|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Jani,taky kolikrát přemýšlím,co všechno by děcka mohli mít,jenom když je začne bolet břicho nebo začnou zvracet,průjem atd.Jsem zdr.sestra,takže do toho taky trochu víc vidím.
Zrovna v pondělí,Eliška zvracela a měla průjem s troškou krve.Tak jsem hned začla plašit a raději jsme šli druhý den na výtěr.Naštěstí je to negativní a Eli už je OK.Až teda pro změnu na rýmu a kašel.
Není tady
Jani
taky bych to obrečela, já bych asi brečela pořád. Dle mě to zvládáš super. A netrap se myšlenkama na diagnozy. Tobík je silný klučina a pěkně se uzdravuje, zítra na tom bude zase líp a líp. Bude lozit a rošťačit
LIbu, to jsme na tom stejně. U nás to vidím spíš na to více
šel s kamarádem co se dlouho neviděli.
Není tady
Lusi, souhlasím s tebou. Taky jsem ráda, když je M. doma. Na záchodě mi Simča taky asistuje, prostě mi připadá, že pořád visí na mých teplákách
A hodinku před koupáním je taky dost protivnější a vůbec nevím čím jí zabavit. Někdy pomůže Michalka, leze s ní po čtyřech po celém obýváku a Simonka leze za ní a hrozně u toho vískají
No radost pohledět. Ale jen co mě zahládne, už leze ke mě a hned se na mě sápe... No prostě takový malý závisláček 
Není tady
Libu no to je prokletí, čím víc toho člověk ví tím hůř, já to tak měla i v těhotenství
ale zas jsem věděla, že prostě, když mu tu infuzi dají bude líp, ikdyž se nedařilo a až na potřetí a s hrozným pláčem to vyšlo, někdo by se mohl na sestry zlobit, že dítko trápí , ale já vím, že to jinak nešlo - byla jsem tam a viděla
ikdyž jsem měla z naší nemocnic strach tak tentokráte byli všichni moc hodní
Lusi - já měla velký problém v nemocnici, doma dám Tobíka na zem a najím se, má tu víc prostoru, na WC taky s otevřenýma ddveřma to jde
ale tam jsem ho musela dát do postýlky a jít na WC a doufat, že jak je zesláblý tak se ze stoje neskácí nazad do kovových šprušlí
jedla jsem s ním v manduce na zádech , jinak to nešlo
Není tady
Žanet napsal(a):
Lusi, souhlasím s tebou. Taky jsem ráda, když je M. doma. Na záchodě mi Simča taky asistuje, prostě mi připadá, že pořád visí na mých teplákách
A hodinku před koupáním je taky dost protivnější a vůbec nevím čím jí zabavit. Někdy pomůže Michalka, leze s ní po čtyřech po celém obýváku a Simonka leze za ní a hrozně u toho vískají
No radost pohledět. Ale jen co mě zahládne, už leze ke mě a hned se na mě sápe... No prostě takový malý závisláček
Žanet, to máme doma úplně stejný. S tím rozdílem, že u nás po čtyrech lezu já
nebo H.
Ona si Týninka vydrží hrát i sama chvilku, záleží na rozpoložení, ale na mě je prostě hodně závislá a na teplákách mi visí často. Ona si u mě stoupne a já v tu chvíli nemůžu nic.
Když mě nevidí, tak si vyhraje i s taťkou, dneska třeba jí vozil v krabici na hračky jako v autě po celým bytě
jo a její lovící pudy odnáší chudák kocour, Kristýnka vždycky zakřičí a chvátá po čtyrech za ním, chlupy lítají 
ale upřímě, je to náročný, ale krásný, když mi vleze na klín a přitulí se, když po mě vztahuje ručičky
je to moje zlatíčko.
Není tady
Žanet,taky se ze Štěpánka stává závisláček.Ale má smůlu v tom,že ještě neleze.Takže musí počkat,až si ho vezmu na ruce.Když je s děckama nebo s tat'kou vydrží celkem dlouho,ale jak mě uvidí nebo jenom uslyší,hned začne kňourat a chce za mnou.
Dneska šel na pivko tat'ka,zítra razím já s holkama na salátek.Ale stejně budu muset být do půl jedenácté doma na kojení.Ale blízko máme hospůdku,tak snad ještě půjdme na chvilku po kojení tam.
Není tady
to je přesně to proč bych ve zdravotnictví nikdy dělat nemohla. A taky proto, že bych nemohla vidět trápení jiných a hlavně dětí.
Máte můj obdiv
tak přemýšlím, jestli to závisláčkovství je období co mají všechny děti nebo už to přerostlo v něco jinýho a Týninka bude prostě mamánek, což by mi nevadilo 
dneska sme byli ve městě a domu jeli městskou, Kristýnce se v kočárku nelíbilo, tak sem jí měla v šátku. Zírala sem, důchodci mě pouštěli sednout, 3babičky se cestou vystřídali na sedadle vedle mě a povídali a obdivovali Kristýnku, šátek se jim líbil
takhle pozitivní přístup jsem ještě neviděla
dneska je to prostě slaměná noc babinetích letních mamin
Libu, to je dobře, že taky vyrazíš. Já tak možná zítra na oběd k H.rodičům 
holky sem hrozná ale vytáhla sem si zmrzlinu a mlsám tu
to je dieta 
Není tady
no já mamánka nemám, až je mi to líto, tím, že bydlíme s našima je celkem zvyklý na víc osob, ikdyž teda nejsme pořád spolu, tak spolu obědváme, naši na něj chodí koukat, ..hrát si s ním
ale je fakt, že když je u někoho jiného v náručí tak po mě natahuje ručičky a to jsem v 7 nebi
Není tady
a my jsme měli na večeři lívance s marmeládou , zakysanou smetanou a javorovým sirupem, potom červené víno
takže taky žádná dietka
Lusi jak se ti daří s dietou, já zhubla ani nevím jak, už mám jen 4 kila navrch a už to nějak moc ani nesleduju
Není tady
počkej Jani, třeba to ještě přijde. Kristýnka je taky zvyklá na H.rodiče na H. vydrží s nimi v pohodě si hrát, ale máma je prostě máma a když mě zmerčí tak už ke mě utíká a šplhá po mě a tak. Na druhou stranu je občas i samostatná a podniká výlety z obývaku do ložnice sama, ale kdybych chtěla odejít z místnosti já, tak by byl křik.
H. to někdy přijde i líto, když jí chová a ona hned vztahuje ručky po mě. Utěšit v noci chce taky jen ode mě.
Hubnutí se mi nedaří
O Vánocích se něco nabrala, pak to zhubla a zas nabrala a pořád se pohybuju +-ty dvě kila a dál mi to nejde
chtělo by to nějaké cvičení, ale mě se táák nechce.
Hublo se mi pěkně dokud sem jen kojila, jak jsme najeli na příkrm, už to nějak nejde. snad po ukončení kojení nebudu mít vše zpět.
Nějak mi chybí motivace a energie. Tím se dostavila chuť na sladký, což mi taky nepřidá 
Budu s tím muset zas něco dělat.
Tobě gratuluju k shozeným kilům 
Není tady
Já jsem byla na své váze asi po dvou měsících.Ale asi to bude tím,že jsem přibrala jenom 9 kg (díky cukrovce).Ale nějaké to kilíčko navíc,bych taky chtěla dát dolů.Po Elišce jsem totiž všechno nezhubla a nějak se na tu původní váhu nemůžu dostat.
A jsem taky strašnej mlsoun.Miluju sladký a občas chodím ujídat dobroty děckám,když mě honí mlsná.
Není tady
Tak mě napadá,co budete zítra vařit?Já asi segedínský guláš.Ale to abych honem skočila do mrazáku vyndat maso.A ráno pro smetanu do obchodu a opět zkusím udělat knedlíky.Většinou je kupuju,ale domácí jsou lepší.Minule jsem je dělala podruhý v životě.A až na tvar (prý vypadaly jakou ploutev)byly výborný.
Není tady
já beru Tobíkovi ovocné přesnídávky, mu stejně nejedou, tak si pošmáknu aspoň já
já bych taky otřebovala cvičit, na břiše je vak,, zadek povolený, ale taky se mi vůbec nechce
Není tady
Libu, já byla na počáteční váze za 3měsíce od porodu, to co potřebuju hubnout jsem si nastřádala během svého tloustnoucího období před otěhu
jak je u vás? Tady od včera jen sněží a sněží a je to hnus už 
zrovna sem četla na seznamu zprávy, abych byla aspoň trochu v obraze co se děje. četli jste o té holčičce jak jí máma nechala ležet na sněhu? Přitom v tom městě je babybox. NECHÁPU NECHÁPU jak tohle někdo může udělat!!!!
Není tady
Zítra vaří H.mamka
se tam jedeme najíst zase
tam toho vždycky sním co doma za celý týden, pořád něco nabízí, dává na stůl.
A bude asi kuře s hranolky nebo řízky.
Dneska sem dělala čočku nakyselo pro H. a pro sebe prvně kuskus - no nějak se mi to nepovedlo. Nevíte někdo jak se to vaří? 
lasagne...další jídlo co sem nikdy neokusila. Jani dej recept, né že bych měla troubu, ale představit si to aspoň můžu 
Není tady
Lusi,abych se dostala na váhu,na kterou jsem bývala "kdysi" zvyklá,musela bych shodit ještě 9kg.A když jsem se vdávala,měla jsem ještě o 4kg míň,takže 13.
U nás sněžilo jenom ráno,opět jsem odklízela chodník.Pak bylo celkem hezky.
To je hrůza,co jsou schopný lidi udělat!Jde mi z toho mráz po zádech.
Někdo by mimi chtěl a nejde to a ti co můžou,tak dělají takový ohavnosti!

Není tady
Čočku,fazole,hrachovou kaši!!!!Mňam to bych si taky dala.Zatím jsem zkusila jenom čočkovou polívku.Ve mě to vřelo,ale malej byl kupodivu v pohodě.Ale je fakt,že on na větry nikdy netrpěl.Vlastně ani jeden z děcek.
Kuskus nevím,jak se vaří.Jedla jsem to jenom jednou a nějak jsem tomu nepřišla na cht'.
Není tady
Lusi já to taky nechápu , já to ani moc nečtu, zprávy už nesleduju radši- buď se vztekám u politiky, nebo brečím u týraných zvířátek nebo takových zvěrstev , co se dělají s dětmi
jen tak občas něco zahlédnu a stačí mi to
Lasagne - no R. dělá těsto- hladká mouka, vejce, , špetka soli, voda, olivový olej - kolik čeho nevím, má to v oku a já se mu do toho nepletu,vyválíme na hodně tenko, nakrájíme dáme vařit, uvařené dáme do studené vody ať se neslepí
a já udělám bešmel a pak osmažím nastrouhanou mrkev, nakrájenou cibuli a řapíkatý celer, pak přidám mleté maso , osolím, opepřím, dám bazalku, sekaná rajčata a trochu cukru, česnek
no a pak už jen vrstva lasagní, vsrtva masa s omáčkou,kopa nastrouhaného sýra, vrstva lasagní, vrstva bešamelu
a tyhle vrstvy střídáme
Není tady
kuskus -většinou stačí dát kuskus do vařící vody okořeněné a odstát, aby se nasosal vodou
když dělám naslano tak tam dám buď bujón, dobré je i trochu chilli a chvilku povařím nechám stát, pak nechám vychladit, přidám čerstvou zeleninu -mrkev, okurku, papriku,rajče, sterilované fazole, zasypu balkánským sýrem- tak to znám z čajovny
nasladko - kuskum vařím v mléce, do kterého dám med, a kousky hořké čokolády, oříšky, mandle
a pak podávám s čerstvým ovocem- co se namane
Upravil(a) janabas (12. 3. 2010 22:51)
Není tady
Já zprávy občas takhle přečtu, ale taky se u toho rozčiluju.
Zní to moc dobře Jani, to si smlsnete
hned bych ochutnala. A R. je teda supr chlap, H. uvařit lecos umí, ale něco takového by asi nedal.
Libu čočka mi tolika nevadí, ale já miluju kyselý zelí i syrový klidně, ale od porodu jsem ho neměla. My si s prdy užili až dost. A když vidím co dnes udělal jeden rohlík, tak si zelí ještě dlouho nedám 
Není tady