Oznámení

19. dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

19. dubna : Obyčejný citrón a jeho netradiční využití beze zbytku. V kuchyni i v domácnosti je skvělý pomocník!

19. dubna : Rodičovství podle zvěrokruhu: Štíři jsou přísní, Panny umí ustoupit.

• Diskuse
  •  » Duchovní
  •  » knížka: Tepperwein - Sebeléčba aneb jak aktivovat vlastní léčivé síly

#1 12. 1. 2010 15:25

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Web

knížka: Tepperwein - Sebeléčba aneb jak aktivovat vlastní léčivé síly

Všem vřele doporučuji tuhle knížku! Jsem z ní nadšená, je v ní spousta moudrostí http://www.arara.cz/product/104647 . Bohužel už jsem ji nikde nenašla, je vyprodaná sad .
Píše tam o bdělé pozorností, o stotožňování se s osobností, s rolemi, s nemocí, o nalezení celistvosti a o nalezení čistého bděleného vědomí.
Tahle knížka mi opravdu hodně dala a myslím, že ji napsal osvícený člověk.

Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

#2 12. 1. 2010 19:37

Lia
♥♥-----
Místo: Frýdlant

Re: knížka: Tepperwein - Sebeléčba aneb jak aktivovat vlastní léčivé síly

Tulipánka napsal(a):

Všem vřele doporučuji tuhle knížku! Jsem z ní nadšená, je v ní spousta moudrostí http://www.arara.cz/product/104647 . Bohužel už jsem ji nikde nenašla, je vyprodaná sad .
Píše tam o bdělé pozorností, o stotožňování se s osobností, s rolemi, s nemocí, o nalezení celistvosti a o nalezení čistého bděleného vědomí.

Kurt Tepperwein: Duchovní zákony, Mentální trénink, Pryč s kyselostí, Uzdrav sám sebe, Vyšší škola hypnózy, Poselství tvého těla a Nemoci vyčtené z tváře.
Ano, doporučuji.smile

Upravil(a) Lia (14. 1. 2010 8:23)

Problém není, že nás odmítají ostatní, ale že odmítáme sami sebe. Osho

Není tady

#3 13. 1. 2010 6:37

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-

Tulipánka napsal(a):

Všem vřele doporučuji tuhle knížku! Jsem z ní nadšená, je v ní spousta moudrostí http://www.arara.cz/product/104647 . Bohužel už jsem ji nikde nenašla, je vyprodaná sad .Píše tam o bdělé pozorností, o stotožňování se s osobností, s rolemi, s nemocí, o nalezení celistvosti a o nalezení čistého bděleného vědomí.

Teď jsem ty knihy našla u "hledajici".

... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

#4 13. 1. 2010 8:15

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Vějířovko,
můžeš mi prosím napsat odkaz?

Děkuji smile

Není tady

#5 13. 1. 2010 8:43

Vějířovka
♥♥♥♥♥♥-

www.hledajici.cz
a zadat v databázi třeba jméno spisovatele

... pomalu se přesunul do světa nočních můr, kde si hodní a zlí hoši, bez nejmenšího varování, tak často vyměňují klobouky ...   Terry Pratchett

Není tady

#6 13. 1. 2010 9:29

agewa
♥♥♥♥♥♥-

já ted čtu  - Klíč ke štěstí od Christy Kössner.
naprosto užasné, jde o zákon zrcadlení.
Kurt Tepperwein- některé jsem četla. nejvíc mi ale dal asi OSHO.

Není tady

#7 13. 1. 2010 15:56

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Tulipku, co Ti ta knizka teda dala? smile

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#8 13. 1. 2010 19:07

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Mariposo,
zatím jsem díky ní pochopila neztotožňování se a odosobnění se, třeba od Tomáše jsem to vůbec nepochopila. Mám ji půjčenou a jsem zatm na začátku.

Není tady

#9 13. 1. 2010 21:48

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Tulipánka napsal(a):

Mariposo,
zatím jsem díky ní pochopila neztotožňování se a odosobnění se, třeba od Tomáše jsem to vůbec nepochopila. Mám ji půjčenou a jsem zatm na začátku.

Aha, z toho co jsi psala, jsem pochopila, ze jsi tu knizku uz precetla. Ze Ti hodne dala.

Vis co je fajn? Ne to co Ti knizka da, ale co Ty das knizce. Co v Tobe knizka dokaze vzbudit, vyvolat veci, ktery opravdu zijes, ne jen o nich ctes wink Potom Ty davas knizce, sve vlastni prozitky smile

Upravil(a) mariposa (13. 1. 2010 21:49)

"Buď jen sebou samým a do ničeho jiného se nenu. Copak ti nestačí být Buddhou, jen tak si svobodně a radostně být?" (Marielu Lörler: Jakub objevuje řeku života)

Není tady

#10 14. 1. 2010 6:21

Lúthien
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Tam, kde Vysočina začíná...
Web

mariposa napsal(a):

Tulipánka napsal(a):

Mariposo,

Aha, z toho co jsi psala, jsem pochopila, ze jsi tu knizku uz precetla. Ze Ti hodne dala.

Vis co je fajn? Ne to co Ti knizka da, ale co Ty das knizce. Co v Tobe knizka dokaze vzbudit, vyvolat veci, ktery opravdu zijes, ne jen o nich ctes wink Potom Ty davas knizce, sve vlastni prozitky smile

Myslím, že tohle nám knížká opět dává, ne my knížce storstark
Omlouvám se, že jsem vám do diskuze takhle vlítla, zaujala mě. Knížky to je žůžo tummenupp

Svět je jako zrcadlo: směj se na něj, bude se na tebe smát. Mrač se na něj, i on se na tebe zamračí. Herbert Samuels

http://www.tvorbaprodusi.estranky.cz/

http://lpmf.lilypie.com/q91Ap1.png

Není tady

#11 14. 1. 2010 10:51

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Kniha je pasivni, ten kdo je aktivni jsme my, takove je moje vnimani knih. Od nas tedy vychazi ten prozitek, kniha ho muze pouze navodit, vytvorit prostor, ktery my necim zaplnime. Napadlo me to sem napsat v souvislosti s tim jak Tulipanka psala, ze ji kniha hodne dala smile
Existuji lide, kteri prectou spousty a spousty knih, hltaji je, ale naoplatku tem kniham nic nedavaji - prave ten vlastni zazitek, prozitek. Jak snadno se da promrhat zivot v knihach, ctenim a snenim o necem co neprozivam, ale prala bych si. Protoze, kdyz prozivas, nemas potrebu o tom cist. Vim o cem mluvim, stravila jsem tak dost znacnou cast sveho zivota, to co tu rikam, neni teorie, je to moje vlastni praxe roll

Zeptam se Te Tulipku takhle: docetla ses tam neco co bys opravdu JESTE nevedela? Nebo je to jenom krok stranou od toho, aby ses misto staleho nacitani jak na to, venovala tomu co UZ dokazes Ty sama uskutecnit? Jen se ptam, dost mi pripominas me wink

Upravil(a) mariposa (14. 1. 2010 10:56)

Není tady

#12 14. 1. 2010 11:43

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Mariposo,
napíšu to takhle: díky této knížce jsem konečně prakticky pochopila odosobnění a čisté vědomí. Pochopila jsem to prakticky, ale jak jistě víš, od praktického pochopení (procítění) je ještě daleko ke každodennímu praktikování smile

Není tady

#13 14. 1. 2010 12:06

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Tuli, prakticky, znamena, zes to prozila, zes mela prozitek cisteho vedomi?

Podle me, opakuji podle me (a vyznamu slov, ktere chapu po svem), pochopit a prozit jsou dve odlisny veci. Kdyz napises, pochopila, pro me to znamena, ze to proslo mysli. Ale mysl je omezena, analyticka, staticka.
Pokud do toho ale neni zapojena mysl, je to prozitek, ktery se neda nijak popsat, neni nastroj k tomu aby tento zazitek mohl byt ohodnocen, rozebran, zanalyzovan a popsan. Je jednoduse prozit.

Taky si myslim, ze pokud clovek neco prozije, at uz jen na sebemensi chvili, tohle seminko zakorenilo a pokud o nej bude postarano, bude se vyvijet a dal rust. A pokud bude mit tenhle clovek pevny zamer a vytrva, tyto chvile hlubokych prozitku se budou opakovat a prodluzovat.

Není tady

#14 14. 1. 2010 17:35

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Mariposo,
ano, měla jsem prožitek. Je to jako když ti vykvete najednou krásná růže, ale během chvíle opadá a ty se teď o ni musíš začít starat, aby pomalu vytostla a zase vykvetla. Je to asi takové semínko smile , jak píšeš.

Není tady

#15 14. 1. 2010 23:22

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Tuli, pokud se budes starat s laskou, vykvete Ti krasny kvet smile

Není tady

#16 15. 1. 2010 12:57

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Web

Mari, díky smile

Není tady

#17 25. 1. 2010 9:22

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Četla jsem Duchovní zákony, ježila se mi u toho kůže, bo mi to potvrzovalo, co jsem  si prošla za pár let osobním poznáním, různými  semináři , pozorováním, příběhy ostatních...
Když bych to měla vystihnout úplně přesně, už dokážu s většinou toho, co je tam vyřčeno, rezonovat. Prostě se s tím ztotožňuju a naplňuje mě to příjemným klidem. I když jsem k těm zkušenostem přišla hlavně bojem , bolestí a dřinou. Jinak  Osho je u mě taky autorita.

Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

#18 25. 1. 2010 9:45

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Regi, zaujala me Tva posledni veta - ze Osho je pro Tebe taky autorita.
Muzu se Te zeptat co pro Tebe znamena "autorita"? smile

Není tady

#19 25. 1. 2010 21:09

Hela A
♥♥-----

mariposa napsal(a):

Tuli, pokud se budes starat s laskou, vykvete Ti krasny kvet smile

Mariposo, to jsi napsala moc krásně!hjarta
Na Duchovnu je trochu pusto proto, že se nedá vše opakovat dokola. Jsou zákony, které známe a nemusíme je opakovat stále znovu,  máme je v sobě. Vše je v pohodě a  není nutno nikomu vnucovat naše myšlení. Jsou tu i ti, kteří nepíši příspěvky a nevstupují do diskuse. Diskuse o ničem se rovná promarněnému času.hjarta

Není tady

#20 25. 1. 2010 22:10

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Hela A napsal(a):

Na Duchovnu je trochu pusto proto, že se nedá vše opakovat dokola. Jsou zákony, které známe a nemusíme je opakovat stále znovu,  máme je v sobě. Vše je v pohodě a  není nutno nikomu vnucovat naše myšlení. Jsou tu i ti, kteří nepíši příspěvky a nevstupují do diskuse. Diskuse o ničem se rovná promarněnému času.hjarta

Moc pekne napsane, Helo. Tohle se mi libi tummenupp smile

Není tady

#21 30. 1. 2010 17:02

Regina
♥♥♥♥♥♥♥
Web

Autorita je osobnost, o které mám  vysoké mínění. Vím o Osho, málo, jen pár kusých info z různých stránek, byl to velmi smyslný a bohatý člověk- a i proto si myslím, že si nepotřeboval něco dokazovat.
Kdyby byl asketa a chudý- asi by nepoužíval to, co je mojí životní filozofií- užívej dne.

Těch autorit mám málo- ale vždy k nim patří lidé se zásadami, podle kterých se řídí, lidově řečeno - co říkají, to dělají.
Málokdy odděluju inteligenci  od chování člověka  v normálním životě. Nezaujme mě geniální malíř, který je hulvát a  rasista. A svatí mě také neuchvacují svým utrpením.
Bylo by to na samostatné téma.

Krása a zdraví Před svítáním je největší tma.

Není tady

#22 30. 1. 2010 18:41

mariposa
♥♥♥♥♥♥-

Regi, s tim co pises se osobne ztotoznuju tummenupp.

Autoritou je pro me clovek, za ktereho mluvi jeho ciny. Pokud se jen mluvi, ale ciny jsou odlisne od slov, nechovam k takovemu clovek duveru, je to jen placal. Je uzasne, kdyz je nektery clovek tomu druhemu inspiraci, v tom smyslu ze u nej vyvola touhu po hledani svoji vlastni originality-jedinecnosti. Take me oslovuji lide skromni a prosti, je krasne pobyvat v jejich pritomnosti smile

Není tady

• Diskuse
  •  » Duchovní
  •  » knížka: Tepperwein - Sebeléčba aneb jak aktivovat vlastní léčivé síly
NÁŠ TIP:

Zápatí