Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 29. 1. 2010 19:30

Teru99
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 6. 6. 2009
Příspěvky: 187

Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Ahoj,

už delší dobu mám pocit, že opravdu š´tastný vztah snad ani neexistuje. Když se dívám na partnerství či manželství v mém okolí, snad u 99% toho, co vidím a vím, si říkám, že žít v tom celý život se je skoro peklo. Napadá mně, jestli vůbec lze dosáhnout šastného, vyrovnaného vztahu "na celý život".
Chápejte mně správně, nemám na mysli nereálnou pohádku, kde "pokud nezemřeli, žijí tam spolu dodnes", bez hádek nebo třeba i nevěr.. mám spíše na mysli vztah, který oba chtějí uchovat i třeba po deseti letech ne proto, že by ten vztah byl bez poskvrny, ale prostě proto, že se mají rádi (i s chybami) a chtějí spolu být.
Mám dojem, že valná většina dlouholetých manželství je spíše o zvyku, než o opravdové touze být spolu.. jaké máte vy zkušenosti? Vidím to moc černě?

Není tady

 

#2 29. 1. 2010 19:34

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

jo, vidíš to moc černě.

Třeba pro mne platí:
mám  vztah, který oba chceme uchovat i po dvacetii letech ne proto, že by ten vztah byl bez poskvrny, ale prostě proto, že se milujeme (i s chybami) a chceme spolu být.

Není tady

 

#3 29. 1. 2010 19:37

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Ale spíš než reakce nás tady by pro tebe mohlo být přínosnější proč  si to myslíš, proč to řešíš.

Pocit štěstí si každý musí najít sám v sobě. Někdo není šastný ač by většina z nás na jeho místě šastná byla a naopak.

Není tady

 

#4 29. 1. 2010 19:39

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Znám manželství, která bych charakterizovala jako šastná i po mnoha letech.
V jednom takovém žiju, jestli už se 10 let počítá jako dlouhá doba.
Něco to ale chce...většinou oboustrannou snahu a investice, trochu moudrosti, trochu pokory a hodně porozumění smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#5 29. 1. 2010 19:54

Kara
♥♥♥----
Místo: Jižní Morava
Registrovaný: 29. 12. 2009
Příspěvky: 220

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Jsem také toho názoru, že kdo chce brát, musí umět dávat a to moc, hlavně co se partnerství týče. Tolerance, důvěra, iniciativa a KOMUNIKACE, to jsou jen některé z pilířů. hjarta kapitulation

Já jsem na(ne)štěstí typ člověka, který se nespokojí s málem a chce pořád víc, za něčím si jít, a tak jaksi neumím být pořád"šastná" - v tom smyslu, že nebudu sedět s miláčkem na gauči a točit palečkama, takže občas sklouzávám do stavu "začít řešit" a nimrat se v některém ze svých pocitů, aby se něco dělo.. nebo jestli se chci ujišovat... dumbom No to jsem já offtopic cool

Kolem sebe vidím hodně párů, kteří se 1) opravdu milují a působí tak i navenek a ve společnosti, 2) tváří, že se milují, aby vzbuzovali ve svém okolí pocit, že jsou "ta nejlepší dvojka" atd., 3) jsou spolu ze mně zcela nepochopitelného důvodu, protože se hádají, co je znám va
... můj přítel mi na to říká, že je šastný, že máme tak hezký vztah a že jsem na něj tak hodná,  což mě těší par

Takže si myslím, že všechno jde, když se chce, jen to chtění potřebuje nějaké ústupky a investice, které se ale mnohonásobně vrátí stolt


Mohu být hruškou a hrát si s rojem vos...

Není tady

 

#6 29. 1. 2010 19:59

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Teri, jsem čtvrt století vdaná. Dodnes v souvislosti se soužitím s mým mužem mluvím o svém! štěstí. (jeho někdy lituji) wink big_smile A i po letech mluvím o štěstí, i když mi někdy můj cho leze na nervy big_smile a i když mám spooooustu kamarádů wink.
Žije se mi s ním hodně dobře - a nemám na mysli finance. I po letech jsme se ubezpečili, že chceme dál žít spolu.
Nevím, co Tě trápí, že pokládᚠtakovou otázku, ale možná bych měla jedno malé doporučení - ber život se vším všudy, nečekej jen na "krásno". Karamboly se nevyhýbají nikomu. Je teda fakt, že pro dobré soužití ty "chyby"  jednoho nesmějí být nesnesitelné pro toho druhého.

Není tady

 

#7 29. 1. 2010 20:06

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Teru, tak bydlíš v té stověžaté asi daleko ode mne,jinak bys to nenapsala winkwinkwink
Jsem ve šastném a vyrovnaném vztahu (používám tvá slova) ale jestli bude na celý život ti povím až za 50 let ( hodlám tu strašit pekelně dlouho big_smile )....ale je fakt,že jeden takovej "celoživotní" už skončil a nyní jsme s manželem ještě jak bych tak řekla " V ZÁBĚHU " stoltstoltstolt


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#8 29. 1. 2010 20:27

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté
Registrovaný: 1. 12. 2009
Příspěvky: 1888

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Tercila napsal(a):

Teri, jsem čtvrt století vdaná. Dodnes v souvislosti se soužitím s mým mužem mluvím o svém! štěstí. (jeho někdy lituji) wink big_smile A i po letech mluvím o štěstí, i když mi někdy můj cho leze na nervy big_smile a i když mám spooooustu kamarádů wink.
Žije se mi s ním hodně dobře - a nemám na mysli finance. I po letech jsme se ubezpečili, že chceme dál žít spolu.
Nevím, co Tě trápí, že pokládᚠtakovou otázku, ale možná bych měla jedno malé doporučení - ber život se vším všudy, nečekej jen na "krásno". Karamboly se nevyhýbají nikomu. Je teda fakt, že pro dobré soužití ty "chyby"  jednoho nesmějí být nesnesitelné pro toho druhého.

Ter, tak to ti moc přeju a gratuluji. To už se málokdy slyší,že vztah vydržel tak dlouho. A pokaždé mám radost,když se to někomu povede.....tak hodně štěstí do dalších splečných let hjartahjartahjarta


„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

 

#9 30. 1. 2010 2:33

Berberka
♥♥♥----
Registrovaný: 17. 5. 2008
Příspěvky: 174

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Jsouc pod vlivem svých současných "nálad" chtělo se mi vykřiknout NE! (Tedy ne, nemůže!) Ale založením nejsem pesimista, pouze metodický skeptik, proto se domnívám, že jde pouze o úhel pohledu. Co je, u všech čertů, "šastné manželství"? Pokud sem někdo hodí více méně slovníkovou definici, budeme moci diskutovat. Problém je, že každý si pod zmíněným pojmem představí něco jiného. A protože lidi jsou jen lidi, každý si představí asi to, co zrovna sám nemá. Lidi obecně bývají nespokojení s tím, co mají, a já, zcela upřímně, nejsem výjimka vissla


Imperare sibi maximum imperium est.

Není tady

 

#10 30. 1. 2010 9:17

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

berberko, za šastné manželství považuji takové, v němž je mi prostě dobře.
V tomto případě mi slovník s definicemi nějak nechybí.
Slovo "štěstí" taky moc nepoužívám, ale když jsem tak jednou těch "přesdvacet" let soužití bilancovala, musela jsem si přiznat, že - jsem měla při výběru partnera prostě štěstí smile.
Což neznamená, že se třeba příští rok nerozvedu. Nejedu totiž na roky, ale na pohodu. smile

Není tady

 

#11 30. 1. 2010 9:39

ViktorkaLove
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno
Registrovaný: 8. 9. 2007
Příspěvky: 5741

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Tercila napsal(a):

... za šastné manželství považuji takové, v němž je mi prostě dobře.
V tomto případě mi slovník s definicemi nějak nechybí.

... Stastne manzelstvi? To, ve kterem je (prevazne -  i boure mohou stesti budovat a upevnovat) dobre vsem, ne? par

Není tady

 

#12 30. 1. 2010 12:21

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves
Registrovaný: 13. 5. 2008
Příspěvky: 2089

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Samosebou, ze muze. Proc ne.


42!

Není tady

 

#13 30. 1. 2010 18:21

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Myslim,ze muze ,meli jsme v sousedstvi par,ktery se bez sebe nikam nehnul a po dlouha leta se vodili za ruce.Ted,uz oba zemreli ,ona kratce po nem.Kriveho slova si myslim nerekli.
Ted vidim stastny par meho pritele rodice take ukazkovy par.Takze urcite muze,ale zalezi na tech dvou jak si spolu sednou.


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#14 30. 1. 2010 21:02

Cirilla
♥♥♥♥---
Registrovaný: 3. 1. 2008
Příspěvky: 314

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Já jsem vdaná už 30 let a toho svého bych nevyměnila ani za nic, i když má spoustu chyb. Vždycky když jsem na něj nazlobená, tak si v hlavě přeberu všechny chlapy co znám a zatím z toho srovnání vždycky vyjde vítězně manžel. Ostatní mu nesahají ani po kotníky. Fakt jsem s ním ráda a doufám, že i on se mnou. Jak už psala děvčata výše - je to o toleranci a komunikaci.

Není tady

 

#15 30. 1. 2010 21:56

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 1. 8. 2007
Příspěvky: 2636

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

jsem vdaná 17 let  a kdybych si dnes svého muže měla vzít znovu- udělám to ! A myslím, že to má stejně, asp.to říká..smile


Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

 

#16 3. 2. 2010 12:06

Wiki
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 5. 2006
Příspěvky: 3988

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Štastné - to nedokážu říct, ale spokojené ano. Spokojené se záblesky štěstí. To znám - a to existuje.
A jsem si jista, že je to dáno i určitou kvalitou a vyspělostí těch zúčastněných. Těžko takový vztah může mít člověk sobecký, zlý, urážlivý nebo nepřející..atd..Takže zase - musíme začít u sebe, pak to půjde..smile

Upravil(a) Wiki (3. 2. 2010 12:09)

Není tady

 

#17 4. 2. 2010 0:06

sisi21
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 7. 1. 2007
Příspěvky: 13354

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Jsme spolu 21let a vůbec mi to nepřijde.Nějak moc rychle to všechno letí. wink Ano vztah je o vzájemné toleranci,důvěře a komunikaci. ..a jak se říká.Jaký si to uděláš,takový to máš!!wink


http://www.inglene.dk/billed.asp?PrivatBilled=7195271

Není tady

 

#18 15. 2. 2010 2:27

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

rejka napsal(a):

Teru, tak bydlíš v té stověžaté asi daleko ode mne,jinak bys to nenapsala winkwinkwink

ja taky bydlim ve stovezate a napsala bych to podobne..to je to tady o tolik horsi?? va
taky me napada ze vetsina lidi, co jsou o generaci vys nez ja, ziji vetsinou v dlouhobem vztahu a vice mene to klape, ale moje generace - to je bordel! - vsichni co znam jsou bud sami, nebo preletaji, nebo jsou jednou, dvakrat, trikrat rozvedeni...malokdo to dnes vydrzi nebo co..

Upravil(a) konstance (15. 2. 2010 2:56)

Není tady

 

#19 15. 2. 2010 2:53

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Wiki napsal(a):

Štastné - to nedokážu říct, ale spokojené ano. Spokojené se záblesky štěstí. To znám - a to existuje.
A jsem si jista, že je to dáno i určitou kvalitou a vyspělostí těch zúčastněných. Těžko takový vztah může mít člověk sobecký, zlý, urážlivý nebo nepřející..atd..Takže zase - musíme začít u sebe, pak to půjde..smile

spravne godlike tady z toho vlakna dycha takova pohodicka, opravdovej domaci krb.. dodava to klid a nadeji..vy se mate..smile
ja jsem asi nevyspela grater co mam delat kdyz to mam vzdy naopak - ten co se do nej zamiluju a chtela bych s nim sdilet vse a davat i brat, jsem ochotna tolerovat jeho chyby atd..tak to nevyjde, pre on nechce, resp. vidim ze neoplaci stejnou minci, takze se to skonci...
a kdyz se nekdo zamiluje do me, tak to zas neni ten s kym bych chtela vsechno sdilet a neoplacim ja jemu to co on by chtel, takze se to taky skonci..netusim kde delam chybu?? nebo jak to udelat abychom se zamilovali oba, stejne, oba chteli to same - vzajemne, aby to fungovalo?

Není tady

 

#20 15. 2. 2010 2:59

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

muzu se vas co mate stastne manzelstvi/partnerstvi, jestli jste vyrustali ve stastne rodine, a proto je to pro vas takhle prirozene ze vam to jde..
nebo naopak jste to doma nemeli lehky, a prave proto si vazite toho, ze mate nekoho komu zalezi na vas a na tom ten vztah budovat a udrzovat?
nebo to v tom vubec neni..? dumbom

Není tady

 

#21 15. 2. 2010 9:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

To mᚠindi-vindi, ja som z dlhodobého manželstva(a naši vyzerajú aspoň spokojne, ak nie šastne) a ja mám vahy rôzne, dlho-aj krátkodobé, ale jeden partner na celý život, to ne-e... neutral A mám pocit, že ma tá predstava skôr desila, už s bývalým(asi nebol ten pravý - asi určite...).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#22 15. 2. 2010 10:24

Tiffany
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 19. 9. 2007
Příspěvky: 578

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Tak já to beru asi takhle, s manželem jsme svoji deset let, celkem šestnáct. Prožíváme spolu hezké, ale i ty méně hezké chvilky, někdy je to super, někdy hůř. Někdy mu brnkám na nervy já, jindy on mě. Máme spolu dvě děti, které milujeme. Pár krizí máme za sebou, ale překonali jsme je smile . (nešlo o nevěru)
     Můžu s klidnym srdcem říct, že se milujeme a že spolu nejsme jen tak ze zvyku smile .

K otázce konstance - vyrůstala jsem ve šasné rodině, měla jsem hezké dětství a myslim, že manžel taky.

Upravil(a) Tiffany (15. 2. 2010 12:24)

Není tady

 

#23 15. 2. 2010 11:39

Judi
♥♥-----
Registrovaný: 14. 11. 2009
Příspěvky: 66

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Jsem vdaná 21 let, s manželem jsme spolu 25 let. Za tu dobu jsme si nezažili žádnou velkou krizi ve vztahu.Asi je to také tím, že jsem měla opravdu štěstí na chlapa, vždycky to byla samostatná jednotka, žádný mamánek.
Je také pravda, že jsme se před navázáním vztahu znali dost dlouho,oba dva čundráci. Máme hodně společných přátel, i některé společné zájmy. Taky dva téměř dospělé syny.smile
Za nejdůležitější považuji toleranci a dostatek prostoru pro seberealizaci protějšku, neomezovat toho druhého v zájmech ani přátelích,ale mít také dost společného,tedy mimo děti. Myslím, že právě děti jsou v mnoha manželstvích,bohužel, jediným pojítkem ,a když vyletí z hnízda, je zle, chybí společné téma a někdy nastupuje nuda a lennost.To jsou spolehliví zabíječi vztahů.

Není tady

 

#24 15. 2. 2010 11:43

Judi
♥♥-----
Registrovaný: 14. 11. 2009
Příspěvky: 66

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

konstance napsal(a):

muzu se vas co mate stastne manzelstvi/partnerstvi, jestli jste vyrustali ve stastne rodine, a proto je to pro vas takhle prirozene ze vam to jde..
nebo naopak jste to doma nemeli lehky, a prave proto si vazite toho, ze mate nekoho komu zalezi na vas a na tom ten vztah budovat a udrzovat?
nebo to v tom vubec neni..? dumbom

Já jsem byla z rozvedené rodiny,manžel byl poloviční sirotek.Je to s podivem,ale v manželství se nám od začátku dařilo,měli jsme a máme ve zvyku řešit zásadní věci společně po dohodě. A myslím si,že si jeden druhého i po těch 25 letech vážíme a jsme spolu rádi.smile

Není tady

 

#25 15. 2. 2010 11:45

Judi
♥♥-----
Registrovaný: 14. 11. 2009
Příspěvky: 66

Re: Myslíte, že může existovat šastné manželství / partnerství?

Judi napsal(a):

Jsem vdaná 21 let, s manželem jsme spolu 25 let. Za tu dobu jsme si nezažili žádnou velkou krizi ve vztahu.Asi je to také tím, že jsem měla opravdu štěstí na chlapa, vždycky to byla samostatná jednotka, žádný mamánek.
Je také pravda, že jsme se před navázáním vztahu znali dost dlouho,oba dva čundráci. Máme hodně společných přátel, i některé společné zájmy. Taky dva téměř dospělé syny.smile
Za nejdůležitější považuji toleranci a dostatek prostoru pro seberealizaci protějšku, neomezovat toho druhého v zájmech ani přátelích,ale mít také dost společného,tedy mimo děti. Myslím, že právě děti jsou v mnoha manželstvích,bohužel, jediným pojítkem ,a když vyletí z hnízda, je zle, chybí společné téma a někdy nastupuje nuda a lennost.To jsou spolehliví zabíječi vztahů.

Omlouvám se za hrubku.big_smile

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů