Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 15. 2. 2006 17:35

Tereza 12
Host

Vystěhování přítele z bytu

Dobrý den, můžu poprosit o radu? Má kamarádka žije 3 roky se svým přítelem ve svém bytě, stejně dlouhou dobu zde má její přítel i trvalé bydliště. Nyní se rozcházejí a ona ho chce z bytu vystěhovat. Za jak dlouho mu může zrušit trvalý pobyt? / Předpokládám, že se přítel vystěhuje bez problémů/ Dále je problém v tom, že její přítel má dluhy / prokazatelně nabyté ještě v době před seznámením / a obává se, aby jí za nějakou dobu nezazvonili u bytu exekutoři / přítel se přistěhoval s holým ...... /. Dá se dopředu přijmout nějaké opatření, aby nepřišla o svůj majetek? Vůbec se mi nelíbí, že - ač je na ní momentálně fakticky "hnusný" -  tak ho raději u sebe bude trpět, jen aby nepřišla o majetek. Když bydlí u ní, má min. životní náklady a dluhy stíhá splácet, jakmile se odstěhuje, tuší, že na to nebude mít a ani ho to nemusí moc trápit, když exekutoři půjdou na adresu jeho trvalého bydliště, kde už bude majetek pouze mé kámošky. Je zásahem exekutorů ohroženo její auto, které si koupila v době známosti za peníze nabyté z dědictví po svém otci? Mockrát děkuji za radu. Tereza

 

#2 15. 2. 2006 21:42

ABC
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 338

Re: Vystěhování přítele z bytu

Pokud se přítel dobrovolně odstěhuje, jistě i dobrovolně změní adresu svého trvalého pobytu. Pro exekuci je třeba nejprve projednat žalobu u civilního soudu, kde musí být žalovaný mimo jiné označen i přesnou adresou. Pokud už v době podání žaloby k soudu, nebude mít přítel bydliště u kamarádky, není žádné nebezpečí, že by v případě řešení dluhů exekucí, exekutoři hledali i majetek v předchozím trvalém bydlišti. Než dojde na exekuční vymáhání dluhu, jistě uplyne doba potřebná pro odhlášení z trvalého pobytu.
Majetku vaší kamarádky a tedy ani jejího auta se případná exekuce netýká.

Není tady

 

#3 16. 2. 2006 8:46

tereza 12
Host

Re: Vystěhování přítele z bytu

No problém je v tom, že se dobrovolně odstěhuje, ale je téměř jistý předpoklad, že trvalé bydliště si tam nechá - pravděpodobně skončí na ubytovně, takže se nebude mít kam přehlásit. Máme podezření, že to udělá i z důvodů případných exekucí, protože pak by exekuce probíhala v bytě kamarádky, kde už on nebude mít žádné své věci, ale všichni dobře víme, že exekutor se neptá, jestli televize patří dlužníkovi, nebo někomu jinému, prostě všechno prodejné oblepí nebo rovnou odveze. A tomu chceme nějak předejít. Lze to vůbec? A po jaké době lze zrušit trvalé bydliště? Děkuji za odpověď. Tereza

 

#4 16. 2. 2006 9:20

ABC
♥♥♥♥---
Registrovaný: 30. 1. 2006
Příspěvky: 338

Re: Vystěhování přítele z bytu

trvalé bydliště zrušte ihned když se přítel odstěhuje. Mělo by stačit to, že se odstěhoval na ubytovnu a prohlášení, že v bytě nemá osobní věci.

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů