Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#1 5. 2. 2010 7:32

Petuna
♥♥♥♥♥--

Prosím poraďte mi!! dohoda a ŽL

Prosím moc o radu zkušené finančáky.....v zaměstnání kde teď budu končit budu nadále vykonávat dohodu o pracovní činnosti asi 5 dní v měsíci.
Zároveň budu pracovat na živnostenský list nebo mandátní smlouvu jako finanční poradce. A teď se ptám..co z toho pro mě plyne? Budu muset platiti také ze živnosti sociální a zdravotní pojištění když se zároveń bude srážet dohody o pracovní činnosti?

Pokud by to byla dohoda o provedení práce tak tam určitě ano protože z ní se platí pouze daň ale jak je to u výše uvedeného případu?

Děkuji moc nevím jak na to. Práci finančního poradce bych chtěla vyzkoušet ale zároeň mám možnost si na dohodu něco přivydělat pokud by se nedařilo..poradíte mi?

Není tady

#2 5. 2. 2010 8:55

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Re: Prosím poraďte mi!! dohoda a ŽL

Márne som si lámala hlavu, čo je na tom psychologického... Nechceš to presunú do inej rubriky?

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#3 5. 2. 2010 9:44

Petuna
♥♥♥♥♥--

Selima napsal(a):

Márne som si lámala hlavu, čo je na tom psychologického... Nechceš to presunú do inej rubriky?

Určitě sis ji nelámala dlouho:kapitulation:...již je to jinde, bylo to automaticky, takže pardon

Není tady

#4 5. 2. 2010 11:45

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Petuno, pokud mᚠŽL a zároveň nejsi zaměstnaná, takže je živnost tvoje hlavní výdělečná činnost, tak si pojištění musíš zálohově platit sama bez ohledu na dohody. U těch se do určité výše výdělku tuším dokonce ani nestrhává.

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#5 5. 2. 2010 12:59

Rigoletta
♥♥♥♥---

Petuno, mě je při dohodě o pracovní činnosti zdravotní i sociální strháváno. Je to jen malá částka a pokud bych měla jen tu dohodu musela bych si doplácet zdravotní do toho minima, co se musí měsíčně platit. Sociální myslím povinné není.

Není tady

#6 5. 2. 2010 14:33

Aneri
♥♥♥♥♥♥-

Já bych řekla, že je to jako u souběžných pracovních poměrů. Bud by měla platit nějaké menší zálohy /záleží, kolik  přizná finančákům/ a podle toho udělá vyúčtováná pro zdravotní a sociálí /si myslím/. Nebo zálohy platit nebude a možná pak doplatí, až udělá přiznání a vyúčtování.

Není tady

#7 6. 2. 2010 12:55

Cirilla
♥♥♥♥---

Petuno, záleží na tom jak velký příjem budeš mít z dohody o prac. činnosti. V tvém případě předpokládám, že by se za hlavní příjem považoval výdělek z mandátní smlouvy. V tom případě si musíš každý měsíc platit zálohy na zdr. a soc. pojištění v minimální výši. Letos jsou ve výši 1601,- zdrav. poj. a 1731,- soc. poj.. Z dohody o prac. činnosti ti zaměstnavatel bude strhávat zdr. a soc. poj. ze skutečné výše výdělku. Také zálohu na daň z příjmu. Mᚠmožnost si u zaměstnavatele podepsat prohlášení ( růžový dvoulist) a uplatnit si slevu daně, pak by ti nejspíš žádná daň nevyšla. Po uzavření roku si musíš podat daňové přiznání.

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí