Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 15. 2. 2006 10:49

ivka
Host

dědictví a děti z předchozích vztahů

Dobrý den,
S přítelem jsme si pořídili nemovitost.Vlastníme každý ideální polovinu.Jsme oba rozvedení a z předchozích vztahů máme 4 nezletilé děti.Chtěla jsem se zeptat ,zda je možné nějakým způsobem ošetřit dědictví v případě úmrtí jednoho z nás a to tak, že dědický podíl bude dětem vyplacen až po dosažení jejich plnoletosti? Rádi bychom tímto předešli případné řešení celé věci s bývalými partnery ,kterým jsou děti svěřeny do péče a hlavně zamezit tomu,aby nějakým způsobem mohli s majetkem dětí nakládat.
Děkuji za odpověď,
Iva

#2 15. 2. 2006 20:53

ABC
♥♥♥♥---

Re: dědictví a děti z předchozích vztahů

Pokud nezletilé děti v rámci dědictví získají jakýkoliv majetek (i finanční vyrovnání z dědictví), je pouze jejich a nikdo jiný s ním nemůže disponovat. V případě dědictví pro nezletilé je nutné, aby soud stanovil opatrovníka, který bude v zájmu dětí jednat.

Není tady

#3 16. 2. 2006 7:19

Majka
♥♥♥----
Web

Což může klidně znamenat i to, že se nějaká soudružka ospod dohodne s matkou nezletilého dítěte, požádají soud o převedení podílu na matku (velká fin. nouze, stěhování...)a může jim to vyjít. Znám jeden takový případ. Soudům v ČR projde vše, protože nad nimi nikdo není.

Není tady

#4 16. 2. 2006 15:15

ivka
Host

Majka napsal(a):

Což může klidně znamenat i to, že se nějaká soudružka ospod dohodne s matkou nezletilého dítěte, požádají soud o převedení podílu na matku (velká fin. nouze, stěhování...)a může jim to vyjít. Znám jeden takový případ. Soudům v ČR projde vše, protože nad nimi nikdo není.

Děkuji všem za odpověď,je mi jasné,že lze sepsat závěť,ale ta je v podstatě taky napadnutelná.Myslím,že vtéto zemi je dědický zákon dost tvrdý a postavený na hlavu.Omezuje totálně osobní svobodu a vyjádření svobodné vůle.
Iva

#5 17. 2. 2006 6:53

Olča
Host

ivka napsal(a):

Majka napsal(a):

Děkuji všem za odpověď,je mi jasné,že lze sepsat závěť,ale ta je v podstatě taky napadnutelná.Myslím,že vtéto zemi je dědický zákon dost tvrdý a postavený na hlavu.Omezuje totálně osobní svobodu a vyjádření svobodné vůle.
Iva

Souhlasím s tebou, proč si nemůžu o svém majetku rozhodnout sama. Pořád dumám, jak to udělat, aby  po mém druhém mužovi(kdyby se mi něco stalo) nechtěly děti z prvního manželství dědický podíl. Vždycky se k němu chovaly hnusně a nepochybuji, že by si na něm s radostí smlsly. V případě nezletilých dětí chápu, že je chrání zákon, ale pokud jsou děti dospělé, proč si nemůžu rozhodnout komu chci např. byt odkázat. I když napíšu závěť, že byt odkazuji manželovi, stejně ji můžou děti napadnout, protože je tam ten ¨nesmyslný zákon o neopominutelných dědicích. Jsem z celého právního systému v naší zemi fakt znechucená.

NÁŠ TIP:

Zápatí