Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#151 25. 1. 2010 13:51

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

Re: Rozvod..???

betisa napsal(a):

Díky za rady jen do toho vstoupím je mi líto,že se zde dohaduje zklamaná a pisatel to mi opravdu nepomůže......
Co se týká fyzických sil tak si myslím,že těch mám dost,ale co mě ničí totálně to je psychicky.Během víkendu jsem byla opravdu dost na dně.Teď zase nabírám síly až se vrátí manžel z léčebny,abych to nějak ustála.Jen se bojím jednoho,že nedokážu odhadnout ten prách abych nedošla k sebezničení.Jak říkám cítím ho teď,ale vím,že v člověku je ještě mnoho sil i když si myslí ,že už žádné nemá...

Betiso, já se omlouvám, že tu je spor mezi mnou a Zklamčou. Já  moc dobře vím co tvé manželství s takto nemocným člověkem obnáší. Snad málo kdo tady.
Starost o sebe děcka a M ti nedovolí jít a myslet dál. Možností jak s M pracovat ajak soužít, ale nežít je povícero a ne na pár písmenek. osobně bych skutečně jak píšoiu holky doporučil rozvod abys uchránila a zachovala sebe pro děti, které Vás a hlavně tebe budou nejvíc potřebovat.

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#152 25. 1. 2010 13:54

betisa
♥♥-----

BB napsal(a):

Nějak se mi totiž  příčí představa, že si někdo řekne : jsi nemocnej , nejsi mi k ničemu, rozvedu se a ty mazej pod most. Je to možná tvrdě řečeno ... ale  každopádně, pokud je manžel nemocný ( což asi nebyl,když si ho vzala a má  sním děti )  a ona už nemá sílu s ním žít, tak ta nemoc ji podle  mého zavazuje k tomu, aby se postarala o to, kde bude žít dál. Pokud by byl dotyčný alkoholik .... samožřejmě ... způsobil by si to sám - tak a si to sám řeší .... ale tu nemoc si asi ani nezpůsobil ani nezavinil ... to mi přijde od některých tady dost tvrdé ...  že to není její problém ... já to cítím tak, že je.

Ve vlákně je uveden zhruba celý osud manžela,čímž si myslím,že si částečně nemoc zavinil sám.On ví kde byl prvopočátek jeho problému,kde to začalo.Navíc jeden poznatek od lékařů je ten,že v dětsví přehnaný důraz v domácnosti na pořádek až puntičkářství,může též být zpouštěcím motorem okp.A to puntičkářství na sebemenší smítko,několikeré okamžité mytí ,je prostě u jeho rodičů přehnané.
Potom chudák jednou při styku prostě něco chytl a už se to s ním vezlo....
Co se týká bydlení byty máme dva v tom si myslím problém není,spíš je problém jak on utáhne bydlení kde platíme 6500,-aby měl ještě dostatek na živobytí...

Není tady

#153 25. 1. 2010 14:08

pomněnka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Ústecký kraj

Betis, a co si s manželem zkusit narovinu popovídat. Říct mu všechno , co nám tady, jak se cítíš a že, abys nepadla na hubu, tak potřebuješ nějaký vyhrazený čas JEN pro sebe, hodiny, dny to je jedno. Prostě být na ten čas jen sama pro sebe a je jedno i s kým, ale s někým s kým by ti bylo fajn. Zregenerovala bys svoje síly a myslím, že by se i vyjasnilo.

Jsme slepí a hluší k tomu nejkrásnějšímu co je ukryto v nás samých.

Není tady

#154 25. 1. 2010 15:02

Blossom
Host

pomněnka napsal(a):

Betis, a co si s manželem zkusit narovinu popovídat. Říct mu všechno , co nám tady, jak se cítíš a že, abys nepadla na hubu, tak potřebuješ nějaký vyhrazený čas JEN pro sebe, hodiny, dny to je jedno. Prostě být na ten čas jen sama pro sebe a je jedno i s kým, ale s někým s kým by ti bylo fajn. Zregenerovala bys svoje síly a myslím, že by se i vyjasnilo.

Obávám se, že vytučněnou část nelze říct ani úplně zdravému manželovi. Natož duševně nemocnému...

A myslím, že by  hodiny jen pro Bet samotnou jí  sice trošku pomoct mohly, ale nevyřeší to podstatné:
Že Bet nemůže nikdy s manželem počítat jako s partnerem, ani psychicky, ani fyzicky, že on jí nemůže být žádnou oporou, protože díky své nemoci on jen stěží zvládá sám sebe. Že je odsouzená k tomu, aby rodinu navždy táhla úplně sama, finančně, i psychicky. Že má asi na doživotí nikoli partnera a dvě děti, ale víceméně  děti tři... sad
A že nemá v této situaci reálnou a legální možnost si najít nějakého partnera, který by jí oporu a lásku dávat mohl... A že život máme každý bohužel jen jeden...

PS: Na duševní nemoci bych nějakou "vinu" rodičů nebo jeho samého moc nehledala. Bohužel, nemoci k nám přicházejí často bez jakéhokoli zavinění... sad

#155 25. 1. 2010 15:45

BB
♥♥♥♥♥♥-

betisa napsal(a):

BB napsal(a):

Nějak se mi totiž  příčí představa, že si někdo řekne : jsi nemocnej , nejsi mi k ničemu, rozvedu se a ty mazej pod most. Je to možná tvrdě řečeno ... ale  každopádně, pokud je manžel nemocný ( což asi nebyl,když si ho vzala a má  sním děti )  a ona už nemá sílu s ním žít, tak ta nemoc ji podle  mého zavazuje k tomu, aby se postarala o to, kde bude žít dál. Pokud by byl dotyčný alkoholik .... samožřejmě ... způsobil by si to sám - tak a si to sám řeší .... ale tu nemoc si asi ani nezpůsobil ani nezavinil ... to mi přijde od některých tady dost tvrdé ...  že to není její problém ... já to cítím tak, že je.

Ve vlákně je uveden zhruba celý osud manžela,čímž si myslím,že si částečně nemoc zavinil sám.On ví kde byl prvopočátek jeho problému,kde to začalo.Navíc jeden poznatek od lékařů je ten,že v dětsví přehnaný důraz v domácnosti na pořádek až puntičkářství,může též být zpouštěcím motorem okp.A to puntičkářství na sebemenší smítko,několikeré okamžité mytí ,je prostě u jeho rodičů přehnané.
Co se týká bydlení byty máme dva v tom si myslím problém není,spíš je problém jak on utáhne bydlení kde platíme 6500,-aby měl ještě dostatek na živobytí...

Omlouvám se, zmizelo mi to v pošuchování některých offtopic ...  v tom případě bych asi vyčkala na nějakou manželovu světlou chvíli a promluvila bych si s ním ... držím ti palce ....

BB

Není tady

#156 25. 1. 2010 16:17

Pisatel
♥♥♥♥♥♥♥

betisa napsal(a):

BB napsal(a):

Řekl bych s jistotou, že v okamžiku kdy budete rozvedeni, a M bude bydlet sám, pak mu zvýší sociální dávky  od podpory na bydlení až po pečovatelkou službu. Doporučil bych, aby byl omezen v nakládání s finančními prostředky, tím se nedostane do problémů s telefonováním a či jinými problémy. Současně si dovolím říci, že v jistém kontaktu nadále zůstanete takže to co se v 90% děje při rozchodu manželů u Vás nenastane. Naopak můžete najít k sobě ještě jiný vztah a komunikaci a budeš mu možná větším přínosem než dnes.

Nejsem Bohem, abych změnil svět, ale jsem božský, abych změnil sám sebe.

Není tady

#157 25. 1. 2010 16:34

Wiki
♥♥♥♥♥♥-

Situaci jsem nazažila, těžko tedy říct, že bych to dělala tak, či tak..

Vzpomněla jsem si na podobnou situaci, když jsem byla dítě (věk cca 12-15). Otec byl nemocný. Řada infarktů a následovala CMP - mrtvička. Dloho byl v nemocnici a pak doma. Hodně sice vyrehabilitoval, ale zpočátku nemohl ani chodit, ani se sám vyčurat apod. Máma tehdy brečela (často) nad osudem, jak to bude zvládat, co je to za život, co komu udělala... atd.. Byli jsme z toho všeho  špatní (my děti), ale mě strašně deprimoval hlavně mámin postoj trpitelky. Vím, že to byla fantastická ženská, milovala nás, i tátu,  dělala vše tak, jak uměla nejlépe, ale tohle si vzpomínám velmi přesně. Vždycky , když mám maličkatý náběh na "trpění", okamžitě se vzpamatuju. A jsem citlivá na role "trpitelů" ve svém okolí. Rozpoznám je jakkoliv zamaskované. (to probůh není na nikoho, ..teď mě napadlo, že by to mohlo být někým tak bráno. Ne prosím... To bylo jen o mně)

Proto věřím, že bych se péče o manžela zúčastnila dobrovolně, ráda a nebo prostě ne, pokud bych to nezvládla v psych.pohodě. Nedokážu si totiž to soužití představit přesně, proto mi nějak nejde říct, jak bych já....Tak jak si to představuju, tak by to šlo..

Pokud by to byl skutečně nemocný člověk, věřím, že bych ho zajistila a postarala se.  Určitě bych se ale nezřekla pomoci (ošetřovatelek, tchyně, lázní, rehabilitací...nebo co kde existuje , příspěvků a nevím čeho..), aby mi kus dne "zůstal " pro děti a sebe,atd. Pokud se již nejedná o partnera, ale nemocného člověka, kterému bych svou pomocí  nemohla stav nemoci zlepšit, asi bych to vzala jako svůj úkol a udělala  si svůj svět. Svůj svět jak povinností, tak radovánek. Věřím, že to jde zvládnout i bez obětí. smile

Je možné, že si to představuju naivně, což je taky možné, ale určitě bych byla na 100% přesvědčená, že se všechno děje správně,že všechny síly světa stojí při mně a že všechno dělám správně, tak, jak teď nejlépe umím. Tato poslední věta je mým jediným doporučením pro autorku. O ní jsem přesvědčená. hjarta
Přeju hodně síly a pevnou víru smile

Není tady

#158 25. 1. 2010 16:46

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

betisa napsal(a):

Zklamaná napsal(a):

Pisatel napsal(a):

Kdo se tu staví na hlavu jsi pouze ty. reta .
To si piš že rozvodem na tom bude lépe. Ale ty víš houby a dávᚠtu rady firmy JPP. Hele jdi vařit takovi něco k jídlu,  aby zas nedostal roupy a nešel na pivko lol

Tvá avezre vůči mé osobě je natolik pro tebe zhoubná, že mᚠpřed sebou ještě dlouhou cestu stát se "božským" tongue
Ps. vím víc, než houby, rady nedávám, jen píšu svůj názor, za kterým si dokážu stát a nelítám kam vítr, tam pl᚝, uvařit takovi jsem stihla, navíc ještě upekla a pivo nepije, natož aby za ním šel vissla

Rozvodem na tom bude lépe? Opravdu? Rozvodem každý něco ztrácí, nejen bytost, s kterou vše sdílel. Rozvodem přichází nové starosti, větší finanční zainteresování...pro oba účastníky. Rozvodem na tom může být lepe jen po té stránce, že ji odpadne fyzická starost o toho druhého, pokud ho s ještě mokrým kulatým razítkem od soudu vylifruje z domu - což ty bys měl vědět, že není až tak jednoduché, má-li ten dotyčný v bytě trvalý pobyt. A ona paní dle psaní jistě nemá na pořízení bydlení pro manžela finance. Kdyby je měla, nežádala by zde o radu, co má dělat, když ji takový život deptá, nýbrž by za finance pořídila nemocnému partnerovi zdravotní pomoc a měla to svoje "já" už dávno ošetřené....

Díky za rady jen do toho vstoupím je mi líto,že se zde dohaduje zklamaná a pisatel to mi opravdu nepomůže......
Co se týká fyzických sil tak si myslím,že těch mám dost,ale co mě ničí totálně to je psychicky.Během víkendu jsem byla opravdu dost na dně.Teď zase nabírám síly až se vrátí manžel z léčebny,abych to nějak ustála.Jen se bojím jednoho,že nedokážu odhadnout ten práh abych nedošla k sebezničení.Jak říkám cítím ho teď,ale vím,že v člověku je ještě mnoho sil i když si myslí ,že už žádné nemá...

Bet, chodíš Ty sama k nějakému psychologovi nebo jinému odborníkovi? Pokud už jsi to sem psala, tak se omlouvám,asi jsem to přehlédla. 
Z vlastní zkušenosti mohu říct, že představa života s mužem, který by mi už díky své nemoci nemohl a možná ani nechtěl (trochu mi to z Betisina příběhu tak připadá) dát ani trochu toho, co se od partnera očekává, je pro mně těžko zkousnutelná. Táhnout všechno po zbytek života sama bez výhledu na nějaký plnohodnotnější vztah je, myslím, dost velký problém.

Out from the dark into the light !

Není tady

#159 25. 1. 2010 18:03

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Bet,
řekla abych, že ty ses už rozhodla. Jen potřebuješ "razítko"...
Jenže jen ty sama přece víš, co prožíváš, co je pro tebe důležité a co je ještě důležitější.
Žádné razítko od nikoho, tím méně od neznámých nicků z virtuálního světa nepotřebuješ.

A pokud přece jen ještě "nevíš", najdi si psychologa pro sebe. S někým rozeber své pocity a strachy. Tahle situace je totiž velmi náročná.

KOP je někdy celkem dobře zvládnutelná pomocí KBT a také se u někoho osvědčuje regresní terapie. Úspěšné bývají i některé alternativní terapie. Někdy je potřeba léky, jindy to pacient zvládá bez nich. Co je ale NEJPODSTATNĚJŠÍ, tak to je fakt, že především ON SÁM MUSÍ CHTÍT to zvládat a ne se jen nechat litovat.... Ta nemoc, to je pro lidi, kteří jí trpí peklo. A bohužel je peklem i pro jejich nejbližší.

Nikdo není psáno, že v tom pekle musíš být s někým, s kým nechceš. A po tvých důvodech, PROČ nechceš a proč to PRO TEBE nejde, nikomu nic není.
Vždy a ve všem mají jasno většinou jen dogmatici.
Nemusíš se obhajovat.
Prostě udělej to, co cítíš jako nejlepší pro sebe.

Jen buď pozorná, abys se z jednoho pekla nedostala do druhého...

Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

#160 25. 1. 2010 19:50

betisa
♥♥-----

Zatím jsem žádného psychologa nenavštívila,snažím se věci řešit tak jak přicházejí sama.Co se týká dětí tak ty mi pomáhají jak jen mohou.Mám skvělé děti,které to vycítí a když manžel je v léčebně tak se nám jakoby uleví a ještě se víc dokážeme semknout a pomáhat si.
Já to vlákno založila vlastně proto,že poslední rok o tom rozvodu uvažuji čím dál častěji.Kolikrát jsem už s manželem o tom mluvila,ne ve zlém.Všechno v dobrém míněno.Myslela jsem,i jsem mu řekla,že by to bylo lepší pro nás oba a že by třeba i on tím,že by musel řešit věci které za něho řeší všichni kolem by třeba bylo přínosem.
Jenže jeho reakce jsou teď když je mi nejhůře,nebo já se rozvádět nechci já to jednou zažil a je to hrozné,nebo když se chci léčit tak ty odemne odejdeš nebo já nechci přijít o děti(říkám vždyt o ně nepřijdeš přece se můžeme domluvit na střídavé péči,nebo oni za tebou přijdou kdykoliv.Mimochodem děti nás mají oba stejně rády.
Ale já to vlákno založila asi i kvůli tomu,že to chtělo všechno ze mne ven ,ne to dusit v sobě.Já nemám komu ani s kým tento nᚠproblém probrat.Jednak pro nezasvěcené je to dost těžko pochopitelné a líčit celý tento nᚠpříběh se mi někomu o kom nevím co si bude myslet ani nechce.

Není tady

#161 25. 1. 2010 20:08

laminanonte
♥♥♥♥♥♥-

betisa napsal(a):

Zatím jsem žádného psychologa nenavštívila,snažím se věci řešit tak jak přicházejí sama.Co se týká dětí tak ty mi pomáhají jak jen mohou.Mám skvělé děti,které to vycítí a když manžel je v léčebně tak se nám jakoby uleví a ještě se víc dokážeme semknout a pomáhat si.
Já to vlákno založila vlastně proto,že poslední rok o tom rozvodu uvažuji čím dál častěji.Kolikrát jsem už s manželem o tom mluvila,ne ve zlém.Všechno v dobrém míněno.Myslela jsem,i jsem mu řekla,že by to bylo lepší pro nás oba a že by třeba i on tím,že by musel řešit věci které za něho řeší všichni kolem by třeba bylo přínosem.
Jenže jeho reakce jsou teď když je mi nejhůře,nebo já se rozvádět nechci já to jednou zažil a je to hrozné,nebo když se chci léčit tak ty odemne odejdeš nebo já nechci přijít o děti(říkám vždyt o ně nepřijdeš přece se můžeme domluvit na střídavé péči,nebo oni za tebou přijdou kdykoliv.Mimochodem děti nás mají oba stejně rády.
Ale já to vlákno založila asi i kvůli tomu,že to chtělo všechno ze mne ven ,ne to dusit v sobě.Já nemám komu ani s kým tento nᚠproblém probrat.Jednak pro nezasvěcené je to dost těžko pochopitelné a líčit celý tento nᚠpříběh se mi někomu o kom nevím co si bude myslet ani nechce.

pokud to tak cítíš už dlouho, tak jdi a udělej to. Tady to stejně za tebe nikdo nevyřeší. Jen bych možná promluvila s psychiatrem tvého muže, jak ho na to co nejlépe připravit.

Každý je génius.
Ale pokud budete posuzovat rybu podle její schopnosti vylézt na strom,
bude celý svůj život žít s vědomím, že je neschopná.

* Albert Einstein

Není tady

#162 25. 1. 2010 20:44

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ

betisa napsal(a):

...Jenže jeho reakce jsou teď když je mi nejhůře,nebo já se rozvádět nechci já to jednou zažil a je to hrozné,nebo když se chci léčit tak ty odemne odejdeš nebo já nechci přijít o děti(říkám vždyt o ně nepřijdeš přece se můžeme domluvit na střídavé péči,nebo oni za tebou přijdou kdykoliv

betiso ... nevím, zda sis to uvědomila, ale střídavá péče ve Vašem případě vůbec nepadá do úvahy, vzhledem k tomu, že Tvůj manžel je duševně nemocný, následkem toho je v ID a několikrát do roka v léčebně. Pokud se s manželem na toto téma bavíš, neslibuj mu nereálné věci a skutečnost mu předestírej pravdivě, prosím. Já Ti rozumím, že jsi z těch debat úplně hotová, na druhou stranu není fér chlácholit handicapovaného partnera nějakými nereálnými variantami. Přece jsi soudná, proboha ... to si opravdu myslíš, že by u soudu návrh na střídavku opravdu prošel? To so opravdu myslíš, že by manželovi, který není schopen se postarat ani sám o sebe, potřebuje stálou lékařskou péči a dohled další dospělé osoby a je v ID s psychiatrickou diagnózou svěřil dvě děti na - dejme tomu  - čtrnáct dnů v měsíci do jeho výlučné péče, kdy by se sám a vlastními silami měl postarat o výchovu, výživu a péči???
Mimochodem - přemýšlela jsem o tom, že by bylo dobré, kdyby se více a pravidelněji zapojila do péče o Tvého manžela i tchyně-jeho matka. Za současného stavu věcí, kdy Ti "pomáhá" jenom tím, že k ní jdou děti na oběd - to je, nezlob se na mě - pro Tebe pomoc úplně na houby. Nejlepší by bylo, kdybyste se o manžela střídaly: jeden týden nepřetržité péče jeho matka, druhý týden nepřetržité péče Ty. Ona je také jeho maminka, manžel je přece také její dítě, tak by se měla v rámci možností zapojit a ne, že syna nechá na krku manželce se vším všudy a čas od času nakrmí vnoučata, to přece nejde.
betiso, a s návštěvou psychologa neotálej. Víš, jsou věci, se kterými si prostě člověk sám neporadí, protože už je jako to nemocné, nemohoucí zvíře, které už nemůže a padá pod těžkým nákladem, který je na něj nakládán a který je nuceno vléct z posledních sil. A je určitá hranice, kterou už člověk sám nevyřeší, i když se snaží sebevíc. Aby Ti bylo účinně pomoženo, k tomu už - bohužel -  nestačí Tvoje upřímná snaha a dobrá vůle, na to je třeba dlouhodobá spolupráce s psychologem, který by Tě měl provést pro Tebe nelehkým údobím a snažit se vybrat pro Tebe takové řešení, které by pro Tebe bylo to nejlepší...

"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

#163 25. 1. 2010 21:07

javena
♥♥♥♥♥♥-

Ahoj betiso. Já nebudu psát, co bych udělala a co ne, nevím, nebyla jsem v takové situaci. Asi by se to ve mě pěkně mlelo, to vím určitě...
Jen mě napadlo, když máte dva byty, proč hned rozvod, když manžel je stejně proti a rozumná diskuse na toto téma je problém.
Prostě návrh, že to vyzkoušíme - protože jsem na pokraji sil - bydlet odděleně s tím, že děti mohou kdykoli v týdnu na návštěvu k němu, víkendy taky (dle momentální zdravotní situace), některá víkendová odpoledne se můžete sejít u tchyně na oběd tongue... nějaký rozumný kompromis. A pak se uvidí. Finance chápu, nájem ho bude něco stát, ale když bude sám, za poplatky určitě nezaplatí to, co čtyřčlená rodina... A občas mu po dětech můžeš poslat večeři... Teď to trochu zlehčuju, ale myslím to vážně.

Není tady

#164 25. 1. 2010 21:56

Rosamunda
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha

betiso, a s návštěvou psychologa neotálej. Víš, jsou věci, se kterými si prostě člověk sám neporadí, protože už je jako to nemocné, nemohoucí zvíře, které už nemůže a padá pod těžkým nákladem, který je na něj nakládán a který je nuceno vléct z posledních sil. A je určitá hranice, kterou už člověk sám nevyřeší, i když se snaží sebevíc. Aby Ti bylo účinně pomoženo, k tomu už - bohužel -  nestačí Tvoje upřímná snaha a dobrá vůle, na to je třeba dlouhodobá spolupráce s psychologem, který by Tě měl provést pro Tebe nelehkým údobím a snažit se vybrat pro Tebe takové řešení, které by pro Tebe bylo to nejlepší...

stolt stolt naprostý souhlas, mám manžela přeléčeného alkoholika, navíc ještě s podezřením na maniodepresivní psychozu (bipolární afektivní porucha) a bez pomoci psycholožky a terapeutické skupiny i holek a kluků tady na Babinetu bych to těžko zvládala, teď se teprve začínám rozbíhat. Před pár měsíci jsem se ještě nedovedla ani rozhodnout, co vlastně vůbec chci a ejhle, dneska už jsem jakž takž schopná, už i docela vím, co je důležité a co ne. Přeju Ti hooodně moc sil, dokážu si celkem dobře představit, co prožívᚠa myslím na Tebe. pussa

Out from the dark into the light !

Není tady

#165 26. 1. 2010 8:10

agewa
♥♥♥♥♥♥-

betisa napsal(a):

možná tohle bys měla brát jako hodně důležité., protože tvoje děti v tom žijí taky.

Není tady

#166 7. 3. 2010 6:45

beruna68
♥------

Betiso, to, co prožíváš, co se v tobě dennodenně odehrává opravdu nikdo nepochopí. Můj manžel onemocněl depresemi a rok na to se z něj stal alkoholik. Nepije, ale jednou do roka to prozatím nezvládl. Bere prášky, ale i tak někdy příjde depka a neví si rady. Dal by se o tom psát román. Mám dvě děti. 18 a 7. Připadá mi, že se mnou bydlí zoombi. Nic ho nebaví, neumí se z ničeho radovat atd. Taky jsem uvažovala o rozvodu. Ale mám toho člověka ráda, co s ním bude, když zůstane sám? To je hlavní otázka, na kterou neumím odpovědět. Doktoři mu říkali, že může být rád, že mě má, že se má o koho opřít.... Kdo myslí na mě? Jedna zdr.Sestra mi řekla,(její muž má stejnou diagnozu), že mám od něj odejít, dokud jsem mladá. Řekla:"Začněte zase žít a užívat si života". Nevím co bude, žiju v nejistotě a manžela kontroluji, hlídám..... Je to moje další dítě. Kamarádka mi jednou řekla, že jsem v pasti.
Už delší dobu sleduji tvůj příběh. Píšu tady jen proto, abys věděla, že nás, s takovýma problémama je víc. Nebudu ti psát, a se držíš, jsi silná....... Já sama tyto věty už nesnáším!

Není tady

#167 7. 3. 2010 10:34

vera
♥♥♥♥♥♥-

ta zdr. sestra měla pravdu....

Není tady

#168 7. 3. 2010 16:06

agewa
♥♥♥♥♥♥-

beruna68 napsal(a):

Betiso, to, co prožíváš, co se v tobě dennodenně odehrává opravdu nikdo nepochopí. Můj manžel onemocněl depresemi a rok na to se z něj stal alkoholik. Nepije, ale jednou do roka to prozatím nezvládl. Bere prášky, ale i tak někdy příjde depka a neví si rady. Dal by se o tom psát román. Mám dvě děti. 18 a 7. Připadá mi, že se mnou bydlí zoombi. Nic ho nebaví, neumí se z ničeho radovat atd. Taky jsem uvažovala o rozvodu. Ale mám toho člověka ráda, co s ním bude, když zůstane sám? To je hlavní otázka, na kterou neumím odpovědět. Doktoři mu říkali, že může být rád, že mě má, že se má o koho opřít.... Kdo myslí na mě? Jedna zdr.Sestra mi řekla,(její muž má stejnou diagnozu), že mám od něj odejít, dokud jsem mladá. Řekla:"Začněte zase žít a užívat si života". Nevím co bude, žiju v nejistotě a manžela kontroluji, hlídám..... Je to moje další dítě. Kamarádka mi jednou řekla, že jsem v pasti.
Už delší dobu sleduji tvůj příběh. Píšu tady jen proto, abys věděla, že nás, s takovýma problémama je víc. Nebudu ti psát, a se držíš, jsi silná....... Já sama tyto věty už nesnáším!

mᚠho ráda nebo je ti ho líto?

Není tady

#169 7. 3. 2010 17:31

vendulinda
♥♥♥----
Místo: ta naše Morava :-)

a já bych se zase zeptala: je možno v tomhle stavu a za takové situace ještě toho člověka milovat? Nevím, znám ze sousedství taky tento případ. Jsou manželé už přes 20 let, on má schizofrenii, je v invalidním důchodu. Jednou se mi sousedka svěřila, že to není život... Já sama nevím, co bych udělala, ale neodsoudila bych ji, kdyby od něj odešla.

Není tady

#170 7. 3. 2010 19:55

kalupinka
♥♥♥♥♥♥-

Nikdo soudný nemůže odsoudit člověka, který sám přizná, že žít s někým, kdo je nemocný, je nad jeho síly. Protože rozumný člověk při zvážení všech pro a proti musí uznat, že každý na to nemá prostě povahu ani sílu.

Lidi se léty mění už tak - a nemoc dokáže lidi změnit. Rozchod je řešením, oddělené bydlení je řešením, rozvod je až nejzazším krokem. Ale nechat oddělat psychicky a fyzicky toho zdravého partnera tím, že se po něm z hlediska morálky a povinnosti chce, aby pečoval o toho druhého dnem a nocí, nemohl mít žádnou radost ve formě vlastního koníčka, protože na něj není čas ani peníze a síla...Když jsou navíc ve hře děti - je to ještě složitější. V případě toho nemocného trvat na společném soužití vydíráním...ty mě odkopneš, přece mě v tom nenecháš, atd...s tím také nesouhlasím. Vím, že se proti mně zdvihne vlna nesouhlasu. Pro toto své tvrzení mám vlastní zkušenost a proto za ním stojím. Soužití s takovým popisovaným tátou a manželem má negativní vliv na dítě i partnera. Je to oboustranné trápení, z něhož není řešení. Neformulovala bych svoje rozhodnutí slovy...chci ještě žít a ne se týrat s tebou, ale jinak ...navrhuji oddělené bydlení, které nám všem přinese trochu klidu a soukromí. Budeme si navzájem dle možností pomáhat a děti za tebou budou chodit kdykoli, jak ty a ony budou chtít. Já tento dosavadní styl života nejen nezvládám, ale už i odmítám. Rodičům a známým bych nic nezdůvodňovala - pokud mají připomínky, a si je nechají nebo si zkusí takového člověka mít trvale doma.

nemoc je katastrofa a bohužel se dotkne celé rodiny. Kdyby v tom nebyly děti, lze uzavřít dohodu - bydlíme spolu, ale žijeme si každý po svém. Dělej si, co chceš, doma budeš mít vše, co potřebuješ, ale nech mě žít podle mého. Zakladatelku vlákna umím pochopit v tom, že tahle situace je pro ni vpodstatě beznadějná. Něco se změnit musí, nebo onemocní psychicky celá rodina...a tomu se dá předejít rozumnou dohodou.

Ještě něco: nechápu jeho rodiče. Ti by měli navrhnout sami, aby syn bydlel třeba dva týdny v měsíci u nich a ne to hodit na snachu. Neuvědomují si, že až jí dojdou síly, budou na to sami!

Není tady

#171 17. 5. 2010 13:23

beruna68
♥------

Tak u nás je dva měsíce klid. S manželem jsme probrali celou situaci, dokonce i moje pocity a názory ostatních. Teď fungujeme opravdu jako rodina a manžel se začal smát. Pokud to takhle půjde dál, mohlo by být zase fajn. Sice toho očekávání, že to zase příjde se asi nezbavím.
Mějte se všichni moc fajn!

Není tady

#172 17. 5. 2010 15:04

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté

beruna68 napsal(a):

Tak u nás je dva měsíce klid. S manželem jsme probrali celou situaci, dokonce i moje pocity a názory ostatních. Teď fungujeme opravdu jako rodina a manžel se začal smát. Pokud to takhle půjde dál, mohlo by být zase fajn. Sice toho očekávání, že to zase příjde se asi nezbavím.
Mějte se všichni moc fajn!

Soudě podle sebe,tak nezbavíš,ale postupem času už to nebude tak intenzivní.Můj první muž měl trochu problémy s pitím asi 4 roky po svatbě,když mu umřela mamka.Rok to bylo nic moc,ale pak se vzchopil a 5 let byl klid. Postupně ten strach ve mě usínal a zase bylo dobře. Po 5-ti letech bum prásk,rána z čistého nebe ( to byl teda šok va ) a jelo to takovým způsobem,že nakonec k rozvodu došlo. Přeju tobě i tvému manželovi víc štěstí.stolt

„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí