Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#26 9. 2. 2010 11:16

Lusinka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 12. 2008
Příspěvky: 1465
Web

Re: Kurs létání miminek

Létání miminek mě děsilo i v noci. Původně jsem se k tomu již nechtěla vyjadřovat, ale když už jste rozběhli samostatnou diskuzi, kde můžeme každá projevit svůj názor, tak mi to nedá.

Jsem v podstatě nekonfliktní a nerada bych se pouštěla do nějakých rozepří, hlavně s Def. Protože jinak mi přijdeš jako fajn člověk se zajímavými názory.
V tomhle případě se mi jevíš ale jako horlivá obhajovatelka něčeho co je jiný, na hlavu postavený. Na jednu stranu se bojíš očkování a na druhou bys třítýdenní mimčo tahala za nohy?
NO každá máme svůj názor...

Abych nebyla jen jednostranná, pročítala jsem zmíněné diskuze i na ND, kde to některé maminky opravdu praktikují. A nic nezměnilo můj názor.
I kdyby se to náhodou některým dětem líbilo a smáli se (což jsme tedy neviděli) tak si myslím, že pro jejich tělíčko to není nic dobrého.
Nejsem dr. a tak nemůžu říct, ale Janička od nás se k tomu jako dr. vyjádřila jasně tak jako dr. v reportáži.

Pohyb se mi plynulý nezdá a i kdyby byl, nikdy bych s mimčem netočila nad hlavou.
A nedej bože kdyby to miminko upustili.

Samotnou by mě zajímalo jaké ty děti mají následky po 8letech praxe, ale jelikož s tím létáním ani moc na odiv nechtěli, tak se přeci ani tím nebudou chlubit. A kdyby následky někdo měl, tak se to svede na špatné provádění cviků rodiči.

v dnešní době je spoustu dříve neobvyklých věcí, šátky, bezplenková metoda atd. Já sama některé věci nechápu, ale neodsuzuju, naopak ty prospěšné věci se šíří a stále více maminek s nimi začne. Tohle mi přijde jako snaha těch co už nejsou tak jiné, být alternativní zase něčím novým, za každou cenu, i na úkor dítěte.

Stále jsem z toho zděšená, chudáci děti.
to můj  názor

Upravil(a) Lusinka (9. 2. 2010 11:18)


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjK1UrIwMbI0VrIGXDAS0AKm82.png

http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjIyNDO1MFKyBlwwFY0C1Q,,29.png

Není tady

 

#27 9. 2. 2010 12:05

Nick3594
Host

Re: Kurs létání miminek

Ališo, licenci žádnou nepotřebuješ. Mě nedávno naštvala naše lektorka v Baby studiu, která pro změnu místo cvičení začala s 18m prcky hodiny tvořivosti - malování s vodovkami, lepení s lepidlem, vatou, modelování z plastelíny apod. K ničemu pro tak malé dítě. Ondra se evidentně nudil a nezaujalo ho to - bodej, je na to ještě malý. A ještě měla blbý kecy, když jsem požádala o přesunutí k mladším dětem na klasické cvičení. Tak jsem si zjistila, jakou má licenci a na základě čeho podniká - jednoduché - dle živnostenského zákona osoba nezapsaná v OR, volná činnost, předmět podnikání sportovní činnosti. Přitom vede předporodní kursy, kursy masáží miminek, vaničky, cvičení s miminky a batolaty - na něco má jiné lektorky, něco vede sama. Zcela nekontrolovatelné. I o tom včera mluvili ve zprávách, že se kontrolují organizace, které tyto lektory školí, ale co dál dělají oni už nikoho nezajímá...... rock

 

#28 9. 2. 2010 12:07

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Kurs létání miminek

Poslední dobou slyším tak oblíbenou větu "důvěřuj svému instinktu... následuj svůj instinkt" a není to spojeno s reklamou na Sprite wink

Ale já nemusím ani zapojovat svůj instinkt a selskej rozum a lítání miminek se mi nelíbí. Já bych svoje dítě nahatý za nohu netahala, ani s ním nemávala nad hlavou, něco mi v tom brání.
Ani když ten rozum zapojím a projdu si tu hrstku dostupných informací, tak pořád nevím v čem to má být prospěšné - otužovat, posilovat důvěru a pohybovej aparát můžu praktikovat mnoha jinýma a nerizikovýma způsobama.
Co mě dál odrazuje je, že nevidím v přírodě nic podobnýho, ani příbuzný opice, který maj ovšem mnohem flexibilnější pohybovej aparát, tohle nedělaj.

No a pak - jak už jsem psala v tématu na Pavlači - se svým vzděláním se opravdu nehodlám přít se specialistou neurologem s celoživotní praxí, takový sebevědomí (nebo drzost) nemám. Mimochodem specialisti se pochopitelně vyjadřovali k nesestříhanýmu záznamu lekce!

Na kurz bych šla čistě ze zvědavosti, jestli byla reportហzmanipulovaná. A jen kdyby byl zdarma - nehodlám za tohle platit. A šla bych tam bez dítěte. Házet můžu i s plyšovou opičkou Prudence (promiň Prudence wink)

Není tady

 

#29 9. 2. 2010 12:16

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Kurs létání miminek

Lusinko - já jsem nikde nenapsala, že bych htěla tahat třítýdenní miminko za nohy. Já jsem napsala, že bcyh to neodsuzovala, pokud nemám informace. A ty nemám a nechce se mi věřit, že je mᚠty wink
S lké=táním se nechlubí hlavně z toho důvodu, aby někoho nenapadlo to zkoušet doma (což teď nepochybně napadne sad)

A jen oznamuji že opouštím diskuzi. Vyjářdřím se, pokud k tomu budu mít co říct, tedy pokud alespoň absolvuji kurz.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#30 9. 2. 2010 12:18

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Kurs létání miminek

Lusinka napsal(a):

V tomhle případě se mi jevíš ale jako horlivá obhajovatelka něčeho co je jiný, na hlavu postavený. Na jednu stranu se bojíš očkování a na druhou bys třítýdenní mimčo tahala za nohy?
NO každá máme svůj názor...

V tomhle souhlasím, myslím, že Def nemá ráda stádnost a ráda chodí proti větru.
Je to zase opačný protipól druhýho extrému - holek, který dělaj bezhlavě úplně všechno co je in a co "se dělá, protože se to dělá".

Není tady

 

#31 9. 2. 2010 12:18

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Kurs létání miminek

to je biomoda a tolik moderni navrat ke stredoveku. Kdykoliv prijde nekdo s nejakou ptakovinou, videla na tom majlant, protoze jiste biomatky se toho urcite chytnou. Tot muj nazor va


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#32 9. 2. 2010 12:22

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Kurs létání miminek

lvice napsal(a):

Tak jsem si zjistila, jakou má licenci a na základě čeho podniká - jednoduché - dle živnostenského zákona osoba nezapsaná v OR, volná činnost, předmět podnikání sportovní činnosti. Přitom vede předporodní kursy, kursy masáží miminek, vaničky, cvičení s miminky a batolaty - na něco má jiné lektorky, něco vede sama. Zcela nekontrolovatelné. I o tom včera mluvili ve zprávách, že se kontrolují organizace, které tyto lektory školí, ale co dál dělají oni už nikoho nezajímá...... rock

No to je bohužel fakt. Proto jsem nepřišla na chu spoustě aktivit s koejnci a batolaty v mateřských centrech apod.
I na kurz vázání šátku raději čekám až na konec března na lektorku, která má licenci z Trage-schule.

Není tady

 

#33 9. 2. 2010 12:43

Nick3594
Host

Re: Kurs létání miminek

Definitiv, každá máma používá svojí mateřskou intuci a svůj mozek. Na to nepotřebuje televizi a těžko se matky nechají zmanipulovat, když se jedná o jejich děti, pokud nemají EQ na bodu mrazu. Už jsi někdy viděla v přírodě, aby zvířata mlátila a točila se svými potomky? Ne co? Oni totiže ty zvířecí mámy jednají v souladu se svým mateřským instinktem, který jim nadělila MATKA PŘÍRODA a zacházejí se svými potomky nanejvýš opatrně. Všimni si, jak šelmy opatrně přenášejí svá mláďata v tlamě, aby jim neublížili. Dělej si se svým potomkem co chceš, je tvůj, ale tahle metoda je praštěná a postavená na hlavu a odporuje všem zákonům přírody. A o matkách, kteří ji provozují si myslím totéž, že jsou střelené a měli by vyrazit do přírody a učit se od ní.

 

#34 9. 2. 2010 12:47

Abby21
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karviná
Registrovaný: 29. 6. 2009
Příspěvky: 1933
Web

Re: Kurs létání miminek

Jen se přidám, že jsem o tto metodě četla už asi před měscem. Moc jsem si to nedokázala představit, na té diskuzi si to maminky chválily, tak jsem si říkala že to zní zajímavě, a že bych to ráda viděla.

Ale po té, co jsem zkoukla ukázku, mě teda nadšení přešlo. Viděla jsem asi minutu, a musela jsem to vypnout. A  to jsem neměla ani puštěný zvuk. Prostě nic pro nás, bylo mi z toho až špatně usch Doufám že už nikdy více na to nebudu muset někde koukat hmm


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/Xlno2jv.jpghttp://lb4f.lilypie.com/Xlnop1.png

http://lb5f.lilypie.com/TikiPic.php/uhYVRv3.jpghttp://lb5f.lilypie.com/uhYVp2.png

Není tady

 

#35 9. 2. 2010 12:47

mishasha
Host

Re: Kurs létání miminek

Mě osobně se tahle aktivita, která přišla bůhví odkud příčí. Nevidím v tom nic přínosnýho..mávat mimčem plynule kolem hlavy, sem a tam a ještě si myslet, že si to užívá va

 

#36 9. 2. 2010 12:47

taurus
♥♥♥♥♥♥-
Místo: cely svet
Registrovaný: 5. 6. 2007
Příspěvky: 1758

Re: Kurs létání miminek

Definitiv napsal(a):

Lusinko - já jsem nikde nenapsala, že bych htěla tahat třítýdenní miminko za nohy. Já jsem napsala, že bcyh to neodsuzovala, pokud nemám informace. A ty nemám a nechce se mi věřit, že je mᚠty wink

Jenomže to je právě to. Já jsem na netu nenašla nic moc, krom toho, že je to z Ruska a posiluje to důvěru mezi dítětem a rodičem a je to údajně dobré na bolení břicha a koliky a děti se u toho smějí.
Pokud vidím takové video (a i ona sama uznala, že chápe lidi, které to vyděsí) a dostanu k tomu kusé informace tak je pro mě těžké být lítání miminek by jen malinko otevřená.


I was still free: free to hate the men who were torturing me, or to forgive them. It doesn´t sound like much. I know. But in the flinch and bite of the chain, when it´s all you´ve got, that freedom is a universe of possibility.

Není tady

 

#37 9. 2. 2010 12:56

Spina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 511

Re: Kurs létání miminek

Tak já jsem viděla jen reportហv neděli ve zprávách, a bylo mě z toho špatně. Je jasný, že střih dokáže tu reportហudělat tak aby byla šokující..
ale lektorka tam ukazovala, že se celou dobu dítě drží pod hrudníčkem...ale to mě v té ukázce moc nepříšlo..já jsem teda viděla, jak tam s prckem točili za ruce...

tak aspoň doufám, že to 3-týd. opravdu pevně drží hmm

Není tady

 

#38 9. 2. 2010 12:59

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Kurs létání miminek

Ačkoliv jsem slíbila, že už budu mlčet, chtěla bych se s Vámi podělit ještě o jeden příspěvek, ke kterému se možná ne všichni dostanete. Tímto Evě děkuji.
Dobrý večer,nemohu jinak než reagovat na tenhle hon na čarodějnice.Jsem máma od 3 dětí, které si odlétaly své ranné měsíce života cca do roku a půl (pak už byly moc těžké)- jsou stále zdravé, živé, řekla bych i šastné a dle rehabilitační sestry v lékařské normě-tedy dnes jsem se ještě dozvěděla,že jsou"týrané",ale s tím se dokážu vyrovnat pokud se slovo týrané=slovu létat.S létáním se naše rodina poprvé setkala před cca 6 lety. Díky této technice jsem nemusela naši Barču(dnes 6 let)dopovat neustále "přírodními" návykovými projímacími přípravky a dělat tak-zvanou každodenní dilataci konečníku.Stačil nám 1 týden cvičení zvané "létání" a problémy,které řešila klasická medicína cca 2 měsíce bez výsledku..pokud nepovažujete za výsledek cituji:"při zácpě zvyšte dávky a při průjmu snižte dávky projímadla"(jedná se o 6ti měsíční dítko)..Naše Barča vyměšovala bez problémů..a je tomu dodnes, kdy je Báře 6 let.Pak se nám narodil Jakoubek 2005,4,30kg a já nebyla schopna jeho váhu a váhové přírůstky fyzicky zvládnout (myslím tím ulítat.Matýsek narozen 2007, miminko k zulíbání. Létali jsme od 3 týdnů do cca 1,5 roku a Máa si vypěstoval jakousi závislost na každodenním cvičení. Vše jsem konzultovala s naší pediatričkou a i ona po delší době musela uznat, že cvičení je fajn. Po shlédnutí reportáže musím uznat, že páni kameramani i paní reportérka odvedli 100% práci, za kterou zasluhují "uznání". Tak něco jednoduchého, zmanipulovaného a stupidního snad může natočit opravdu jenom paní, která nemá sama děti a proto je natolik slaboduchá nebo líná zjistit další info. Proč točí se skrytou kamerou někde, kde si další rodiče (ne s medvídky, ale s živými dětmi) točí vše na mobilní telefony. Samozřejmě, do hlavního vysílacího času na ČT1 je nutné dát věcem tu správnou dynamiku a teatrálnost... a to za každou cenu. Představte si natočit před 15 lety 3-minutový pořad o plavání s kojenci... bez velikého úsilí by tato reportហměla stejný negativní efekt na širokou veřejnost (a to včetně pediatrů a neurologů)jako létání s miminky dnes.To, že oslovení lékaři tuto techniku neznají, mě nepřekvapuje. Cca před 4 lety byl na ČT2 v odpoledních hodinách zařazen pořad o stejné technice cvičení, ale bohužel, nebyl tak dramatický a s tak sugestivním komentářem a dramatickým průběhem a hudbou, aby se dostal do hlavního vysílacího času ČT1. Byla to kompletní metodika tohoto cvičení s miminky. Jenže to pro naše mladé reportéry není až tak důležité. Hlavně ta dramatičnost... A to že naše přední lékařské kapacity v oborech pediatrie a neurologie nejsou pro? Tak to mne nijak neznepokojuje, když dokážou do třídenních dětí napíchat očkování proti "TBC" i když všichni vědí, že je vakcína řekněme - ne úplně v pořádku... a dala by se očkovat cca ve věku 2 let dítěte, kdy je imunitní systém více připraven.... neopomenu poznamenat, že TBC se plošně očkuje pouze v ČR a Rumunsku. Pokud tyto kapacity nechávají děti očkovst Hexou...(6 nemocí najednou) tak já budu klidně s dětmi létat... .Chápu, že není těžké udělat si názor po 3 minutové sestříhané reportáži s jasným cílem...., ale zamyslete se- opravdu jsou všichni ti rodiče blbci, kteří úmyslně ubližují svým vlastním dětem????????? Stačí vám 3-5minut sestříhaného záznamu k získání informací, které potřebujete??? Já sama si vzpomínám na den, kdy jsem viděla poprvé létání s dětmi(miminky) můj údiv a zděšení nebralo konce, ale po zjištění více informací děkuji za to, že jsem se mohla tuto metodu naučit a s manželem a dětmi si ji užívat. Sama jsem si zkusila Mojžíšovu metodu a děkuji za létání, protože kdo tuhle metodu s dětmi cvičí, ví, že když nutíte dítko dělat co nechce tak holt brečí.... Nenechte se ovlivnit 3 minutami sestříhaného záznamu a zjistěte si více informací a teprve potom odsuzujte ty, kdo se k těmto informacím dostali dříve a měli možnost si udělat vlastní názor ... i když reportហsplnila pravděpodobně svůj účel - a to likvidaci Blanky Sudíkové a Plaváčku - není to jenom konkurenční trik?????? Mějte se fajn. Eva
A její dodatek k tomu, jak se vyjadřují ostatní:
omlouvám se všem, že jsem byla tak slušná a snažila se vysvětlit jak vnímám létání já a moje rodina... teď jsem si přečetla diskuzi, která se odehrávala v momentech kdy jsem vážila každé slovo, abych nikoho neurazila a přitom vysvětlila o čem to pro naši rodinu je nebo bylo.Takže znovu, VY CO NEJSTE OCHOTNI PŘIMOUT JAKÝKOLI JINÝ NÁZOR A ANI SI ZJISTIT PODROBNOSTI, TAK BUĎTE TAK HODNÍ A VYSERTE SE NA TOTO TÉMA, NENÍ VÁS HODNO, A VY, KTEŘÍ VÍTE O ČEM TO JE MYSLETE SI SVÉ. PANÍ BLANCE SUDÍKOVÉ A VŠEM PLAVAČKÁM PŘEJI a se ta bouřka brzy přežene a k létání s miminky si najdou cestu jenom ti, kteří na to mají. Jedn oduše řečeno - tato metoda není pro širokou veřejnost a tak je to asim dobře. Holky držtese. Já s rodinou vám děkujeme. Eva Karel a Barča, Kuba a Mates


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#39 9. 2. 2010 13:06

zuzík22
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 1076
Web

Re: Kurs létání miminek

Kdysi jsem viděla tohle video: http://www.zkouknito.cz/video-magor-cvi … fefe3e5670 a teda hodně jsem zírala, nechápu to a rozhodně nic takovýho provozovat nebudem.. Ale ten chlapeček tam nevypadá nespokojeně a tatínek s ním zachází hodně jistě, tak snad ten kluk ve zdraví žije dál hmm A tehdy jsem tam pročítala diskuzi a tam píšou, že do takovýhle věcí se musí hodně dlouho vypracovávat než to dítě posílí šlachy a vazy, takže se snad začíná pomaloučku polehoučku...

Upravil(a) zuzík22 (9. 2. 2010 13:10)


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/29651.png
http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/29652.png

Není tady

 

#40 9. 2. 2010 13:10

Dita.L
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9213

Re: Kurs létání miminek

No mila Eva prece neprizna, ze udelala hovadinu a sla na kurz..... Takze jeji prispevek s politovanim chapu roll


Odpovídám za to co říkám. Ne za to, jak ty tomu rozumíš.

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/7/71x35tm2w.pnghttp://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/d/dflqakn4e.png
http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/2/2cxnuzbkh.png

Není tady

 

#41 9. 2. 2010 13:18

Žanet
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ostrava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 4310

Re: Kurs létání miminek

No tak pořád jsem nevěděla o co se jedná, protože v TV jsem to neviděla.

Ale zkoukla jsem to video co tu dala Zuzík22 a je mi teda zle usch mad Ani jsem to nezkoukla do konce, protože se mi chtělo brečet!!! No vidět toho chlapa v reálu, tak mu teda jednu asi střelím. No MAGOR!!! No viděl to i můj manžel a zhrozil se taktéž.

A nic proti, ta Eva musí být taky střelená, ostatně všichni rodiče co to prckům dělají. Bobišci malí!!!


http://lbyf.lilypie.com/TikiPic.php/Wofza9F.jpghttp://lbyf.lilypie.com/Wofzp2.png
http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/oikBwsx.jpghttp://lb3f.lilypie.com/oikBp2.png

Není tady

 

#42 9. 2. 2010 13:36

alexxandra
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 2480

Re: Kurs létání miminek

Věřím, že je spousta jiných cvičení, které mohou rodiče s dětmi dělat, ale tohleto je šílené hmm Tahat dítě za jednu nohu nebo ruku a mávat s ním... Jako věřím, že dítěti nezbývá nic jiného, než si na to zvyknout a po čase se asi i vypracuje va


http://lbyf.lilypie.com/peUxp2.png

http://lb1m.lilypie.com/TikiPic.php/lmq5dLA.jpghttp://lb2m.lilypie.com/CTChp1.png

Není tady

 

#43 9. 2. 2010 13:37

Spina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 511

Re: Kurs létání miminek

..teď jsem pročítala diskusi na BC..kde některé maminky mají zkušenost, a na hodině byly... Tak jsem trochu změnila názor....  Ale za sebe bych do toho stejně nešla...
Myslím, že by měla čt dát někam na web tu nesestříhanou reportáž, když už do toho udeřili..

Není tady

 

#44 9. 2. 2010 13:37

limetka
Letňátka 2008
Registrovaný: 11. 5. 2007
Příspěvky: 3793

Re: Kurs létání miminek

Tu reportហjsem viděla a mě i manžela opravdu hoooodně vyděsila. Je mi jasné, že to reportéři chtěli co nejvíc zdramatizovat a přiklášit, ale co jsem viděla to se přeci opravdu dělo a to mi stačilo k tomu říct si :"tak tohle opravdu ne". To točení nad hlavou za ručičky a houpání za jednu nohu, to bylo srdce rvoucí. Navíc ta miminka tak hrozně plakala, tak a mi nikdo neříká, že se jim to líbilo... sad Ale prosím, když tohle někdo chce provádět tak a..
My teď chodíme na cvičení batolat od 1 do 2 let a instruktorka nám neustále klade na srdce - hlavně netahat děti za ručičky, nebo nožičky (takové to houpání jakoby pro srandu, nebo létání apod.) prý je to nebezpečné a hlavně to děti BOLÍ. Této cvičitelce opravdu věřím, má letité zkušenosti, je v tomto oboru vzdělaná a neustále se vzdělává, takže ví o čem mluví...

Není tady

 

#45 9. 2. 2010 13:48

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Kurs létání miminek

Ještě co jsem tak četla, tak létání se často jeho zastánci snaží přirovnat k plavání miminek před 15 lety. Tak jelikož mám mnohem mladší ségru, tak si pamatuju jak se těsně po revoluci začaly objevovat nejrůznější věci, od rooming-inu,  snahy o přirozenější porod, až po plavání s miminky a bylo to všechno přijímáno vesměs pozitivně jak veřejností, tak lékaři, jediný problém byl se závaděním některých praktik do praxe, protože na to byly podmínky a tak se zdravotnickýmu personálu komplikoval život, ale časem se i tohle zařídilo. Nepamatuju, že by kolem něčeho byl takovej humbuk.

Létání - si troufám tvrdit už teď - nebude mít za 15 let stejnou pozici a oblibu jako zjevně bohulibý praktiky typu nošení v šátku nebo plavání dětí, tak už to nesrovnávejte.

A k paní Evě - taky bych neměla potíže se zácpou, kdyby se mnou někdo točil nad hlavou reta Mimochodem tohle dělaj rituálně ortodoxní židi s živýma kuřatama o jednom svátku, aby je zfetovali usch

Ad její další názory - no comment - ta se prostě našla v hnutí "budem dělat všecno jinak, odmítat očkování, lítat s dětma a třeba srát doma do kouta, jen když to bude prostě jinak a přírodně". Welcome! wink Každej si tu mateřskou prostě potřebuje zpestřit a každej asi dělá co je v rámci jeho možností a schopností.

Upravil(a) Fidorka (9. 2. 2010 13:49)

Není tady

 

#46 9. 2. 2010 13:49

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: Kurs létání miminek

Tak mi to nedalo a nasla jsem odvahu si pustit to video od Zuzika a mam az slzy v ocich.
Def, chodila jsem s ditetem 3/4 roku cvicit Vojtovku, mela jsem jednu z velice uznavanych rehabilitacnich lekarek a na kazde navsteve jsem poslouchala dite predcasne neposazovat a ani nahodou netahat za rucicky ci nozicky, dodnes ho manzel taha z vody ci z postylky tak,ze ho drzi za trup a ne za rucicky,takze to,co jsem shledla nemelo s temito zasadami vubec,ale vubec nic spolecneho. Neprijde mi na tom nic prirozeneho a at se na me nikdo nezlobi,ale jsem presvedcena,ze posilovat duveru ditete a rodice lze i naprosto prirozenou cestou a ne takto drastickymi metodami. Ani pani Eva me nepresvedcila, naopak,je mi lito tech deti. usch
Fidorko,napsala jsi to moc trefne,vidim to stejne,jen to neumim tak hezky podat. lol

Upravil(a) Slniečko (9. 2. 2010 13:51)


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#47 9. 2. 2010 13:51

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Kurs létání miminek

Definitiv napsal(a):

Sama jsem si zkusila Mojžíšovu metodu a děkuji za létání, protože kdo tuhle metodu s dětmi cvičí, ví, že když nutíte dítko dělat co nechce tak holt brečí....

Mojžíšovka, nebo Vojtovka? Hodinky, nebo holinky?

... to je jedno, obojí se natahuje...

Upravil(a) Fidorka (9. 2. 2010 13:51)

Není tady

 

#48 9. 2. 2010 13:52

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Kurs létání miminek

Def, musim oponovat nazoru od Evy na ockovani ve tvem prispevku, TBC se plosne ockuje treba i tady v Japonsku. Hexa tu sice neni, ale je tu ockovani proti trem nemocem najednou (jedna z nich je prave TBC). 

Jinak co se dramatickeho zvuku tyce, tak na me reportaz zapusobila i bez drama hudby, protoze jsem zvuk po nekolika sekundach vypla, jelikoz jsem ten plac letajicich miminek nemohla snest. A myslim, ze videt jen par sekund z reportaze uplne stacilo na to, abych si na to udelala nazor, netreba videt plny nesestrihany zaznam, kteri ti odbornici z reportaze meli moznost shlednout.

Jo, a klidne bych si o tom zjistila treba vice, ale kde? Kdyz dam letani miminek do vyhledavace, skoro nic smysluplneho (krome diskuzi) to nevyjede...

Není tady

 

#49 9. 2. 2010 13:53

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: Kurs létání miminek

Def, ja myslela ze Mojzisove metoda ma pomahat zenam,kdyz nemohou otehotnet,ale ze se tam s detmi cvici,tak to slysim poprve. gloria


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#50 9. 2. 2010 13:58

Spina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 511

Re: Kurs létání miminek

No někdo jde s davem, někdo potřebuje být za každou cenu jiný....ale něco už je rostě extrém, a jak jsem pročítala ty diskuse, tak málokteré mamina, která s dudlik létá..píše, že dělá vše..většinou si třeba vyberou dva tři cviky, a ty pak praktikují...
tak pokud si to shrnu,...tak asi doma taky s dudlik létám lollollol ..když s ní občas blbnu :-)

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů