|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Ros: Jenže z pohledu na prsten po babičce se nenajíme ani nezaplatíme splátku nájmu v lékárně
Otázka je, jestli ten prsten a podobných pár krásných věcí po předcích může vyrovnat byť jen částečný dluh. Jestli to není jen minimum, jehož prodáním se udržíš sotva týden... Je to škoda.
Já bych předtím vyzkoušela úúúúúplně všechno možné.
Když mi kdysi před léty jedna návštěva ukázala prstem do vitríny, kde mám věc po babičce (není to prsten)
, a řekla, že za tohle mi hned donese desetitisíce, odpověděla jsem, ať zapomene. Moje výplata tehdy činila nějaké 2 tisíce, manželova nulu a bylo nám docela ouzko. Kdepak. Zažili jsme různé finanční milionové krize, ale ty krásy po babičce pořád mám. Já je ke svému životu potřebuji a vždycky se dá všecko zařídit "jinak". 
Ros, jsem ráda, že se věci u vás hnuly, moc Ti fandím.
Není tady

Tercila napsal(a):
Ros: Jenže z pohledu na prsten po babičce se nenajíme ani nezaplatíme splátku nájmu v lékárně
Otázka je, jestli ten prsten a podobných pár krásných věcí po předcích může vyrovnat byť jen částečný dluh. Jestli to není jen minimum, jehož prodáním se udržíš sotva týden... Je to škoda.Já bych předtím vyzkoušela úúúúúplně všechno možné.
Když mi kdysi před léty jedna návštěva ukázala prstem do vitríny, kde mám věc po babičce (není to prsten), a řekla, že za tohle mi hned donese desetitisíce, odpověděla jsem, ať zapomene. Moje výplata tehdy činila nějaké 2 tisíce, manželova nulu a bylo nám docela ouzko. Kdepak. Zažili jsme různé finanční milionové krize, ale ty krásy po babičce pořád mám. Já je ke svému životu potřebuji a vždycky se dá všecko zařídit "jinak".
Ros, jsem ráda, že se věci u vás hnuly, moc Ti fandím.
Terci, nejhorší je, že už nemám kam jinam sáhnout, teda věci po babičce zatím pořád mám, ale prodala jsem svoje šperky a u mnohých mi srdce krvácelo, jenže co se dá dělat, kde nic není ani čert nebere. 
Není tady

Rosamunda napsal(a):
Tak se snadblýská na lepší časy, už sezase něco trochu pohnulo,hurá!
Ros
veľmi ti to prajem 
Není tady

Tak se mi dnes po 3 týdnech povedlo prvně objednat zboží na fakturu, hurá!!! Aspoň nějaké pozitivum v tom všem marastu 
Není tady

Tak máme 2 kupce na lékárnu, tak uvidíme, jak to půjde. Jsem z toho ale otrávená, představa, že jsem na tom nechala 13 let života a teď tu budu dělat poskoka, mně velmi slušně řečeno štve, jenže co se dá dělat. Kdyby se to dalo prodat a pak už do konce života nehrábnout prstem, tak by mě to tak neštvalo, ale takhle poplatím dluhy a nezbyde mi nejspíš nic, takže zase rovnou hurá do rachoty a budu dřít až do smrti, ani toho důchodu se zřejmě nedožiju, sakra.
No když je holt člověk blbej....
Není tady

Rosamunda napsal(a):
Tak máme 2 kupce na lékárnu, tak uvidíme, jak to půjde. Jsem z toho ale otrávená, představa, že jsem na tom nechala 13 let života a teď tu budu dělat poskoka, mně velmi slušně řečeno štve, jenže co se dá dělat. Kdyby se to dalo prodat a pak už do konce života nehrábnout prstem, tak by mě to tak neštvalo, ale takhle poplatím dluhy a nezbyde mi nejspíš nic, takže zase rovnou hurá do rachoty a budu dřít až do smrti, ani toho důchodu se zřejmě nedožiju, sakra.
No když je holt člověk blbej....
Ros nedalo by sa byť aspoň spolumajiteľkou? Naozaj je škoda tých rokov, možno by si sa s novým majiteľom dohodla. Prepáč, ak je to blbý nápad 
Není tady

Miluš, to asi těžko, páč já nemám ani vindru, takže představa, že by to někdo koupil a pak mně udělal spolumajitelkou jen tak pro mé krásné oči, to si nedovedu dost dobře představit. 
Není tady

Ros, takto som to zas nemyslela, iba ma napadlo skúsiť sa dohodnúť so záujemcom, či by ste do toho nešli spolu, ale ako vidím, tak by to nešlo. No je to škoda, myslím, že tam máš kus srdca. Tak sa drž 
Není tady

Rosamunda napsal(a):
Tak máme 2 kupce na lékárnu, tak uvidíme, jak to půjde. Jsem z toho ale otrávená, představa, že jsem na tom nechala 13 let života a teď tu budu dělat poskoka, mně velmi slušně řečeno štve, jenže co se dá dělat. Kdyby se to dalo prodat a pak už do konce života nehrábnout prstem, tak by mě to tak neštvalo, ale takhle poplatím dluhy a nezbyde mi nejspíš nic, takže zase rovnou hurá do rachoty a budu dřít až do smrti, ani toho důchodu se zřejmě nedožiju, sakra.
No když je holt člověk blbej....
Ros,jestliže ti to zaplatí dluhy,tak nelituj. Horší by bylo,kdyby to na ty dluhy nestačilo a musela bys dřít v rachotě,abys to doplatila. 13 let je kus života a podnikání ne vždy dobře dopadá.To je právě to riziko.Jsi sice svým pánem ve všech směrech,ale taky jen na tobě je ta otázka bytí či nebytí.Dostala ses na dno a má to jednu výhodu.Můžeš se odrazit a stoupat zase vzhůru. Jestliže se našlo řešení na tvou složitou situaci,tak je to vlastně hrozně fajn,ne? Ve všem špatném si zkus najít něco pozitivního pro sebe. 
Není tady
Rosamunda napsal(a):
Tak máme 2 kupce na lékárnu, tak uvidíme, jak to půjde. Jsem z toho ale otrávená, představa, že jsem na tom nechala 13 let života a teď tu budu dělat poskoka, mně velmi slušně řečeno štve, jenže co se dá dělat. Kdyby se to dalo prodat a pak už do konce života nehrábnout prstem, tak by mě to tak neštvalo, ale takhle poplatím dluhy a nezbyde mi nejspíš nic, takže zase rovnou hurá do rachoty a budu dřít až do smrti, ani toho důchodu se zřejmě nedožiju, sakra.
No když je holt člověk blbej....
jak nechala? neříkej, že v tom nebyly i hezké chvilky?
víš, nic v našem životě není "napořád". ber to tak, žes měla 13 let, kdy jsi byla v práci svým pánem. spousta lidí nemá ani to.
Není tady

agewa napsal(a):
Rosamunda napsal(a):
Tak máme 2 kupce na lékárnu, tak uvidíme, jak to půjde. Jsem z toho ale otrávená, představa, že jsem na tom nechala 13 let života a teď tu budu dělat poskoka, mně velmi slušně řečeno štve, jenže co se dá dělat. Kdyby se to dalo prodat a pak už do konce života nehrábnout prstem, tak by mě to tak neštvalo, ale takhle poplatím dluhy a nezbyde mi nejspíš nic, takže zase rovnou hurá do rachoty a budu dřít až do smrti, ani toho důchodu se zřejmě nedožiju, sakra.
No když je holt člověk blbej....
jak nechala? neříkej, že v tom nebyly i hezké chvilky?
víš, nic v našem životě není "napořád". ber to tak, žes měla 13 let, kdy jsi byla v práci svým pánem. spousta lidí nemá ani to.
No nechala jsem je v tom tak, že jsem se snažila něčeho dopracovat akdyž už jsem to mělana dosah, tak to krachlo, ale nelituju těch let, lituju toho, že tu pozici ztratím, ale bohužel už mi od toho nikdo nepomůže. 
Není tady

Tak jsem tu včeraměla 1. zájemcea dnes přijel na obhlídku pán z konsolidační agentury, tak uvidím,jestli z toho něco bude nebo ne, držte mi palce, abych to přestála ve zdraví

Není tady

Tak si sem zase po delší době něco přidám, zatím to vypadá, že se prodej konat nebude. V dubnu jsme se trochu zvedli, jenže teď jsme zase klesli, zůstala jsem tu sama ještě s jednou kolegyní a děláme práci za další 2 lidi, takže žádná sláva.
Nejhorší je, že tady už se moc navýšit obrat nedá, zkusím ještě domovy důchodců, se dvěma sploupracuji, tak zkusím ještě ten třetí a prodloužit o 1/2 hodiny otevírací dobu. Uvažovala jsem i o sobotě, ale nevím jak to zvládnu, už takhle toho mám až nad hlavu. 
Není tady

Ros, neblázni, kdo ti přijde v sobotu dopoledne do lékárny na maloměsto
??? Jeden a půl člověka ...
Ledaže bys ... ledaže bys zauvažovala o tom, že z lékárny uděláš něco jako víkendovou pohotovostní lékárnu s celonočním provozem a všude bys to rozhlásila. Neznám legislativu, takže nevím, jestli je to schůdný nápad, druhé mínus by bylo, že by ses vůbec nevyspala a měla bys víkendy absolutně zabitý, plus je ten, že vůbec ve Středočeském kraji je pohotovostních lékáren jako šafránu a rozbolí-li někoho např. zuby, nebo dostane horečku a doma nemá ani acylpyrin, autem najezdí kilometry do nejbližší nemocnice třeba hodinu cesty. Nebo si vem - lidi se o víkendu přežerou, chytne je v noci žlučník a dojde jim Cholagol nebo Cholaspan ... sama víš, že tyhle zákony schválnosti fungují nejvíc o víkendu, kdy jsou lidi na chatách nebo doma, když mají malé děti, sami jsou třeba žlučníkáři, všude je zavřeno, praktický doktor neordinuje, dětský lékař rovněž ne a nejbližší pohotovost je padesát kilometrů daleko. Když už se dopraví na pohotovost, ani tak nemají vyhráno, poněvadž lékárna, kam je odkážou s předepsanými léky je nejblíž ve spádové nemocnici (a to ještě kdoví jestli) kde otvírají v neděli ráno (když mají štěstí) anebo až v Praze.
Opravdu podle mě vidím jediné východisko - když už máš tu smůlu, že na maloměstě máte dvě lékárny vedle sebe - udělat z té vaší lékárnu s víkendovým pohotovostním non-stop provozem, všude vylepit letáky, rozhlásit to kde se dá a fungovat převážně takhle - když už na té lékárně mocí-mermo lpíš a nechceš o ni zaboha přijít.
Upravil(a) Kiara (12. 5. 2010 20:48)
Není tady

To je výborný nápad! Práve som cchela napísať, že pre mňa existujú prakticky len obchdoy, ktoré majú otvorneé cez víkend, cez týždeň sa do nich nedostanem... Ale ja žijem v hlavnom meste, to je možno iné ako u vás. Ale tá pohotovosť sa mi veľmi páči...
Není tady

Já na té lékárně nelpím mocí mermo, ale když ji nikdo nechce....
S pohotovostí je to pokud vím těžké, páč tu provozuje stát. Nemám zdání jak to dnes funguje a nevím jestli by to byl nějaký přínos, páč tady pohotovost nebyla ani za totáče, doktoři v sobotu ani v neděli nejsou a jedinou lékařskou pohotovost, co jsme tu měli, přesunuli do Kolína. Díky za nápad, ale tudy asi cesta nevede, to spíš ten prodej s tím, že tam zůstanu zaměstnaná (není to podmínka, ale bylo by to fajn).
Zatím se snažím přežít, příští týden budu jednat s řediteli místních domovů důchodců, tak uvidím jestli z toho vzejde nějaká užší spolupráce než dosud, držte mi palce nebo tak něco. 
Není tady

Ros tu lékárnu máš někde v centru městečka?Dům ve kterém bydlíte je v tom samém městě,v centru nebo někde na okraji?Jak je to daleko z domu do lékárny?
Není tady

Vanda napsal(a):
Ros tu lékárnu máš někde v centru městečka?Dům ve kterém bydlíte je v tom samém městě,v centru nebo někde na okraji?Jak je to daleko z domu do lékárny?
Lékárnu mám na náměstí a bydlím ve vesnici asi 5 km od města. Proč?
Není tady

Rosamunda napsal(a):
Vanda napsal(a):
Ros tu lékárnu máš někde v centru městečka?Dům ve kterém bydlíte je v tom samém městě,v centru nebo někde na okraji?Jak je to daleko z domu do lékárny?
Lékárnu mám na náměstí a bydlím ve vesnici asi 5 km od města. Proč?
No, ptala jsem se,protože kdybys ten domek měla kousek, tak jestli by nebylo možné zřídit si lékárnu přímo doma a nemusela bys platit nájem,ale to je asi pasé když píšeš,že to máš pět km.
Pak když jsi psala,že přemýšlíš otevřít i na víkend, to by jsi tam byla uvázaná téměř pořád.
Tak mě napadlo ,že bys tam mohla mít jen upozornění-o víkendech a po zavírací hod.volejte na tel....přijdu léky vydám-ale zas máš to daleko a asi bys víc projezdila.
U nás v menším městě jsme tak měli zubaře a ten tak fungoval, všichni jsme to tu věděli,takže když někoho i v noci i třeba v neděli chytla bolest zubů brnkl mu a on doběhl do ordinace během 10min.Když řekl,jsem mimo město nikdo se nezlobil, ale každý to vždy první zkusil k němu-když mohl a byl toma vždy pomohl.Určitě to bylo lepší než jet v 55km na zubní pohotovost.
No možná by šlo mít tam tu ceduli -volejte na tel. a přijedte na adresu ......tam vám léky vydám s tím,že bys měla doma jakýsi mezisklad.Možná by si raději zajeli pro lék 5km než já nevím 30km do nejbližší nemocnice nebo pohotovosti.
Možná co jsem napsala jsou samo blbosti a vůbec není možné, aby z toho něco fungovalo.Pak promiń ,jen si tu tak uvažuju.
Není tady

vando, Rosamunda nemůže mít z pochopitelných rodinných důvodů doma žádný mezisklad léků
to jen tak na okraj.
Mně se naopak nápad s noční lékárnou líbí - mohla bys fungovat s tím, že přes týden bys měla přes den minimální otvírací dobu nebo vůbec žádnou a jela bys naplno jenom ty víkendy, aby ses nestrhala hůř, než ten kůň. Zjisti si všude možně, co musíš udělat pro to, abys mohla převést lékárnu na víkendový non-stop provoz a hledej cestičky, aby to šlo 
Není tady

Kiara napsal(a):
vando, Rosamunda nemůže mít z pochopitelných rodinných důvodů doma žádný mezisklad léků
to jen tak na okraj.
Mně se naopak nápad s noční lékárnou líbí - mohla bys fungovat s tím, že přes týden bys měla přes den minimální otvírací dobu nebo vůbec žádnou a jela bys naplno jenom ty víkendy, aby ses nestrhala hůř, než ten kůň. Zjisti si všude možně, co musíš udělat pro to, abys mohla převést lékárnu na víkendový non-stop provoz a hledej cestičky, aby to šlo
Tak bohužel takhle by to určitě vůbec nešlo, páč žiju hlavně z chronických pacientů a jejich receptů a ti by v noci nepřišli. Za hotové prodáváme sice taky, ale to je jen doplňkové a rozhodně mě to neuživí. Nicméně díky za nápady.
Není tady
Jako doplňkové prodávat zdravotní pantofle a hygienické potřeby.
Není tady

Vladena napsal(a):
Jako doplňkové prodávat zdravotní pantofle a hygienické potřeby.
Přesně to prodávám a taky dětskou výživu a vitamíny, ale z toho se opravdu vyžít nedá, mně živí chroničtí pacienti co mají vysoký tlak a srdcaři a diabetici a tak.
Není tady
Takže v tomto městě se dvě lékárny neuživí a jedna bude muset zavřít. Razantně zvýšit počet chronicky nemocných pacientů se nikomu nepodaří. Otázkou zůstává,která lékárna zůstane.
Upravil(a) Vladena (19. 5. 2010 12:23)
Není tady

Přesně jsi to vystihla, Vladěno, a bohužel ta lékárna která zavře budu já. 
Není tady