Oznámení

2. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

2. listopadu : Univerzální tvarohové těsto, ze kterého připravíte mnoho variant různorodých sladkých dobrot!

2. listopadu : Začátek adventu se každý rok mění. Letos si první svíčku na věnci zapálíme už 28.listopadu

#1201 3. 3. 2012 8:01

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamunda napsal(a):

dusička napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

To jsem neslyšela, to vidím v každé společnosti, kam kdokoliv z nás může přijít, rauty od dodavatelů, v restauraci, na návštěvě. Všude ti nalejí a když nechceš, tak se všichni ptají proč a jestli nejsi nemocná, případně Tě budou přemlouvat, že jedno si přece dáš, že to Tě nezabije.

Ne, nikde jsem na to nenarazila. KDyž nechci, tak si nedám, nikdo mě nepřemlouvá. Necítím nic, že by na mě koukali, že nepiju, že jsem divná.

Tak obsluha ěpřemlouvat nebude, ale známí a kamarádi ano, obvzlšť když vědí, že jsi dřív pila. Není to moje osobní zkušenost, ale vímto od Munďáka a byla jsem toho sama i svědkem a ne jednou.

tak jestli se munďák pohybuje mezi kamarády z mokrý čtvrti, co mají vypitý mozky, pak ho zřejmě přemlouvat budou. je potřeba se od nich odstřihnout. a normální člověk tě přemlouvat nebude, zvlášť, pokud ví, o co jde ..

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#1202 3. 3. 2012 8:03

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

sazana napsal(a):

U chlapů je to trochu jinak. U nich se předpokládá, že se napijou a kdo z nich nepije se považuje za divného. A na vesnici? Tam kdo nechodí do hospody s chlapama na pivo, ten nezapadne ani ve vesnici.
Co znám chlapy kolem sebe, tak bez chlastu to přece není žádná oslava. Všude jezdím autem a přítomní muži mě litují, že se nemůžu napít. Jakoby se bez alkoholu člověk nemohl dobře bavit.

možná v době našich babiček, ne ? jak jsi na tohle přišla prosím tě ?

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#1203 3. 3. 2012 8:09

majkafa
Host

sazano, to jsou názory. Pak se tomu počtu opilců ani nedivím...
U nás ve vesnici znám docela dost chlapů, kteří přes to, že vypitkové to vidí, jako ty, do hospody nejdou a zapadli. big_smile
A taky znám takové, co si do hospody pokecat jdou a pijí nealko.
Vše je totiž jen v našich hlavách, víš? No, ty asi ještě nevíš.

Upravil(a) majkafa (3. 3. 2012 8:11)

#1204 3. 3. 2012 9:29

agewa
♥♥♥♥♥♥-

PPavlaa napsal(a):

sazana napsal(a):

U chlapů je to trochu jinak. U nich se předpokládá, že se napijou a kdo z nich nepije se považuje za divného. A na vesnici? Tam kdo nechodí do hospody s chlapama na pivo, ten nezapadne ani ve vesnici.
Co znám chlapy kolem sebe, tak bez chlastu to přece není žádná oslava. Všude jezdím autem a přítomní muži mě litují, že se nemůžu napít. Jakoby se bez alkoholu člověk nemohl dobře bavit.

na vesnici bydlím a rozhodně nikdo po hospodách neposedává. No možná pár jo, ale žádná valná většina. Oni totiž dnes chlapy na vesnici na to ani nemají čas. většinou do práce jezdí auty , takže nepijí a vrací se hodně pozdě . Když už tak se "pěstuje" grilování ato jde i bez alkoholu. A i na to stejně přez týden čas není.

Není tady

#1205 3. 3. 2012 10:09

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

agewa napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

sazana napsal(a):

na vesnici bydlím a rozhodně nikdo po hospodách neposedává. No možná pár jo, ale žádná valná většina. Oni totiž dnes chlapy na vesnici na to ani nemají čas. většinou do práce jezdí auty , takže nepijí a vrací se hodně pozdě . Když už tak se "pěstuje" grilování ato jde i bez alkoholu. A i na to stejně přez týden čas není.

víš co, ale dneska už je to taky hlavně jiný než dřív, lidi mají daleko víc možností vyžití, jak nějákou pitomou hospodu. kdo má dneska chuť (a taky prachy) vysedávat po hospách. možná jednou za čas.
pravidelně tam vysedávaj možná důchodci, co si jdou pokecat, nebo notorici.

Není tady

#1206 3. 3. 2012 12:29

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

sazana napsal(a):

Tak u této zvýrazněné věty jsem se opravdu pobavila, kde jsi na toto přišla? va Celý život žiju na vesnici a toto opravdu není pravda.

Není tady

#1207 3. 3. 2012 21:22

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

No a já jsem žila na vesnici 20 let a kdo nechodil do hospody, tak byl mimo, páč to nejdůležitější ze života vesnice ses dozvěděla v hospodě. Dneska už to samozřejmě taky tak není, páč lidi nemají peníze, ale tvrdit, že lidi mají na vsi jiné možnosti zábavy, tak to je trochu pomýlené, ve vsi, kde máš cca 110 lidí žádná jiná možnost není. Jinak musíš jet za zábavou do Prahy, ale autobusy zpátky nejedou, tak jedině autem a to už je dneska docela drahý, takže ti stejně zbyde buď hospoda nebo pro ty mladší diskotéka, kde navíc k chlastu jsou ještě drogy, po 24. hodině a dnes už možná i dřív všichni vesele hulej marjánku, takže zlatá vesnická hospoda, kde je ten jed jen jeden.

Out from the dark into the light !

Není tady

#1208 3. 3. 2012 22:59

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

no tak pokud ti jde o drby, tak v hospodě se je asi dozvíš, že jo tongue
a lidi mají rosamundo celkově víc možností, kam jít, jak tu hospodu. a že musí autem, no a ? něco to stojí, ale když budeš sedět v tý hospodě někde na vesnici, tak to taky nebude zadara, ne ?
a jestli se u vás hulí marijána jen na dýzách a po 24 tak to jste na tom dobře, tady ji hulí děcka přes den po škole na nádru běžně ..
a drogy, ty se daly sehnat i za našich - nebo mých teda určitě - mladých let taky. ale jasně, že dneska je toho tak něják povíc.

Není tady

#1209 3. 3. 2012 23:16

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Ještě k tý marjáně - já byla naprosto konsternována, když jsem jela po ránu vlakem do práce a okolo sedmé hodiny ranní si ji naprosto bezostyšně předávala v kupé skupina mladých výrostků va

Takže s tou marjánou "jen na dýzách" a "po 24,00" jsi, Rosamundo, vedle jako ta jedle. To bylo možná za minulého režimu, kdy se mladí uživatelé drog museli se svou náruživostí pečlivě schovávat, dneska už jsou si jistí svojí beztrestností tak, že se s tím netají ani po ránu ve veřejných dopravních prostřecích ... vissla

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#1210 4. 3. 2012 3:48

Daphné
♥♥♥♥♥♥-

Rosamunda napsal(a):

No a já jsem žila na vesnici 20 let a kdo nechodil do hospody, tak byl mimo, páč to nejdůležitější ze života vesnice ses dozvěděla v hospodě.......ve vsi, kde máš cca 110 lidí žádná jiná možnost není.

Ros, ve vesnici, která má 110 lidí, ani většinou žádná hospoda není, protože by se neuživila. A na ty, co denně vysedávají v hospodě, sotva přijdou z práce (a domů se v noci vracejí poněkud hlučně vratkým krokem), se ostatní spoluobyvatelé koukají trochu skrz prsty, dostane určitou nálepku, protože na malé vsi si všichni vidí až do talíře a každý na každého ví všechno. Pokud ovšem se z té hospody nestane "kulturní centrum", místo ke scházení, kde se lidi snaží vymyslet i nějakou zábavu, sportovní soutěže, hry, společné grilování a tak.

Upravil(a) Daphné (4. 3. 2012 6:49)

Není tady

#1211 4. 3. 2012 8:39

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Daphné napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

No a já jsem žila na vesnici 20 let a kdo nechodil do hospody, tak byl mimo, páč to nejdůležitější ze života vesnice ses dozvěděla v hospodě.......ve vsi, kde máš cca 110 lidí žádná jiná možnost není.

Ros, ve vesnici, která má 110 lidí, ani většinou žádná hospoda není, protože by se neuživila. A na ty, co denně vysedávají v hospodě, sotva přijdou z práce (a domů se v noci vracejí poněkud hlučně vratkým krokem), se ostatní spoluobyvatelé koukají trochu skrz prsty, dostane určitou nálepku, protože na malé vsi si všichni vidí až do talíře a každý na každého ví všechno. Pokud ovšem se z té hospody nestane "kulturní centrum", místo ke scházení, kde se lidi snaží vymyslet i nějakou zábavu, sportovní soutěže, hry, společné grilování a tak.

no vzhledem k tomu, že v malé vesnici většina lidí za prací musí dojíždět a dnes už je velmi málo zaměstnání od - do ( nejlépe 14 hod.) - tak z práce se vrací pozdě či ještě později a věř, že v takovém připadě málokdo ma náladu si do hospody sednout.

Není tady

#1212 4. 3. 2012 10:27

Daphné
♥♥♥♥♥♥-

Věřím. smile

Není tady

#1213 4. 3. 2012 20:48

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Daphné napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

No tak u nás na vsi to fungovalo tak, jak píše Daphné, vymýšlely se plesy, grilovačky, soutěže. A pak taky, když někdo potřeboval něco sehnat, pomoct třeba na stavbě, něco opravit, tak to se dojednávalo a myslím, že i dnes se nadále dojednává v hospodě, páč přes týden se lidi nesejdou, takže jedině pátky večer, soboty a neděle.
Co se týče marjánky, tak nejsem zase až tak vedle, přece jen ta menší komunita (město do 3000 lidí, vsi tak kolem 100 lidí) tam si mládež na veřejnosti marjánku kouřit přes den moc nedovolí.

Není tady

#1214 17. 3. 2012 11:29

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ako je, Ros?

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#1215 3. 4. 2012 22:29

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Díky za optání Sel, celkem vzato dobře, jen kdybych ještě měla sílu dořešit všechny ty problémy, ale budu se k tomu muset napřít, páč jinak to nepujde.
V práci zatím všechno fajn, tak uvidím, jestli si mě tam nechají, doufám, že ano, jinak bychom mohli jít pod most, páč Munďák stále nemá práci, jak ho na konci února ve zkušebce vyhodili.

Není tady

#1216 6. 4. 2012 23:18

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

sad Tak držím päste, aby aj on niečo našiel... a ostatné sa postupne vyriešilo. Základ je podľa mňa mať stálu prácu...

Brita

Není tady

#1217 14. 4. 2012 15:09

Miluš
♥♥♥♥---

Ahoj Ros, po dlhom čase som sem nakukla a bola som zvedavá ako sa ti darí. Ale vidím, že nejaké závratné zmeny ani odstupom času nenastali sad No ako hovorí Sel, prácou to začína. Držím ti palce pussa

Není tady

#1218 8. 6. 2012 10:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Ros, žiješ/žijete? Čo nového...?

Brita

Není tady

#1219 25. 6. 2012 16:52

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Tenzan napsal(a):

Kiara napsal(a):

Ještě k tý marjáně - já byla naprosto konsternována, když jsem jela po ránu vlakem do práce a okolo sedmé hodiny ranní si ji naprosto bezostyšně předávala v kupé skupina mladých výrostků va

Takže s tou marjánou "jen na dýzách" a "po 24,00" jsi, Rosamundo, vedle jako ta jedle. To bylo možná za minulého režimu, kdy se mladí uživatelé drog museli se svou náruživostí pečlivě schovávat, dneska už jsou si jistí svojí beztrestností tak, že se s tím netají ani po ránu ve veřejných dopravních prostřecích ... vissla

Já měl za to, že u marjánky nebyla nikdy prokázáná návykovost, a že škodí jen to, že se kouří, podobně jako u cigaret. Není tedy zač se stydět.

a ty nevíš, že i u cigaret byla prokázána závislost?

Není tady

#1220 26. 6. 2012 13:18

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Tenzan napsal(a):

agewa napsal(a):

Tenzan napsal(a):

Já měl za to, že u marjánky nebyla nikdy prokázáná návykovost, a že škodí jen to, že se kouří, podobně jako u cigaret. Není tedy zač se stydět.

a ty nevíš, že i u cigaret byla prokázána závislost?

Marihuanu nemusíš kouřit a navíc neobsahuje nikotin. Ten právě obsahuje tabák. A vidíš u nikotinu existuje závislost a přesto ho můžeš koupit všude.

Ale obsahuje jiny svinstvo po kterym odumiraji mozkovy bunky.I u marihuany existuje zavislost.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#1221 26. 6. 2012 13:42

holcina
♥♥♥♥♥♥-

Tenzan napsal(a):

Kiara napsal(a):

Nevím jestli byla u marjánky prokázána závislost, ale ta je třeba i u čokolády, nikotinu(ale ty tak neovlivňují chování). Horší je, že po požití marjánky člověk neví co dělá - to je ten průůůů...stejně jako po požití alkoholu

Není tady

#1222 26. 6. 2012 13:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥

ta je třeba i u čokolády, nikotinu(ale ty tak neovlivňují chování)
To bys koukala, jak ovlivňuje mý chování, když postrádám jedno nebo druhý po delší čas... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.pnghttp://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.pnghttp://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#1223 26. 6. 2012 14:08

holcina
♥♥♥♥♥♥-

lol absťák?

Není tady

#1224 26. 6. 2012 14:34

majkafa
Host

A závislost může být i na jiných věcech materiálních. Nebo virtuálních. Třeba i na babinetu.
Dokonce i na lidech. A absťák je téměř úplně stejný, ať je to jakákoliv závislost. Jen u některých závislostí je víc poškozeno fyzické tělo. Psychika je poškozena u všech.

#1225 13. 7. 2015 22:57

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Tak po třech letech jsem tak nějak furt tam, kde jsem byla. Nějak nemám odvahu a sílu dotáhnout tu inslovenci a vždycky když si myslím, že už to mám, tak mi nějaký další právník řekne, že by bylo dobré tam dopsat ještě tohle...a mě to zas trvá půl roku než to sepíšu. Tak teď jsem v další fázi dopisování podání k soudu, pak budu muset sehnat peníze na právníka,aby mě tam zastoupil, páč o tom vím kulový a nemám na to nervy, vysvětlovat věřitelům, jak a proč.
V podstatě už nemám nervy skoro na nic grater
Munďák dostal před třemi lety ID na deprese, takže žádný moc peníze nemá, ale lepší než když jsem to táhla úplně sama. Pravidelně teď chodil do denního stacionáře, tak se jakž takž dal dohromady, i když občas (někdy i častěji než je zdrávo) zakopne a já z toho pak zase mám nervy v pr... Teď je v Sadské, tak mám celkem klid a jistotu, že nic neprovede. Několikrát jsem se pokusila ho vyhodit, ale pokaždý vyměknu, chjoo. Vím že je to na nic, ale srdci neporučíš, nemůžu být ani s ním ani bez něj, holt jsem pořádně mešuge dumbom Co se dá dělat.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí