Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 6. 1. 2010 12:08

zoufalka
♥------

Budu mít deprese celý život?

ahoj, snad popíšu svůj problém jasně. S manželem jsme spolu už několik let a párkrát se stalo, že mě oslovil jménem své bývalé, se kterou sice už pár let nechodil (podle něj se ani neviděli), nicméně po těchto počátečních problémech, které on neřešil a myslel si, že se jen přeřekl (podle mě blbost) jsem začala mít problémy já - a to s psychikou a sebevědomím. Není dne, kdy si na to nevzpomenu, on mi pořád říká, že miluje jen mě, ale já tomu už ani nevěřím. Protože spolu chodili dlouho, nemůžu se jí zbavit, jeho přátelé s ní samozřejmě kamarádí dál a mě jakákoli zmínka o ní vadí, ale ne že málo, doma dokážu hodiny brečet a představovat si jak mi můj muž uteče za ní. Když muž potká někoho z její rodiny, hned se s nimi dá do řeči, přejou si k svátku atd... mě to vadí. Nevím, asi to není normální, chtěla bych se z toho vyléčit, ale nevím už co mám dělat. Máme spolu dítě a ani to mě nepřesvědčí.. když manžel jde někam ven, hned mám na mysli, jak se s ní někde sejde a moje fantazie nezná mezí. Vzhledově jsem jí nápadně podobná(před naší svatbou si lidi mysleli, že si bere ji), a to je asi další problém, pořád se nemůžu zbavit pocitu, že jsem jen nějaká náhražka.Moc to bolí, už se ani nedokážu radovat ze života, tohle mě sžírá, jen doufám, že moje představy se nikdy nenaplní, ale mylsím, že se to se mnou potáhne celý život. Manžel mi stále opakuje, že ona už je minulost, že má mě a že mě miluje, ale proč mu to nedokážu uvěřit? připadám si už jako blázen, nechci se chovat jako nějaká pipka a zbytečně o něho přijít. Je to můj problém, potřebuji pomoci sad

Není tady

#2 6. 1. 2010 12:24

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary

Re: Budu mít deprese celý život?

zoufalko, normální to určitě není (to že se přeřekl - podle mého se skutečně mohl přeřeknout, když s někým x let žil, tak pak může bezděčně říct jméno bejvalky) - úplně koukám, jak někdo může z tak naprosté hlouposti vymyslet takové scénaře a trápit se tím.... to mᚠtak malé sebevědomí nebo čím to je? Nejen, že ničíš sama sebe, ale jestli těmito bezdůvodnými (nejspíš) pochybnostmi budeš i nadále otravovat život manželovi, tak ti jednou uteče opravdu. Nic ve zlém, ale tohle opravdu není normální... co zkusit návštěvu u psychologa, třeba by ti to moc pomohlo. Držím palce!!!

Není tady

#3 6. 1. 2010 13:12

zoufalka
♥------

já už mu to ani neříkám, jen občas, když to opravdu neunesu.. otravuji tím život především sama sobě, před ním se snažím vypadat v pohodě, ale občas se to nedaří a třeba s ním 2 dny nekomunikuju... stydím se za to, že taková pitomost mi tolik vlezla do hlavy, nechci to před ním přiznat sad k psychologovi ... taky mě to napadlo, ale na to opravdu nemám čas, dítě vyžaduje celodenní péči a starost o domácnost k tomu přispívá,.. zkouším babinet, protože spoléhám na pomoc a povzbuzení zde.. třeba je zde nějaká dušička se stejným problémem, i když bych to nikomu nepřála.. to je takový problém  - neproblém.  Pokud se ty moje představy zhorší, samozřejmě budu muset vyhledat odbornou pomoc, čemuž bych se tedy ráda vyhnula.

Není tady

#4 6. 1. 2010 13:22

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves

zoufalka napsal(a):

já už mu to ani neříkám, jen občas, když to opravdu neunesu.. otravuji tím život především sama sobě, před ním se snažím vypadat v pohodě, ale občas se to nedaří a třeba s ním 2 dny nekomunikuju... stydím se za to, že taková pitomost mi tolik vlezla do hlavy, nechci to před ním přiznat sad k psychologovi ... taky mě to napadlo, ale na to opravdu nemám čas, dítě vyžaduje celodenní péči a starost o domácnost k tomu přispívá,.. zkouším babinet, protože spoléhám na pomoc a povzbuzení zde.. třeba je zde nějaká dušička se stejným problémem, i když bych to nikomu nepřála.. to je takový problém  - neproblém.  Pokud se ty moje představy zhorší, samozřejmě budu muset vyhledat odbornou pomoc, čemuž bych se tedy ráda vyhnula.

Ty bysis potrebovala zvednout sebevedomi, nevim, zda ti nekdo z pritomnych dam s tim pomuze.
Kazdopadne uz delsi dobu si lamu hlavu, proc maji zeny tak nizke sebevedomi a co s tim? Chtelo by to nejaky vyzkum ci co. To je hruza, kolik jich tim trpi. 
Sama zastavam nazor, ze castecne je sebevedomi vrozene a castecne zikane/vychovane. Takova banalita, ja vim ;-))

42!

Není tady

#5 6. 1. 2010 13:28

agewa
♥♥♥♥♥♥-

zoufalka napsal(a):

jak zhorší? já myslím, že bys s tím měla něco dělat a to co nejdříve. tady se ti dostane povzbuzení, ale nic víc. odbornou pomoc bys měla hledat v realu.
takhle ubližuješ sobě, svému manželovi a vlastně i dítěti. a najít si čas na to , abych byla v pohodě jde určitě, jen to zkusit.

Není tady

#6 6. 1. 2010 13:36

helena
♥♥♥♥♥♥♥

A proč si "otravuješ život" takovou "pitomostí", když by se dala zrušit, by za pomoci odborníka? Se zánětem slepého střeva taky nebudeš čekat "až se to zhorší", ale naklušeš na chirurgii. No a tohle bolí stejně, stejně to může ohrozit tvůj život, tak na co čekáš?

http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

#7 6. 1. 2010 13:37

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Zoufalko,resis problem jako ja.Mas to stejny jako ja,az na to,ze ja se svym pritelem dite nemam a ani ho neplanujem,protoze kazdy mame ze sveho manzelstvi 2 deti.Taky jsem si myslela ,ze jsem jen jeho nahrazka za ni,protoze jsme si hodne podobne.Trochu se me ulevilo,kdyz se ona nedavno vdala.Myslela jsem,ze s toho bude smutny,ale prekvapilo me,ze neni.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#8 6. 1. 2010 13:52

Barborka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Karlovy Vary

eremuruss napsal(a):

Zoufalko,resis problem jako ja.Mas to stejny jako ja,az na to,ze ja se svym pritelem dite nemam a ani ho neplanujem,protoze kazdy mame ze sveho manzelstvi 2 deti.Taky jsem si myslela ,ze jsem jen jeho nahrazka za ni,protoze jsme si hodne podobne.Trochu se me ulevilo,kdyz se ona nedavno vdala.Myslela jsem,ze s toho bude smutny,ale prekvapilo me,ze neni.

Právě proto, že jsou to jen vaše bludy a scénáře v hlavě.

Babo, já si s tím taky lámu hlavu, kde se přijde k tak malému sebevědomí (a kolikrát jsou to v mém okolí ty nejhezčí holky) - nerozumím tomu, asi jsem jiná povaha či co...

Není tady

#9 6. 1. 2010 14:16

Leri
♥♥♥♥♥♥-
Místo: střední Morava

No mě taky někdy přepadnou takové myšlenky na jeho ex (manželku, přítelkyně), ale pak si řeknu,
to jsou všechno holky - kamarádky a nic víc, kdežto mě si vzal, chce se mnou být na celý život, má se mnou dítě, takže to myslí vážně jedině se mnou a žádná jiná pro něj tak důležitá není.
Jinak návštěvu psycholožky (volila bych raději ženu) bych nezatracovala, čas se dá určitě najít!
Pro rodinu je důležitá manželka a maminka co je v pohodě, těch pár hodinek ti dítě manžel pohlídá!
Zkus to, uvidíš, za zkoušku nic nedáš!!!! tummenupptillfreds

Co mě nezabije, to mě posílí.

Není tady

#10 6. 1. 2010 14:41

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-

Barborka napsal(a):

Babo, já si s tím taky lámu hlavu, kde se přijde k tak malému sebevědomí (a kolikrát jsou to v mém okolí ty nejhezčí holky) - nerozumím tomu, asi jsem jiná povaha či co...

Taky nevim. Hlavne nevim, jaka sila by me donutila si myslet, ze jsem nejaka nahrazka.

42!

Není tady

#11 6. 1. 2010 17:46

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

Ja to chápem, ale myslím si, že s tým fakt treba niečo robi, lebo vo väčšine prípadov sú to len konštrukcie v hlave dotyčnej, a robia tam poriadnu paseku. dumbom kapitulation

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#12 6. 1. 2010 17:58

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-

Selima napsal(a):

Ja to chápem, ale myslím si, že s tým fakt treba niečo robi, lebo vo väčšine prípadov sú to len konštrukcie v hlave dotyčnej, a robia tam poriadnu paseku. dumbom kapitulation

jsem pro odbornou pomoc.

42!

Není tady

#13 6. 1. 2010 18:31

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

stolt

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#14 6. 1. 2010 18:54

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté

Zoufalko,jak staré máte dítě? Nemůžeš mít poporodní depresi? Ta může přijít i několik měsíců po porodu. Máte nějaké vážnější problémy s manželem? Finanční potíže, neutěšená bytová situace, nebo jsi často a dlouho doma sama jenom s dítětem? Velká změna životního stylu ti mohla vyvolat nějakou poruchu v psychice. Cítíš se možná zbytečná,nedoceněná,zranitelná...Psycholog je dobrá volba. A chce to hodně mezi lidi. Různý mateřský centra,scházet se s kamarádkama,vymýšlet aktivity pro sebe a dítě v manželově nepřítomnosti.....

„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

#15 6. 1. 2010 19:10

vendulinda
♥♥♥----
Místo: ta naše Morava :-)

myslím, že spousta matek na mateřské trpí nižším sebevědomím. Celý den v podstatě lítᚠkolem dítěte, na sebe čas nemáš, duševně zaměstnaná nejsi, tak ti to v hlavě šrotuje. Myslím, že až půjdeš do práce, bude to lepší. Mluvím, z vlastní zkušenosti - tyto myšlenky jako ty jsem na mateřské sice neměla, ale myslím, že jsem se sebou zaměstnávala víc než je zdrávo. (teda pokud na té mateřské jsi :-)Toho psychologa bych taky zkusila.

Není tady

#16 6. 1. 2010 20:51

tříska
♥♥♥♥---
Místo: jižní Morava

Deprese na celý život? - Podívejte se teď na TV Barrandov... va

Není tady

#17 6. 1. 2010 21:10

rejka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: kousek od matičky stověžaté

tříska napsal(a):

Deprese na celý život? - Podívejte se teď na TV Barrandov... va

Pak si člověk připadá jako debil,když zváží svoje starosti,co? Skoro celé jsem to proslzela,ale musela jsem to dokoukat. Tak tomu se říká statečnost při rvačce s nepřízní osudu....

„Nevyčítej životu, co ti nedal, uč se oceňovat to, co ti dal.“
Seneca
http://pdgf.pitapata.com/C9u1p2.png

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí