Oznámení

8. června : Vážení uživatelé, v současné době pracujeme na vylepšení stránek Babinet.cz, což může způsobovat občasné výpadky či problémy spojené zejména s přihlašováním. Na odstranění problémů a doladění detailů usilovně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

8. června : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

28. května : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

#51 28. 4. 2010 13:26

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

mirka.. napsal(a):

kiaro,děkuju, nejde o mě.jde o kámošku..brala AD a už je nechce, po jejich braní se u ní zjistila hypotyreoza a řiká, že to sou hrozný dryáky.no nic,stejně bude muset někam zajít.

mirka - hypothyerosa určitě není po užívání AD.Spíš díky snížené funkci ŠŽ či úplné nefunkčnosti u kamarádky nastaly potíže,které popisuješ.Jestliže začne brát léky ( Euthyrox apod.) je pravděpodobné,že se její potíže zlepší,nebo dokonce zcela vymizí.Ale tohle musí vyřešit endokrinolog.Tady psychiatr a AD nepomohou,když příčina není psychická,ale hormonální.

„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

#52 27. 1. 2014 20:33

Michaela9
♥------

Nedoporučuji brát antidepresiva, vím že jsou někdy situace, které jsou pro nás hodně těžké, ale antidepresiva tu situaci za nás nevyřeší. Taky jsem se dostala do situace kdy jsem na tom byla psychicky hodně špatně, měla jsem deprese a úzkosti a pak jsem zase měla deprese z toho že mám deprese a byl to pro mě začarovaný kolotoč. Asi měsíc jsem pojídala nějaké antidepresiva, název už přesně nevím, ale na tom nesejde, ale asi po měsíci jsem je vyhodila. Nebylo to sice lehké, přepadaly mě deprese a úzkosti, ale časem se to zlepšovalo. Hodně jsem pila bylinné čaje, pojídala hořčíky a snažila se zaneprazdňovat abych neměla čas myslet na blbosti. Špatných dnů ubývalo a lepších přibývalo.Trvalo mi asi tři měsíce než jsem se z toho dostala, ale jsem ráda že jsem to zvládla bez těch antidepresiv. Sem tam se mi to ještě vrátí ale už vím že to tak jak to přišlo zase odejde. Hlavně člověk musí mít někoho komu se vypovídá. Moje známá pojídá několik let antidepresiva, s nikým o svých úzkostech nemluví, dusí všechno v sobě, a bere silnější a silnější antidepresiva, kam taková cesta vede? Sáhnout po antidepresivech je nejjednodušší řešení jak se úzkostí a depresí zbavit, zkuste si zvolit tu složitější cestu jako já, ale postupem času budete moc rádi že jste tuto cestu zvolili! :-) A taky jsem evangelička, takže věřím že mi v těch nejt잚ích chvílích pomohl Bůh, všem může pomoci, ale všichni ho odmítají. Možná některým z Vás můj příběh pomůže. Pokud to bude jen trochu možné zkuste se vyhnout antidepresivům, stejně jsou t jen proto aby vydělaly spoustu peněz výrobcům.

Není tady

#53 27. 1. 2014 20:40

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Nepiš nesmysly. Nic o tom nevíš. Jaké to je, když člověk trpí skutečnou těžkou depresí.
Přihlásíš se a vytahuješ takové staré téma jako svůj první příspěvek. Proč?

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#54 27. 1. 2014 21:33

Michaela9
♥------

Eva. napsal(a):

Nepiš nesmysly. Nic o tom nevíš. Jaké to je, když člověk trpí skutečnou těžkou depresí.
Přihlásíš se a vytahuješ takové staré téma jako svůj první příspěvek. Proč?

Nevím jaké to je? podle doktorky mi prý nějak přeskočili ženské hormony po vysazení antikoncepce, měla jsem hodně černé myšlenky, nebyla jsem ani schopna postarat se o svou dceru která měla tehdy asi půl roku, bála jsem se že jí ublížim, připadala jsem si úplně mimo, jako bych to ani nebyla já, ani jsem nemohla vařit, protože jsem se bála vzít do ruky nůž, abych někomu neublížila, připadala jsem si jak nějaký psychopat který každou chvíli skončí v blázinci, každou sekundu mě přepadal šílený strach že dceři ublížím nebo že mi jí vezmou protože ze mě bude nějaký nevyléčitelný psychopat a že jí už nikdy neuvidím! Ani tomu největšímu nepříteli bych tohle nepřála prožívat ve dne, noci pořád dokolečka,po antidepresívech jsem měla dokonce sebevražedné sklony, v tu chvíli mi došlo že to není správná cesta a dál už to znáte podle mého předchozího příběhu. Každý to vidí jinak, jestli to jsou lehké nebo těžké deprese, to neposoudím. Nevím co si prožila ty, ale pro mě to byly docela těžké deprese a úzkosti, měla jsem z nich i zdravotní problémy. a proč jsem dávala sem tenhle příspěvek? Jelikož má známá se stala závislou na antidepresivach, i kdyz si to nepřipouští, když otěhotněla, domlouvala jsem jí a to vysadí ale ona že ne že se bojí to vysadit, A narodilo se jí dítě které má pořád nějaké zdravotní komplikace, a proto se snažím jiným holkám ukázat i tu druhou stranu antidepresiv. A myslím že je úplně jedno kde dám svůj první příspěvek ne? Na tom nějak záleží??hmm

Není tady

#55 27. 1. 2014 21:39

Eva.
♥♥♥♥♥♥♥

Někteří lidé by žili, kdyby začali brát antidepresiva...
Antidepresiva nejsou na vině, že se na nich stal někdo závislým. Ostatně, na antidepresivech se nelze stát závislým. Je vidět, že o tom nic nevíš.
Lexaurin, Neurol - ano, na těch může být člověk závislým. Ale to nejsou antidepresiva.

May the road rise to meet you, may the wind be always at your back.
The sun shine warm upon your face, the rain fall soft upon your fields.
And until we meet again, may God hold you in the hollow of his hand.

Není tady

#56 28. 1. 2014 8:49

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Evo, některým lidem to nevysvětlíš. Pro někoho jsou AD návykové zlo, které mění osobnost člověka, hlavně si to myslí lidi, kteří s tím nemají absolutně žádné zkušenosti, jako tady Michaela9, která ani neví, jestli brala AD nebo benzodiazepiny. Pokud brala AD jen měsíc, tak se jejich účinky ani nemohly projevit, ty účinkují až po 6 a více týdnech, takže spíš to vidím na nějaký ten oblbovák typu Lexaurin a bude tu pronášet moudra!

Není tady

#57 28. 1. 2014 11:00

Michaela9
♥------

Napsala jsem tu svůj názor na antidepresiva, tak jako spoustu jiných lidí, nemusíte se hned tak rozčilovat :-) Tím že jsem napsala že se stala závislou, nemyslím že se na tom stala závislou jako na nějaké droze, to jste pochopili špatně. Spíše se bála antidepresiva vysadit protože se bála že se jí ty deprese vrátí, takže už několik let bere antidepresiva a pořád silnější a silnější a netroufáme si ani představit jak to může dopadnout. Proto to sem píšu, aby si někteří uvědomili že nemusí hned po antidepresivech sahat. Každý a si to přebere jak chce. I má obvodní lékařka mi doporučila a vyzkouším prvně jiné metody jak se z depresí dostat.

http://www.zapnimozek.cz/antidepresiva- … eho-sveta/

Není tady

#58 28. 1. 2014 11:51

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

I muj pritel ted zacal brat antidepresiva.Po smrti jeho otce to slo s nim s kopce.Ma bolest na hrudi,toceni hlavy,pocit na zvraceni o nic nema zajem.Zjistila jsem,ze se sam nedokaze vyporadat s zivotni ranou.Jako byl rozvod-to skoncil na antidepresivech taky.Kdyz poznal me dostal se s toho a antidepresiva nebral.Ted je v tom zase.......
Tak si rikam,ze je povahove slabsi nez ja.Asi vydrzim vic.Ale jestli me neco znici tak muj syn.

Upravil(a) eremuruss (28. 1. 2014 11:54)

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#59 28. 1. 2014 12:31

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava

eremuruss napsal(a):

I muj pritel ted zacal brat antidepresiva.Po smrti jeho otce to slo s nim s kopce.Ma bolest na hrudi,toceni hlavy,pocit na zvraceni o nic nema zajem.Zjistila jsem,ze se sam nedokaze vyporadat s zivotni ranou.Jako byl rozvod-to skoncil na antidepresivech taky.Kdyz poznal me dostal se s toho a antidepresiva nebral.Ted je v tom zase.......
Tak si rikam,ze je povahove slabsi nez ja.Asi vydrzim vic.Ale jestli me neco znici tak muj syn.

Er, a začne přítel brát hořčík a mrkni se na net na tetanii, např.

http://tetanie.blogspot.cz/p/projevy.html

Dlouhodobý stres, tlaky na hrudi, závratě a tak dále, to vše jsou typické příznaky.

Není tady

#60 28. 1. 2014 13:02

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

AndreaP. napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Dlouhodobý stres, tlaky na hrudi, závratě a tak dále, to vše jsou typické příznaky.

Vcera mel prvni prasek antidepresiv prosulpin a mirzaten a pocit na zvraceni vymizel.Tak uvidime.O te tetanii jsem cetla,ale nevim jestli by to byla.Jeste je objednan na vysetreni zaludku.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#61 28. 1. 2014 13:19

Michaela9
♥------

eremuruss napsal(a):

AndreaP. napsal(a):

eremuruss napsal(a):

Vcera mel prvni prasek antidepresiv prosulpin a mirzaten a pocit na zvraceni vymizel.Tak uvidime.O te tetanii jsem cetla,ale nevim jestli by to byla.Jeste je objednan na vysetreni zaludku.

Taky mám tetanii, začala mi když jsme měla špatné období(deprese, úzkosti), měla jsem stejné příznaky, tlak na hrudi, pocity na zvracení, neustálé závratě, taky jsem mívala křeče většinou v rukách a obléval mě studený pot... Nejlepší je na to hořčík, doktorka mi říkala že když mě ta tetanie přepadne tak si mám vzít klidně pět hořčíků najednou, takže jsem třeba tři dny jedla pět hořčíku denně a pak jsem to snížila na tři ale beru je pravidelně a je fakt že tetanie mě od té doby přepadne minimálně. Když mi bylo nejhůř tak jsem si ještě vzala calcium, ten pomáhá hořčíku se lépe vstřebat. Ale důležité je že tetanii vyvolávají právě stres, deprese,... Když mě něco takového přepadlo tak mě přítel vzal na dlouhou procházku a povídal si se mnou o tom co mě trápí, a tím že jsem se vypovídala, jsem ten stres odbourávala a tím i tu tetanii. Zkus s přítelem chodit na dlouhé procházky a povídejte si o tom co ho trápí, asi se mu nebude nikam chtít jít, taky se mi nechtělo ale pak jsem to ocenila. Hlavně ten hořčík:-)

Není tady

#62 28. 1. 2014 16:14

Vilemína
♥♥♥♥♥♥-

Ach jo roll. Názor ti, Michaelo, neberu. Jen bych se tě chtěla zeptat, jakou dignózu ti psychiatr vůbec stanovil. Uznávám, že někteří psychiatři nadužívají předepisování AD, ALE stojím si za názorem, že u středně těžkých a těžkých depresí jen bylinky, dostatek pohybu, jóga, meditace atd. nepomůžou. Medikace v těchto případech je důležitá, ovšem pacient by se neměl spoléhat pouze na AD, měl by se snažit vyplnit své dny činnostmi, doporučuje se si psát na každý den plán činností, kam si zařadí nejen povinnosti, ale také odpočinek (procházka, jóga atd.) a snažit se tento plán dodržovat.
Je třeba neplést  si jablka s hruškami, tj. znát rozdíly mezi depresí a depkou, AD a benzodiazepiny (AD nejsou návyková, kdežo benzáky ano). Velký rozdíl je také mezi lehkou, středně těžkou a těžkou depresí. Pokud toto někdo nerozlišuje, tak nemá smysl se dále s ním o tom bavit.

Není tady

#63 28. 1. 2014 17:49

sahleb
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MIMO CESKO

Michaela9 napsal(a):

Nedoporučuji brát antidepresiva, vím že jsou někdy situace, které jsou pro nás hodně těžké, ale antidepresiva tu situaci za nás nevyřeší. Taky jsem se dostala do situace kdy jsem na tom byla psychicky hodně špatně, měla jsem deprese a úzkosti a pak jsem zase měla deprese z toho že mám deprese a byl to pro mě začarovaný kolotoč. Asi měsíc jsem pojídala nějaké antidepresiva, název už přesně nevím, ale na tom nesejde, ale asi po měsíci jsem je vyhodila. Nebylo to sice lehké, přepadaly mě deprese a úzkosti, ale časem se to zlepšovalo. Hodně jsem pila bylinné čaje, pojídala hořčíky a snažila se zaneprazdňovat abych neměla čas myslet na blbosti. Špatných dnů ubývalo a lepších přibývalo.Trvalo mi asi tři měsíce než jsem se z toho dostala, ale jsem ráda že jsem to zvládla bez těch antidepresiv. Sem tam se mi to ještě vrátí ale už vím že to tak jak to přišlo zase odejde. Hlavně člověk musí mít někoho komu se vypovídá. Moje známá pojídá několik let antidepresiva, s nikým o svých úzkostech nemluví, dusí všechno v sobě, a bere silnější a silnější antidepresiva, kam taková cesta vede? Sáhnout po antidepresivech je nejjednodušší řešení jak se úzkostí a depresí zbavit, zkuste si zvolit tu složitější cestu jako já, ale postupem času budete moc rádi že jste tuto cestu zvolili! :-) A taky jsem evangelička, takže věřím že mi v těch nejt잚ích chvílích pomohl Bůh, všem může pomoci, ale všichni ho odmítají. Možná některým z Vás můj příběh pomůže. Pokud to bude jen trochu možné zkuste se vyhnout antidepresivům, stejně jsou t jen proto aby vydělaly spoustu peněz výrobcům.

Promi ale jsi vedle. Nevim co ti bylo, ale deprese - jak ji znaji lekari- to urcite nebyla. Piti cajicku a nemyslet na blbosti neni terapie.  A spomoci bozi.....no to nebudu komentovat.

Docela urazis nemocne lidi.

Kultura je založena na tom, co se od lidí vyžaduje, ne na tom, co se jim poskytuje.

ANTOINE DE SAINT-EXUPÉRY

Není tady

#64 28. 1. 2014 21:54

Michaela9
♥------

Nenapsala jsem tu svůj názor abych se s někým dohadovala. Napsala jsem co jsem chtěla, a dále to nebudu nijak komentovat, každý si to přebere jak chce. Je pár lidí kterým to pomohlo, samozřejmě že je víc lidí kteří na antidepresiva nedají dopustit. To vše co víc se dá k tomu psát:-)

Není tady

#65 28. 1. 2014 22:21

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Eva. napsal(a):

Někteří lidé by žili, kdyby začali brát antidepresiva...
Antidepresiva nejsou na vině, že se na nich stal někdo závislým. Ostatně, na antidepresivech se nelze stát závislým. Je vidět, že o tom nic nevíš.
Lexaurin, Neurol - ano, na těch může být člověk závislým. Ale to nejsou antidepresiva.

To neviem, ale viem, že kamoškina mama sa liečila na depresiu, pričom lekár jej 10 rokov len zvyšoval dávky... už dávno boli také, aké sa smú bra len v nemocnici pod dozorom, a krátkodobo... Už ani nevychádzala von, s nikým sa nestretávala, zhoršoval sa jej zdravotný stav... a bola taká rezignovaná, že sa ani nesažovala. Kamoška sa naštvala, vzala ju k inému lekárovi, kde dostala úplne iný liek, menšie dávky, ale účinkoval lepšie - dala sa operova a dnes je zdravá, behá ako srnka a žije rušným spoločenským životom. cool Až sa rodinke možno cnie za časmi, keď bola pasívna a utlmená. Nie sú AD ako AD - a nie je doktor ako doktor...

Upravil(a) Selima (28. 1. 2014 22:24)

Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

#66 28. 1. 2014 22:23

Damila
♥♥♥♥♥♥-

Michaela9 napsal(a):

Michaelo, možná jsi chtěla být nadějí a příkladem těm, co si ještě dokážou pomoci sami.
Ale věz, že každý jsme jiný a potřebujem jiný přístup, jinou léčbu.

Vím, jak se hromadně AD předepisují.
Sama jsem je donedávna užívala. A nelituji. Ne že by mě vyléčily, ale některé z nich pomohly alespoň částečně překonat těžké období, přičemž hlavní práce byla na mě...nicméně pokud je na tom člověk hodně zle, tak není schopen často ani k terapeutovi dolézt, natož na sobě pracovat, tam jsou léky namístě, nezavrhovala bych je.

Že ti pomohly bylinky a víra, buď ráda, ale nepaušalizuj a zkus připustit, že jiní to mají jinak.

Není tady

NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí