Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 23. 2. 2010 16:39

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

No a já jsem z toho na nervy, tak sem tam mlsnu 1/2 Lexaurinu (teď to bylo po týdnu poprvé), ale nejradši bYch s tím užfakt praštila a jela někam do lázní, tobybyla nááádhera stolt


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#52 23. 2. 2010 21:27

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ty lázně bys fakt potřebovala jako sůl, ale asi si budeš muset ještě chvíli počkat pussa


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#53 23. 2. 2010 23:13

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

No já myslím, že ta chvíle potrvá asi tak rok, možná i déle. grater


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#54 24. 2. 2010 0:05

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Neblázni a nehro to smile Ty bys ten relax potřebovala naordinovat po malých dávkách a postupně přidávat, ne že se budeš trápit ještě rok a potom hurá na čtrnáct dnů do lázní. Takhle by to nefungovalo, navíc jsi nastavena na nedostatek odpočinku tak dokonale, že by sis stále hledala důvody proč lázně odložit a nakonec bys stejně nejela nikam butter
Víš co? Zkus si vyčlenit jeden den v týdnu - dejme tomu pro začátek sobotu jednou za čtrnáct dnů. Na ten den si zařiď program od rána do večera nezávisle na dětech, Munďákovi, lékárně a nařiď si, že v tuto sobotu od 8,00 do 23,00 proflákáš, prolenošíš, půjdeš do kina, do divadla, na procházku, na výstavu koček, cokoliv kamkoliv a na ten den si poručíš vypnout. Kluky a Munďáka přenech na starost jednoho druhému  (jeden den jsou schopni s přehledem bez Tebe přežít) když se na jeden jediný den přestaneš zaobírat lékárnou, taky se nic nestane a nic důležitého rovněž nepropaseš. Ze začátku se Ti asi nepodaří na nic nemyslet a plně relaxovat, ale vytrvej a další "sobotu sama pro sebe" si za čtrnáct dnů zopakuj.
Hlavně mi netvrď, že "to nejde", že sobota jednou za čtrnáct dnů nepřipadá do úvahy, že by to rodina bez Tebe nepřežila atd. atd. big_smile protože tyhle argumenty Ti prostě věřit nebudu big_smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#55 24. 2. 2010 10:41

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Krach a problémy s tím spojené

Áno - ide jar a to už možno na zrelaxovnaie postačí nejaký pekný výlet s minimálnymi alebo nulovými výdajmi... wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#56 25. 2. 2010 11:20

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

No jak začíná vylézat sluníčko, tak už se s tím dá něco dělat. Doposud jsem odpočinek provozovala tak, že jsem udělal doma večeři a vše ostatní jsem nechala na klucích, kromě vytírání, oni zase luxují. Pak jsem si lehla k televizu pod teplou deku, mlsala hroznové víno a dívala se na přírodopisné pořady a detektivky a drbala při tom některou z našich 6i koček - krásně hřejí. Takže ne , že bych si relax nedopřála, jak za sebou doma zavřu dveře, snažím se starosti nechat za nimi. Jen poslední dobou to jde trochu hůř, sad ale šéf konsolidační firmy mi dnes řekl, že lékárna, sice s obtížemi, ale fungovat bude, ta moje kamarádka se rozhodla zůstat, big_smile tak propustím uklizečku no a pak se děj vůle boží....


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#57 25. 2. 2010 11:47

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamunda napsal(a):

No jak začíná vylézat sluníčko, tak už se s tím dá něco dělat. Doposud jsem odpočinek provozovala tak, že jsem udělal doma večeři a vše ostatní jsem nechala na klucích, kromě vytírání, oni zase luxují. Pak jsem si lehla k televizu pod teplou deku, mlsala hroznové víno a dívala se na přírodopisné pořady a detektivky a drbala při tom některou z našich 6i koček - krásně hřejí. Takže ne , že bych si relax nedopřála, jak za sebou doma zavřu dveře, snažím se starosti nechat za nimi. Jen poslední dobou to jde trochu hůř, sad ale šéf konsolidační firmy mi dnes řekl, že lékárna, sice s obtížemi, ale fungovat bude, ta moje kamarádka se rozhodla zůstat, big_smile tak propustím uklizečku no a pak se děj vůle boží....

...tak paráda, tak snad to nebude tak černé jak to vypadalo wink snad se ta krize  už trochu s tím slunčkem pohne a lidi zase pustí chlup


dum spiro spero

Není tady

 

#58 26. 2. 2010 11:07

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Tak jsem bez laborantky a bez uklízečky, tak nevim jak to zvládneme, ale snad jo, tedy přesněji - musíme! Uklízečka naštěstí odchází až koncem března, no a pak tu na práci pro 4 zbydeme 2. Snad se to vyplatí a vyhrabeme se z toho nebo už se fakt dumbom reta reta


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#59 26. 2. 2010 11:58

xxxx
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 23. 9. 2006
Příspěvky: 3804

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamunda napsal(a):

Tak jsem bez laborantky a bez uklízečky, tak nevim jak to zvládneme, ale snad jo, tedy přesněji - musíme! Uklízečka naštěstí odchází až koncem března, no a pak tu na práci pro 4 zbydeme 2. Snad se to vyplatí a vyhrabeme se z toho nebo už se fakt dumbom reta reta

...určitě to pujde, uklizečku nahradíš myslím snadno, jen to bude stát trochu potu / v lékarně snad tolika špíny není, sklo si spláchne laborantka a vytřít před kasou každý večer zabere s trochou praxe pár minut a zůstanou ti korunky navíc a ještě se zbavíš prokletých odvodů za zaměstnance/ Určitě to zvládnete, většinou až v krizi člověk zjistí kolik je rezerv.


dum spiro spero

Není tady

 

#60 26. 2. 2010 14:11

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Jo to mᚠasi pravdu, že člověk v krizi zjistí, že skutečně v sobě nějaké rezervy má a neví o nich. Problém bude, že ta uklízečka taky přebírala zboží a dělala desinfekci a sterilizaci, tak holt si to budeme muset nějak rozdělit. No
a k tomu obsluhovat, míchat léky, objednávat.....je toho prostě hafo a navíc už mi teda určitě nehrozí, že bych do práce šla na 9.00 a to jsem sova a chodím spát kolem půlnoci. hmm No co se dá dělat, není každý den posvícení.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#61 26. 2. 2010 22:33

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, když je třeba firmu zeštíhlit, tak to se nedá nic dělat ... bohužel.
Pro Tebe je důležitý, že budeš sice dělat práci za dva lidi, ale budeš hlavně vyplácet o dva lidi míň. A mít v kase tím pádem každý měsíc o pěkných pár tisíc víc, to už je velkej rozdíl stolt


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#62 28. 2. 2010 17:48

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Tak jen budu doufat, že to "zeštíhlení" bude stačit, že už to nebude s křížkem po pohřbu, páč už mám zase zápis v registru. Nebyly hotové peníze a ni peníze na účtu a tak jsem nezaplatila splátku na překlenovací úvěr na stavebním spoření. Peníze jsem sice měla v pátek odpoledne, ale z té naší díry zakopané jsem se do Prahy dostala až po 18.00 a tak mi ve stvební spořitelně zavřeli před nosem, prostě paráda. Když se daří, tak se daří.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#63 3. 3. 2010 22:46

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

No tak to zeštíhlení bohužel nestačí a milou lékárnu budeme muset prodat, leda že by se našel někdo, kdo by mi chtěl půjčit 6 mega, což asi těžko, když můžu ručit jen do 4 mega. Takže lékárna holt půjde do kelu. grater grater Ale na druhou stranu už konečně vím, co a jak a nakonec ze mně ten kámen spadne, nechám se zaměstnat a bude.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#64 3. 3. 2010 23:35

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Krach a problémy s tím spojené

Hm, každý koniec je zároveň aj začiatok. Držím päste, aby toto bol DOBRÝ začiatok.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#65 4. 3. 2010 7:08

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, to je mi líto, ale jak píše Selima - ber to jako nový začátek. pussa

Není tady

 

#66 4. 3. 2010 9:02

Blossom
Host

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamunda napsal(a):

No tak to zeštíhlení bohužel nestačí a milou lékárnu budeme muset prodat, leda že by se našel někdo, kdo by mi chtěl půjčit 6 mega, což asi těžko, když můžu ručit jen do 4 mega. Takže lékárna holt půjde do kelu. grater grater Ale na druhou stranu už konečně vím, co a jak a nakonec ze mně ten kámen spadne, nechám se zaměstnat a bude.

Ros, moc gratuluju k tomuhle rozhodnutí. To je podle mě to nejlepší, co můžeš udělat.
To vyvolá i další změny - Munďák ti už nebude moct vlézt zpátky do lékárny (jak chtěl) a bude si po návratu ze Sadské muset taky něco najít, a nebo jít do pekel. Nebude už moct spoléhat na to, že ho přihlásíš jako spolupracující osobu a tím zakryješ jeho nicnedělání, příživnictví a alkoholické a práškové úlety.

Ros - vykročila jsi dobře, a rozhodnutí je to nejt잚í Jsem skálopevně přesvědčená - za čas ti bude líp, mnohem líp. Přeju ti to moc!!! pussa hjarta

 

#67 4. 3. 2010 12:35

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Blossom napsal(a):

Rosamunda napsal(a):

No tak to zeštíhlení bohužel nestačí a milou lékárnu budeme muset prodat, leda že by se našel někdo, kdo by mi chtěl půjčit 6 mega, což asi těžko, když můžu ručit jen do 4 mega. Takže lékárna holt půjde do kelu. grater grater Ale na druhou stranu už konečně vím, co a jak a nakonec ze mně ten kámen spadne, nechám se zaměstnat a bude.

Ros, moc gratuluju k tomuhle rozhodnutí. To je podle mě to nejlepší, co můžeš udělat.
To vyvolá i další změny - Munďák ti už nebude moct vlézt zpátky do lékárny (jak chtěl) a bude si po návratu ze Sadské muset taky něco najít, a nebo jít do pekel. Nebude už moct spoléhat na to, že ho přihlásíš jako spolupracující osobu a tím zakryješ jeho nicnedělání, příživnictví a alkoholické a práškové úlety.

Ros - vykročila jsi dobře, a rozhodnutí je to nejt잚í Jsem skálopevně přesvědčená - za čas ti bude líp, mnohem líp. Přeju ti to moc!!! pussa hjarta

Díky všem za povzbuzení, budu to potřebovat,páč se zatím neví, jestli se povede tu lékárnu prodat nebo ne, nájemní smlouva ještě není hotová a bez ní neprodám ani ň. Snad se nám ztoho povededostataspoň ten barák, no ale kdyby se to nepovedlo, tak taky houby zle, tak bychom tam třeba bydleli v nájmu nebo bychom se přestěhovali jinam.
Doufám, že za čas budelíp, aleteď jsem s nervama úplně v prd*e.li, po nocích brečímjak želva, usínám ve 2 ráno....musím to probrat s psycholožkou dneska.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#68 4. 3. 2010 13:22

Poly
♥♥♥♥---
Registrovaný: 14. 8. 2007
Příspěvky: 310

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros, neboj, teď už to bude jenom lepší, hůř už nebude. Ten konec lékárny uděláš, jak nejlíp budeš moct, a pak se už jen budeš orientovat v nové situaci a v nových podmínkách. Ty jsi schopná ženská, o tebe se nebojím pussa A i po "krachu" se dá žít hezký život, a ty si ho prostě hezký uděláš. Tak hlavu vzhůru, držím ti palce! smile pussa hjarta hjarta

Upravil(a) Poly (4. 3. 2010 13:29)

Není tady

 

#69 4. 3. 2010 23:11

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

Tak jsem si pokecala s psycholožkou, došly jsem k názoru, že to je posun vpřed, což sice je, jenže já už mám tak málo sil, že bych potřebovala, aby už to bylo prodané, abychom mohli poplatit všechny ty dluhy a abch už měla taky chvilku klid nebo se zhroutím ještě i já a pak na nás skočí exekutoři a bude po lékárně i po baráku.
A moc všem děkuju za podporu, srdíčka a pusinky big_smile

Upravil(a) Rosamunda (4. 3. 2010 23:12)


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#70 5. 3. 2010 6:18

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros....udělalas dobře....bude líp...uvidíš

Není tady

 

#71 5. 3. 2010 8:41

Blossom
Host

Re: Krach a problémy s tím spojené

Rosamundo, myslím na tebe, možná by ti mohl pomoct mnou prožitý vzdáleně podobný stav:

Jak už jsem psala i jinde, před 3,5 lety u nás rapidně poklesly zakázky, dá se říct z měsíce na měsíc, s reálným předpokladem, že to není jednorázový výkyv v poptávce, ale trend doby-což se pak taky potvrdilo.
Tehdy jsme zaměstnávali kolem 20 lidí. Vypadalo to na průser - obrovský průser. Na krach. A že budeme možná muset prodat i dům, ve kterém je firma, abychom pokryli odstupné apod.

Když jsem se tehdy ptala daňového poradce, co všechno obnáší případné zavření firmy a ukončení podnikání, z toho co mi řekli, jsem šla do kolen: Kdybychom my, plátci DPH, měli skončit s podnikáním, musíme zdanit všechny zásoby DPHčkem i daní z příjmu (možná, že to neříkám zcela účetnicky přesně, ale takto nějak mi to řekli a ostatní daňoví poradci potvrdili). Jelikož máme zásoby za několik milionů (které se prudkým poklesem poptávky v našem oboru ale staly takřka neprodejnými), znamenal by pro nás konec firmy nejen vyplácení odstupného těm cca 20 zaměstnancům (řádově 3 měsíce odstupného * 20 zaměstnanců * průměrná naše tehdejší mzda 16.000 Kč = celkem 960.000 Kč), ale i další statisíce na těch doplatcích daní ohledně zásob.

Tehdy jsem se v podstatě zhroutila - několik dní jsem jen ležela v posteli, s depresí tak obrovskou, že jsem takřka nebyla schopná vstát dojít ani na záchod,  i tam jsem chodila s doprovodem, protože jsem měla pocit, že cestou omdlím.
Ale byla jsem na tom podobně jako teď ty- nebylo o koho se opřít, nebylo nikoho kdo by to mohl vyřešit za mě, celá odpovědnost za vše ležela pouze na mě.
Pro mě to bylo psychicky o to horší, že nepodnikám s majetkem svým, ale spravuju (dost velký majeteksvých dětí, který zdědily po tátovi.
Připadala jsem si hrozně, obviňovala jsem se - tak tys to nedokázala ani udržet, dětem firmu a jejich dědictví, děti přijdou o firmu po tátovi, vysoce pravděpodobně i o dům. Měla jsem pocit strašlivé viny, neschopnosti, totálního selhání, výčitky svědomí vůči dětem. Nic na tom neměnil ani fakt,že děti mi nic nevyčítaly, naopak, uklidňovaly mě a utěšovaly. Nic na tom hrozném  pocitu neměnil fakt, že ve stejné situaci jako my byly rázem všechny firmy našeho oboru (a většina z nich to nakonec skutečně neustála a zkrachovaly - na rozdíl od nás).
Prostě-cítila jsem se neskutečně hrozně, asituaci se mi podařilo nakonec zvládat díky práškům na nervy, pro které jsem si k doktorce došla.
Vlbec jsem nevěděla, co mám dělat. 30.listopadu (měsíc před vánoci-o to to bylo horší) jsem rozdala výpovědi 8 lidem. A dál jsem začla jednat jako stroj - vůbec jsem nevěděla, jak to dopadne, co mám dělat abychom nepadli, ale tak jsem aspoň každý den dělala to, co bylo prostě třeba - polatit došlé faktury, rozdat lidem materiál napráci. To vše jsem dělala jaksi mechanicky, a vždy když mě něco napadlo, co by mohlo situaci firmy zlepšit, zkusila jsem to, bylo to prostě pokus-omyl. Mnohé z toho nevyšlo, ale občas něco jo: Třeba se mi podařilo velmi výhodně prodat část zařízení, které jsme vlastně léta nepoužívali.

Dál některé věci se zlepšily jaksi "zvenčí", bez mého vlivu: Jedna ze zaměstnankyň, která výpověď nedostala a měla tu zůstat, přišla s tím, že se jí podařilo sehnat práci v jiném oboru. Řekla mi - našemu oboru už nevěřím, nikoli že bych nevěřila tobě, ale když tu možnost mám, chci ten perspektivnější obor zkusit.
Jejím dobrovolným odchodem jsem mohla jednu z již daných výpovědí stáhnout. No, a během výpovědní doby přeci jen trošku nějaké zakázky přišly, takže nakonec jsem k své i jejich úlevě mohla stáhnout výpovědi u dalších 2 lidí. tedy odcházelo s odstupným 5 lidí. Na jejich odastupné naráz bych neměla, ale naštěstí - oni, jak se to dělávalo-šli každý vymarodit vše, co dosud odkládal (léta zanedbané křečové žíly apod.), tím pádem neodcházeli najednou, ale postupně - a tím se to odstupné rozložilo na pár měsíců a dalo se finančně ustát. Dalších pár zaměstnanců tu bylo  na dobu určitou (např. důchodci), takže těm jsem ty smlouvy nechala doběhnout a nemusela jim odstupné platit.

No a ohledně odbytu jsem také pořád zkoušela nové cesty metodou pokus-omyl, a sem tam něco zabralo. Takže postupně se situace firmy ustálila, a najednou se ukázalo, že dům se určitě prodávat nemusí, a že to - s odřenýma ušima, přeci jen ve zeštíhlené podobě ustojíme.
Sice i z toho jsem měla výčitky - chtěla jsem dětem až dostudují, předat firmu aspoň takovou, jaká byla v době, kdy ji zdědily.

Ale pak jsem zjistila zvláštní poznatek: Zeštíhlená firma jakž takž prosperovala a prosperuje. A já mám najednou daleko menší pres, než dříve s 20 zaměstnanci. A pořád nás to celkem slušně uživí...

Výsledek je ten, že to, co jsem zkraje pokládala za naprostou apokalypsu, konec, krach a mé selhání, se s odstupem času ukázalo jako plus:
Vysvětlím: To, že jasem tu situaci řešila radikálně, pomohlo tomu, že jsme jako firma přežili (na rozdíl od těch, kteří propouštění odkládali a doufali, že zakázky zas přijdou - nepřišly a tyto firmy na rozdíl od nás zkrachovaly definitivně.)
Zeštíhlení firmy bych s ohledem na osudy zaměstnanců nikdy dobrovolně neudělala, ale tím, že jsem neměla jinou cestu, firmu jsem tedy zmenšila. A paradoxně- to znamenalo i pozitivní změnu v mém osobním životě - nejsem už tak uštvaná a uhoněná jako dřív, když firma byla velká.

To, co před 3,5 lety tedy vypadalo jako obrovský neúspěch, nyní vlastně hodnotím jak ne úplně špatnou změnu v mém životě. A nebylo to tak katastrofické a hrozné, jako to v počátku vypadalo.

Chci tím Rosamindo říct - i když to teď vypadá u vás hrozně a jak píšeš, i ty sama se cítíš hrozně, uvidíš, nakonec nebude tak zlé a bude líp. Donutilo tě to lékárnu zavřít a prodat, což nyní vnímᚠjako svůj obrovský neúspěch.
Ale Ros, já jsem přesvědčená, že za pár měsíců ti bude mnohem, mnohem líp, budeš zaměstnaná v nějaké dobře platící farmaceutické firmě, budeš domů chodit be¨z obrovských starostí a zozpovědnosti, budeš mít placenou dovolenou... Jsem přesvědčená, že tě osud donutil udělat změnu, která celkově povede k tomu, že ti bude časem líp. Jinak by ses s  neprosperující lékárnou trápila a bojovala marný boj až do smrti, jak tě znám.

A podobně to předpokládám bude i v tvém osobním životě. Já taky myslela, že to snad nepřežiju, když se mi rozpadlo manželství. A hele - přežila jsem! A je mi mnohem líp, než posledních 5 let v pak už hororovém manželství.

Ros,já to VÍM, že ti brzy bude líp. Posílám ti tři vagóny energie, budeš ji teď potřebovat, a TY TO ZVLÁDNEŠ, tím jsem si jistá.
BUDE LÍP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
hjarta pussa  hjarta  pussa hjarta  pussa  hjarta pussa  hjarta pussa  hjarta pussa  hjarta pussa  hjarta  pussa hjarta pussa hjarta

 

#72 5. 3. 2010 11:27

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Krach a problémy s tím spojené

Ros...jasně...taky tomu věřím....že to zvládneš...kočko

Není tady

 

#73 5. 3. 2010 21:17

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Krach a problémy s tím spojené

Bloss: tummenupp godlike tummenupp

Naprosto jasně, výstižně a ze života popsáno tak, jak bych to já nikdy nedovedla.
Ros, vzpomeň si na tu písničku "Každá trampota má svou mez ..." stolt Zdá se, že Tvoje situace dospěla ke klíčovému bodu, kdy všechno špatné už vykulminovalo, hůř už snad být nemůže a zákonitě to znamená, že od teďka už musí začít být jedině líp ...
Taky posílám spoustu energie k řešení všech úkolů, které před Tebou ještě stojí:

hjarta pussa hjarta pussa hjarta pussa hjarta pussa ... drž se a nevzdávej to!!!!!!!


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#74 5. 3. 2010 23:35

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 3. 7. 2009
Příspěvky: 2369

Re: Krach a problémy s tím spojené

To čeho se nejvíc bojím, je, že podle mně ještě může být daleko hůř - nestačím ohlídat všechny hrozící platby, skočí po nás exekutor a jsme v háji. Nemám sepsanou tu nájemní smlouvu = lékárna je neprodejná. Nepovede se mi vyvést barák z toho prů*seru = budeme spát pod mostem. No a na to všechno jsem úplně sama a že na to prostě nemám, páč lidi nechodí a já nemám zaplaceno dodavateli a on mi nechce počkat.


Out from the dark into the light !

Není tady

 

#75 6. 3. 2010 8:47

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Krach a problémy s tím spojené

Mysli aj na pozitívne možnosti, nielen na tie negatívne... wink V skutočnosti to ai bude pol na pol - niečo vyjde a niečo nie. Tak ako celkovo v živote, nie? vissla


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů