Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 14. 2. 2006 22:12

amixam
Host

koupě bytu

chceme s manželem koupit byt.Obě naše rodiny jsou totálně chudý, takže se upíšeme bance na 30 let. Chtěli bychom vědět, jestli je levnější kupovat byt přes realitku nebo na vlastní pěst.máte zkušenosti?

 

#2 15. 2. 2006 15:34

Kamila
Host

Re: koupě bytu

Pokud si vyberete solidní RK, je to o něco dražší nicméně se Vám to určitě vyplatí. Nikdy nevíte jaký může nastat problém např. já koupila dům ve kterém byla hlášena firma bez toho, aby mě původní majitelka informovala. Tuto informaci Vám dopředu nikdo neposkytne, protože nejste majitel, vše zjistíte až po zapsání v katastru nemovistosí, což je pozdě. RK mají velice dobře ošetřené smlouvy, za které by jste jinak u právníka zaplatili spoustu peněz. V mém případě mně RK doporučila i finančního poradce, který spočítal nejlevnější variantu, zajistil nižší bankovní poplatek za poskytnutí hypotéky. RK vyřídila obíhaní všech úřadů a poplatky s tím spojené. Takže něco  to stát bude, ale předejte tím zbytečným problémům v budoucnu a ušetříte spoustu času. Hlavně si pečlivě vyberte RK. A pokud by se vám nedej bože stalo něco podobného, firma se nechá vymazat na městském soudu pokud bude ve smlouvě uvedeno, že v době prodeje nebyla nemovitost pronajata a hlášený občan na magistrátu.

amixam napsal(a):

chceme s manželem koupit byt.Obě naše rodiny jsou totálně chudý, takže se upíšeme bance na 30 let. Chtěli bychom vědět, jestli je levnější kupovat byt přes realitku nebo na vlastní pěst.máte zkušenosti?

 

#3 15. 2. 2006 15:36

potvurkapodivna
Host

Re: koupě bytu

Já jsem kupovala byt na vlastní pěst a nelituji. Jen si důkladně musíte zajistit ošetření předkupní a kupní smlouvy a vyběhat všechny papíry. Brala jsem si úvěr ze stavebka a moje poradkyně mi s vyřízením papírů k úvěru pomáhala.
Hodně štěstí smile

 

#4 15. 2. 2006 18:49

Misha
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 25. 1. 2006
Příspěvky: 2846

Re: koupě bytu

Pokud zvládnete sepsat Kupní smlouvu, které budete věřit, klidně si byt kupte sami, ale já bych také raději doporučila kupovat přes RK. Banka také nevezme jen tak nějakou kupní smlouvu, musí splňovat určité podmínky. Takže pokud máte známého právníka a rozumíte problémům s nemovitostmi, tak klidně do toho. Bez RK je to určitě levnější, u bytu o 30 - 70tis. (v Praze) u domů o 70 - 150tis. Já pracovala s nemovitostmi 3 roky a stejně bych to neriskla sad


http://lbyf.lilypie.com/TikiPic.php/FPcAl2n.jpghttp://lbyf.lilypie.com/FPcAp1.png
         1. rok Veru              Další roky Veru

Není tady

 

#5 15. 2. 2006 19:58

kamolina
♥♥♥♥---
Registrovaný: 1. 2. 2006
Příspěvky: 302

Re: koupě bytu

ONO to ani není o tom, zda tu smlouvu vezme banka... ale jestli ji vezme katastr:-) Doporučuji RK a nebo právníka. To by měli být srovnatelné služby, ale někdy tomu tak není. Určitě je obojí ovšem dražší, než nákup na vlastní pěst...


... za slzy, za slzy děkuji, ty naučí mne citu.........

Není tady

 
NÁŠ TIP:

    Zápatí

    Powered by PunBB 1.2.24c
    © Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
    Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
    Ochrana osobních údajů