne daleko, tak proc toto.


42!

Není tady

 

#68 20. 2. 2010 20:11

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

Kazdopadne, ted ji nebudu nic odepisovat a timto to vse pro me konci. Ona je o vsem informovana, takze dal nic uz podnikat nebudu.


42!

Není tady

 

#69 20. 2. 2010 20:27

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

baba.jaga napsal(a):

Tak ted jsem od ni dostala emeil, ze rozhodne nemela pocit, ze si nemame co rict. Je prej sokovana a smutna. A ze ji to hodne mrzi a ze jsem pro ni jako sestra. Ze me nikdy neopusti a vzdy bude pro me...Hodne dojemny. No chapete to nekdo?

Jo, chápu to. Poslala jsi jí do háje a ona na to nějak reaguje a myslím, že má nárok být v šoku a smutná. Prostě ti to jen vyjevila, ačkoliv tebe to nezajímá.
To s tou sestrou je už trochu drámo ale pokud by to byl poslední email od ní, tak bych to brala. Dál bych na to nereagovala. Myslím, že jsi jí dostatečně férově sdělila o co go a dál a se s tím popere, jak umí.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#70 22. 2. 2010 14:23

Nicolas
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 2752
Web

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

baba.jaga napsal(a):

rejka napsal(a):

baba.jaga napsal(a):

Tak ted jsem od ni dostala emeil, ze rozhodne nemela pocit, ze si nemame co rict. Je prej sokovana a smutna. A ze ji to hodne mrzi a ze jsem pro ni jako sestra. Ze me nikdy neopusti a vzdy bude pro me...Hodne dojemny. No chapete to nekdo?

Chápu,cítí to jinak než ty. Budu se opakovat a použiju opět příklad s klukem...je to stejné jako v lásce.Když to každý cítí jinak nemůže to klapat. A v přátelství to funguje taky tak. Vzala to dobře,teď se s tím musí srovnat sama a po svém. Jo,takhle to v životě chodí...

no tak kdyby mi nekdo napsal neco takoveho, tak bych pobrala, ze je to slusne poslani do hajzlu a rozhodne bych dotycnemu nepsala, ze je pro me jako sestra. Mam svou hrdost, ne? No ja fakt nevim.

Já si myslím, že bys se měla vrátit ke kořenům. Ke svým vlastním kořenům.
Tzn. chytrá, samostatná holka, která ví, co chce a umí to celkem jasně říct. A hlavně moc neřeší okolní názory na sebe samu, na styl, účes, vztahy a sexuální orientaci. Protože moc dobře víš, že nejsi schopna ovlivnit to, co si myslí a co mají v hlavě lidé okolo tebe.

Pamatuješ si na Val? Na ten kolovrátek? Používala stejnou argumentaci "kdyby mi někdo něco takového.....(řekl, napsal, udělal), tak já bych na to reagovala ..... (napsala, řekla, udělala). A určitě bych nepsala.....Chápete to? Mám svoji hrdost."

O co jde?
- Ty můžeš a mᚠprávo říct (či neříct), co chceš, jak se cítíš a jak si to představuješ.
- Kamarádka má stejné právo říct (či neříct), co chce, jak se u toho cítí a jak si to představovala.
Ani jedna nemůžete zabránit té druhé, aby vyslovila na rovinu to, co si myslí a co chce.
Je naprosto zbytečné, abys svoji vlastní představu hrdosti a stylu vyrovnání se s koncem přátelství vnucovala své bývalé kamarádce. Stejně tak, jako ty bys nepsala, že jsi něčí sestra, tak ona by v životě nepsala to, co píšeš ty. Ten důvod je jasný: jste rozdílné lidské bytosti, s jinou výchovou, jinou emoční výbavou a jinými typy reakce na konkrétní události. A myslím, že tento fakt, že lidé jsou rozdílní a nemají stejné chování, je ti již nějakou dobu znám.

Ta paralela co psala Rejnok (rozchod holky, která už nemiluje toho kluka) je fakt velmi ilustrující a pro člověka tvé inteligence naprosto dostačující.

PS: tím jsem jen chtěl trochu popíchnout tvoji inteligenci :-) Ale na druhou stranu je dobré, že mᚠtaky nějaké emoce.

Není tady

 

#71 22. 2. 2010 16:02

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

Nicolas napsal(a):

O co jde?
- Ty můžeš a mᚠprávo říct (či neříct), co chceš, jak se cítíš a jak si to představuješ.
- Kamarádka má stejné právo říct (či neříct), co chce, jak se u toho cítí a jak si to představovala.
Ani jedna nemůžete zabránit té druhé, aby vyslovila na rovinu to, co si myslí a co chce.
Je naprosto zbytečné, abys svoji vlastní představu hrdosti a stylu vyrovnání se s koncem přátelství vnucovala své bývalé kamarádce. Stejně tak, jako ty bys nepsala, že jsi něčí sestra, tak ona by v životě nepsala to, co píšeš ty. Ten důvod je jasný: jste rozdílné lidské bytosti, s jinou výchovou, jinou emoční výbavou a jinými typy reakce na konkrétní události. A myslím, že tento fakt, že lidé jsou rozdílní a nemají stejné chování, je ti již nějakou dobu znám.

Ta paralela co psala Rejnok (rozchod holky, která už nemiluje toho kluka) je fakt velmi ilustrující a pro člověka tvé inteligence naprosto dostačující.

PS: tím jsem jen chtěl trochu popíchnout tvoji inteligenci :-) Ale na druhou stranu je dobré, že mᚠtaky nějaké emoce.

To je jasne, ja si to celkem dost uvedomuju. Samozrejme ja ji to nenutim, spis je fajn, ze ma uplne jinou predstavu. To vlastne opravdu nasvedcuje tomu, ze jsme ted kazda nekde jinde.  Je fakt, ze jsme na sebe byly kdysi dost upnute. Ona si dost zakladala na tom, jak moc my mame podobne nazory a jak moc si rozumime. Ze by to z me strany jeste byla (post?) reflexe tohoto stavu?
Nezastiram, ze me ta jeji odpoved celkem rozhodila. Psala jsem prispevek kratce pote, co jsem ten email obdrzela. Ale uz to mam skoro zpracovano a celou tuto vec beru jako uzavrenou (aspon z me strany).
P.S Ne ze by me nemrzelo, co se stalo, na druhou stranu je to asi lepsi, nez neustale nebrat telefony a predstirat ze mam dozivotni chripku.  Ja vim, ze ty neprijemne pocity odezni.

Upravil(a) baba.jaga (22. 2. 2010 16:13)


42!

Není tady

 

#72 22. 2. 2010 17:30

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

No ted jsem se podivala do emailu a tam je email ze jsem teda pro tu kamaradku "mrtva". Nevim, co je kamaradstvi a ze jsem pravdepodobne dusevne nemocna. Zklamala jsem ji. A prej jsem pro ni a pro toho kamose navzdy mrtva. Asi ten posledni email vznikl pote, co jsem kamosovi rekla nektere veci, ktere jsem nerekla ji. Mozna jsem byla vuci nemu zbytecne sdilna...Asi.  A to jsem mela v planu jemu rict vic. Nastesti k tomu nedoslo.
Kazdopadne obema jsem odepsala, ze jsem rada, ze to vim, a ze me to hrozne mrzi. Ji jsem teda odepsala ze si ji zrejme nezaslouzim. Jemu jsem podekovala za roky naseho pratelstvi.
No co uz. Lekce diplomacie.

Upravil(a) baba.jaga (22. 2. 2010 18:13)


42!

Není tady

 

#73 22. 2. 2010 17:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

Uff, tak to nechápem(teda od neho, od nej vcelku áno..). Ego ako prasa a vyskakuje a tlčie, bije... Mno, čo už.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#74 22. 2. 2010 17:43

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

Selima napsal(a):

Uff, tak to nechápem(teda od neho, od nej vcelku áno..). Ego ako prasa a vyskakuje a tlčie, bije... Mno, čo už.

Od neho to nechapu rovnez, ze by narodni spriznenost? (oba jsou latinoamerecani) Pritom kdyz jsem se ja s nim o tom bavila, ujistoval me, ze se mezi nami nezmeni nic. Zrejme to bylo z jeji strany neco jako "trest". Jinak si to neumim vysvetlit.
Fakt  je mi zle, je mi z toho opravdu zle. Zrejme ona muj prvni email vubec nepochopila. To on ji to asi nejak dointerpretoval. Achjo, napsala jsem ji ted 3 "sorry" emaily.

No hele, uz si vubec nejsem jista, zda je dobre, ze jsem to cele podstoupila. Nekteri holt maji problemy s prijetim jinych nazoru.

Upravil(a) baba.jaga (22. 2. 2010 17:45)


42!

Není tady

 

#75 22. 2. 2010 17:50

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Jak slusne prestat komunikovat s kamaradkou?

Jeste si vybavuju, ze kdyz jsem se ja s nim o tom bavila, tak mi rikal neco, ze chape kamaradstvi ve stylu "milenci odchazeji, kdezto kamaradi zustavaji". Takovy strasny klise. Preci nebudu s nekym udrzovat vztah, ktery mi nevyhovuje, je jedno, jestli kamaradsky nebo partnersky.
Ale oni dva zrejme v tomhle klise jedou. No co uz.


42!

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů