Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

#76 7. 3. 2010 21:25

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

Re: Krach a problémy s tím spojené

Nejspíš mᚠpravdu, Sel, ale já už teď mám strach skoro ze všeho. Zítra mám jít na jednání s ředitelkou toho dodavatele, co mi nechce počkat, tak nevím, co tam vyjednám. Chtěla jsem tam poslat šéfa té konsolidační agentury, ale oni už spolu nějak nemluví nebo co, takže jsem na to zase sama a že bych byla mistr ve vyjednávání, to tedy říct nemůžu, bojim, bojim. grater

Out from the dark into the light !

Není tady

#77 8. 3. 2010 15:02

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

No tak to nedopadlo zase tak úplně strašně, nakonec jsem to ukecala na splátky cca 40.000/měsíc, tak to snad možná nějak zaplatíme. ÚÚÚffff.

Není tady

#78 8. 3. 2010 16:17

Blossom
Host

Rosamunda napsal(a):

No tak to nedopadlo zase tak úplně strašně, nakonec jsem to ukecala na splátky cca 40.000/měsíc, tak to snad možná nějak zaplatíme. ÚÚÚffff.

Tak vidíš, Ros, a takhle to bude se vším - budeš se snažit udělat aspoň to, co jde, něco se sem tam povede, a nakonec to nějak ukejkluješ.
Lékárnu zavřeš, a jednou si budeš říkat - proč jsem to neudělala dřív, mohla jsem si ušetřit tolik nervů...

Jsem přesvědčená, že až tím vším kolem prodeje lékárny a uzavírání podnikání projdeš, budeš jednou jako dobře placený zaměstnanec v dobrém oboru (farmacie) mnohem, mnohem spokojenější, než jsi teď. stolt

Mám známého, kterému se v podnikání nedařilo, trápil se po dost let, až k exekuci, teprve pak to uzavřel, dal se zaměstnat, poplatil dluhy z podnikání a teď je absolutně, ale absolutně spokojený.

Upravil(a) Blossom (8. 3. 2010 16:19)

#79 8. 3. 2010 17:11

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

storstark tummenupp

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#80 13. 3. 2010 21:51

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Tak zase tak jednoduché to mít nebudu, poslední dodavatel nám nedodává na fakturu a nakupovat zboží za hotové je málo, páč většinu peněz mám v bezhotovostním styku, takže už jsem dospěla tak daleko, že jsem musela rozprodat rodinné zlato, abychom měli za co žít. Bohužel se nedá říct, že bychom dodávky na fakturu brzy obnovili, tak holt musím doufat v zázrak ach joo.

Není tady

#81 15. 3. 2010 15:39

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥

Blossom napsal(a):

Lékárnu zavřeš, a jednou si budeš říkat - proč jsem to neudělala dřív, mohla jsem si ušetřit tolik nervů... Jsem přesvědčená, že až tím vším kolem prodeje lékárny a uzavírání podnikání projdeš, budeš jednou jako dobře placený zaměstnanec v dobrém oboru (farmacie) mnohem, mnohem spokojenější, než jsi teď. stolt

Já si to myslím taky, a to rozhodně nechci Ros jen tak nějak utěšovat...

Blossom napsal(a):

Mám známého, kterému se v podnikání nedařilo, trápil se po dost let, až k exekuci, teprve pak to uzavřel, dal se zaměstnat, poplatil dluhy z podnikání a teď je absolutně, ale absolutně spokojený.

Teď už to asi tak dobře nejde, ale z ne příliš dávné doby znám případy, kdy někdo "začal podnikat", nasekal miliónový dluhy, pak "zkrachoval", a byl celkem vysmátej...

Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

#82 15. 3. 2010 22:24

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Mikeš napsal(a):

Blossom napsal(a):

Lékárnu zavřeš, a jednou si budeš říkat - proč jsem to neudělala dřív, mohla jsem si ušetřit tolik nervů... Jsem přesvědčená, že až tím vším kolem prodeje lékárny a uzavírání podnikání projdeš, budeš jednou jako dobře placený zaměstnanec v dobrém oboru (farmacie) mnohem, mnohem spokojenější, než jsi teď. stolt

Já si to myslím taky, a to rozhodně nechci Ros jen tak nějak utěšovat...

Blossom napsal(a):

Teď už to asi tak dobře nejde, ale z ne příliš dávné doby znám případy, kdy někdo "začal podnikat", nasekal miliónový dluhy, pak "zkrachoval", a byl celkem vysmátej...

No i kdyby to bylo nedávo, tak já bych určitě zkrachovala úplně blbě, páč na to nemám nervy ani žaludek ani poradce. Holt musím zkrachovat tak, jak to přijde. No a co bude dál zatím nevím, páč jestli se to povede prodat a ukončit bez ztráty kytičky, tak pak nejspíš padnu na hubu a bude ze mně taková chcíplotina, že už mně nikde nebudou chtít, mám toho až nad dvě hlavy a ne nad jednu, jsem úplně hotová.

Upravil(a) Rosamunda (15. 3. 2010 22:27)

Není tady

#83 17. 3. 2010 12:39

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Tak jsem zjistila, že s tím prodejem to nebude zas až tak žhavé, dnes mi bylo řečeno, že to může trvat taky klidně půl roku, tak uvidíme, třeba se do té doby uděje nějaký "zázrak" a my se vzpamatujem. Bylo by to pro mně jistější než být zaměstnanec, páč nevím jestli bych pak ten dům uplatila. sad

Není tady

#84 18. 3. 2010 21:36

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

No a dnes se pomalu dopracovávám k tomu, že bdu muset prodat daší várku zlata abych měla na splátku nájmu a případně na zálohy výplat zaměstnancům kapitulation grater

Není tady

#85 18. 3. 2010 23:07

majkafa
Host

Aspoň mᚠkam sáhnout.
Já jsem v té kritické době po odchodu BM měla 1 řetízek, 1 prstýnek a snubní prstýnek. A dnes to není o moc víc. My žádné "rodinné zlato" nemáme. Myslím, že to tak má většina běžných domácností, jako já. Ale mohu se také mýlit. :-)

#86 19. 3. 2010 8:07

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

No já bych taky žádné "rodinné zlato" neměla nebýt dědictví po Munďákově mámě. Tím jsem získala 4 prsteny, 2 řetízky, 2 zlaté zuby a dohoromady s mými věcmi se to docela dalo. Není to tedy žádný poklad, zlaté cihly opravdu nemám, i když hodily by se. big_smile

Není tady

#87 19. 3. 2010 8:23

majkafa
Host

Hm, tak takový "zlatý poklad" ti opravdu moc nepomůže.

#88 19. 3. 2010 16:03

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

No nevim,ale prodat treba zlaty prsten nestoji ani za to.Treba za snubak jsem dostala  ve zlatnictvi 400 kc.

Upravil(a) eremuruss (19. 3. 2010 17:13)

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#89 19. 3. 2010 17:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

No, ako ktorý... ale ja by som mala asi problém predáva rodinné zlato - teda, ostalo nám niečo len po babičke, ktorú som mala rada, a z tohto by som mala nepríjemné pocity. Ale viem si predstavi, že by došlo aj na to...

Brita

Není tady

#90 19. 3. 2010 18:32

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Selima napsal(a):

No, ako ktorý... ale ja by som mala asi problém predáva rodinné zlato - teda, ostalo nám niečo len po babičke, ktorú som mala rada, a z tohto by som mala nepríjemné pocity. Ale viem si predstavi, že by došlo aj na to...

Ja mam taky dva prsteny po moji mamce a nedovedu si predstavit,ze bych je prodala prece jenom je to pamatka.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#91 19. 3. 2010 20:07

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

erem, těžko si to představit, ale kdyby ses nedejpanebože dostala do situace, když bys neměla ani na nájem ... hmm

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#92 19. 3. 2010 20:28

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Kiara napsal(a):

erem, těžko si to představit, ale kdyby ses nedejpanebože dostala do situace, když bys neměla ani na nájem ... hmm

Tak tech 800 co bych za ty prsteny dostala by me stejne nepomohli

Není tady

#93 19. 3. 2010 20:43

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

erem, kolikrát se člověk dostane do situace "tonoucí se stébla chytá" kdy je mu dobrá skutečně každá koruna stolt a musí skutečně prodat první-poslední, teda mimo jiné I památku po rodičích, rodinné zlato a podobně.
Ono stačí v dnešní době žít sám a nečekaně dlouhodobě omarodit - a je to hned ... usch

Není tady

#94 19. 3. 2010 21:31

javena
♥♥♥♥♥♥-

Tak kdybych se dostala do situace, že bych musela prodat rodinné klenoty (ne to, co jsem dostala nebo koupila já, ale opravdu památku), měla bych taky rozporuplné pocity. Ale jistě si moji předci nepřáli, aby někdy někdo z jejich potomků koukal s dětmi místo večeře na stůl, kde leží prsten, kterej se přeci nemůže prodat, protože je to památka a při tom vědomí je přejde hlad. Uklidí prsten do trezoru a vybalej ho zas ráno když se sejdou u snídaně... Co je člověku platná brož po prapratetě Růženě pod mostem, spíš pomůže, když jí prodᚠa zaplatíš nájem, že...
Chci tím říct - jsou to jenom věci... podle mě si je lidi předávali po generace právě pro případ nouze.

Upravil(a) javena (19. 3. 2010 21:33)

Není tady

#95 20. 3. 2010 22:46

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

No tak dneska jsem prodala další "várku"-zlaté zuby, Munďákovu sponu do kravaty a prsten a něco ze zlata po Munďákově mámě grater je to hrozný, ale koukáním na prsten od babičky místo snídaně hlad nezaženem a nájem nezaplatíme. Takhle jsem si podnikání nikdy nepředstavovala. Ty nejdůležitější památky ještě mám a nerada bych aby došlo i na ně, když už jsem musela prodat dárky od Munďáka. sad

Není tady

#96 20. 3. 2010 23:15

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥

Ros, vždy jsou to jenom věci, probůh ... pussa

Není tady

#97 21. 3. 2010 9:22

Selima
♥♥♥♥♥♥♥

Bude lepšie, raz určite... a kúpiš/te si nové...

Brita

Není tady

#98 21. 3. 2010 12:52

agewa
♥♥♥♥♥♥-

Rosamunda napsal(a):

No tak dneska jsem prodala další "várku"-zlaté zuby, Munďákovu sponu do kravaty a prsten a něco ze zlata po Munďákově mámě grater je to hrozný, ale koukáním na prsten od babičky místo snídaně hlad nezaženem a nájem nezaplatíme. Takhle jsem si podnikání nikdy nepředstavovala. Ty nejdůležitější památky ještě mám a nerada bych aby došlo i na ně, když už jsem musela prodat dárky od Munďáka. sad

ale jsou to jen VĚCI. vzpomínat na člověka můžeš i bez toho.
naopak si myslím, že někdy nás to, že "přece jen je to památka" svazuje.

Není tady

#99 22. 3. 2010 0:24

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Kiara napsal(a):

Ros, vždy jsou to jenom věci, probůh ... pussa

Tak tak, jsou to jenom věci, ale člověk k nim má určitý vztah. Jenže z pohledu na prsten po babičce se nenajíme ani nezaplatíme splátku nájmu v lékárně, takže musíme co nejdřív sehnat aspoň nějaké peníze na živobytí, jinak se celí rozprodáme a stejně nic nezachráníme. Teď to všechno visí na Munďákovi....

Není tady

#100 24. 3. 2010 8:02

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-

Tak se snadblýská na lepší časy, už sezase něco trochu pohnulo,hurá!

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí