Oznámení

6. ledna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

6. ledna : Nejzdravější a nejchutnější rybou je losos. Jak si ho snadno, rychle a pokaždé jinak připravit?

6. ledna : Zima přeje infarktům. Kardiologové vyzývají: volejte záchranku hned při prvních příznacích!

#1 4. 2. 2010 13:58

Vanda
♥♥♥♥---

Sportovní škola

Mám 13letá dvočata,dva kluky, kteří od školky sportují.Když byli ve čtvrté třídě, na turnaji si jednoho z nich všimli trenéři a oslovili nás,že kluk má velký talent a chtěli by ho do oddílu a do jejich sportovní školy, vzdálené 35km od nás.Nechtěla jsem, protože bych musela rozdělit dvojčata na sobě hodně závislé a dojíždění by bylo pro syna velmi náročné.Kluk ale dva roky prosil,že tam chce a že je si vědom toho,že to nebude snadné.Ještě jsem se radila s psycholožkou a ta mi řekla,že udělám dobře, když kluky rozdělím,čím dřív tím líp.Ten méně samostatný půjde na sportovku,najde si nové kamarády a bude se muset víc o sebe starat a jen mu to prospěje.Od šesté třídy tedy syn změnil školu,vstává po páté a vrací 17.30h.So+ Ne zápas vše časově a finančně náročné pro všechny.TedĄ po dvou letech přišel s tím, že ho to už nebaví.Je to možná asi i tím ,že vidí bratra který na vesnici lehce proplouvá s vyznamenáním,aniž by se nějak snažil,má spoustu času na kamarády a zasportovat si chodí jen2-3krát týdně.Zatímco on si na sporovce pokazil známky ze dvou dvojek máme pět trojek a to se denně připravuje a nemá čas vůvec na nic.
Tak co tedĄ-stáhnout kluka zpět?Nechat ho po odpolednech lajdačit a zahodit jeho talent?Nebo ho přitáhnout?Zatím jsem se mu pokusila vysvětlit,že v životě přichází spousta překážek,aby člověk něčeho dosáhl musí hodně makat,že nic se nemá vzdávat po počátečním neúspěchu a tak podobně.Když ho dám zpět, zlepší se mu určitě prospěch, ale také se možná za pár let dočkám věty,,mamko kdybys mě víc přitáhla mohl jsem hrát za ten nebo onen tým a něco bych dokázal".Prostě nevím.Syn je velmi neprůbojný a málomluvný.Obávala jsem se, jestli mu někdo ve škole neubližuje,mluvila jsem i s učitelkou,ale z této strany to vypadá v pořádku.
Máte někdo podobný problém s dítětěm,které dělá naplno nějaký sport a začalo si stěžovat,že ho to neba?Nebo je to u tak vytížených dětí normální?Nikdy předtím si nestěžoval.

Jo, jo život není peříčko..

Není tady

#2 4. 2. 2010 14:12

javena
♥♥♥♥♥♥-

Re: Sportovní škola

Vando a není možné, že by změnil školu ale na ty tréninky docházel dál? Alespoň na některé?
Můj syn chodí do sportovně zaměřené školy. Na sportovní třídu ale nemá prospěch, tak chodí jen na ty tréninky. Ne na všechny - jak mu to rozvrh dovolí-  3 x v týdnu... Není to takovej záhul, co slýchám od mamin dětí ve sportovní třídě a může i na závody...

Není tady

#3 4. 2. 2010 14:27

Vanda
♥♥♥♥---

To by nešlo, oni končí vyučování v 13h,pak oběd a na stadin do vedlejší ulice až do 16.30h pak mu trvá cesta autobusem domů hodinu.Tak každý den.Chtějí jen děti, které chodí do jejich školy k tomu mají uzpůsobené i hod.tělocviku ,kterých je víc jak normálně.Taky mívají přes rok různá soustředění,zápasy a turnaje i přes týden i v době prázdnin .On vlastně nemá ani ty letní prázdniny tam mají volno myslím jen dva týdny a dopoledne trénují, takže i v prázdniny vstává brzy, aby stihl bus v 6.30h.který jede do města.

Jo, jo život není peříčko..

Není tady

#4 5. 2. 2010 9:12

javena
♥♥♥♥♥♥-

Aha, tak to nepůjde... hmm
No, vzhledem k věku to může být jen šprajc, ale nikdy nevíš. Může se na školu vybodnout i tak, flákat tréninky, učení a ze školy pak půjde stejně...
Když ho stáhneš zpátky na tu původní školu, není nikde psáno, že nemůže chodit na sport někam jinam a ne se jen flákat.
Chápu, že je to těžký... syn tedy vrcholově sport nedělá, ale já jsem holt taková, že bych ho stáhla a našla mu odpovídající kroužek. Mému synovi je dvanáct a raději jdu do rozumného kompromisu. Měl období, kdy jsem kontrolovala, jestli na trénink vůbec dorazil... sad Už to nechci dělat, takže kompromis - chápu, že chce mít čas i na kamarády. Život by neměl být dril, na druhou stranu pohoda lahoda taky není řešení...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí