Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 11. 1. 2010 19:11

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Pracujete z domova?

Amely tohle jsou sice dobré zakázky, ale kamarádka bude mít patrně tzv. kulaté razítko, to znamená, že je tzv. soudní překladatel. Tam už se opravdu vyžaduje vzdělání a dost náročná zkouška, i velká praxe atd...a samozřejmě ty ceny jsou potom taky hodně jiné smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#27 11. 1. 2010 19:19

amely
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 11. 1. 2009
Příspěvky: 907

Re: Pracujete z domova?

Ronja napsal(a):

Amely tohle jsou sice dobré zakázky, ale kamarádka bude mít patrně tzv. kulaté razítko, to znamená, že je tzv. soudní překladatel. Tam už se opravdu vyžaduje vzdělání a dost náročná zkouška, i velká praxe atd...a samozřejmě ty ceny jsou potom taky hodně jiné smile

To ona má, je napůl Polka. Ale placené to zas až tak extra není, hlavně to tlumočení, dělá často takové štěky co nikdo nechce.

Není tady

 

#28 11. 1. 2010 19:53

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Pracujete z domova?

Ronji - já spíš myslela ten začátek, ohledně těch peněz. Že teď vydělávᚠmajlant všichni víme reta
Jinak komplexní služby pro domácnost a rodinu lol No, celá myšlenka stojí na úklidu domácnosti wink K tomu jsem nabalila hlídání dětí, údržbu zahrad, doučování všeho možnýho, péči o zvířátka a také drobné řemeslné práce. Myšlenka je ta, že většina lidí zvolí prověřenou agenturu, takže když u nich uklízí moje paní, tak si na vymalování/hlídání/doučování/doporvod nebo vyzvedávání dítěte zase zavolají mě wink A víceméně to i funguje stolt
Multimilionář zatím nejsem, ale na to, jak málo se tomu poslední dobou věnuju, to jde suprově wink

A s tím dovozem - jojo, ale to prostě musí být profesionální. Za to bych klidně ty peníze i dala, ale hledat něco na MMB, na to nemám nervy hmm
OT: koukala jsi na sraz? Pojedeš??? Pěkně prosím, smutně koukám pussa http://fora.babinet.cz/viewtopic.php?id=41306


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#29 11. 1. 2010 20:42

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: Pracujete z domova?

.

Upravil(a) misha88 (30. 3. 2011 12:31)


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#30 11. 1. 2010 20:43

Jana.J
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 3. 2006
Příspěvky: 159

Re: Pracujete z domova?

Holky ono je to hodně o tom se nebát a já trošku s tím podnikáním mám strach, neumím v tom chodit. Ronjo kdybys mi zavolala a zeptala se mne co jsem dělala nebo něco podobného, tak bych se rozmluvila, ale tak jako v JČ bych to neřekla. To znamená občas nějaké slovíčko by mi chybělo, občas bych řekla špatně třeba gramatiku. Je to o tom procvičování a chtít to umět. S řečtinou to bylo jiné, měla jsem tam přítele a to mne motivovalo se naučit řečtinu doslova za 3 měsíce. Ale umím ji stejně jako aj a psaní ještě míň, takže to bych se taky musela hodně snažit. Ale asi je fakt něco na tom obchodě. Jen sehnat nějaké informace kdo už v tom chodí a umí to. Nějak sehnat postup.

Není tady

 

#31 11. 1. 2010 21:44

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Pracujete z domova?

Tak právě na MMb se dá začít s málem a v malém. Dobrý start pro někoho, kdo si není úplně jistý v kramflecích.  Tam si člověk otestuje zájem a přivydělá si nějakou kačku do začátku, tak bych ho nezatracovala, i když souhlasím s Def, že tahat hadry z Next UK zrovna moc objevnej podnikatelskej záměr není a nechápu jak se to všem těm holkám vyplatí, ale zjevně asi ano a je to pro ně asi určitě příjemnější koupit za babku letenku do Londýna, nakoupit hadry, udělat si pěknej víkend a pak to střelit na MMB, než se tu pinožit po nějakých brigádách vedle MD, anebo se nepinožit, ale živořit z RP a k obědu si dávat akční leták z Lidlu wink

Jani, příležitostně kupuju, i když furt raději nakupuju osobně na cestách. Za našima hranicema jsou pořád hezčí věci za levnej peníz. A to mluvím o maloobchodě. Už téměř každý výrobce hledá další odbyt a přímo nabízí spolupráci. Zrovna nedávno jsem si vyžádala velkoobchodní ceník a podmínky jedné firmy a žasla jsem. Minimální odběr byl jen za 500 €, poštovné po EU zdarma a to hlavní bylo, že zboží bylo k mání za třetinu toho, co nám to tu nabízí jistý e-shop! Asi mu začnu kazit kšefty wink

Není tady

 

#32 12. 1. 2010 8:18

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Pracujete z domova?

jani jak popisuješ svoje jazykové znalosti, tak bude možná lepší využít je v obchodování, než postavit kariéru přímo na nich. Fidorka má určitě pravdu, zkusit rozjet nějaký obchod s pěknýma hadrama se u nás prostě musí vyplatit, když srovnám ty ceny...a začít se dá pomalu a postupně, uvidíš, co se chytne smile


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#33 12. 1. 2010 8:26

Spina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 511

Re: Pracujete z domova?

Ronja napsal(a):

Jani já určitě neumím ani zdaleka perfektně, nikde jsem dlouho nežila ani nechodila na žádné zvláštní kurzy, ale hodně jsem četla a četla, pak postupně začala sama mluvit (můj přízvuk nený perfektní, ale při CAE se ....

Ronjo, tak to mᚠmůj obdiv..já se s aj mořím už tolik let, a pořád se tak nějak omlouvám, že bez delšího pobytu někde..to stejně tak dobře nedám...no jsem trochu líná..
a když se snažím něco číst..tak to za chvilku zavřu, protože jsem mimo big_smile grater

Není tady

 

#34 12. 1. 2010 10:14

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Pracujete z domova?

Fido - já zas uvažovala, že rozjedu ty plíny lol zdá se mi to tu poměrně drahý a sortiment nic moc hmm Ale teď bych se tomu nemohla věnovat stoprocentně, takže bych to dost šidila. A to mě dost odradilo.... ale třebas někdy.... vissla
Jinak taky vůbec nechápu, jak se to tolika ženskejm může vyplatit va Záhada...


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#35 12. 1. 2010 11:21

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Pracujete z domova?

Hollky,rozvinula se tady velmi zajímavá diskuse,pojmy ve spojitosti s hadrama jako MMB mi ted nic neříkají a koukám,jak některé maminy alá Fidorka a je jich určitě víc pasou po značkových kombinezách třeba,tohle mě nikdy nenapadlo kupovat podle značek,zdá se mi,že každé mimčo je roztomilé samo o sobě a ve všech kombinezách vypadají všichni stejně.Ale to je můj subj.názor.

Fidorko,psala si o chudém sortimentu látkových plen (které se tady navíc prodávají šíleně napálené)
- měla jsem děti cca před 20 lety a te´d čtu a slýchám,jak jsou nynější pleny alá pampers nevhodné zvláště pro kluky,atd,což plně chápu.A chci se tě zeptat na nynější sortiment látkových plen v čem se liší od těch co se používaly dřív a jaký je rozdíl v cenách za ně tady a v zahraničí.že by v cizině už přecházeli na látkové pleny?

Dík za info:)

A teda ještě přímo k tématu: taky pracuji z domu a nemůžu si to vynachválit,i když občasný nutný příchod do kanclu s fajn kolegy bych přivítala,ale to bych už asi chtěla moc.

Není tady

 

#36 12. 1. 2010 11:21

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Pracujete z domova?

No už abys do toho praštila wink

Když retailová cena jedný BG pleny je kolem15 USD, tak si umím představit, kolik stojí v WS a pak nechápu, proč jí tady prodávají za 450 Kč... ale určitě by to chtělo exkluzivitu pro ČR a SK.
To samý platí pro šátky, nosítka a další věci, který si necháváme posílat  z ciziny, protože se tuzemští prodejci zcvokli...

Není tady

 

#37 12. 1. 2010 11:38

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Pracujete z domova?

Kuty napsal(a):

Hollky,rozvinula se tady velmi zajímavá diskuse,pojmy ve spojitosti s hadrama jako MMB mi ted nic neříkají a koukám,jak některé maminy alá Fidorka a je jich určitě víc pasou po značkových kombinezách třeba,tohle mě nikdy nenapadlo kupovat podle značek,zdá se mi,že každé mimčo je roztomilé samo o sobě a ve všech kombinezách vypadají všichni stejně.Ale to je můj subj.názor.

No řeklas to dobře, pasu po (některých) značkách, a je to proto, že jsou k dostání za stejný peníze jako třeba nějaký no name nebo třeba i značky, který jsou ovšem ve srovnání druhá liga, protože hodně věcí se začne po pár vypráních párat, srážet výplň atd atd. Věci vypadaj na oko všechny pěkně, naše děti vypadaj roztomile ve všem, to je jasný, a já nejsem snob, ale nejsem tak bohatá, abych (dokola) kupovala levný věci stolt

KOmbinéza kterou momentálně chci, má dost specifickej střih a propracování (podobnej jako Next, kterej je nám už bohužel malej), nemá smysl ti to tu dlouho popisovat, snad stačí, že oblíkání jedný kombinézy trvá díky střihu třikrát dýl než oblečení tý "mojí" a taky že ta "moje" má lepší, míň objemnou a přitom teplejší výplň než druhá kombinéza, ve který se moje dítě hůř hýbe a je jak medvídek.
Chci za stejný peníze tu lepší, pochopitelně.

Kuty napsal(a):

Fidorko,psala si o chudém sortimentu látkových plen (které se tady navíc prodávají šíleně napálené)
- měla jsem děti cca před 20 lety a te´d čtu a slýchám,jak jsou nynější pleny alá pampers nevhodné zvláště pro kluky,atd,což plně chápu.A chci se tě zeptat na nynější sortiment látkových plen v čem se liší od těch co se používaly dřív a jaký je rozdíl v cenách za ně tady a v zahraničí.že by v cizině už přecházeli na látkové pleny?

Ano, v cizině i u nás se přechází masivně na látkový pleny, protože už je každýmu jasný, že to je zdravější, ekologičtější a ekonomičtější, přitom dnešní mámy nemusí otročit u vyvařovacích hrnců jako ty naše.
Taky rozdíl mezi dnešníma látkovkama a "včerejšíma" je asi jako rozdíl mezi ručním šlehačem a elektrickým robotem, víc si o látkových plenách můžeš přečíst v jiný sekci BB.

Není tady

 

#38 12. 1. 2010 13:01

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pracujete z domova?

Jana.J napsal(a):

Ronjo já taky zkoušela překládat, ale nějak si v tom nejsem 100% jistá. To tě obdivuji. A jaký jazyk děláš? Možná na tom něco je, více makat, dodělat si státnice a pak se živit takhle. Ale v dnešní době je už hodně lidí co mají státnice, tak jestli se ještě chytnu. Nad těmi překlady jsem už dříve uvažovala, ale jak si můžu být jistá, že to mám vše správně? Jsi fakt dobrá!
Na MD bych pracovat nechtěla ani z domu. Jen řeším to, že mám MD na 3 roky a v září mi bude končit a tak se už snažím trošku orientovat v možnostech. Taky nejsem člověk, pro kterého jsou na prvním místě finance, ale můj přítel takový je a tak by mne nejraději viděl v práci už teď a děsně mne tím stresuje, to je ale zase další kapitola a sem moc nezapadá. Zkrátka budu muset nějak vyřešit dobu o září 2010 do července 2011, kdy už budu mít po státnicích. Ty překlady mne opravdu hodně lákají. Je tady někdo z vás kdo pracuje na poloviční úvazek v Ostravě a okolí?

K prekladom - hlavne iným ako technickým - potrebuješ ma aj cit pre ciežový jazyk (t.j. pre češtinu, ak budeš prekalda z cudzieho jazyka do ČJ). V kríze je - aspoň u nás- jazykov znalých žudí prebytok, ale nie každý ho ovláda na dobrej úrovni - a nie každý ovláda aj svoju materičnu tak, aby výsledok mal hlavu a pätu. Znalos jazyka na úrovni au-pair je príma, ale preklaadatežku to ešte z teba urobi nemusí. Na druhej strane: každý sa učí praxou a niekde zača treba, takže trebárs na začiatok nemusí by zlé skúsi menšie odborné preklady a potom si dáva latku vyššie.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#39 12. 1. 2010 13:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pracujete z domova?

Jana.J napsal(a):

Fidorko děkuji za radu, vše určitě zvážím. S tou řečtinou je to ale na Ostravsku problém. Chtěla jsem ji studovat v Brně, ale tam byla jen na denním studiu, proto současnou školu dělám hlavně kvůli titulu, protože uplatnění z tohoto oboru si myslím moc nebude. Bohužel přestěhovat se do Brna bylo a je pro mne nemyslitelné a je to jediná VŠ nejblíže od mého bydliště. Tady u nás nejsou ani žádné kurzy a určitě bych nějaký potřebovala pro zdokonalení a získání více znalostí, případně zkoušku. Maximálně tady vyučují Řekové, tak to je jediná možnost. S tím obchodem se trošku obávám, že v tom vůbec neumím chodit. Jakože bych mohla kontaktovat nějakou zahraniční firmu, aby mi posílala výrobky a já to na internetu prodávala. Bylo by super, kdyby mi v tom mohl někdo poradit a pomoct, protože z podnikání mám docela strach. Fidorko ty kupuješ přes internet ze zahraničí? Já se obávám těch internetových plateb do zahraničí.

To je škoda, ja som chodila na kurz modernej gréčtiny(ale len ako hobby a ani to nikde nepriznávam rodna ), ktorý viedol človek z katedry klasických jazykov Univerzity Komenského. Dtto arabčina(ale ani tou by som sa neuživila)... big_smile To je istá výhoda školy s doboru výukou jazykov, že môže organizova aj kvalitné kurzy pre verejnos(zažila som aj arabčinu so Sýrčanom, ktorý netušil, čo je to podmet a prísudok a bola to KATASTROFA... Nehovoriac o tom, že polovicu vysvetžoval v AJ, lebo nevedel poriadne po slovensky dumbom).

Upravil(a) Selima (12. 1. 2010 13:49)


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#40 12. 1. 2010 13:52

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Pracujete z domova?

Seli - neučil tě arabsky CH.B.? lol Ten učil mě a můžu říct, že takhle nestandardní výuku jazyka, jsem snad ještě neviděla. Ale ráda bych arabštinu oprášila....až budu mít víc volnýho času, než pět minut denně lol


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#41 12. 1. 2010 14:08

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pracujete z domova?

NIe, učil ma S.O. big_smile , ale asi ich takých bude viac. Potom ma učil jeden polovičný Slovák a polovičný Sýrčan a to bolo lepšie, ale zasa nemal poriadne učebnice... hmm Najlepší boli fakt lektori z fakulty, či už Slováci, polovičná jordánka, alebo celý Egypan(hovoriaci po česky... smile ).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#42 12. 1. 2010 14:57

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Pracujete z domova?

A to je mi zajimave, nevedela jsem, ze se da, resp. ze nejaka agentura zamestna prekladatele bez prislusnych zkouset. Mozna jsem si to spletla s tlumocnictvim.
K tematu: pracuju v IT, mam moznost pracovat z domu, ciste prakticky by se to zamestnavateli jen vyplatilo a v jinych zemich to firma plne podporuje. Jen tady s tim delaji obstrukce, ale to je v ramci lokalniho mobbingu, snazi se, aby lidi odchazeli. Je pravda, ze je to velka vyhoda pro me jako dojizdejici (2,5 hodiny jedna cesta, jojo, od lonska zmenili jizdni rady, takze se mi to o pulhodinu protahlo), kdyz je stavka/vlak neprijede, protoze prsi/vlak neprijede, protoze snezi/vlak neprijede, protoze je prilis horko/vlak prijede o 40 minut pozdeji a uz se do nej nevejdu/vlak prijede o 40 minut pozdeji, vejdu se do nej a na nasledujici stanici me z nej dav vystrci, tak se muzu otocit, vratit domu a ten den do kancelare nejit. Nedrazdim sefa a casteji nez jednou-dvakrat za mesic to nepokousim. Moje zkusenost je, ze z domu udelam mnohem vic konkretni prace (lidi si rozmysli, jestli se namahat telefonovat nebo psat), ale zase hodne chybi osobni kontakt. Nutnych schuzi zas tolik nemam, hodne je jich stejne po telefonu s cizinou. Pres svatky jsem kvuli snehu do prace nejezdila vubec a po tydnu se nemohla dockat "lidi". V pyzamu odpoledne bezna vec.
Kolegyne s detma ruznych kombinaci prace z domu vyuzivaji a urcite je to vyznamna vyhoda (napr. rano v praci, obed v zavodni jidelne, pauza na presun domu a vyzvednuti deti a pak pokracuji navecer).
K tomu prekladani: mam "v supliku" prelozene dve knizky, mate predstavu, jak a komu je nabidnout k vydani? Nemam zadne povoleni od autora atd., proste jsem chtela, aby si jednu mohli precist italsti pratele a druhou cesti pratele a nenasla jsem je v distribuci v prislusnych jazycich.

Není tady

 

#43 12. 1. 2010 15:09

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pracujete z domova?

Skús ponúknu vydavatežstvu vydávajúcemu beletriu, ale ak nemᚠcopyright, tak s aim to nemusí vyplati... hmm Po 50 orkoch od smrti autora, je knižka väčšinou "vožná", takže klasici už sú prakticky vožne k dispozícii. S právami na diela súčasných autorov je to, samozrejme, zložitejšie. Ako je to u odborných publikácií neivem, ale zrejme podobne.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#44 12. 1. 2010 15:45

Daniela S.
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 11. 2006
Příspěvky: 914

Re: Pracujete z domova?

Hm, tak jeden zije urcite a druhy nevim, ale 50 let to nebude.

Není tady

 

#45 12. 1. 2010 16:00

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pracujete z domova?

Tak skús napísa vydavatežstvu pôvodnej knihy a infromova sa u nich. wink


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#46 12. 1. 2010 16:26

Jana.J
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 3. 2006
Příspěvky: 159

Re: Pracujete z domova?

Seli, tak to si můžeme řecky dopisovat :-). Řečtinu si udržuji dopisováním s kamarádem z Řecka, ale na Aj v zahraničí nikoho nemám, nevíte jak si s někým začít dopisovat? Možná bych se něco přiučila. Ale určitě stačí i číst články v aj. (zrovna teď mne čeká zkouška na VŠ z aj). Ronjo a jak dlouho ti trvalo než jsi uměla dobře AJ? Asi jsi musela fakt hodně číst. Asi tedy začnu prodávat věci po malém na MMB a částečně se oukám. Taky jsem manuálně zručná a vyráběla jsem různé obrázky, rámečky na fotky. Lidem se to líbí, ale mi to zabere hodně času a navíc bych potřebovala najít kvalitnější materiál než je modurit :-))) Ale třeba by to bylo to pravé..pokud by se to kupovalo. Nicméně nemám žádnou pec na vypalování a bude asi dost drahá. Šít bych zvládla také, ale to by mne už tak moc nebavilo - si myslím. A taky ráda píšu jak jsem už říkala. Jsem dost neprakticky založená, že? :-)

Upravil(a) Jana.J (12. 1. 2010 16:27)

Není tady

 

#47 12. 1. 2010 17:34

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Pracujete z domova?

Keby si spojila zážubu v písaní so znalosou angličtiny, nemuselo by to by márne s tými prekladmi... wink
Ja zasa plávem v gréčtine, stratila som sa, akonáhle sme začali prebera pády. dumbom
Podža mňa sa na internete nájde kopec žudí, čo si s tebou radi budú dopisova v rôznych jazykoch... Ja aspoň odháňam myriady čudákov a deviantov  big_smile a rôzne pochybne agilných žudí(prevážne chlapov, teda...).


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#48 12. 1. 2010 18:45

Jana.J
♥♥♥----
Registrovaný: 31. 3. 2006
Příspěvky: 159

Re: Pracujete z domova?

Seli, právě, že neumím zase tak výborně AJ, ale bylo by to ideální spojení :-)

Není tady

 

#49 13. 1. 2010 8:59

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Pracujete z domova?

Co se týká jazyků a překládání, tak mám stejný názor jako Sel.

Holky, viděly jste včera pořad Den D na ČT1? Jde o podnikatele, kteří mají nějaký záměř a před porotou potenciálních investorů prezentují svůj záměr a snaží se přesvědčit alespoň jednoho z šesti, jestli by se na tom finančně nepodílel smile Překvapilo mě, kolik z nich neměla základní pilíře záměru dotažený, taky že pohořeli sad
Dost zajímavý, doporučuju.

Jinak kdybych teď nebyla vytížená, tak teď nakoupím kamión bobů a sáněk na kšeft, páč sehnat boby pro batolata je fakt kumšt. Najít na netu se dají, ale když je objednáte, přijde vám mail že "sorry, ale nejsou skladem". Tohle je děsnej nešvar e-shopů!!! K čemu uvádějí skladovou dostupnost, když to není pravda?

Každopádně podobný kšefty jsou moje krevní skupina, protože já nejsem maratónský běžec, ale sprinter. Sehnat, nakoupit, otočit, vydělat a odpočívat cool
S mojí prací je to stejný, jde víceméně o ad hoc projekty, rutina a systematická práce by mě unudila k smrti.

Upravil(a) Fidorka (13. 1. 2010 9:38)

Není tady

 

#50 13. 1. 2010 13:09

Spina
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 26. 5. 2006
Příspěvky: 511

Re: Pracujete z domova?

Fidorko na ten Den D jsem se včera i minulý týden dívala. Za některý lidi jsem se i u televize trochu styděla smile Já chápu, že každý nemá tu prezentaci tak dobrou (myslím mluvený projev), ale někteří to jsou fakt ... hlášky. 

Spíš mi tam občas připadá, že ty lidi si přišli fakt jen pro peníze..pokud tomu svému nápadu tak věří, tak se snad dá půjčit na rozjezd.

Známá kšeftuje s novým Nextem z UK, ale nejezdí tam...má tam kamarádku, která ji ten nákup zprostředkovává, platí (myslím, že next neakceptuje platby z jiné banky než v UK), a posílá do čech. Docela se na tom vydělat dá, ale je to opravdu hodně práce..časově.

Taky pomalu rozjíždím nějaký e-shop, ale jejich opravdu hodně..tak nečekám žádný sumy..spíš to tak nějak pomalu rozjíždím..a uvidím co bude.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů