Oznámení

2. listopadu : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

2. listopadu : Univerzální tvarohové těsto, ze kterého připravíte mnoho variant různorodých sladkých dobrot!

2. listopadu : Začátek adventu se každý rok mění. Letos si první svíčku na věnci zapálíme už 28.listopadu

#1176 27. 2. 2012 17:18

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Krach a problémy s tím spojené

eremuruss napsal(a):

vera napsal(a):

Kiara napsal(a):

... hm, PPavloo, třeba já nepiju už čtyři roky a takových lidí znám víc, nechci mluvit jenom o sobě. Dokonce znám lidi, kteří abstinují i několik desítek let po svém léčení. Někoho, kdo dokázal abstinovat až do smrti ale fakt neznám, protože všichni lidi, které jsem v souvislosti s jejich abstinencí poznala chválabohu zatím ještě neumřeli big_smile

To, že Ty něco neznáš nebo ses s něčím ještě nikdy nesetkala neznamená, že něco takového neexistuje wink

ano...BM nepije 2 roky....chodí 1x za měsíc do léčebny...na "doléčování"..spíš si asi popovídat s pacienty, lékaři...chodí tam jeden vyléčený alkoholik už 17 let....už 17 let nepije, ale je si vědom neustálého nebezpečí....a pořád na sobě pracuje

nesmírně si vážím Kiary, Wiki/ kde jsi?/ a dalších....které zde bez obalu odhalují svoji alkoholovou minulost a sdělují své neradostné zážitky z tohoto období
aspoň mně tím nesmírně pomohly.....
díky

Taky je obdivuju a presto se tu najdou lidi,ktery Kiare pripomenou jeji minulost a rypnou si do nich. neutral

kde si kdo rejpnul do kiary nebo dalších ?

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#1177 27. 2. 2012 23:39

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí

Kiara napsal(a):

Fakt se přiznám, že jsem měla při jedné stresové, hodně ošklivé klíčové situaci na toho panáka hodně velkou chuť ... ale naštěstí vím, co je to sebevláda a pomohlo mi okamžitě se z toho vykecat u několika osob v rodině. Bohužel moje současné pracovní problémy jsou natolik důvěrného a závažného rázu, že se vůbec neodvažuji probírat je s někým mimo rodinný okruh, nebo nedejbože dokonce na internetu mad

Marjápanno va Kiar, držím ti všechny palčáky, který mám k dispozici pussa
Co se toho pití týče, to ještě nevíte, že když jsme se Kiary ptaly, jestli jí neva, že se okolo ní popíjí a ona že nemůže, tak řekla, ať neblbnem, že kdyby byla cukrovkář, tak nás taky nebude buzerovat, že nemáme chodit do cukrárny lol
Jojo, jak seš mrňavá, tak máš velkou vůli, holka godlike

Pavli, ten kluk co jsem o něm mluvila, nechlastá taky už 15 let....

Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

#1178 28. 2. 2012 10:35

koniklec
♥♥♥♥---

Kiaro, kloubouk dolů godlikegodlike

Rosamundo, jak válčíte? rock

Není tady

#1179 28. 2. 2012 19:22

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

PPavlaa napsal(a):

Kiara napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

takových a x dalších situací ti ještě život připraví ..
přiznám se, že já jsem v tomhle skeptik, neznám jediného alkoholika, kterej by i přes léčení dokázal už dál nepít. možná po určitou dobu, i pár let, ale nikoho kdo by s tím dokázal seknout na furt.

... hm, PPavloo, třeba já nepiju už čtyři roky a takových lidí znám víc, nechci mluvit jenom o sobě. Dokonce znám lidi, kteří abstinují i několik desítek let po svém léčení. Někoho, kdo dokázal abstinovat až do smrti ale fakt neznám, protože všichni lidi, které jsem v souvislosti s jejich abstinencí poznala chválabohu zatím ještě neumřeli big_smile

To, že Ty něco neznáš nebo ses s něčím ještě nikdy nesetkala neznamená, že něco takového neexistuje wink

kiaro, já nikde netvrdím, že něco takového neexistuje. kde to prosím tě vidíš ? píšu, že JÁ neznám nikoho, kdo by to dokázal trvale. znám lidi, kteří vydrželi nepít roky. pak zase začali. někdo přestával i několikrát a klidně to pár let vydržel. ale bohužel ze svého okolí neznám nikoho, kdo s tím švihnul nafurt, nebo někoho, kdo nepije jak říkáš desítky let.
bereš si to zbytečně moc osobně a podsouváš mi něco, co jsem neřekla.

No z tohohle to tak nějak vyplývá, taky jsi nikde nenapsala, že ve svém okolí nikoho neznáš, napsala's to obecně a tak je to taky bráno.

Jinak v práci zatím dobrý, řekla bych až pohoda klídek, uvidíme jak se dámy budou tvářit až jim začnu šéfovat.
Munďák zatím taky dobrý, abstinuje, hledá práci, je sice dost zoufalý, ale drží se, tak doufám že už nikdy.... vissla
Jo a před Kiarou a Wiki taky smekám, páč vím co je alkoholismus a jak je těžké se z toho dostat a hlavně vydržet, když je v dnešní společnosti normální pít a kdo nepije, je "divnej".

Out from the dark into the light !

Není tady

#1180 28. 2. 2012 19:27

majkafa
Host

Rosamunda napsal(a):

Jinak v práci zatím dobrý, řekla bych až pohoda klídek, uvidíme jak se dámy budou tvářit až jim začnu šéfovat.

Tohle mi zní hodně povýšeně...

#1181 28. 2. 2012 19:34

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC

majkafa napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

No Majkafo, myslím, že už jenom to slovo "šéfovat" zní povýšeně, ale vždyt je to pravda, v pracovní pozici je nad nima. Šéfovat přeci neznamená poroučet, ale dávat pokyny, co maj podřízené dělat.
Ros - držím palce pussa

Každý den je jen jednou za život

Není tady

#1182 28. 2. 2012 19:48

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

když je v dnešní společnosti normální pít a kdo nepije, je "divnej".
To si ROs slyšela kde? Já tohle ještě neslyšela, kdo nepije je divnej.

Není tady

#1183 28. 2. 2012 19:49

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

dusička napsal(a):

majkafa napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

No Majkafo, myslím, že už jenom to slovo "šéfovat" zní povýšeně, ale vždyt je to pravda, v pracovní pozici je nad nima. Šéfovat přeci neznamená poroučet, ale dávat pokyny, co maj podřízené dělat.
Ros - držím palce pussa

Jo bylo tomyšleno tak, že je budu vést, budu po nich něco chtít, zatímco teď jsem s nimi na stejné úrovni. Nehodlám se nad nikoho povyšovat, prostě jsem to asi jen blbě napsala.

Není tady

#1184 28. 2. 2012 19:51

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Ros - já Tě pochopila, žádné povyšování jsem v Tvém psaní neviděla, řekla bych, že si nic blbě nenapsala.

Není tady

#1185 28. 2. 2012 19:52

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

dusička napsal(a):

To jsem neslyšela, to vidím v každé společnosti, kam kdokoliv z nás může přijít, rauty od dodavatelů, v restauraci, na návštěvě. Všude ti nalejí a když nechceš, tak se všichni ptají proč a jestli nejsi nemocná, případně Tě budou přemlouvat, že jedno si přece dáš, že to Tě nezabije.

Není tady

#1186 28. 2. 2012 19:58

dusička
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamunda napsal(a):

dusička napsal(a):

To jsem neslyšela, to vidím v každé společnosti, kam kdokoliv z nás může přijít, rauty od dodavatelů, v restauraci, na návštěvě. Všude ti nalejí a když nechceš, tak se všichni ptají proč a jestli nejsi nemocná, případně Tě budou přemlouvat, že jedno si přece dáš, že to Tě nezabije.

Ne, nikde jsem na to nenarazila. KDyž nechci, tak si nedám, nikdo mě nepřemlouvá. Necítím nic, že by na mě koukali, že nepiju, že jsem divná.

Není tady

#1187 28. 2. 2012 20:04

majkafa
Host

Rosamunda napsal(a):

dusička napsal(a):

Ale houby. Já se pohybuji na různých takových akcích a nepiju. To je jenom v naší hlavě, nikde jinde. stolt Když to tak chceš vidět, tak to tak máš. Prostě a jasně řeknu, že nechci a tím to končí.

#1188 28. 2. 2012 20:20

koniklec
♥♥♥♥---

Takže zatím dobrý tummenupp (nechci to zakřiknout, proto je tam to zatím).

Ohledně toho společenského pití - já se s tím taky setkávám, že nalévají a ptají se, proč ne atd. Já osobně to řeším tak, že se usměju a řeknu "já jsem divná, mně alkohol nechutná" nebo něco takového. Nalévající hostitel se zasměje a nabídne mi něco jiného. Ještě nikdy to nebyl problém. Tím, že se nevykrůcám a ještě to uvedu, že jsem divná, nezbývá prostor pro dohady a rýpání. Samožřejmě to "divná" je s nadsázkou a zatím to tak každý pobral wink.

Na okraj - mně alkohol fakt nechutná, jiný důvod odmítání nemám...teda vlastně ještě ten, že jsem hned namol, což není vždycky nejpraktičtější big_smile.

Upravil(a) koniklec (28. 2. 2012 20:25)

Není tady

#1189 28. 2. 2012 20:31

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

dusička napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

dusička napsal(a):

Ne, nikde jsem na to nenarazila. KDyž nechci, tak si nedám, nikdo mě nepřemlouvá. Necítím nic, že by na mě koukali, že nepiju, že jsem divná.

Tak obsluha ěpřemlouvat nebude, ale známí a kamarádi ano, obvzlšť když vědí, že jsi dřív pila. Není to moje osobní zkušenost, ale vímto od Munďáka a byla jsem toho sama i svědkem a ne jednou.

Není tady

#1190 28. 2. 2012 20:36

majkafa
Host

No hlavně, že to víš od Munďáka lollollol To mě rozesmálo a je mi to naprosto jasné.

#1191 28. 2. 2012 20:44

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

majkafa napsal(a):

No hlavně, že to víš od Munďáka lollollol To mě rozesmálo a je mi to naprosto jasné.

Ale taky tam píšu, že jsem byla u toho, on totiž už celkem dlouho abstinuje. reta

Upravil(a) Rosamunda (28. 2. 2012 20:45)

Není tady

#1192 28. 2. 2012 20:47

majkafa
Host

Rosamunda napsal(a):

Ale taky tam píšu, že jsem byla u toho, on totiž už celkem dlouho abstinuje. reta

A proč to řešíš, jestli ty sama s tím nemáš problém?
To je opravdu nesmysl, cos napsala, že v dnešní společnosti je normální pít. Zamyslela bych se nad tím, kdyby mě napadaly takové myšlenky...
Není to spíš tak, že pro tebe je normální pít? va
Za společnost to nemaskuj. Já jsem taky společnost a nepiju a problém nikde nemám, když slušně a mile odmítnu. Nechutná mi alkohol, tak proč se probůh nutit do něčeho,co mi nechutná? I kdyby všichni pili, tak mě to nezajímá.

Upravil(a) majkafa (28. 2. 2012 20:48)

#1193 28. 2. 2012 22:57

koniklec
♥♥♥♥---

Kamarádům a známým na rovinu říct, jak to je? Pokud jsou co k čemu, tak by to měli pobrat.

Není tady

#1194 28. 2. 2012 23:32

JuliePraha
♥♥♥♥♥--

Rosamunda napsal(a):

dusička napsal(a):

v tomhle pripade mam jednoduchou odpoved:
"Ridim ...."

Není tady

#1195 28. 2. 2012 23:50

sazana
♥------

U chlapů je to trochu jinak. U nich se předpokládá, že se napijou a kdo z nich nepije se považuje za divného. A na vesnici? Tam kdo nechodí do hospody s chlapama na pivo, ten nezapadne ani ve vesnici.
Co znám chlapy kolem sebe, tak bez chlastu to přece není žádná oslava. Všude jezdím autem a přítomní muži mě litují, že se nemůžu napít. Jakoby se bez alkoholu člověk nemohl dobře bavit.

Není tady

#1196 28. 2. 2012 23:56

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

Rosamunda napsal(a):

dusička napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

Tak obsluha ěpřemlouvat nebude, ale známí a kamarádi ano, obvzlšť když vědí, že jsi dřív pila. Není to moje osobní zkušenost, ale vímto od Munďáka a byla jsem toho sama i svědkem a ne jednou.

Ros, budeš se divit, ale po mém návratu z léčebny všichni moji kamarádi a známí věděli, kde jsem byla. Až na jednu vypitou "kamarádku z mokré čtvrti" z místa bydliště do mě nikdo ani nevandroval, ani mi pití nenabízel, natož aby mě k popíjení přemlouval va

Můžu Ti říct, že kdyby se mi tohle stávalo v určité společnosti pravidelně - že by mě někdo k pití přemlouval, nebo mi ho dokonce nabízel, přestože by věděl, co mám za sebou - asi bych do té společnosti přestala definitivně chodit a s jejími členy bych pod jakoukoliv záminkou přerušila veškeré styky stolt Protože tohle když se někomu děje, tak je to od těch lidí přinejmenším zlomyslná bezohlednost a sprostota nejhoršího kalibru.

A člověk jako Munďák už měl být z léčebny natolik vycvičen, aby se takové společnosti dovedl buď úplně vyhnout, nebo z ní uměl při prvním pokusu nahlodat jeho abstinenci okamžitě odejít stolt A ne mezi takové lidi chodit opakovaně, když píšeš, že se mu to stalo ne jednou stolt Abstinent má chodit zase jen mezi abstinenty, nebo lidi, kteří jeho abstinenci dokážou respektovat, nikoliv do společnosti podivných individuí, kteří se těší, až se ten nešťastník zase vožere a oni se budou mít čemu smát uschdumbomusch

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#1197 29. 2. 2012 10:14

Jessika
♥♥♥♥♥♥-

JuliePraha napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

dusička napsal(a):

v tomhle pripade mam jednoduchou odpoved:
"Ridim ...."

Nebo - "mám rád (svoje) játra...

Člověk je moudrý, ale lidstvo je hloupé...

Není tady

#1198 3. 3. 2012 7:55

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

lupina montana napsal(a):

Kiara napsal(a):

Fakt se přiznám, že jsem měla při jedné stresové, hodně ošklivé klíčové situaci na toho panáka hodně velkou chuť ... ale naštěstí vím, co je to sebevláda a pomohlo mi okamžitě se z toho vykecat u několika osob v rodině. Bohužel moje současné pracovní problémy jsou natolik důvěrného a závažného rázu, že se vůbec neodvažuji probírat je s někým mimo rodinný okruh, nebo nedejbože dokonce na internetu mad

Marjápanno va Kiar, držím ti všechny palčáky, který mám k dispozici pussa
Co se toho pití týče, to ještě nevíte, že když jsme se Kiary ptaly, jestli jí neva, že se okolo ní popíjí a ona že nemůže, tak řekla, ať neblbnem, že kdyby byla cukrovkář, tak nás taky nebude buzerovat, že nemáme chodit do cukrárny lol
Jojo, jak seš mrňavá, tak máš velkou vůli, holka godlike

Pavli, ten kluk co jsem o něm mluvila, nechlastá taky už 15 let....

to je dobře Lupi .. wink

Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

#1199 3. 3. 2012 7:56

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

Rosamunda napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Kiara napsal(a):

[/b]

kiaro, já nikde netvrdím, že něco takového neexistuje. kde to prosím tě vidíš ? píšu, že JÁ neznám nikoho, kdo by to dokázal trvale. znám lidi, kteří vydrželi nepít roky. pak zase začali. někdo přestával i několikrát a klidně to pár let vydržel. ale bohužel ze svého okolí neznám nikoho, kdo s tím švihnul nafurt, nebo někoho, kdo nepije jak říkáš desítky let.
bereš si to zbytečně moc osobně a podsouváš mi něco, co jsem neřekla.

No z tohohle to tak nějak vyplývá, taky jsi nikde nenapsala, že ve svém okolí nikoho neznáš, napsala's to obecně a tak je to taky bráno.
kdes přišla na to, že kdo nepije je divnej, nemám pocit, že by to tak někdo bral .. pohybuješ se mezi divnejma lidma.
Munďák zatím taky dobrý, abstinuje, hledá práci, je sice dost zoufalý, ale drží se, tak doufám že už nikdy.... vissla
Jo a před Kiarou a Wiki taky smekám, páč vím co je alkoholismus a jak je těžké se z toho dostat a hlavně vydržet, když je v dnešní společnosti normální pít a kdo nepije, je "divnej".

jak jsi přišla na to, že kdo nepije je divnej ? tohle ze svýho okolí neznám.

Upravil(a) PPavlaa (3. 3. 2012 7:58)

Není tady

#1200 3. 3. 2012 7:58

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥

majkafa napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

taky to tak na mě působí.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí