Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#151 12. 8. 2010 16:58

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, konečně ti z nohy spadl řetěz se železnou koulí stolt radši si říkej: zaplapámbu, jedna starost zase pryč ... pussa


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#152 12. 8. 2010 17:05

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Krach a problémy s tím spojené

Všetko má svoje pozitíva negatíva, aj podnikanie, aj zamestnanecký vzah - len ich treba nájs a vychutna si (a negatíva zvláda stolt ).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#153 12. 8. 2010 21:24

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Selima napsal(a):

Všetko má svoje pozitíva negatíva, aj podnikanie, aj zamestnanecký vzah - len ich treba nájs a vychutna si (a negatíva zvláda stolt ).

Jo, jo a já jsem teď v tom stavu hledání. To, že budu zaměstnanec, mi zase až tak nevadí, zůstane to pro mně v podstatě stejné, jen mi ubudou starosti s tím, jak zaplatit dodavatelům, z čeho dát zaměstnancům výplaty atd. Stejně tu zůstaneme tak jak tu jsme a pokud mi dají ty peníze, co slíbili, tak to taky nebude nejhorší.
horší pro mně byl ten fakt sám o sobě, že jsme se na tom 13 let dřeli a teď už to vidím černé na bílém,že o to přijdeme. No, co se dá dělat...., nemůže být každý úspěšným podnikatelem, třeba někdy příště....big_smile


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#154 12. 8. 2010 21:39

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Krach a problémy s tím spojené

Tak prišli - no, momentálne ste sa zbavili kameňa na krku, žeano. No a nikde nie je napísané, že raz niekde, nejako, za lepších okolností... alebo príde niečo iné... veď uvidíš. Určite je to koniec jednej etpay, ale ja by som povedala, že momentálne to ešte vyzerá ako happy ebnd, ale časom by z toho mohla by aj sociálna balada alebo horor. roll


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#155 13. 8. 2010 8:09

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Krach a problémy s tím spojené

Selima napsal(a):

Tak prišli - no, momentálne ste sa zbavili kameňa na krku, žeano. No a nikde nie je napísané, že raz niekde, nejako, za lepších okolností... alebo príde niečo iné... veď uvidíš. Určite je to koniec jednej etpay, ale ja by som povedala, že momentálne to ešte vyzerá ako happy ebnd, ale časom by z toho mohla by aj sociálna balada alebo horor. roll

a co tě nazabije, to tě posílí....

přijmi to....a hlavně rozdýchej.....a jak říká Selimka....raz za lepších okolností.....

bude to změna......a ta je vždycky dobrá......

Není tady

 

#156 13. 8. 2010 8:23

Blossom
Host

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamunda napsal(a):

Selima napsal(a):

Všetko má svoje pozitíva negatíva, aj podnikanie, aj zamestnanecký vzah - len ich treba nájs a vychutna si (a negatíva zvláda stolt ).

Jo, jo a já jsem teď v tom stavu hledání. To, že budu zaměstnanec, mi zase až tak nevadí, zůstane to pro mně v podstatě stejné, jen mi ubudou starosti s tím, jak zaplatit dodavatelům, z čeho dát zaměstnancům výplaty atd. Stejně tu zůstaneme tak jak tu jsme a pokud mi dají ty peníze, co slíbili, tak to taky nebude nejhorší.
horší pro mně byl ten fakt sám o sobě, že jsme se na tom 13 let dřeli a teď už to vidím černé na bílém,že o to přijdeme. No, co se dá dělat...., nemůže být každý úspěšným podnikatelem, třeba někdy příště....big_smile

Ros, naprosto ti rozumím: To,na čem člověk makal léta, mu logicky přirostlo k srdci, je to tak trochu "jeho dítě". Ale když se v podnikání přestane dařit, musí jít všechny nostalgie stranou, a pokud možno to co nejrychleji ukončit, za cenu pokud možno nejmenších ztrát.

A tady, zdá se mi - to dopadlo mnohem líp, než jsem já čekala - vlastně tam zůstáváš, A ODPADNE TI TA STRAŠNÁ ZODPOVĚDNOST, STAROSTI, A BUDEŠ MÍT MIMO JINÉ NÁROK NA DOVOLENOU, SVÁTKY APOD.... Podle mě se ti strašně uleví.

Mimochodem, Ros, kdy jsi měla naposled dovolenou? Tuším že loni, a asi jen jeden týden, nemýlím se?

Prostě - já si myslím, že toto - dělat stále tam kde to znᚠa mᚠráda a přitom být zaměstnanec - je to nejlepší, co tě v dané situaci mohlo potkat. tummenupp pussa hjarta

Já kdyby naše firma z nějakého důvodu skončila, tak bych se taky dala zaměstnat. Podnikání mě sice baví, ale ta stálá tíže zodpovědnosti ( Damoklův meč - při eventualitě krachu ručíme veškerým majetjkem) je opravdu hodně velká tíha.

 

#157 27. 8. 2010 16:36

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Tak jsem hrdinně a slavně dokončila soupis příloh k té prodejní smlouvě, styrka tak snad k 1.9. se to podepíše a pak začne to papírování okolo a k 1.10. už bych to snad měla mít z krku, prosím Bože , a se to povede, a to do toho října ještě nějak doklepem!!!


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#158 30. 8. 2010 16:03

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Já se z toho asi pos*ru, ty lidi zase nechodí, jak mám mít na zboží, když nikdo nepřijde?


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#159 30. 8. 2010 17:52

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamunda: Já se z toho asi pos*ru, ty lidi zase nechodí, jak mám mít na zboží, když nikdo nepřijde?

big_smile big_smile Moc dobře to znám s jiným sortimentem.
Rosi, nezbyde Ti než počkat na chřipkové období hmm smile.
Kdepak - 1. září to prodᚠa budeš v klidu. Moc Ti to přeji. Taky jsem raději zaměstnancem než zaměstnavatelem...

Není tady

 

#160 30. 8. 2010 19:10

DaVa1959
♥♥-----
Registrovaný: 25. 3. 2010
Příspěvky: 80

Re: Krach a problémy s tím spojené

znam...znam....hruza....nikdo nechodi....zbozi. leasing, najem....proud...jeste ze to mam za sebou ..a preju Ti Ros at to zvladnes a ver mi, pak si oddechnes....:-) drzim palce

Není tady

 

#161 30. 8. 2010 21:18

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

No už bych ten oddech potřebovala jak sůl, už mi z toho fakt hrabe. Na nic se nemůžu soustředit, teď na mě tlačí sociálka, finančák, zdravotní, nemám na výplaty ani na nájem a fakt nevím, jak je všechny ukecám. Teda s tou mojí jednou poslední zaměstnankyní se dohodnu, je to kamarádka, ale horší to bude s pronajiatelem, s tím se nesnášíme, takže nevím. Ado toho ještě musím odvrátit zesplatnění půjčky.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#162 3. 9. 2010 7:58

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Tak exekuce byly úspěšně odvráceny, tak to snad nějak vydržíme. Teď ještě sehnat prachy na výplatu.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#163 3. 9. 2010 9:06

Blossom
Host

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, a už je podepsán ten prodej lékárny? Psalas někde, že se to má podepisovat začátkem září. Pak jsi psala, že se administrativa ohledně předání lékárny asi potáhne ještě měsíc, ale že pak (jestli jsem to správně pochopila) tak bys od října už měla být v té lékárně coby zaměstnanec.
Pochopila jsem to správně?
Máte už ten prodej papírově vyřešený a smouvy podepsané?

Vlastně se tím chci zeptat - už je ruka v rukávě? Jestli ano, jde o to "přežít"  teď nějak ty peripetie do října, pak už budeš zaměstnaná, a kolem 10.listopadu dostaneš konečně první výplatu...
Mimo jiné, jako obrovské plus vidím to, že až budeš zaměstnaná, tak budeš mít automaticky i nemocenské pojištění. Zatím ho, pokud se pamatuji, nemáš, a tak kdyby ses složila, zůstanete celá rodina naprosto bez prostředků.
I proto (ale nejen proto) se o tebe bojím, přiznávám. Moc na tebe myslím.

Doufám a věřím, že už ty smouvy máte tedy podepsané a že je vše na dobré cestě do zaměstnaneckého poměru.
I když z vydělaných peněz bude muset asi většina jít na dosavadní dluhy, stejně si myslím, že zaměstnanecký poměr pro tebe bude obrovská výhra a úleva současně.

 

#164 10. 9. 2010 15:14

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Tak smlouvy ještě stále nejsou podepsané, visí to všechno na právnících kupující strany. Začínám už pochybovat, že to vůbec cgtějí koupit, možná ,že čekají až zkrachuju sama, proč by za to dávali "těžké prachy", když to pak v dražbě můžou koupit za babku, ach jo.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#165 10. 9. 2010 15:50

Blossom
Host

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, tak tohoto jsem se bála. sad Drž se holka, myslím na tebe.

Když už ti píšu, musím říct, že i já považuju "puštění" Munďáka zpět do lékárny za ten nejhorší možný nápad.  sad
To není to "puštění", které jsme mnohé měly na mysli - aby se on musel starat začít sám o sebe, a nebyl už pod tvými ochrannými křídly.  Tady bude pod ochrannými křídly dál a navíc opravdu jak diabetik v cukrárně, líp to vyjádřit nedovedu.
Myslím, že tohle nemůže dobře dopadnout...

Ale Ros, to už je jen na vás. A se děje co se děje, přeju vám a se z toho všeho nějak dostanete. I když happy-endu u vás  už bohužel nevěřím.

 

#166 10. 9. 2010 16:13

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Blossom napsal(a):

Ros, tak tohoto jsem se bála. sad Drž se holka, myslím na tebe.

Když už ti píšu, musím říct, že i já považuju "puštění" Munďáka zpět do lékárny za ten nejhorší možný nápad.  sad
To není to "puštění", které jsme mnohé měly na mysli - aby se on musel starat začít sám o sebe, a nebyl už pod tvými ochrannými křídly.  Tady bude pod ochrannými křídly dál a navíc opravdu jak diabetik v cukrárně, líp to vyjádřit nedovedu.
Myslím, že tohle nemůže dobře dopadnout...

Ale Ros, to už je jen na vás. A se děje co se děje, přeju vám a se z toho všeho nějak dostanete. I když happy-endu u vás  už bohužel nevěřím.

Bloss, já už nevěřím happy-endu ani doma ani v lékárně, jen tak trochu s M. zkouším, jestli by nebylo přínosnější pro všechny zúčastněné vzít ho prostě takového jaký je i s tou jeho "vadou na kráse", třeba to ustojíme jak on tak já tak děti.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#167 10. 9. 2010 16:53

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros....nee.....takhle neuvažuj......

Není tady

 

#168 10. 9. 2010 17:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Krach a problémy s tím spojené

A nechceš radšej vzia na živenie mňa? Som pomerne nenáročná, lieky skoro neberiem (okrem alergie), nekradnem, pijem víno a len s Mírou big_smile, som čistotná, skladná, úprimná, veselá, kamarátska, sex nemᚠani takto... a ešte by som občas doniesla peniaze. (S chalanmi by som tiež dokázala vyjs, zaručujem, a možno by som pre nich bola lepší mužský vzor ako ich biologický otec hmm ). Tak neváhej a zavolej mi do klubu! rock


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#169 10. 9. 2010 19:17

pigi22007
♥♥♥----
Registrovaný: 2. 9. 2009
Příspěvky: 138

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ježíši tohle už je fakt zoufalý...chudáci děti...

Není tady

 

#170 11. 9. 2010 18:11

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, moc Ti držím palce s tou lékárnou. Moc.

Není tady

 

#171 11. 9. 2010 20:41

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

No já už tu asi tisíckrát psala, že nezvládnu najednou vyřešit Munďáka i lékárnu. Takže lékárna má přednost, páč pokud nebudu vědět, jak si stojím, tak se nemůžu hnout z místa i v ostatním.
Jinak s lékárnou to zatím nějak dál nejde, včera jsem zjistila, že kupec stále se svými právníky zkoumá smlouvu, tak doufám, že nakonec necukne.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#172 12. 9. 2010 8:07

Vladena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 12. 2007
Příspěvky: 1732

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, Ty cítíš, že klukům nemůžeš sebrat tátu a nechat ho dopadnout na dlažbu. Určitě tvůj mateřský cit pro děti a řešení situace je přirozenější než naše ,,koukání k tobě pod pokličku". Vlastně si tu potřebuješ poplakat a jinak mᚠdost síly. Je to v pořádku. Jsi silná ženská a všechno zvládneš. Říkej si to pro sebe pořád: Nic mi nepovalí, jsem silná"! Jinak za pět let může být všechno jinak, kluci budou vydělávat, přivezou Ti vnouče, budeš mít krásnou práci a vše se projasní. Tak vydrž!

Není tady

 

#173 12. 9. 2010 9:38

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Krach a problémy s tím spojené

Vladena napsal(a):

Ros, Ty cítíš, že klukům nemůžeš sebrat tátu a nechat ho dopadnout na dlažbu. Určitě tvůj mateřský cit pro děti a řešení situace je přirozenější než naše ,,koukání k tobě pod pokličku". Vlastně si tu potřebuješ poplakat a jinak mᚠdost síly. Je to v pořádku. Jsi silná ženská a všechno zvládneš. Říkej si to pro sebe pořád: Nic mi nepovalí, jsem silná"! Jinak za pět let může být všechno jinak, kluci budou vydělávat, přivezou Ti vnouče, budeš mít krásnou práci a vše se projasní. Tak vydrž!

ona jim ho nebere, sebral jim ho alkohol a prášky.
nevím, jaké mᚠty zkušenosti s životem s alkoholikem , ale já z těch svých vím, že takový život dětem ubližuje a to moc , i když o tom nemluví.
když jsem se rozvedla a ex se konečně odstěhoval, teprve pak moje děti doslova "rozkvetli" , protože dívat se otce, který je troska a na matku, která se v tom  plácá a je nešastná , jim nikdy nic dobrého a harmonického nedá.
a o tom, jak jim opravdu bylo mi dcera řekla později a syn se svěřil jen dceři.

Není tady

 

#174 12. 9. 2010 11:20

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: Krach a problémy s tím spojené

Vladena napsal(a):

Ros, Ty cítíš, že klukům nemůžeš sebrat tátu a nechat ho dopadnout na dlažbu. Určitě tvůj mateřský cit pro děti a řešení situace je přirozenější než naše ,,koukání k tobě pod pokličku". Vlastně si tu potřebuješ poplakat a jinak mᚠdost síly. Je to v pořádku. Jsi silná ženská a všechno zvládneš. Říkej si to pro sebe pořád: Nic mi nepovalí, jsem silná"! Jinak za pět let může být všechno jinak, kluci budou vydělávat, přivezou Ti vnouče, budeš mít krásnou práci a vše se projasní. Tak vydrž!

chybí jen dodat - zazvonil zvonec a pohádky je konec!

Není tady

 

#175 12. 9. 2010 11:48

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 8. 2009
Příspěvky: 2490

Re: Krach a problémy s tím spojené

agewa napsal(a):

Vladena napsal(a):

Ros, Ty cítíš, že klukům nemůžeš sebrat tátu a nechat ho dopadnout na dlažbu. Určitě tvůj mateřský cit pro děti a řešení situace je přirozenější než naše ,,koukání k tobě pod pokličku". Vlastně si tu potřebuješ poplakat a jinak mᚠdost síly. Je to v pořádku. Jsi silná ženská a všechno zvládneš. Říkej si to pro sebe pořád: Nic mi nepovalí, jsem silná"! Jinak za pět let může být všechno jinak, kluci budou vydělávat, přivezou Ti vnouče, budeš mít krásnou práci a vše se projasní. Tak vydrž!

ona jim ho nebere, sebral jim ho alkohol a prášky.
nevím, jaké mᚠty zkušenosti s životem s alkoholikem , ale já z těch svých vím, že takový život dětem ubližuje a to moc , i když o tom nemluví. když jsem se rozvedla a ex se konečně odstěhoval, teprve pak moje děti doslova "rozkvetli" , protože dívat se otce, který je troska a na matku, která se v tom  plácá a je nešastná , jim nikdy nic dobrého a harmonického nedá.
a o tom, jak jim opravdu bylo mi dcera řekla později a syn se svěřil jen dceři.

Pokud jsem si všimla, tak kluci si chtějí nechat tatínka doma - pravděpodobně to necítí tak, že by jim ubližoval. To, že tys měla se svým mužem takové zkušenosti, nemusí znamenat, že to tak je všude, i když se jedná o závislého člověka.


... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů