Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 1. 2. 2010 13:13

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

bolest mrtvých a umělých zubů

Ráda bych se zeptala, zda někoho také bolí umrtvené nebo dokonce umělé zuby. Tuším, že je to právě prudkými změnami teploty, kdy se mrtvé a umělé zuby rychle ochladí a pak dráždí nervy pod zubem.

Jak jste ten problém vyřešili? Manželovi prý zubařka vždy po trhání mrtvého zubu tahá kořínky, ale mně to nikdy nedělala. Není to malá bolest, nedá se spát a pomáhá na to jen Saridon a to ještě jen 2 hodiny.

Děkuji...


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#2 1. 2. 2010 14:34

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Tulipánka napsal(a):

Ráda bych se zeptala, zda někoho také bolí umrtvené nebo dokonce umělé zuby. Tuším, že je to právě prudkými změnami teploty, kdy se mrtvé a umělé zuby rychle ochladí a pak dráždí nervy pod zubem.

Jak jste ten problém vyřešili? Manželovi prý zubařka vždy po trhání mrtvého zubu tahá kořínky, ale mně to nikdy nedělala. Není to malá bolest, nedá se spát a pomáhá na to jen Saridon a to ještě jen 2 hodiny.

Děkuji...

"MRTVÉ" zuby nebolí. Jsou přerušené nervy,tak bolet nemůžou. Ani případně jejich broušení nebolí.Jestli mᚠobroušené "živé" zuby a na nich korunky tak tě bolet můžou. Většinou je to pár dní po obroušení,ale mělo by to být snesitelné i bez analgetik. Nevím přesně jaký případ jsi ty,ale nervy pod zubem jak tomu říkᚠdrážděné umělými zuby být nemohou,ty jsou tuším v zubních kanálcích.A také obroušené zuby jsou chráněné korunkou,takže by ti to potíže dělat nemělo.Jestli se spíš někde nedělá zánět,raději si dojdi k zubaři a ti udělá RTG.


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#3 1. 2. 2010 16:09

Martinka1
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 12. 9. 2007
Příspěvky: 8543

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Tulipánko, v případě problémů se zubama, je nejlepší jít k zubařovi!!! A neodkládat to. Léky proti bolesti to nevyléčí.

Není tady

 

#4 1. 2. 2010 16:38

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Rejko,
mně také všichni říkají, že mrtvé zuby nebolí a umělé také ne, ale protě bolí a to docela dost. U doktorky jsem s tím byla, blombu v mrtvém zubu vyvrtala, zase zablombovala a prý když to bude pořád bolet, tak mám jít na trhání. Ale do toho se mi samozřejmě nechce, proto se ptám smile
Když jsem jí říkala, že mě bolí i ten umělý zub, tak mi vyčistila mezizubní prostory a doporučila antibakterriální vodu. Používám, ale bez úspěchu. Když zub hodně bolí, vypláchnu ho tou vodou s alkoholem a na pár minut je to lepší.
Včera jsem jen snědla jogurt studený z lednice a zajistila jsem si zábavu s umělým zubem na celý večer, usnula jsem o půl druhé ráno sad . A nebo přijdu z venčí, kde je -10 do vyhřáté místnosti a je to to samé.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#5 1. 2. 2010 17:25

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Já sice nevím, co mᚠza problém, ale mrtvé zuby můžou bolet v případě, že nemᚠřádně umrtvený a odstraněný nerv ze zubního kanálku ! Myslím, že kanálky jsou tři. V případě, že se zub umrtví, měly by se umrtvit a vytáhnout všechy nervy ze zubu. Pokud ti to neudělal zubař a zazdil, může být zub citlivý.  Já mám v jednom zubu vatáhlý jen jeden nerv , mám ho sice zadělaný, nebolí sice šíleně, ale je někdy citlivý. To by být nemělo. Ale proto ho vytrhnout je škoda ! Snad na tom mᚠkorunku, nebo nástavbu nějakou, Myslím, že to zubař odfláknul !

Není tady

 

#6 1. 2. 2010 17:48

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Tulipánka napsal(a):

Rejko,
mně také všichni říkají, že mrtvé zuby nebolí a umělé také ne, ale protě bolí a to docela dost. U doktorky jsem s tím byla, blombu v mrtvém zubu vyvrtala, zase zablombovala a prý když to bude pořád bolet, tak mám jít na trhání. Ale do toho se mi samozřejmě nechce, proto se ptám smile
Když jsem jí říkala, že mě bolí i ten umělý zub, tak mi vyčistila mezizubní prostory a doporučila antibakterriální vodu. Používám, ale bez úspěchu. Když zub hodně bolí, vypláchnu ho tou vodou s alkoholem a na pár minut je to lepší.
Včera jsem jen snědla jogurt studený z lednice a zajistila jsem si zábavu s umělým zubem na celý večer, usnula jsem o půl druhé ráno sad . A nebo přijdu z venčí, kde je -10 do vyhřáté místnosti a je to to samé.

Tuli,tak mᚠmožná jen přerušený nerv. Mě to kdysi zubař taky udělal.Bylo to při výměně plomby.Vrtal moc hluboko a narušil nerv.Bolelo to jako prase,14 dní na práškách bez výsledku,tak jsem šla na pohotovost a jakmile mi odvrtal plombu,bolest přešla.Nejspíš mi tlačila na porušený nerv.Řekl mi,že tam je zánět a nerv se musí vyndat.Bohužel mi jen nerv "přetrhl" ale nevyndal a opět zaplomboval. Bolest opět nastoupila.Byla jsem zoufalá,tak jsem asi po 3 dnech šla ke známému mé kamarádky.Při čekání najednou z ničeho nic ustala.Zubař mi řekl,že zub právě "umřel".Odvrtal plombu,vyčistil a zaplomboval.Zub změnil barvu a protože to byla jednička,nechala jsem si tu hubu loni předělat. Takže vím,že broušení mrtvého zubu mě nebolelo,ale těch ostatních ano,takže jsem dostala  injekce.Co mě bolelo,bylo to,když mi sundala dočasnou fazetu a zkoušela korunky. Když to chytlo vzduch. Jakmile jsem dostala své porcelánové krasavce,upozornila mě,že to může trochu prvních pár dní bolet než si zuby "pod" zvyknou.Nebolelo to vůbec,občas cítím jako když mírně trnou. Prý se to stává. Jinak si nemůžu stěžovat,uky uk.....


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#7 1. 2. 2010 17:49

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Tuli a ještě.....mᚠho dobře nasazený? Není odhalený krček????


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#8 1. 2. 2010 18:49

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Aneri,
přesně tak si to myslím, díky smile

Rejko,
vidím tam úzkou tmavou část nástavby (trnu). Ale spíš je to fakt těmi nervy, žádné mi netahala. Prostě jen vytrhla zub a potom tam dala ten trn.
Takže to pravděpodobně bude lékařem, snad se mi podaří najít někoho jiného, zubaři jsou druh na vymření big_smile ....


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#9 1. 2. 2010 19:07

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Tulipánko, někde mᚠzánět kapitulation, utíkej k dr. a na nic nečekej.

Není tady

 

#10 1. 2. 2010 19:15

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Tulipánka napsal(a):

Aneri,
přesně tak si to myslím, díky smile

Rejko,
vidím tam úzkou tmavou část nástavby (trnu). Ale spíš je to fakt těmi nervy, žádné mi netahala. Prostě jen vytrhla zub a potom tam dala ten trn.
Takže to pravděpodobně bude lékařem, snad se mi podaří najít někoho jiného, zubaři jsou druh na vymření big_smile ....

Tuli,zub je pryč,než ti navrtali trn museli ti ránu vyčistit.Nervy se tahají,když ti zub navrtají,ale nechají.I když je mrtvý,může držet pevně v dásni. Nikdy jsem neslyšela,že by nervy zůstávali v dásni.Ty jsou přece uvnitř zubu!!!!!


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#11 1. 2. 2010 19:46

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Rejko,
manžel má také umělý zub a prý mu z těch 3 kanálků 45 minut jeho zubařka tahala nervy. Já mám jeden umělý zub (bez tahání nervů) a pak ještě jeden umrtvený zub, který drží, též bez tahání nervů. Dr. ví, že mě zuby stále bolí, ale nějak mi nechce věřit.
Ten umělý bolí na prudké změny teplot, ten mrtvý když zkousnu něco tvrdšího, třeba kůrku chleba. Pak to píchá, jako by mi někdo píchal do dásně špendlíkem.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#12 1. 2. 2010 19:53

aprill
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: kousek od Romči
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 15647

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Tulipánka napsal(a):

Rejko,
manžel má také umělý zub a prý mu z těch 3 kanálků 45 minut jeho zubařka tahala nervy. Já mám jeden umělý zub (bez tahání nervů) a pak ještě jeden umrtvený zub, který drží, též bez tahání nervů. Dr. ví, že mě zuby stále bolí, ale nějak mi nechce věřit.
Ten umělý bolí na prudké změny teplot, ten mrtvý když zkousnu něco tvrdšího, třeba kůrku chleba. Pak to píchá, jako by mi někdo píchal do dásně špendlíkem.

Ten mrtvý zub asi není tak mrtvý jak by se od něj očekávalo kapitulation .

Není tady

 

#13 1. 2. 2010 20:01

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Tulipánka napsal(a):

Rejko,
manžel má také umělý zub a prý mu z těch 3 kanálků 45 minut jeho zubařka tahala nervy. Já mám jeden umělý zub (bez tahání nervů) a pak ještě jeden umrtvený zub, který drží, též bez tahání nervů. Dr. ví, že mě zuby stále bolí, ale nějak mi nechce věřit.
Ten umělý bolí na prudké změny teplot, ten mrtvý když zkousnu něco tvrdšího, třeba kůrku chleba. Pak to píchá, jako by mi někdo píchal do dásně špendlíkem.

Jak jsi dlouho po zákroku? Kdy ti navrtali trn a jak dlouho mᚠ"mrtvý"zub? Je to čerstvé? Jestli je to déle než měsíc,mᚠtam problém,vidím to na zánět......


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#14 1. 2. 2010 21:03

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

April,
evidentně, pod pojmem mrtvý si asi každý představuje něco jiného big_smile .

Aneri,
ten umělý zub mám už asi 3 roky, občas mě zlobíval, ale tuhle zimu je to nějaké extrémní. Ten mrtvý zub mám asi půl roku.


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#15 1. 2. 2010 22:50

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Mně před pár měsíci taky reagoval zub na změny teplot - hlavně na studený vzduch nebo chladnější potraviny. Zubařka mi řekla, že mám zánět v kořeni. Vrtání bolelo úplně strašně, pak mi chvilku nechala zub otevřený, pak dávala léčivé vložky a teprve po více než 2 měsících mi čistila kanálky jehličkami. Což už nebolelo. Zub mám zaplombovaný a vůbec nebolí. Jesli je mrtvý celý nebo jen kousek, to teda nevím. Ale taky mi řekla, že po zaplombování to může být tak dva dny citlivé. Nebylo.
Takže tam mᚠasi taky zánět, ale to může rozhodnout jedině zubař.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#16 1. 2. 2010 22:57

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Judyno,
děkuji i za tvůj příspěvek, teď už budu moudřejší a vím, co mám po své zubařce chtít smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#17 2. 2. 2010 9:55

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Není tady

 

#18 3. 2. 2010 1:29

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Já mám tedy můstek,ale ten se nasazuje vlastně taky na 2 mrtvé zuby,Vím,že jsem chodila několik měsíců na trhání nervů a čištění kanálků.


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#19 3. 2. 2010 19:08

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Tuli, co je nového? Byla jsi u zubaře?


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#20 3. 2. 2010 19:57

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Rejko,
nebyla, nemohla jsem vyjet, starostovi zapadl traktor dumbom . Jedu zítra, pokud se podaří smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#21 3. 2. 2010 19:57

topazio
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 14. 6. 2008
Příspěvky: 21872
Web

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Tulipánko, mě mrtvá stolička bolela hodně, doktorka mě poslala na rengen a zjistila, že tam mám zánět a zub musel ven sad .

Není tady

 

#22 4. 2. 2010 12:14

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Zubařka mě dnes poslala na rentgen, v pondělí se podívá na výsledek smile . Ale strašně se divila, že ten zub bolí a že i na studené... va Uvidíme, co rentgen a pak na ni vyrukuju s kanálkama big_smile


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#23 4. 2. 2010 13:13

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Tulipánka napsal(a):

Zubařka mě dnes poslala na rentgen, v pondělí se podívá na výsledek smile . Ale strašně se divila, že ten zub bolí a že i na studené... va Uvidíme, co rentgen a pak na ni vyrukuju s kanálkama big_smile

Proč se ti na ten snímek nepodívala hned? Vždy ti může připravit pěkně nepříjemný víkend!!!!! Ta je divná...


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#24 4. 2. 2010 15:17

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

Přesně rtg může vidět ihned.Teda ty mᚠzubařku. va ihned bych jí vyměnila!! No jo každý dr. má jiný přístup!!hmm


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#25 6. 2. 2010 7:56

zwiki
♥♥♥----
Místo: Havířov
Registrovaný: 21. 9. 2009
Příspěvky: 105

Re: bolest mrtvých a umělých zubů

rejka napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Ráda bych se zeptala, zda někoho také bolí umrtvené nebo dokonce umělé zuby. Tuším, že je to právě prudkými změnami teploty, kdy se mrtvé a umělé zuby rychle ochladí a pak dráždí nervy pod zubem.

Jak jste ten problém vyřešili? Manželovi prý zubařka vždy po trhání mrtvého zubu tahá kořínky, ale mně to nikdy nedělala. Není to malá bolest, nedá se spát a pomáhá na to jen Saridon a to ještě jen 2 hodiny.

Děkuji...

"MRTVÉ" zuby nebolí. Jsou přerušené nervy,tak bolet nemůžou. Ani případně jejich broušení nebolí.Jestli mᚠobroušené "živé" zuby a na nich korunky tak tě bolet můžou. Většinou je to pár dní po obroušení,ale mělo by to být snesitelné i bez analgetik. Nevím přesně jaký případ jsi ty,ale nervy pod zubem jak tomu říkᚠdrážděné umělými zuby být nemohou,ty jsou tuším v zubních kanálcích.A také obroušené zuby jsou chráněné korunkou,takže by ti to potíže dělat nemělo.Jestli se spíš někde nedělá zánět,raději si dojdi k zubaři a ti udělá RTG.

Mrtvé zuby asi budou bolet,ale jen někoho. Mě bolel taky a měl jsem vytažený nerv.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů