Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 20. 1. 2010 12:36

renata dvořáková
♥------
Registrovaný: 20. 1. 2010
Příspěvky: 1

odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

přeji krásný den,prosím dotaz,v bytě ,ve kterým jsem nájemníkem 20 let a bydlím zde se svými dětmi z prvního manželství,tento byt patří obvodnímu úřadu,je nahlášen k trvalému pobytu můj exmanžel,který se nemíní sám odhlásit,je tu nahlášen dva roky,tedy v trvání našeho snatku,byli jsme rozvedeni,nebydlí tu fyzicky rok.prosím o radu jakým způsobem ho mohu sama odhlásit a jaké má práva na byt,když ani já nejsem vlastníkem bytu.děkuji za odpověd.renata dvořáková

Není tady

 

#2 20. 1. 2010 13:13

myholi
♥♥♥----
Místo: Brno
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 112

Re: odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

Krásný den,
pokusím se odpovědět na tvoji otázku.
Pokud se bývalý manžel nechce sám odhásit, dle mých informací, je možné zajít na magistrát města, kde vydávají občanské průkazy. Zde vypíšeš "žádost" , kde uvedeš 2 svědky, kteří případně potvrdí tvé informace. Z tohoto úřadu putuje žádost na obor správních činností, kde vydají termín jednání. Obešlou tebe i bývalého manžela doporučeným dopisem. Na první schůzku obvykle světky neobesílají. Pokud se dostavíte oba, dohodnete se a ty předložíš veškeré doklady o rozvodu (pokud máte rozvod dohodou mělo by být v dohodě uvedeno i ujednání ohledně nároku bydlení po rozvodu) a bývalý manžel se vzdá na místě odvolání, může odhlášení trvalého pobytu nabýt právní moci hned následující den.
(jemu přihlásí trvalý pobyt na příslušný "úřad")
Přejí hodně štěstí a klidu. hjarta
myholi

Upravil(a) myholi (20. 1. 2010 13:17)

Není tady

 

#3 20. 1. 2010 13:17

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

musíš na MÚ donest rozvodový list, majetkové vyrovnání, kde je popsáno, jak jste se dohodli na bydlení po rozvodu, čestné prohlášení 3sousedů , že se tam již nezdržuje.ale je potřeba aby tam s tebou zašel majitel bytu a ten ještě doložil , že je majitelem bytu. pak MÚ ex vyzve, aby se odhlásil, když to neudělá , odhlásí ho sami a budou evedivat na MÚ jako bezdomovce. u nás tato anabáze trvala přez 1/2roku.

Není tady

 

#4 20. 1. 2010 13:57

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

agewa: majitelem domu, ve kterém se nachází byt  není fyzická osoba, ale Obvodní úřad smile


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#5 20. 1. 2010 14:15

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

no , ale někdo to tam má na starosti, někdo vám dal souhlas s bydlením, souhlas s trvalým bydlením

Není tady

 

#6 22. 1. 2010 14:45

judynka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2008
Příspěvky: 330

Re: odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

agewa napsal(a):

musíš na MÚ donest rozvodový list, majetkové vyrovnání, kde je popsáno, jak jste se dohodli na bydlení po rozvodu, čestné prohlášení 3sousedů , že se tam již nezdržuje.ale je potřeba aby tam s tebou zašel majitel bytu a ten ještě doložil , že je majitelem bytu. pak MÚ ex vyzve, aby se odhlásil, když to neudělá , odhlásí ho sami a budou evedivat na MÚ jako bezdomovce. u nás tato anabáze trvala přez 1/2roku.

rozvodový list nebude potřeba, pokud je nájemní smlouva napsaná na Renatu a on je pouze v evidenčním listě - jako člen domácnosti. Pak si nájemce (ten co je uveden v nájemní smlouvě) sám rozhoduje o tom, kdo s ním bude v bytě bydlet a kdo ne - majiteli změny jen nahlásí - takže zajít na příslušný úřad který provádí evidenci obyvatel se svědky, kteří potvrdí, že v bytě nebydlía odhlásit ho. (na některých úřadech jsou na to i formuláře, které stačí svědky podepsat

Není tady

 

#7 22. 1. 2010 20:23

martina33
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Kladno
Registrovaný: 10. 8. 2008
Příspěvky: 3026
Web

Re: odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

Formuláře na to na některých úřadech existují, byli jsme takhle svědčit kámošovi, že jeho syn s ním v bytě nebydlí. Obeslali nás normálním doporučeným dopisem, sepsali s námi protokol a pak dotyčného z trv. pobytu odhlásili, tedy viselo to nějakou dobu na vývěsce, trvalo to myslím asi 2 měsíce.


http://tickers.cafemom.com/t/eNortjKzUjI0MjaztFSyBlwwFZgC2w,,26.png


18.3.2009 v 14:05 h 3540g a 50cm, 18.3.2010 váha 9.5kg a 75 cm, 18.3.2011 váha 12kg a 87cm

Není tady

 

#8 24. 1. 2010 20:16

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

judynka napsal(a):

agewa napsal(a):

musíš na MÚ donest rozvodový list, majetkové vyrovnání, kde je popsáno, jak jste se dohodli na bydlení po rozvodu, čestné prohlášení 3sousedů , že se tam již nezdržuje.ale je potřeba aby tam s tebou zašel majitel bytu a ten ještě doložil , že je majitelem bytu. pak MÚ ex vyzve, aby se odhlásil, když to neudělá , odhlásí ho sami a budou evedivat na MÚ jako bezdomovce. u nás tato anabáze trvala přez 1/2roku.

rozvodový list nebude potřeba, pokud je nájemní smlouva napsaná na Renatu a on je pouze v evidenčním listě - jako člen domácnosti. Pak si nájemce (ten co je uveden v nájemní smlouvě) sám rozhoduje o tom, kdo s ním bude v bytě bydlet a kdo ne - majiteli změny jen nahlásí - takže zajít na příslušný úřad který provádí evidenci obyvatel se svědky, kteří potvrdí, že v bytě nebydlía odhlásit ho. (na některých úřadech jsou na to i formuláře, které stačí svědky podepsat

Já jsem rozsudek o rozvodu doložit musela, i když manžel v bytě nebydlel. Jako manžela jsem ho odhlásit nemohla. Musela jsem čekat, až budu mít rozsudek v ruce.

Není tady

 

#9 26. 1. 2010 15:25

judynka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2008
Příspěvky: 330

Re: odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

javena napsal(a):

judynka napsal(a):

agewa napsal(a):

musíš na MÚ donest rozvodový list, majetkové vyrovnání, kde je popsáno, jak jste se dohodli na bydlení po rozvodu, čestné prohlášení 3sousedů , že se tam již nezdržuje.ale je potřeba aby tam s tebou zašel majitel bytu a ten ještě doložil , že je majitelem bytu. pak MÚ ex vyzve, aby se odhlásil, když to neudělá , odhlásí ho sami a budou evedivat na MÚ jako bezdomovce. u nás tato anabáze trvala přez 1/2roku.

rozvodový list nebude potřeba, pokud je nájemní smlouva napsaná na Renatu a on je pouze v evidenčním listě - jako člen domácnosti. Pak si nájemce (ten co je uveden v nájemní smlouvě) sám rozhoduje o tom, kdo s ním bude v bytě bydlet a kdo ne - majiteli změny jen nahlásí - takže zajít na příslušný úřad který provádí evidenci obyvatel se svědky, kteří potvrdí, že v bytě nebydlía odhlásit ho. (na některých úřadech jsou na to i formuláře, které stačí svědky podepsat

Já jsem rozsudek o rozvodu doložit musela, i když manžel v bytě nebydlel. Jako manžela jsem ho odhlásit nemohla. Musela jsem čekat, až budu mít rozsudek v ruce.

pokud jste byli v NS zapsáni oba, jako manželé, pak ano, ale z toho, co Renata píše je pravděpodobné, že byt užívala dřív než vzniklo manželství

Není tady

 

#10 26. 1. 2010 15:43

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

jenže jako manžel má nárok na trvalý pobyt u ní. proto se u rozvodu vyžaduje, aby tam bylo uvedeno, jak se manželé dohodli na bydlení po rozvodu.

Není tady

 

#11 26. 1. 2010 20:40

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

judynka napsal(a):

javena napsal(a):

judynka napsal(a):


rozvodový list nebude potřeba, pokud je nájemní smlouva napsaná na Renatu a on je pouze v evidenčním listě - jako člen domácnosti. Pak si nájemce (ten co je uveden v nájemní smlouvě) sám rozhoduje o tom, kdo s ním bude v bytě bydlet a kdo ne - majiteli změny jen nahlásí - takže zajít na příslušný úřad který provádí evidenci obyvatel se svědky, kteří potvrdí, že v bytě nebydlía odhlásit ho. (na některých úřadech jsou na to i formuláře, které stačí svědky podepsat

Já jsem rozsudek o rozvodu doložit musela, i když manžel v bytě nebydlel. Jako manžela jsem ho odhlásit nemohla. Musela jsem čekat, až budu mít rozsudek v ruce.

pokud jste byli v NS zapsáni oba, jako manželé, pak ano, ale z toho, co Renata píše je pravděpodobné, že byt užívala dřív než vzniklo manželství

To je sice pěkné, ale já mám byt v OV ještě z doby, než jsem se vdala... wink Nešlo o nájemní smlouvu, ale o mé osobní vlastnictví a on zde měl jen trvalý pobyt. Prostě jsem ho nemohla odhlásit, když byl ještě můj manžel. Mám na to papír z podzimu 2008. Možná se něco změnilo... ale pochybuju. Pokud se neodhlásí sám, podᚠžádost, jde to přes správní řízení, svědci, že opravdu byt neužívá a tak dále, jak psala agewa, ale bez rozsudku o rozvodu mi tuto žádost zamítli. Podala jsem žádost znovu po rozvodu, kontaktovali mého BM, ten potvrdil, že u mě nebydlí...
Necucám si to z prstu, absolvovala jsem to, Judinko. Jinak bych se nevyjadřovala. Stejně to měla i Deborah, je tu její dotaz někde pár stránek zpátky - myslím, že z léta. Někdo jí taky radil, že nemusí být rozvedená na to, aby manžela odhlásila - chybička se vloudí. Takže ještě vloni v létě to bylo takto. smile

Není tady

 

#12 27. 1. 2010 8:08

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

i já to takhle měla.

Není tady

 

#13 27. 1. 2010 21:09

judynka
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 3. 2008
Příspěvky: 330

Re: odhlášení exmanžela z trvalého pobytu

"...Já jsem rozsudek o rozvodu doložit musela, i když manžel v bytě nebydlel. Jako manžela jsem ho odhlásit nemohla. Musela jsem čekat, až budu mít rozsudek v ruce..."
no jako manžela ho ani odhlásit nelze, jelikož se jedná o režim SJM - kdy "užitky" i z vlastnictví věci jen jednoho (tedy i užívání bytu) jsou obou.., ale ok, rozsudek o rozvodu raději s sebou..

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů