Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 5. 1. 2010 21:04

host5522
Host

Re: dudlík

No a nebylo to tak špatné právě proto, že to bylo jinde, v cizím prostředí? Doma by to bylo třeba lepší ...

 

#27 5. 1. 2010 21:07

misha88
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 4. 2006
Příspěvky: 15639

Re: dudlík

.

Upravil(a) misha88 (30. 3. 2011 12:56)


http://lbyf.lilypie.com/jGYVp1.png

https://lb4f.lilypie.com/wxkxp2.png

https://lbdf.lilypie.com/V2Y7p2.png

Není tady

 

#28 5. 1. 2010 21:21

Andri
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 7817
Web

Re: dudlík

yellow108 napsal(a):

No a nebylo to tak špatné právě proto, že to bylo jinde, v cizím prostředí? Doma by to bylo třeba lepší ...

ty jo, tak to nevím. Brala jsem to jako výhodu, doma mi to přijde horší, má mě na háku reta no nevím, ale zkusím. Možná mám jen zbytečný strach.....
...ale třebas v autě, když je unavený a chce dudana, nastane taková scéna, že když ho fakt nemám a nedám, div nezastavuju a nevysadím ho...Tže doma mi to přijde horší, jak je paličatej dumbom

Není tady

 

#29 5. 1. 2010 22:25

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: dudlík

Andri - nevím, jestli tě trošku uklidním, ale Marky ho má ještě taky.
David ho neměl vůbec, a Pavlik si ho ve 2,5 letech hodil sám do kamen (byl závislák, ale ustál to a vůbec neřval). No ale třeba flašku se sunarem měl až do šesti, tu jsemmu nechala (on tam stejně měl už takovou díru, že to teklo samo).
Tobi je něco jako naše holka (nedonošení,uřvaní,nespaví jedinci) kteří stále vyžadují pozornost. Chtěla jsem ho dát čertovi, ale to neprošlo. Chci jí ho sebrat co nejdřív, koncem března jde do školky a to už nechci aby ho měla. Ale nevím, kdy se odhodlám, protože jak píšeš, s dudákem usne večer hned (po o už taky nechodí). Ale je to ted čím dál horší. Když byla malá, měla ho fakt jen na spaní, a ted si na něj kolikrát vzpomene i během dne a běží si do postele zadudlat dumbom


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#30 6. 1. 2010 0:01

lulu24
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 15. 2. 2006
Příspěvky: 3960
Web

Re: dudlík

Andri neřeš to.... my ho měli donedávna, pak malá přišla sama dobrovolně že ho hodí do krbu(měla ho jen na spaní) tak jsem toho využila, ale usínání s dudu a celkově spaní vůbec se vůbec nedá srovnat, spala líp a klidněji, usínala líp a nebudila se mi v noci tolik. kolikrát si ted říkám, že toho jednoho zažitýho v šuplíku vytáhnu, ale je mi jasný, že jednou to stejně budeme muset přežít tak zatím odolávám.... já myslím, že zatím mají ty naši špunti nárok si ještě podudlat. ale pokud to chceš fakt už utnout tak ho zkus roztříhnout nebo namočit do olivovýho oleje nebo genciány. nebo mu zkus domluvit až ho dá nějakýmu miminku, nebo tak ale pak to fakt chce vydržet a obrnět se trpělivostí.

Není tady

 

#31 6. 1. 2010 2:12

Megg
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 2127

Re: dudlík

Ahoj, tak my dudlíka odevzdali Mikulášovi až teď, takže taky si mládě dudlalo pěkně dlouho. Měla jsem z toho větší nervy než ona, ale zvládla to perfektně, bulení asi 10minut a pak už vůbec. Dá se říct, že je bez dudlíku měsíc, včera si na něj vzpomněla a brala ho panence, kterou dostala od Ježíška... normálně jí ho šlohla a vždycky někam zdrhla se zašít a dudlala si tam dumbom dumbom lol lol  lol...
Jo a šmudliplínu máme taky pořád, je to její "bubáček" a taky nesmí být vypranej ale pěkně usoplenej... lol smile

Není tady

 

#32 6. 1. 2010 9:18

evajs
Letňátka 2008
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 7. 9. 2007
Příspěvky: 9597

Re: dudlík

Jako "starší" rozumím dítě dejme tomu od dvou dál...moje holčička je zatím pořád ještě miminko gloria lol
Asi to taky ještě nebudem hrotit, na zdraví jí to snasd nijak neubližuje a jen proto, že má maminka pocit, že by ho mít nemusela to řešit nemusíme, že wink ? Tak asi taky ještě necháme...minimálně než jí vylezou ty zuby lol dumbom
Tak Andri uvidíš, držím palce, aby to vyšlo až se rozhodnete jej vzít tummenupp
myslím, že s tím způsobem "jak" je to asi individuální jako všechno, na někoho funguje drsný sebrání, na někoho ustřižení, uvidíte storstark

Upravil(a) evajs (6. 1. 2010 9:19)


http://www.tickerclub.com/cache/b954e19c9c.png http://evajs365.blogspot.com/ 

Za minulostí se ohlížej jen tehdy, působí -li ti to potěšení.

Není tady

 

#33 6. 1. 2010 9:47

host5522
Host

Re: dudlík

Tak u nás noc opět tummenupp Bez dudlíku spí mnohem dýl než s ním (zatím), nechápu.
U nás zuby naštěstí v pohodě, má 16 a o nich jsme ani nevěděly, tak snad kvůli pětkám nebudem muset dudlík zas vytahovat big_smile

Misho, za pár dní jí bude 17 měsíců.

 

#34 17. 1. 2010 19:27

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: dudlík

Andri - dneska jsem si na tebe vzpomněla.
Ráno jsem Marky ufikla dudáka a ona ho vyhodila do koše (při asistenci celé rodiny - myslím manžela a kluků). Dopoledne se chodila dívat do koše a zkoumat, jestli je fakt rozbitej, většinou k ní hned letěl mladší bráška, že ho nesmí brát z koše. Pak si na něj vůbec nevzpomněla. Až večer při sunaru asi půl minutky brečela. A usla bez problémů. CHodím si s ní lehat a zpívám. Tak zpívala se mnou a pak ještě chvilku vykecávala (což tedy není zvykem, co nechodí spát po o , tak usne hned při zpívání). Jsem zvědavá v noci. Občas se budí dumbom
JInak už to tedy prudilo hlavně mě. Když byla mimino, měla ho jen na spaní, do kočárku na ven (krom spaní) jsme ho nebrali. Ale ted poslední dobou si na d. vzpomněla i přes den a chtěla dudlat. Koncem března má nástup do školky, tak už to musím řešit.
Dám vědět, jak na to jsme.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#35 17. 1. 2010 19:55

BLUE
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 7. 2. 2006
Příspěvky: 5159

Re: dudlík

Andri  buď v klidu, my jsme dudlíka odebrali až tento týden v úterý.Taky ho měla jen na spaní a když byla mrzutá nebo unavená´. Už jsem předtím párkrát zkoušela jakože dudík je rozbitej nebo že ho sežral sousedovic pes, jenže moje zvídavé dítě suveréně prohlásilo "to nevadí maminko, koupíme novej"  a jak jsme byli v krámě tak neomyslně mazala rovnou k regálu s dětskýma věcma dumbom
Teď  jsme byli u zubařky a tak jasně řekla že dudlík musí pryč, že má  "produdaný" patro, takže jsem nekompromisně vzala doma všechny dudlíky a vyhodila je do popelnice abych sama nepodlehla a Káje jsme řekli že je paní doktorka zakázala, že by měla ošklivý křivý zoubky.
První dvě noci se trochu budila a kňourala ale nic strašnýho....a teď už je v pohodě, ani si na něj nevzpomene wink


http://lb4f.lilypie.com/TikiPic.php/Mtaw.jpghttp://lb4f.lilypie.com/Mtawp2.png
3010g a 52cm               3. roky   14,6kg/100cm
http://lb1f.lilypie.com/TikiPic.php/94Mh.jpghttp://lb1f.lilypie.com/94Mhp2.png    http://blue79.rajce.idnes.cz/     
3510g a 51cm               4.měsíc  6820g/66cm

Není tady

 

#36 24. 1. 2010 17:44

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: dudlík

tak já sebrala dudla včera. Večer pláč,ale celkem dobrý. Probuzení v noci o 100% horší... Nevím čím to, ale poslední dobotu se budí pravidelně kolem 2 až 3 hodin ráno, jen volá, že chce dudlík a zas usne. Takže noc na dnešek byla šílená. Brečela, vztekala se, prosila a trvalo to hodinu a půl! Tak jsem jí pořád říkala, že je velká, povídala jsem jí pohádku, zpívala, nechala ji křičet, slíbila odměnu a bez úspěchu. Usnula až když se uřvala. Dudlík jsem teda nedala, ale měla jsem namále. Když tak strašně plakala a pořád říkala "maminko prosim prosim" a šmudlala těma pacinkama... Skoro mě rozbrečela, prďola...

Není tady

 

#37 24. 1. 2010 19:08

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: dudlík

gabi pussapussapussa
Já se hlásím po týdnu - bez dudáku. U nás už pohoda.
Vymysleli jsme další pokračování - popeláři odvezli dudánek na smetiště a tam ho našla myšla a dala ho myšímu miminku.Měla jsem z toho strach, ale i mladší kluk říká mami, jsem si myslel, jak se bez dudáku uřve a ona dobrý.
A přijdu mi, že se strašně moc rozzmluvila. Dokonce už říká krátký věty.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#38 24. 1. 2010 19:15

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: dudlík

Gabi - ještě mě tak napadlo, ty si dudák před malou jen tak uklidila? Proto tě asi prosila, aby si jí ho dala. Nebylo by lepší, třeba ho hodit do řeky, hodit do koše jako u nᚠ- aby to malá udělala sama, aby věděla, kde ten dudu skončil?


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#39 25. 1. 2010 6:59

Honney
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 31. 10. 2007
Příspěvky: 554
Web

Re: dudlík

Ahoj,
tak se hlásíme do klubu, jsme sedmý den bez "dudu". Po přečtení vašich příspěvků jsem ho malé minulé pondělí vzala, resp. když ho večer vyhodila z postýlky, tak jsem ho kopla pod postel a řekla jsem, že si ho tam vzali myšičky.... (má je ráda, nechtěla jsem ji nějak děsit, jsou to jen imaginární myšky big_smile). Usnula po půl hodině bez problémů. Ve středu pak dostala rýmu, v noci nemohla dýchat, hodně se budila, brečela, chtěla dudlíka, sice jsem se hodně přemáhala, ale nedala jsem jí ho a nemá ho teda 7. den a ok. Jak jsem se toho bála, tak naprosto bez problémů. Jo, občas ho hledá, zeptá se, kde je a jestli už není, ale buď dělám, že nevím co hledá nebo jen řeknu, že prostě není a basta. Jde si hrát a zapomene. Žádné extra scény, nic.
Přála bych všem, aby to šlo tak hladce jako u nás, a to malá byla opravdu závislák, měla ho i přes den a hodně a mě to hodně vadilo, ale pro svou lenost a potřebu spánku jsem se obávala toho, že se bude hodně budit nebo nebude spát vůbec a já bych se zbláznila.....
Držím palce všem v boji za odložení dudu big_smilebig_smilebig_smile


http://tickers.baby-gaga.com/t/catcatard20080609_1_My+child+is+Viktorie.png

18.měsíční prohlídka - 85cm a 12,5kg

Není tady

 

#40 25. 1. 2010 8:07

Andri
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 7817
Web

Re: dudlík

Ahojky, tak i já musím podat info smile
Včera jsem zapomněla dudana u našich, tže jsem měla fakt hrůzu, jak to dopadne (mám teda ještě jednoho doma, ale to by bya jen krajní situace). Už po cestě domů si na něj vzpomněl, jak byla tma a byl unavenej, tak říkám, že jsme ho zapomněli u babí, že je velikej kluk, vyjmenovala jsem snad všechny děti, co zná, že jsou taky bez něj a že ve školce už děti taky nemají.
Večer usnul teda až ve 22h (min.o hod. déle), ale povídal mi, smáli jsme se, zpívali, hlavně on smile pak už jsem řekla, že jdeme spinkat a zavřel oči a usnul va no čučela jsem!!!! tummenupp
V 5h se vzbudil na mlíko (to bude další meta na odbourání), bulel, ale vypil ho, zas jsem řekla, že je u babí, ale musela jsem si lehnout k němu a usnul asi po 15min. v klidu tummenupp

Teď ráno mu říkám, jakou mám radost, jak je šikovnej, .... no svítili mu oči radostí tummenupp

Tak ještě jsem zvědavá na odpo spaní, jen doufám, že ho neodbouráme, to je ještě brzy...
Díky všem za rady a tipy, zas písnu jak pokračujeme wink

Není tady

 

#41 25. 1. 2010 13:21

evajs
Letňátka 2008
Místo: Středočeský kraj
Registrovaný: 7. 9. 2007
Příspěvky: 9597

Re: dudlík

Jůůů,gratuluju nedudlajícím, šikuly tummenupp
Já teda zvažovala,že to zkusíme i přes zuby, ale pak jsem v MC mluvila s maminou,která sebrala dudlíka ve dvou letech, holka má skoro tři a říkala mi,že je na sebe naštvaná,že to udělala,že jí začala strašně špatně spát a i když si na něj nevzpomene a ona už jí ho od tý doby nedala, prej kdyby to věděla,nechá jí ho min. do dvou a půl i dýl,protože prej usínala do minuty a teď i hodinu, i přes den že je podrážděná a přestala po obědě spát, no nevím..zase mě to tak zarazilo, že jí ho enchám lol dumbom
Akorát teda doktor na 18-ti měsíční koukal do pusiny a říkal,do dvou let s dudákem pryč...asi to je vidět,i když dudá hlavně v noci gloria


http://www.tickerclub.com/cache/b954e19c9c.png http://evajs365.blogspot.com/ 

Za minulostí se ohlížej jen tehdy, působí -li ti to potěšení.

Není tady

 

#42 25. 1. 2010 13:37

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: dudlík

Procitala jem Vas a Matyasek dudlik od narozeni nechtel,dala jsem ho az od dvou mesicu,kdy mel plactivejsi kolikove obdobi,ale jakmile jsem se v noci stala podavackou,tak jsem ho v 5tem mesici odebrala a nikdy jsme se k nemu uz nevratili a jsem za to vdecna. Kdyz najde dudlik u kamaradky,tak ani nevi,na co je a zvladli jsme to v pohode i bez nej. Ditko naopak zacalo spat celou noc, jakmile jsem ho odebrali a usinal ihned nebo si chvilku povidal,ted mu precteme pohadku, pustime hudbu na chuvicce a ditko ihned usina. smile


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#43 25. 1. 2010 14:32

bensi
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 9. 2006
Příspěvky: 2018

Re: dudlík

Holky, taky už máme týden bez dudu a odebrání v pohodě, kvantita spánku i jeho kvalita je stejná. Snad dříve se občas vzbudil a musel hledat, teď se vzbudí, chvíli povídá a pak usne. Na dudu se vzbudil jen první noc, stačilo pochovat a dobrý. Teď si občas vzpomene při únavě, taky jsme ho vzala bez rozloučení, on by ho jinak nedal big_smile no zopakuji, že jsme ho dali sousedovic pejskovi, aby tak moc neštěkal, když ho vidí a neděsil ho. To vezme, takže bez problémů.

Ale je pravda, že kamarádka musela dudu na polední spánek vrátit, neb přestal spát a ona přes poledne potřebuje pracovat. No s nástupem do školky ho už asi zrušili komplet..

Není tady

 

#44 25. 1. 2010 15:46

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: dudlík

Duší, asi jsem udělala blbě s tím uklizením, ale vracet jí ho už nebudu. Věřím tomu, že ona sama by ho z ruky nedala sad

Na dnešek blbě usínala, vyprávěla jsem sice pohádku, ale pořád se ptala po dudlíku. I když jsem jí říkala, že miminko odnesla víla pro jiná miminka atd... a že dostane od víly za to dáreček, tak plakala, že nechce dáreček, že chce dudlík... A v noci zase hodinový poplakávání, ale ne tak strašný jako předevčírem.

Není tady

 

#45 25. 1. 2010 19:15

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: dudlík

Gabi - to zvládnete tummenupp
U nás se na spánku nic nemění. Po o stejně nespí (bez dudáku ani s dudákem). Večer usíná do pěti minut. PRvní noc tedy bez d. trošku dýl, ale ted už je to ok. V noci dobrý.
Bensi, Andri - supr tummenupptummenupptummenupptummenupptummenupptummenupptummenupptummenupp
Slniečko - starší kluk vůbec dudák neměl a že jsem se mu snažila naravat do pusy různý značky, byl tak uřvanej a žádný neprošel. A mladší kluk a Markétka měli dudáka fakt jen na usínání a dala jsem jim ho z důvodu, aby nebyli pořád jen u prsa. Měli ho jen na spaní, přes den vůbec. Ale fakt poslední dobou už se mi to vymykalo z ruky. Malá si chodila pro dudák i během dne, přerušila hru,řekla dudu, udělala pusou jako kapr a šla si pro něj nebo začala řvát, že ho nemůže najít, tak to už se mi tedy vůbec nelíbilo.


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#46 25. 1. 2010 20:08

Slniečko
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Brno-Praha-Brno
Registrovaný: 24. 3. 2006
Příspěvky: 7417

Re: dudlík

Dusi, ja jsem se hodne bala,ze kdyz si zvykne,tak to bude o to horsi, krome toho ma predkus po me,takze jsem mu jeste nechtela vic deformovat to patro.
Z meho okoli mam par hrozne neprijemnych a pro me sokujicich prikladu,ze jsem proste radsi z dudliku ustoupila. Mam tu maminku,ktera vrazi dudel diteti pri kazdem zamnoukani ci vtiravych otazkach, to se tu zadne maminky netyka,ale proste jsem si rikala,ze to musime zvladnout a zvladneme bez nej a podarilo se nam to, jak to bude s druhym mimi netusim,ale doufam,ze vezmu nervy dohromady a nebude ho take potreba dlouhodobeji. smilegloria

Upravil(a) Slniečko (25. 1. 2010 22:36)


"Nikdo si nezaslouží Tvé slzy či pláč a ten, kdo si je zaslouží, Tě nikdy nerozpláče..."
http://lbyf.lilypie.com/r1htp1.png
1. ROK: 8,570 kg, 74 cm, 2. ROK: 11,0 kg, 86 cm, 3. ROK: 12,0 kg, 93 cm
http://lb2f.lilypie.com/lQfmp1.png
1.ROK: 7,400 kg, 72 cm, 2. ROK: 9,6 kg, 81 cm

Není tady

 

#47 25. 1. 2010 20:43

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: dudlík

Slniečko - souhlasím s tebou, já jsem ho měla taky vzít dřív, ale prostě jsem se toho bála, Kojila jsem 21 měsíců a myslím, že jsem ho měla vzít už po roce, kdy na něm nebyla závislá a když jsem kojila. a to už je ted jedno, hlavně že už ho nemá.
Hodně zdaru všem při odebírání dudáku. pussa


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#48 31. 1. 2010 13:52

Gabrielle
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Kladno
Registrovaný: 7. 4. 2006
Příspěvky: 12032
Web

Re: dudlík

No tak u nás se to už celkem srovnalo, ale za odměnu nám dítko vstává v půl šesté... Asi umřu... A přes den nespí vůbec.

Není tady

 

#49 31. 1. 2010 13:55

dusička
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: DC
Registrovaný: 14. 6. 2006
Příspěvky: 24389

Re: dudlík

Gabrielle napsal(a):

No tak u nás se to už celkem srovnalo, ale za odměnu nám dítko vstává v půl šesté... Asi umřu... A přes den nespí vůbec.

Gabi dumbom
Markétka je v poho, naopak jí ted zase učím spát poo. Vstává v sedm, po obědě si dá hodinku a chodí spát před devátou. Ale musím u ní ležet, jinak neusne a vylejzala by. Na dudáka si už ani nevzpomene


Každý den je jen jednou za život

Není tady

 

#50 2. 2. 2010 12:04

Eva76
♥------
Registrovaný: 1. 2. 2010
Příspěvky: 3

Re: dudlík

ahoj holky, můžete mi, prosím, poradit? Mám malinkou holčičku, všude čtu, že se dudlíky moc nedoporučují, ale ona si začala strašně cucat pěstičky, přijde mi, až zuřivě, že se se mnou pere, předpokládám, že v tomhle případě jí dávat dudlík asi moc nevadí, ne?


http://lb1f.lilypie.com/CIpup1.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů