Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 12. 2. 2010 21:19

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

agata11: když už člověk cítí, že nemůže ... tak už prostě nemůže. Je nebezpečné "přemáhat se", trpět zbytečnými pocity méněcennosti, stydět se za svoje stavy a žít ve falešném hrdinství "já to zvládnu i bez prášků". To je strašně nebezpečný postoj, který stejně napáchá víc škody, než užitku.
Mně se drastickým způsobem rozpadlo manželoství, manžel alkoholik, děti v pubertě, do toho péče o nemohoucí babičku (moji matku). Taky jsem si hrála na hrdinku, že to zvládnu, že nejsem žádný cvok, abych musela chodit k psychiatrovi a ble-ble-ble. Nespavost, úzkostné stavy, bušení u srdce jsem proto řešila tu-a-tam skleničkou vína před spaním, nakonec jedna sklenička nestačila, pomalu se u mě rozjela závislost na alkoholu a já nakonec skončila jako těžká alkoholička na tři měsíce na oddělení závislostí v psychiatrické léčebně. Teprve tam mi mimo jiných léků nasadili i poprvé v životě antidepresiva, která jsem brala ještě osmnáct měsíců po propuštění a můžu říct, že až díky antidepresivům jsem se dostala do snesitelného stavu bytí.
Kéž bych ty prvopočátky tenkrát bývala řešila jinak ... doplatila jsem na svoje falešné předsudky vůči lékům, falešnou hrdost (nejsem žádný blázen, abych chodila k psychiatrům a psychologům) a bláhové přesvědčení, že jsem silná, vždycky jsem všechno zvládla, tak proč ne i teď ...
Holky, každé z vás na základě svých zkušeností radím: pokud máte opravdu tak závažný problém s depresemi, že uvažujete o návštěvě lékaře, na nic nečekejte a jděte k němu co nejdříve stolt Nejste v tom samy, takových lidí je víc, daleko víc, než si myslíte a být v péči odborníků kvůli depresím není žádná ostuda, nebo něco, zač byste se měly stydět nebo omlouvat. Utrpení, které vám přináší neléčená deprese se nedají dlouhodobě snášet a je to tak nepopsatelný nápor na organismus, jako byste měly obě dvě nohy zlámané a chodily po nich denně dvacet kilometrů pěšky stolt ani zvíře by to nevydrželo ...

Upravil(a) Kiara (12. 2. 2010 21:28)


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#27 13. 2. 2010 10:44

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Já nechápu ten odsuzující postoj k lékům. Přece když mám horečku, angínu, bolí mě nesnesitelně hlava, tak si ty léky taky nechám napsat. Proč ne na deprese? Kromě toho AD III. generace mají velmi málo vedlejších účinků a vpodstatě pouze dodávají serotonin tam, kde chybí. Tak o co jde?

Není tady

 

#28 13. 2. 2010 14:49

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Ivano, hodně lidí má v sobě zakořeněné falešné předsudky a stud ... pro ně je představa, že by měli navštívit psychiatra natolik nestravitelná, že návštěvu buď přímo odmítají, nebo ji zbytečně dlouho odkládají.
Znovu opakuji, že na návštěvě psychiatra žádný rozumný člověk neshledává nic špatného, je to lékař jako každý jiný a žádný další odborník nemocnému v depresích nemůže účinně pomoci. Druhým důvodem je neinformovanost - pacient kdesi cosi slyšel ve stylu "jedna paní povídala", nebo se dopředu antidepresiv bojí  - to je sice pochopitelné, ale pacient si tímto postojem zbytečně a těžce škodí.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#29 14. 2. 2010 23:04

agata11
♥♥-----
Registrovaný: 24. 2. 2006
Příspěvky: 78

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Nemám nějaké zakořeněné předsudky k lékům, ale lidé se někdy báli jít za psychiatrem, protože to bylo zaznamenáno v jejich zdravotní katrtě a vím, že mnoha lidem to dělalo v životě problémy. Nemyslím si, že ti lidé jsou
cvoci v dokonalém slova smyslu, kdoví, jak to skončí se mnou, nikdo si nemůžeme říct, že mně to nepotká..
Ono, kdyby jsem možná dostala antidepr. a sedly mi hned..budiž. Ale také jsem brala Cipralex 10 mg a bylo mi po něm dost špatně. Tak jsem to po týdnu vzdala. Nějak to samo přešlo. Vzhledem k tomu co jsem prožila minulý rok a ještě čeká tak mám docela obavy. Vždycky mě lidi kolem brali jako neutuchajícího optimistu. Ale nějak se ta moje energie vytratila.
Díky Kiaro za slova podpory, drží mě při životě moje děti a je to na dlohé povídání a jsem vám vděčná, za to, že se tady můžu vypsat. smile) Já kdybych mohla, mávla bych kouzelným proutkem a všem těmto lidem bych pomohla.
Já alkohol nesnáším, začala jsem teď kouřit, víc papám a uklidňuji se, bude se mně pomalu selka...smile)
Zdravím.

Není tady

 

#30 15. 2. 2010 1:44

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

agata11 napsal(a):

Vždycky mě lidi kolem brali jako neutuchajícího optimistu. Ale nějak se ta moje energie vytratila.
Já alkohol nesnáším, začala jsem teď kouřit, víc papám a uklidňuji se, bude se mně pomalu selka...smile)

agato byla jsem na tom stejne, neutuchajici optimista, zasobovala jsem energii sebe i cele okoli, a rikala si ze ja se proste zlomit nenecham..nepovedlo se, takova naloz se neda tahnout vecne..nakonec jsem byla vyzdimana jak hadr na podlahu..
a jak uz jsem psala, brala jsem citalex rok, pak zkusila rok bez prasku - dopadlo to presne tak ze jsem kourila, pila - ne moc ale prece, sice jen pivo ale na uklidneni ne protoze bych z toho neco mela, a jedla - pribrala jsem 10kilo..tak jsem si rekla ze to za to nestoji, ze prasky jsou asi mensi zlo a zase je zacla brat - opet jsem zhubla tech 10kg, alko nesmim a koureni omezuju, a i jinak je mi lip..takze se neboj a klidne to zkus, a citalex tyden nestaci, musis vydrzet prvni 3 tydny nez to vubec zabere..teprve pak ucitis zmenu, nejdriv je to spis horsi, to telo se s tim musi srovnat a chvili to trva. pa a hodne stesti a drz se smile pussa

Není tady

 

#31 15. 2. 2010 8:31

pat
♥♥-----
Registrovaný: 26. 1. 2010
Příspěvky: 84

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Jo jo,  i já Cipralex beru, od listopadu jsem ale začala vynechávat a v lednu už zase to šlo se mnou z kopce. Nyní mi  lékař přidal ještě jednu tabletu:( Jedná se prý o sezónní deprese a v tomto čase se většinou člověku přitěžuje. Když už se antidepresiva neberou, je většinou  nutné je v tuto dobu nasadit, nebo přidat...:|Jinak  jsem na tom byla jako Konstance, nýní též nic moc, ale čekám ty 3 týdny zda přidání léků zabere. Jsem neskutečně unavená, jakoby nemohu najít smysl život, nic mě nebaví a nechce se mi. Začala jsem cvičit, tančit, ale stále bojuji s děsnou únavou až je mi špatně. Do onemocnění jsem jela jak stroj, měla plno plánů a chu do všeho, nyní už pomalu 2 roky přežívám. Sama se za sebe stydím, mám vztek, vím že druhým to může připadat, že je člověk líný, nikdy bych asi těmto lidem nevěřila, dokud jsem to nezažila a nezažívám stále. Ta nechu , sklíčenost a únava je vlastně ta deprese - nemoc. Fakt nestačí si říct - jdu do toho,musím se snažit. Ono to opravdu nejde....

Není tady

 

#32 15. 2. 2010 9:16

pat
♥♥-----
Registrovaný: 26. 1. 2010
Příspěvky: 84

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Jo a taky Agáto je to bohužel běh na dlouhou tra. Na to musí člověk myslet pořád. Mě trvalo půl roku co na mě střídal léky a zabraly. Jinak už se těším na jaro a sluníčko a bude určitě líp. Nic mě nyní netrápí, jsem v pohodě, jen ta sklíčenost a únava:( Někdy si také říkám, kéž bych nemměla tak citlivou povahu....

Není tady

 

#33 15. 2. 2010 15:33

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

agata11 napsal(a):

Nemám nějaké zakořeněné předsudky k lékům, ale lidé se někdy báli jít za psychiatrem, protože to bylo zaznamenáno v jejich zdravotní katrtě a vím, že mnoha lidem to dělalo v životě problémy. Nemyslím si, že ti lidé jsou
cvoci v dokonalém slova smyslu, kdoví, jak to skončí se mnou, nikdo si nemůžeme říct, že mně to nepotká..
Ono, kdyby jsem možná dostala antidepr. a sedly mi hned..budiž. Ale také jsem brala Cipralex 10 mg a bylo mi po něm dost špatně. Tak jsem to po týdnu vzdala. Nějak to samo přešlo. Vzhledem k tomu co jsem prožila minulý rok a ještě čeká tak mám docela obavy. Vždycky mě lidi kolem brali jako neutuchajícího optimistu. Ale nějak se ta moje energie vytratila.
Díky Kiaro za slova podpory, drží mě při životě moje děti a je to na dlohé povídání a jsem vám vděčná, za to, že se tady můžu vypsat. smile) Já kdybych mohla, mávla bych kouzelným proutkem a všem těmto lidem bych pomohla.
Já alkohol nesnáším, začala jsem teď kouřit, víc papám a uklidňuji se, bude se mně pomalu selka...smile)
Zdravím.

agato, já když jsem začínala s antidepresivy, tak jsem po nich měla strašně zpomalené reakce ... taky to nebylo nic moc. Jinak antidepresiva - brala jsem Asentru 50 mg a Lamictal 50 mg - mi začala účinkovat až po třech týdnech. Takhle dlouho to trvá proto, že ty AD Ti musí vytvořit v organismu jakoby "hladinku".
agato, jestli v Tvém životě existují vleklé problémy, o kterých se dá předpokládat, že ještě nějakou chvíli potrvají než se vyřeší - a Ty budeš mít pocit, že Tě to ubíjí a že už dál nemůžeš - upřímně Ti radím, abys je zkusila užívat znovu. Třeba nějaké jiné, chce to postupně vyzkoušet, ale nenechávej to tak. Člověk si myslí, že vydrží všechno, že má organismus ze železa a pevné nervy ... stačí málo, organismus Tě zradí a je všechno špatně stolt Já měla jednu dobu takové stavy, že jsem přestávala úplně jíst, nemohla jsem pozřít ani sousto a dopracovala jsem to až tak, že jsem při výšce 168 cm vážila pouze 42 kg. Škoda, že už tenkrát mě nechytil někdo za ruku a nedovlekl k doktorovi třeba násilím ... je fakt, že jsem svůj ubohý stav popírala, jak jsem mohla, nosila jsem volné oblečení, aby si nikdo nevšiml, jaká jsem kostra a pořád jsem lhala sama sobě, jak všechno zvládnu i bez léků, jak i v takovém příšerném stavu funguju a bla-bla-bla.


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#34 15. 2. 2010 17:23

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

ja jsem taky zpomalena a unavena, ale beru to spis jako dobry znameni, zpetne si uvedomuju ze jsem driv tyhle stavy resila hyperaktivitou, proste abych nemusela myslet na problemy, ktery mam a nemela z nich depku, tak jsem porad neco delala, co me bavilo, abych jim utekla..no neutekla jsem. takze to beru tak ze si ted organismus vybira svoji dan a po dlouhem obdobi aktivity prichazi obdobi pasivity.. beru to jako chripku, kdyz uz jednou cloveka dostane do postele, tak by tam proste mel lezet dokud se neuzdravi a poradne to vylezet.. takze proste odpocivam a uzivam si svoji lenost, delam jen to nejnutnejsi a cekam az se mi zas vrati energie.. trva to dlouho, ale ja jsem se taky dlouho prepinala, takze nez se ty nervy zas dostanou do pohody, tak to proste trva..

Není tady

 

#35 25. 2. 2010 7:31

Lot
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 12. 2007
Příspěvky: 130

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Prosím poraďte, byla jsem nucena již podruhé v životě začít jíst AD. Naposledy před dvěma lety..pomohlo já s tím přestala asi po roce.
Teď se stavy vrátily a je mi opravdu děsně..neumím to vysvětlit, bušení srdce, šílená únava, polívá mě hrozné horko, a mám příšerné vnitřní chvění,skoro nejsem schopna vstát ráno do práce. Tak jsem před třemi týdny začala dostávat ráno 1,5 tbl Apo-Paroxu. A vůbec necítím úlevu dokonce se mi zdá, že je to ještě horší. Celý den zívám i když nechci, sotva se ploužím, černé myšlenky mám stále, naprosto nejsem schopná normálně fungovat.  I v práci. Nemám ani kapku energie.
Myslíte že je to normální a přejde to nebo mám zajít znova za MUDr.

Není tady

 

#36 25. 2. 2010 7:46

pat
♥♥-----
Registrovaný: 26. 1. 2010
Příspěvky: 84

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Nevím Lot, kdo ti AD předepsal, jestli lékař praktický či psychiatr. Psychiatr si tě většinou po 3-4 týdnech pozve na kontrolu, pokud léky co předepsal nezabraly, předepíše ti jiné. Zkouší to tak dlouho dokud něco nezabere. Jestli deprese řeším pouze u praktického lékaře, měla by jsi se obrátit na psychiatra. Nyní je období depresí a i lidé co již s AD přestali se k nim musí na chvilku vrátit , aby se zase dali dohromady.

Není tady

 

#37 25. 2. 2010 7:53

Lot
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 12. 2007
Příspěvky: 130

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Byla jsem u psychiatričky své jako předtím. Pozvala mě až za 2 měsíce..mám ji volat nebo ještě počkat?
Předtím mi tyto prášky zabraly:skurt:

Není tady

 

#38 25. 2. 2010 9:03

Bety
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9003

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Lot - promiň moji otázku, já se v antidepresivech vůbec nevyznám, ale byla jsi i na vyšetření u praktického lékaře, nemůže tohle mít ještě zároveň jinou, tělsnou příčinu? Kolik je ti let, nemůže to být žádná souvislost např. s přechodem, nebo jestli jsi mladá tak se štítnou žlázou a podobně? Možná se dalo víc příčin dohromady...


Strach je malá smrt...

Není tady

 

#39 25. 2. 2010 18:49

konstance
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 10. 3. 2008
Příspěvky: 755

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Lot napsal(a):

Byla jsem u psychiatričky své jako předtím. Pozvala mě až za 2 měsíce..mám ji volat nebo ještě počkat?
Předtím mi tyto prášky zabraly:skurt:

musis vydrzet, 3 tydny jsou malo, pocitej tak 6tydnu, protoze urcite davku zvysujes postupne a nevzdavej to, jsou to dobry prasky, kdyby se to nedalo vydrzet, nech si k tomu napsat neurol, pomuze ti nez to zabere, a neurol ti napise i obvodak

Není tady

 

#40 1. 3. 2010 6:52

Lot
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 12. 2007
Příspěvky: 130

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

konstance napsal(a):

Lot napsal(a):

Byla jsem u psychiatričky své jako předtím. Pozvala mě až za 2 měsíce..mám ji volat nebo ještě počkat?
Předtím mi tyto prášky zabraly:skurt:

musis vydrzet, 3 tydny jsou malo, pocitej tak 6tydnu, protoze urcite davku zvysujes postupne a nevzdavej to, jsou to dobry prasky, kdyby se to nedalo vydrzet, nech si k tomu napsat neurol, pomuze ti nez to zabere, a neurol ti napise i obvodak

Snažím se vydržet ale je mi fakt hrozně.Beru ráno 1,5 tabletky apo paroxu ale stejně mám přes den děsné stavy, vibruju vnitřně jakobych neustále měla strach, již jen ráno vstanu a buší mi srdce děsně. To je šílené a jsem unavená jako kůň.
A taky mám děsné stavy strachu o děti, čtu nějakou nemoc a okamžitě si to převádím na ně, myslím na to..mám pocit že se zblázním jestli to nepřejde. Chtěla bych být zalezlá v posteli a jen spát at nemusím vůbec vegetovat. V práci se musím přemáhat at něco dělám..vadí mi hluk, hlasité mluvení..prostě cvok na odstřel:skurt:

Není tady

 

#41 2. 3. 2010 8:01

pat
♥♥-----
Registrovaný: 26. 1. 2010
Příspěvky: 84

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Lot, chci ti jen napsat, že jsem na tom byla podobně. stav se zhoršoval a já domluvy psychiatra, abych vysadila alespoň v práci , nebo bude se mnou zle - nebrala vážně. Došlo na jeho slova. Už nikdy více bych tak lehkomyslná nebyla. Ještě dnes a možná celý život se z toho budu hrabat. Proto, když čtu co píšeš, nemůžu nereagovat. Milá Lot, nech se uznat na nemocenskou, odpočiň si a vyspi se, tělo to potřebuje, bojuje z posledních sil a jestli mu nedᚠodpočinout a to co potřebuje může být ještě hůř. Pokud by se to nelepšilo, neodkládej ani nemocnici. Já odmítala jakoukoli pomoc "hezky jsem si pomohla"dumbom Pokud budeš na nemocenské, do práce nespěchej, dokud nebudeš v pořádku, nejdůležitější jsi ty ,tvoje zdraví , tvé děti. Věř mi , já tu chybu udělala a tím si totálně podělala život.  Jestli ti neschopenku nikdo nenabídl, řekni si o ni sama!!!!

Není tady

 

#42 15. 4. 2010 12:45

Valeriee
♥------
Registrovaný: 15. 4. 2010
Příspěvky: 7

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Všem, kdo trpí depresema, či jinou ps. poruchou přeju hodně sil. Tady tím procházím, už asi 7. rok. CHtěla bych se připojit k přízpěvku, který tu zazněl- že, bohužel také antidepresiva na někoho pusobí opačně. To je muj případ. Zkoušeli jsme s psychiatrem asi ž druhu. Po malých dávkách se zvyšovalo, ale bylo mi stále huř. Nespavost, třes, neklid, bolesti hlavy, hlavně mi lítal šíleně tlak a tep- infarktový stav. CHtěla jsem se zeptat- užíváte tu někdo COAXIL ? Já mužu jen návykové benzodiazepíny a ani ty mi už mc nepomáhají. Jenže muj psychi. říká, že nejsem jediná, že lidí, kteří nemužou antidepresiva, je víc. To je naše smula. sad Díky za odpověd

Není tady

 

#43 15. 4. 2010 12:53

Valeriee
♥------
Registrovaný: 15. 4. 2010
Příspěvky: 7

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Ještě jsem chtěla napsat, že mám dle mudr těžkou depresi a duchod mám jen částečnej, plnej nedaj, ani náhodou. A to nemužu někdy vubec ven, natož do práce. takže žiju jen z částečného ID. A ve zprávě pro pusidkouvou komisi bylo, že ani do budoucna nejsem schopna docházet do jakékoliv práce, vzhledem z rezistenci na léky. U komise jsem byla s mužem,sama bych to nezvládla. Vy chodíte do práce? hjarta a hezký,sluníčkový den všem.

Není tady

 

#44 20. 4. 2010 21:32

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Já jdu na komisi právě zítra a mám bobky. Mne dr. napsal středně těžkou depr. a čekám maximálně -nebo doufám v ČID. Napíšu, co vyšlo. Prý dnes nedávají málem už žádnou ID, leda na psych.dg.

Není tady

 

#45 21. 4. 2010 10:29

Valeriee
♥------
Registrovaný: 15. 4. 2010
Příspěvky: 7

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Miaa-přeju, at ti to dneska dopadne. ČID by mohli dát. Jestli k tomu mᚠpráci a zvládneš to, není to špatný. Já do práce nemužu, ale plnej dávaj jen někde a někomu. Dokonce ani nemusej chodit ke komisi.:|Dej vědět, jak jsi dopadla.

Není tady

 

#46 21. 4. 2010 18:41

miaa
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 1. 9. 2009
Příspěvky: 756

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

NO, dr. už měla napsáno, že mne dá II., že to na plný není a s tím jsem ani nepočítala. Ale, když jsem ji řekla, že mám práci (psych.napsal, že na kratší úvazek mohu a věděl, že práci hledám), tak jí to namíchlo! a řekla, tak to ne, to bude I. kat. Kecy, že nově počítají dohromady všechny nemoce, jen jen jednu hlavní, nic jiného ji nezajímalo, jen tato dg. No, dg. byla popsána na A4, ale na papíře jsou jenom 2 věty.
No, stejně to dala jen na rok a já věděla, že z ČID sebe a pubertaka neuživím. Sirotské nemá, byla jsem dlouho nemocná, bez práce, tak mám co splácet.
Na sociálce mne pak řekla, že jsem měla lhát ohledně nové práce a že mne dr. tedy připravila tak cca o 4000 měsíčně. No, já chtěla tu novou práci!protože dnes něco dobrého najít v mém věku je málem zázrak. Závodní vstup do práce schválila, toho jsem se ještě bála, že na tu psych.dg.mne nevemou.
Práci se pokusím zvládnout. Budu doufat, že zvládnu, jinak bych to velice těžce vydýchávala, jestli vůbec.

Není tady

 

#47 21. 4. 2010 19:21

Valeriee
♥------
Registrovaný: 15. 4. 2010
Příspěvky: 7

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

Miaa- díky za zprávu, i když jsou to lumpové!! Znám to. Nově se nemoce určitě nesčítají, to bylo kdysi, ted je to naopak mnohem horší. Škoda, ted 2 stupen by bylo trochu víc peněz. No jo, jsme malí páni. Hlavně at zdravíčko slouží a at to vše zvládneš. Já tu ted na netu nebudu, pak se ozvu. když bys tu práci nezvládla, budeš žádat znova, no. tak se drž.

Není tady

 

#48 21. 4. 2010 19:30

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

jaká je vlastně možnost zvládnout deprese bez AD?úzkostné stavy,nechutenství,zvracení,neschopnost se do čehokoli pustit...co se dá dělat??

Není tady

 

#49 22. 4. 2010 15:35

Kiara
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha - východ
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 9643

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

mirka.. napsal(a):

jaká je vlastně možnost zvládnout deprese bez AD?úzkostné stavy,nechutenství,zvracení,neschopnost se do čehokoli pustit...co se dá dělat??

mirka, nepotěším Tě - deprese bez AD se zvládnout nedá.
Aspoň neznám nikoho, který by pouhou vůlí a chutí vyléčit se podobné stavy zažehnal. Nemluvě o dalších možnostech, jako je relaxační cvičení, procházky do přírody a rostlinné medikamenty na bázi zdravé výživy. Tyhle aktivity jsou jenom podpůrnou součástí léčby.
To je něco, jako kdybys onemocněla hnisavou angínou, hrozila se, že ji budeš muset léčit antibiotiky a hledala cesty, jak se antibiotikům vůbec vyhnout a smlouvala, že přece musí existovat i jiné prostředky: kloktat heřmánkovým čajem, dávat si obklady na krk a polykat vitamínové tablety. Taky ti posledně jmenované samo o sobě bude málo platné, protože bez antibiotik se prostě nevyléčíš.
A podobně je to s antidepresivy - jestliže už jsi v takovém stavu, jak popisuješ: úzkostné stavy,nechutenství,zvracení,neschopnost se do čehokoli pustit tak Ti pomohou jedině AD a konzultace s psychologem, aby odhalil a zaléčil příčinu Tvých depresí. Neměj z ničeho obavy, užívat AD není žádná ostuda a nemᚠse čeho bát. Když Ti jeden druh AD nesedne, můžeš ho vystřídat jiným a nikde není psáno, že budeš muset AD užívat až do smrti stolt
Hlavně neodkládej návštěvu lékaře, protože jestli už mᚠtakovéto příznaky, tak musíš dlouhodobě trpět jako pes par


"Náhody neexistují - to jen Bůh chce zůstat inkognito ..."

Není tady

 

#50 28. 4. 2010 11:22

mirka..
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 1132

Re: Znovu antidepresiva..nechci!!!!!!!!!!!

kiaro,děkuju, nejde o mě.jde o kámošku..brala AD a už je nechce, po jejich braní se u ní zjistila hypotyreoza a řiká, že to sou hrozný dryáky.no nic,stejně bude muset někam zajít.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů