Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1151 26. 2. 2012 14:48

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Krach a problémy s tím spojené

kdyby chtěl, dotáhl by to dokonce
Není nad teplý lidský slovo a špetku empatie, koukám... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#1152 26. 2. 2012 14:48

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Krach a problémy s tím spojené

PPavlaa napsal(a):

koniklec napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

Ještě že zvládl se neožrat, jak to dělával, když něco krachlo, ale stejně je mi z toho na nic. Nesmím se tím propadem nechat nakazit, to bych v pondělí do té práce ani nedošla.

No a já z toho celýho vidím jako hlavní informaci tuhle - zvádl takovou situaci bez pití. Na mě to působí tak, že M. svoji bitvu bojuje poctivě. Deprese je mrcha a ten pocit, že tady člověk obtěžuje a měl by se radši zabít - to nemůže pochopit nikdo, kdo to nezažil. Taky bych ho nehodila přes palubu. Rosamundo, držím palce Tobě i jemu. A gratuluju k nové práci - to dáš!

takových a x dalších situací ti ještě život připraví ..
přiznám se, že já jsem v tomhle skeptik, neznám jediného alkoholika, kterej by i přes léčení dokázal už dál nepít. možná po určitou dobu, i pár let, ale nikoho kdo by s tím dokázal seknout na furt.

Jenže ono není typickej alkoholik, on nahrazoval léky alkoholem, poklud bude brát pečlivě léky, ten alkohol nebude potřebovat , léky mu depku zaženou .

Není tady

 

#1153 26. 2. 2012 14:51

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

PPavlaa napsal(a):

novavila napsal(a):

PPavlaa napsal(a):


mluvilas tak o něm vždycky. vždycky za něj řešila, vyřizovala, brala ohledy, všechno táhla, držela. to není jen teď momentální stav, protože je nemocnej.

A čemu se divíš ? Rosamunda má na Munďákovi postavený svoje sebevědomí , nebude se dobrovolně zbavovat zvyšovače sebevědomí, to by byla blázen .

Každej to máme jinak , mně v tom hodně pomohly děti , od tý doby si přijdu jako NĚKDO, každá buchta, kterou jsem upekla a chutnala jim,  mí zvýšila sebehodnocení .
Rosamunda to má zase díky Munďákovi , tak proč to tak nenechat ?

vidím to stejně, bohužel.

Sebevědomí mám momentálně postavený na tom, že se o mě praly 3 lékárny a že o mě v té nové práci dost stojí. Abych si honila sebevědomí na nemocném je trochu zvrácená představa.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#1154 26. 2. 2012 14:51

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Krach a problémy s tím spojené

helena napsal(a):

kdyby chtěl, dotáhl by to dokonce
Není nad teplý lidský slovo a špetku empatie, koukám... http://fora.babinet.cz/img/smilies/vissla.gif

já tady nejsem od toho, abych tu šířila teplé slovo. to si musíš zajít jinam.
na hloupé výmluvy nebudu nikomu věšet bulíky na nos.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1155 26. 2. 2012 14:53

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Krach a problémy s tím spojené

novavila napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

koniklec napsal(a):


No a já z toho celýho vidím jako hlavní informaci tuhle - zvádl takovou situaci bez pití. Na mě to působí tak, že M. svoji bitvu bojuje poctivě. Deprese je mrcha a ten pocit, že tady člověk obtěžuje a měl by se radši zabít - to nemůže pochopit nikdo, kdo to nezažil. Taky bych ho nehodila přes palubu. Rosamundo, držím palce Tobě i jemu. A gratuluju k nové práci - to dáš!

takových a x dalších situací ti ještě život připraví ..
přiznám se, že já jsem v tomhle skeptik, neznám jediného alkoholika, kterej by i přes léčení dokázal už dál nepít. možná po určitou dobu, i pár let, ale nikoho kdo by s tím dokázal seknout na furt.

Jenže ono není typickej alkoholik, on nahrazoval léky alkoholem, poklud bude brát pečlivě léky, ten alkohol nebude potřebovat , léky mu depku zaženou .

no, uvidíme ..


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1156 26. 2. 2012 14:53

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

novavila napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

koniklec napsal(a):


No a já z toho celýho vidím jako hlavní informaci tuhle - zvádl takovou situaci bez pití. Na mě to působí tak, že M. svoji bitvu bojuje poctivě. Deprese je mrcha a ten pocit, že tady člověk obtěžuje a měl by se radši zabít - to nemůže pochopit nikdo, kdo to nezažil. Taky bych ho nehodila přes palubu. Rosamundo, držím palce Tobě i jemu. A gratuluju k nové práci - to dáš!

takových a x dalších situací ti ještě život připraví ..
přiznám se, že já jsem v tomhle skeptik, neznám jediného alkoholika, kterej by i přes léčení dokázal už dál nepít. možná po určitou dobu, i pár let, ale nikoho kdo by s tím dokázal seknout na furt.

Jenže ono není typickej alkoholik, on nahrazoval léky alkoholem, poklud bude brát pečlivě léky, ten alkohol nebude potřebovat , léky mu depku zaženou .

No a o tom to je,léky užívá, nepije, snaží se, jen ještě toho psychologa by to chtělo, aby se mohly prášky pomalu snižovat. Ale na to musí přijít sám, zatím mu tenhle aspekt ještě nedošel.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#1157 26. 2. 2012 14:54

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamunda napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

novavila napsal(a):


A čemu se divíš ? Rosamunda má na Munďákovi postavený svoje sebevědomí , nebude se dobrovolně zbavovat zvyšovače sebevědomí, to by byla blázen .

Každej to máme jinak , mně v tom hodně pomohly děti , od tý doby si přijdu jako NĚKDO, každá buchta, kterou jsem upekla a chutnala jim,  mí zvýšila sebehodnocení .
Rosamunda to má zase díky Munďákovi , tak proč to tak nenechat ?

vidím to stejně, bohužel.

Sebevědomí mám momentálně postavený na tom, že se o mě praly 3 lékárny a že o mě v té nové práci dost stojí. Abych si honila sebevědomí na nemocném je trochu zvrácená představa.

zvrácených je tady spousta věcí.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1158 26. 2. 2012 14:56

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

PPavlaa napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

on se uchlastával s větším či menším úspěchem celou dobu. to co píšeš vnímám z jeho strany jen jako manipulaci.

Asi to moc manipulace nebyla, jednu "demonstračku" už máme za sebou, ale to pořád mluvím o době, kdy chlastal první ligu. Dneska má takovéhle nápady jen v těžkém propadu, což je právě problém dnešních dní. Ale naštěstí už se z toho dostává, zdá se že se už KONEČNĚ naučil aspoň trochu s tou nemocí zacházet, radši to šel vyběhat ven, než by do sebe nalil nějakej chlast a to se mi líbí, že se snaží.

demonstračka je pořád demonstračka, kdyby chtěl, dotáhl by to dokonce.


No tak ktomuhle není co dodat usch
Kdo ten pokrok vidět nechce, tak ho neuvidí ani kdyby měl brejle jak dna od půllitrů.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#1159 26. 2. 2012 14:57

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamunda napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

Rosamunda napsal(a):


Asi to moc manipulace nebyla, jednu "demonstračku" už máme za sebou, ale to pořád mluvím o době, kdy chlastal první ligu. Dneska má takovéhle nápady jen v těžkém propadu, což je právě problém dnešních dní. Ale naštěstí už se z toho dostává, zdá se že se už KONEČNĚ naučil aspoň trochu s tou nemocí zacházet, radši to šel vyběhat ven, než by do sebe nalil nějakej chlast a to se mi líbí, že se snaží.

demonstračka je pořád demonstračka, kdyby chtěl, dotáhl by to dokonce.


No tak ktomuhle není co dodat usch
Kdo ten pokrok vidět nechce, tak ho neuvidí ani kdyby měl brejle jak dna od půllitrů.

to mᚠpravdu, že není. ne nadarmo se tomu říká demonstračka. manipulace jako vyšitá. občas volání o pomoc, ale tak to ve vašem případě nevidím.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1160 26. 2. 2012 14:59

novavila
Zablokovaný
Registrovaný: 24. 2. 2012
Příspěvky: 574

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamunda napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

novavila napsal(a):

A čemu se divíš ? Rosamunda má na Munďákovi postavený svoje sebevědomí , nebude se dobrovolně zbavovat zvyšovače sebevědomí, to by byla blázen .

Každej to máme jinak , mně v tom hodně pomohly děti , od tý doby si přijdu jako NĚKDO, každá buchta, kterou jsem upekla a chutnala jim,  mí zvýšila sebehodnocení .
Rosamunda to má zase díky Munďákovi , tak proč to tak nenechat ?

vidím to stejně, bohužel.

Sebevědomí mám momentálně postavený na tom, že se o mě praly 3 lékárny a že o mě v té nové práci dost stojí. Abych si honila sebevědomí na nemocném je trochu zvrácená představa.

Já si myslím, že jako ženská ho mᚠpostavený na Mundákovi, i jsi to tu kdysi psala, že až s ním sis přišla žádoucí a chtěná ženská . Taky jsi psala, že se ti děti posmívaly, když jsi byla dítě . .

Kdyby to tak nebylo, dávno by ses ho bez milosti zbavila , nepotřebovala bys ho, měla bys krásnej život třeba jako já, jen s dětma .....ale ty na něm visíš jako klíště , bez něj by tvůj život skončil .Každej jsme prdlej jinak ,ale tohle z tebe skutečně citím .

Pro by mě zase byl obrovskej malér, kdyby se mnou děti přestaly komunikovat . Nedávno jsem se sešla s jedním pánem a ten svýho syna neviděl 3 roky, někde fetuje , zmizel. To by mně dostalo úplně na dno .

Upravil(a) novavila (26. 2. 2012 15:01)

Není tady

 

#1161 26. 2. 2012 15:01

koniklec
♥♥♥♥---
Registrovaný: 4. 8. 2010
Příspěvky: 451

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamunda napsal(a):

novavila napsal(a):

PPavlaa napsal(a):


takových a x dalších situací ti ještě život připraví ..
přiznám se, že já jsem v tomhle skeptik, neznám jediného alkoholika, kterej by i přes léčení dokázal už dál nepít. možná po určitou dobu, i pár let, ale nikoho kdo by s tím dokázal seknout na furt.

Jenže ono není typickej alkoholik, on nahrazoval léky alkoholem, poklud bude brát pečlivě léky, ten alkohol nebude potřebovat , léky mu depku zaženou .

No a o tom to je,léky užívá, nepije, snaží se, jen ještě toho psychologa by to chtělo, aby se mohly prášky pomalu snižovat. Ale na to musí přijít sám, zatím mu tenhle aspekt ještě nedošel.

Jesti má depresi hodně silnou - jakože asi má - tak bych se snižováním léků určitě nespěchala. Mám kamarádku s těžkou rekurentní depresí (asi totéž, co má M.) a léky bude brát celý život - ale bude žít, má muže a miminko a je to skvělá holka. Psycholog je určitě super jako podpora, ale medikaci nenahradí. Ale to určitě víš. Dej pak vědět, jak v práci smile.

Není tady

 

#1162 26. 2. 2012 15:04

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Krach a problémy s tím spojené

třeba nedostalo, protože by ses s tím smířila. nic jinýho by ti nezbylo. možná kdybys za sebou měla x pokusů, jak tomu děcku pomoct a bez výsledku, vzdala bys to. časem by to asi vyčerpalo každýho, rezignoval by. a není to nic o tom, že to dítě nemiluješ.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1163 26. 2. 2012 16:12

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Krach a problémy s tím spojené

PPavlaa napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

PPavlaa napsal(a):


na to nemusí být člověk ani depresák, aby sáhl po láhvi, když na něj přijde depka, nebo se mu nedaří, ne ? za tuhle diagnozu by se pak mohla schovat možná valná většina alkoholiků ..

Samozřejmě, že by se za depresi mohli schovat všichni závisláci, já taky psala, že nevím, co bylo dřív, jenže teď už je to stejně fuk, když je ta nemoc mezi námi.

víš co mě ale přijde ? že ty jsi za tu nemoc svým způsobem vděčná. protože teď můžeš říct hele, on je nemocnej a od nemocnýho člověka se neodchází ..
že mᚠněco, čím můžeš ospravedlnit, proč to takhle pořád dál mᚠa ještě ti za to možná někdo poklepe na rameno, že to mᚠfakt těžký a jak jsi dobrá, že to takhle zvládᚠ..
ale tys neměla chut odejít ani ve chvíli, kdys o téhle nemoci neměla ani tucha. jen teď to prostě líp vypadá.
můj názor.

mám ten samý pocit.
než měl  tuto diagnozu , hledala R. spoustu důvodů , proč neodejít, proč neřešit vzájemný vztah.
ted vždy okamžitě vytahne..... ale ON je NEMOCNÝ.

Není tady

 

#1164 26. 2. 2012 16:22

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Krach a problémy s tím spojené

neříkej to radši nahlas, nebo tě tu sežerou :-))


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1165 26. 2. 2012 17:05

lupina montana
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Polabí
Registrovaný: 14. 2. 2007
Příspěvky: 17877

Re: Krach a problémy s tím spojené

PPavlaa napsal(a):

neznám jediného alkoholika, kterej by i přes léčení dokázal už dál nepít. možná po určitou dobu, i pár let, ale nikoho kdo by s tím dokázal seknout na furt.

Já jo - a to chlastal i jeho tatík a jeho děda. Ale je fakt, že ještě neumřel, tak nemůžeme vědět, jestli je to nafurt, žejo cool
Hele, je možný, že Ros se jen vymlouvá a důvod, proč s Munďákem zůstává, je někde hluboko v podvědomí.
A taky je možný, že i když chlastal první ligu, nějakým šestým smyslem tušila, že to není jen nedostatekm vůle, nebo čím.....
To my opravdu nemůžeme vědět, to se ukáže časem.
Já ti Ros přeju, abyste se z toho dostali - ty i Munďák storstark Ze všeho špatnýho. Mně zase nepřipadá, že bys jen kvílela a skutek utek - a upustit páru občas potřebuje každej.


Hou, hou, vlci jdou, už jsou tady, už tu jsou......

Není tady

 

#1166 26. 2. 2012 17:13

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Krach a problémy s tím spojené

lupina montana napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

neznám jediného alkoholika, kterej by i přes léčení dokázal už dál nepít. možná po určitou dobu, i pár let, ale nikoho kdo by s tím dokázal seknout na furt.

Já jo - a to chlastal i jeho tatík a jeho děda. Ale je fakt, že ještě neumřel, tak nemůžeme vědět, jestli je to nafurt, žejo cool
Hele, je možný, že Ros se jen vymlouvá a důvod, proč s Munďákem zůstává, je někde hluboko v podvědomí.
A taky je možný, že i když chlastal první ligu, nějakým šestým smyslem tušila, že to není jen nedostatekm vůle, nebo čím.....
To my opravdu nemůžeme vědět, to se ukáže časem.
Já ti Ros přeju, abyste se z toho dostali - ty i Munďák storstark Ze všeho špatnýho. Mně zase nepřipadá, že bys jen kvílela a skutek utek - a upustit páru občas potřebuje každej.

jak správně říkáš, ještě neumřel, takže kdo ví. když to někdo fakt vydrží, klobouk dolů.
a já zase nějákým šestým smyslem cítím, že ros by bez něj byla v háji a je to jak říkám a koukám, nemám ten pocit jen já. a není to o tom, že bych jim nepřála, aby to zvládli. vždycky je dobře, když nad tím člověk vyhraje.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 

#1167 27. 2. 2012 0:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

PPavlaa napsal(a):

takových a x dalších situací ti ještě život připraví ..
přiznám se, že já jsem v tomhle skeptik, neznám jediného alkoholika, kterej by i přes léčení dokázal už dál nepít. možná po určitou dobu, i pár let, ale nikoho kdo by s tím dokázal seknout na furt.

... hm, PPavloo, třeba já nepiju už čtyři roky a takových lidí znám víc, nechci mluvit jenom o sobě. Dokonce znám lidi, kteří abstinují i několik desítek let po svém léčení. Někoho, kdo dokázal abstinovat až do smrti ale fakt neznám, protože všichni lidi, které jsem v souvislosti s jejich abstinencí poznala chválabohu zatím ještě neumřeli big_smile

To, že Ty něco neznᚠnebo ses s něčím ještě nikdy nesetkala neznamená, že něco takového neexistuje wink


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#1168 27. 2. 2012 7:50

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Krach a problémy s tím spojené

Kiara napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

takových a x dalších situací ti ještě život připraví ..
přiznám se, že já jsem v tomhle skeptik, neznám jediného alkoholika, kterej by i přes léčení dokázal už dál nepít. možná po určitou dobu, i pár let, ale nikoho kdo by s tím dokázal seknout na furt.

... hm, PPavloo, třeba já nepiju už čtyři roky a takových lidí znám víc, nechci mluvit jenom o sobě. Dokonce znám lidi, kteří abstinují i několik desítek let po svém léčení. Někoho, kdo dokázal abstinovat až do smrti ale fakt neznám, protože všichni lidi, které jsem v souvislosti s jejich abstinencí poznala chválabohu zatím ještě neumřeli big_smile

To, že Ty něco neznᚠnebo ses s něčím ještě nikdy nesetkala neznamená, že něco takového neexistuje wink



ano...BM nepije 2 roky....chodí 1x za měsíc do léčebny...na "doléčování"..spíš si asi popovídat s pacienty, lékaři...chodí tam jeden vyléčený alkoholik už 17 let....už 17 let nepije, ale je si vědom neustálého nebezpečí....a pořád na sobě pracuje

nesmírně si vážím Kiary, Wiki/ kde jsi?/ a dalších....které zde bez obalu odhalují svoji alkoholovou minulost a sdělují své neradostné zážitky z tohoto období
aspoň mně tím nesmírně pomohly.....
díky

Není tady

 

#1169 27. 2. 2012 8:21

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Krach a problémy s tím spojené

vera napsal(a):

Kiara napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

takových a x dalších situací ti ještě život připraví ..
přiznám se, že já jsem v tomhle skeptik, neznám jediného alkoholika, kterej by i přes léčení dokázal už dál nepít. možná po určitou dobu, i pár let, ale nikoho kdo by s tím dokázal seknout na furt.

... hm, PPavloo, třeba já nepiju už čtyři roky a takových lidí znám víc, nechci mluvit jenom o sobě. Dokonce znám lidi, kteří abstinují i několik desítek let po svém léčení. Někoho, kdo dokázal abstinovat až do smrti ale fakt neznám, protože všichni lidi, které jsem v souvislosti s jejich abstinencí poznala chválabohu zatím ještě neumřeli big_smile

To, že Ty něco neznᚠnebo ses s něčím ještě nikdy nesetkala neznamená, že něco takového neexistuje wink



ano...BM nepije 2 roky....chodí 1x za měsíc do léčebny...na "doléčování"..spíš si asi popovídat s pacienty, lékaři...chodí tam jeden vyléčený alkoholik už 17 let....už 17 let nepije, ale je si vědom neustálého nebezpečí....a pořád na sobě pracuje

nesmírně si vážím Kiary, Wiki/ kde jsi?/ a dalších....které zde bez obalu odhalují svoji alkoholovou minulost a sdělují své neradostné zážitky z tohoto období
aspoň mně tím nesmírně pomohly.....
díky

Taky je obdivuju a presto se tu najdou lidi,ktery Kiare pripomenou jeji minulost a rypnou si do nich. neutral


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#1170 27. 2. 2012 12:54

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

eremuruss napsal(a):

vera napsal(a):

Kiara napsal(a):


... hm, PPavloo, třeba já nepiju už čtyři roky a takových lidí znám víc, nechci mluvit jenom o sobě. Dokonce znám lidi, kteří abstinují i několik desítek let po svém léčení. Někoho, kdo dokázal abstinovat až do smrti ale fakt neznám, protože všichni lidi, které jsem v souvislosti s jejich abstinencí poznala chválabohu zatím ještě neumřeli big_smile

To, že Ty něco neznᚠnebo ses s něčím ještě nikdy nesetkala neznamená, že něco takového neexistuje wink



ano...BM nepije 2 roky....chodí 1x za měsíc do léčebny...na "doléčování"..spíš si asi popovídat s pacienty, lékaři...chodí tam jeden vyléčený alkoholik už 17 let....už 17 let nepije, ale je si vědom neustálého nebezpečí....a pořád na sobě pracuje

nesmírně si vážím Kiary, Wiki/ kde jsi?/ a dalších....které zde bez obalu odhalují svoji alkoholovou minulost a sdělují své neradostné zážitky z tohoto období
aspoň mně tím nesmírně pomohly.....
díky

Taky je obdivuju a presto se tu najdou lidi,ktery Kiare pripomenou jeji minulost a rypnou si do nich. neutral

erem, já se na ty lidi ani moc nehněvám smile To, že jsem se tady přiznala ke své minulosti jsem neudělala ani kvůli sobě, ani kvůli nim, ale kvůli lidem, kterým by tato tématika mohla nějakým způsobem pomoci. To, že jsem si prošla alkoholovou závislostí je nakonec pravda - a kvůli pravdě se na nikoho nemá člověk zlobit smile asi tak ... stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#1171 27. 2. 2012 13:14

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Krach a problémy s tím spojené

Kiaro, to je dobře, že se dokážeš na ně nehněvat....ostatně se to hodí k tvému postoji...a je to dobře

mohu potvrdit...teprve až se mě tento problém osobně dotýkal....tak mi moc tvůj postoj pomohl
fandím Ti.....a přeju jen to dobré.....

Není tady

 

#1172 27. 2. 2012 13:46

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

vero, děkuji ... pussa boj s alkoholem je opravdu bojem na celý život, obzvl᚝, když se člověk nějakým způsobem dostane do jakékoliv krizové situace. Momentálně zažíváme jako kolektiv v zaměstnání hodně ošklivé chvíle grater protože nad hlavou se nám vznáší hodně velký Damoklův meč. Z pochopitelných důvodů nemůžu být konkrétní a více to upřesnit, ale poslední dobou jsme si v práci zažili všichni, jak tam jsme, velmi stresující okamžiky a nedivila bych se, kdyby se kvůli tomu někdo chodil permanentně denně vožírat big_smile

Fakt se přiznám, že jsem měla při jedné stresové, hodně ošklivé klíčové situaci na toho panáka hodně velkou chu ... ale naštěstí vím, co je to sebevláda a pomohlo mi okamžitě se z toho vykecat u několika osob v rodině. Bohužel moje současné pracovní problémy jsou natolik důvěrného a závažného rázu, že se vůbec neodvažuji probírat je s někým mimo rodinný okruh, nebo nedejbože dokonce na internetu mad

Já to píšu proto, že vyléčenému alkoholikovi nikdo nemůže slíbit, že jeho život bude díky abstinenci jedna dlouhá procházka růžovým parkem, zato mu může slíbit s klidným svědomím, že ho možná potká řada nepříjemností, které si ani sám nemusí zavinit nebo se mu přihodí nezávisle na jeho vůli a bude jen na něm, jak se s tím popere stolt

Fakt se může přihodit, že ten člověk je nesmírně opatrnej, seká latinu, chová se slušně a řádně, spoustu zásadních věcí má pořešenejch a najednou prásk ho - a přijde úder v oblasti, vůči kterému je naprosto bezmocnej, nemůže ho nijak předvídat, předejít mu, nebo se nějak účinně bránit grater


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#1173 27. 2. 2012 14:12

Míša Kulička
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 8. 9. 2006
Příspěvky: 16397
Web

Re: Krach a problémy s tím spojené

Kiar drž se. Já vím, že tvá práce je velmi těžká a velmi záslužná a rozhodně to není něco, co by zvládl dělat každý. Vážím si tě za to, co dělᚠi jak to všechno zvládᚠ... A držím palec, a je zase líp smile

Upravil(a) Míša Kulička (27. 2. 2012 14:14)


"Každý něco miluje, třeba jenom chleba." Čögyam Trungpa rinpoče
"Je velký omyl domnívat se, že když lidé ztratí víru, nebudou věřit v nic. Budou věřit v cokoli!" Gilbert Keith Chesterton
“Vede-li tě skuhrající havran, dojdeš k mršině.“ Arabské přísloví

Není tady

 

#1174 27. 2. 2012 14:16

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Díky, Míšo pussa hjarta


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#1175 27. 2. 2012 17:16

PPavlaa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 1. 3. 2007
Příspěvky: 28044

Re: Krach a problémy s tím spojené

Kiara napsal(a):

PPavlaa napsal(a):

takových a x dalších situací ti ještě život připraví ..
přiznám se, že já jsem v tomhle skeptik, neznám jediného alkoholika, kterej by i přes léčení dokázal už dál nepít. možná po určitou dobu, i pár let, ale nikoho kdo by s tím dokázal seknout na furt.

... hm, PPavloo, třeba já nepiju už čtyři roky a takových lidí znám víc, nechci mluvit jenom o sobě. Dokonce znám lidi, kteří abstinují i několik desítek let po svém léčení. Někoho, kdo dokázal abstinovat až do smrti ale fakt neznám, protože všichni lidi, které jsem v souvislosti s jejich abstinencí poznala chválabohu zatím ještě neumřeli big_smile

To, že Ty něco neznᚠnebo ses s něčím ještě nikdy nesetkala neznamená, že něco takového neexistuje wink

kiaro, já nikde netvrdím, že něco takového neexistuje. kde to prosím tě vidíš ? píšu, že JÁ neznám nikoho, kdo by to dokázal trvale. znám lidi, kteří vydrželi nepít roky. pak zase začali. někdo přestával i několikrát a klidně to pár let vydržel. ale bohužel ze svého okolí neznám nikoho, kdo s tím švihnul nafurt, nebo někoho, kdo nepije jak říkᚠdesítky let.
bereš si to zbytečně moc osobně a podsouvᚠmi něco, co jsem neřekla.


Umění žít není umění hrát s dobrou kartou, ale umění sehrát se špatnou kartou dobrou hru.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů