Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#1 4. 1. 2010 13:12

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Co vám vzala a co dala nevěra?

Před lety jsem zde založila vlákno, kde jsem se pokusili definovat slovo nevěra.
V podstatě jsme nedošli k žádné obecně platné definici, došli jsme víceméně pouze k tomu, že pod tímto pojmem chápe každý něco jiného.
Teď mne osobně zajímá, co komu v životě tahle zkušenost bere a co mu naopak dává.
Pokud se chcete podělit o toto své životní poznání, směle do toho smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#2 4. 1. 2010 13:34

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 6. 3. 2007
Příspěvky: 12363

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Nevera me vzala milovaneho cloveka,srazila sebevedomi,dostala do tizive financni situace a vzala detem tatu a to uplne.Zustala jsem na vychovu deti uplne sama a to bez jakekoliv pomoci.
Co me dala?Snad jen to,ze jsem o vsem mohla rozhodovat sama.Novou znamost a citit znovu tu zamilovanost.Ted,po letech vidim,uz jen pozitiva.

Upravil(a) eremuruss (4. 1. 2010 13:38)


Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

 

#3 4. 1. 2010 17:55

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

ere, díky za upřimnou odpověď pussa


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#4 4. 1. 2010 18:03

Hana1
♥♥♥----
Registrovaný: 29. 1. 2006
Příspěvky: 227

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Nevera mi taky vzala milovaného člověka, rozpadla se rodina a dcery vyrostly bez otce. Na druhé straně mi pomohla sáhnout si více do nitra, přerovnat životní hodnoty a dívat se jinak na život, vztahy a sebe. Tohoto poznání bych asi jiným způsobem nedosáhla, bohužel to bylo za cenu velké bolesti a trápení. Zatím je to u mě negativa, pozitiva tak 50% na 50%.

Není tady

 

#5 4. 1. 2010 18:33

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Pandorraa napsal(a):

Teď mne osobně zajímá, co komu v životě tahle zkušenost bere a co mu naopak dává.
Pokud se chcete podělit o toto své životní poznání, směle do toho smile

Osobne namam zkusenost s neverou tak nemohu k Tve otazce nic rici,ale vstoupila jsem smele proto,ze me osobne zajima co Tobe dala a vzala.  smile  (pokud se vsak chces podelit jako ostatni)   smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#6 4. 1. 2010 20:07

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 29. 8. 2006
Příspěvky: 1732

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Co mi vzala a dala?
Vzala mi iluze....o manželství, lásce, věrnosti, rodině. Vzala mi člověka, který pro mne hodně znamenal (by mi jej svým způsobem ponechala). Vzala mému synovi tátu...ten tady pro něj sice pořád je, ale je tu jinak, už ne každý den.

Dala mi sebe samu. Už nežiju život někoho jiného, ale žiju svůj a stojím na svých nohách. Dala mi nové příležitosti a také spoustu poučení a pochopení....to o čem je vztah, život a kdo jsem já. Jen se to pořád ještě učím používat, protože nechat se vést někde v závěsu je přeci jen pohodlnější  cool

Není tady

 

#7 4. 1. 2010 20:25

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Byly odstraněny příspěvky mimo téma a příspěvky, napadající jiné diskutující. Pokud nechcete přispívat přímo k tématu, nepřispívejte, prosím, vůbec.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#8 4. 1. 2010 20:29

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

hirondel napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Teď mne osobně zajímá, co komu v životě tahle zkušenost bere a co mu naopak dává.
Pokud se chcete podělit o toto své životní poznání, směle do toho smile

Osobne namam zkusenost s neverou tak nemohu k Tve otazce nic rici,ale vstoupila jsem smele proto,ze me osobne zajima co Tobe dala a vzala.  smile  (pokud se vsak chces podelit jako ostatni)   smile

Nevadí mi, že sem vstupují i ti, co nemají k mé otázce co říci. Nejspíš nezůstaneš sama.
Naproti tomu tvoji zvědavost mohu snadno ukojit: nevěra mi vzala iluze (díky bohu za ni) a dala mi jistotu, že vše se děje, děje se přesně tak, jak má stolt


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#9 4. 1. 2010 20:32

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Nevěra mě poučila. Dala mi hodně. Jsem tomu všemu vděčná, dozrála jsem, spoustu věcí jsem pochopila. A došla k tomu, že nevěra může být prospěšná a že nevěra nemusí být vždycky nevěra.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 

#10 4. 1. 2010 20:34

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Oprava: ne že mi to nevadí - plevelení vlákna a vyvolávání sporů mi samozřejmě vadí a rozhodně se proti tomu budu opět bránit.
Ovšem vůbec mne to NEPŘEKVAPUJE, takže hirondel, řeš si svoje věci skutečně přes SZ.


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#11 4. 1. 2010 21:25

hirondel
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 27. 12. 2006
Příspěvky: 7378

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Pandorraa napsal(a):

hirondel napsal(a):

Pandorraa napsal(a):

Teď mne osobně zajímá, co komu v životě tahle zkušenost bere a co mu naopak dává.
Pokud se chcete podělit o toto své životní poznání, směle do toho smile

Osobne namam zkusenost s neverou tak nemohu k Tve otazce nic rici,ale vstoupila jsem smele proto,ze me osobne zajima co Tobe dala a vzala.  smile  (pokud se vsak chces podelit jako ostatni)   smile

Nevadí mi, že sem vstupují i ti, co nemají k mé otázce co říci. Nejspíš nezůstaneš sama.
Naproti tomu tvoji zvědavost mohu snadno ukojit: nevěra mi vzala iluze (díky bohu za ni) a dala mi jistotu, že vše se děje, děje se přesně tak, jak má stolt

Dekuju za odpoved. smile


  Zapomenout na svou pravou podstatu,je pricinou vseho utrpeni.
Uvedomit si ji ,prinasi svobodu.

Není tady

 

#12 5. 1. 2010 9:52

Kerrin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 436

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

(kuřátko... dovolila jsem si okopírovat...přesně jako Ty)

Co mi vzala a dala?
Vzala mi iluze....o manželství, lásce, věrnosti, rodině i o vztahu jaj jsem si ho představovala. Vzala mi člověka, který pro mne hodně znamenal (by mi jej svým způsobem ponechala). Vzala dceři tatínka , který  tady pro něj sice pořád je, ale je tu jinak, už ne každý den.

Co mi dala a třeba DÁ?.......DALA...hidně bolesti , smutku, trápení a na druhou stranu dala mi volnost, jakoby už nemusím brát ohledy na Bm, i když já to nedokážu.Pak mi dala náhled na to, že tohle je život  že nikdy nevíš co bude druhý den.
Ukázala mi několikrát a jsem se i spálila, že jsem nerozhodná, nejednám impulsivně už, ale stále nejsem zásadová, myslím, že nejsem zcela poučená ještě a se vším vyrovnaná.Stále dělám chyby.
A snad až budu ta vyrovnanáná, konečně smířená se vším jak je, tak mi třeba tohle všechno někdy dá nebo přihraje do cesty někoho s kým zase budu moci být štastná.Ano stále to trvá ještě...bolí to a bolí.

Není tady

 

#13 5. 1. 2010 13:51

Ronja
Moderátor(ka)
Místo: Chaloupka pod lesem
Registrovaný: 9. 5. 2007
Příspěvky: 15644
Web

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Na žádost zakladatelky promazávám všechny příspěvky mimo téma. Zároveň upozorňuju, že vkládání OFF TOPIC příspěvků (a už zakladatelem vlákna či kterýmkoli z diskutujících) je porušením pravidel diskuse. Nikdo z moderátorů není a nemůže být k dispozici 24 hodin denně, aby zaplevelená vlákna opakovaně promazával. Proto bude při opakovaném porušování těchto pravidel přistupováno k banům a to bez ohledu na to, od koho příspěvky mimo téma pochází. Děkuji za pochopení a přeji plodnou diskusi k tématu.


M+B, 06/2011
A+R 05/2014
F 01/16

Není tady

 

#14 5. 1. 2010 15:17

Vanilka69
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2007
Příspěvky: 2669

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Nevěra mi dala nádherný vztah.

Vztah s nevěrníkem.

Vztah s mým mužem.

Tak krásný vztah jsem si vždycky přála. Do té doby nᚠvztah nádherný nebyl.

Nevěra mi vzala jistotu, která ale jistotou vlastně nebyla. Vědomí, že vztah je jediná jistota, kterou mám, bylo mylné.

Nevěra mi dala jistotu, kterou jsem do té doby neznala. Jistotu od té doby nalézám sama v sobě.

Zaplatila jsem za to velkou bolestí.

Uvnitř jsem se nejprve rozpadla na tisíc kousků. Pak jsem se dala dohromady silnější než předtím.

Neměnila bych.

Upravil(a) Vanilka69 (5. 1. 2010 15:18)

Není tady

 

#15 5. 1. 2010 16:52

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Mňa nevera zbavila ilúzií (hlavne o sebe samej, ale aj o iných) a dala mi väčšiu toleranciu, pochopenie pre slabosti druhých aj svoje a takú akúsi "lehkost bytí".  Zamlada som so svojimi nekompromisnými zásadami a príkazmi a zákazmi musela by neznesitežná a dnes by som už asi s takou osobou ži nevedela big_smile . Takže - vďakabohu za tú neveru.


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#16 5. 1. 2010 17:20

Ivana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 1. 2006
Příspěvky: 3806

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Nevěra mi vzala budoucnost. Tedy nejen nevěra, hlavně následný rozvod. Budoucností myslím to, co jsem si celé moje manželství představovala - soužití s mým mužem, užívání si bez dětí věčně na krku, cestování, báječné dovolené, nemít už finanční starosti. Tohle všechno nebudu mít. Co budu mít, to nevím. Nejspíš samotu, určitě finanční starosti. I když se snažím užívat si cestování a dovolených, není to jako s mým mužem. Vadí mi, že se s ním nemůžu podělit o to krásné, co zažívám a svěřit se mu s tím, co není tak úplně OK. A když říkám "mu", tak myslím "mu" nikoli jakémukoli jinému chlápkovi.
Co mi nevěra dala, to nevím. Určitě strašnou bolest, pocit naprostého vykořenění, rozpadu všech mých jistot, osamělost. Co pozitivního, na to jsem ještě nepřišla. Rozhodně nejsem samostatnější (stále ještě si neumím opravit vodovod, vyvrtat díry do zdi ani vyměnit žárovku a ani to umět nehodlám), nejsem ani tolerantnější (spíš naopak, dřív mi některé věci přišly spíš legrační, teď jsem jakási nekompromisnější, když vím, jak člověka třeba zrovna taková nevěra hrozně bolí), nejsem sebevědomější (kdybych byla "dobrá", tak by mě přece neopustil,ne?).
Fakt nevím, zatím vidím jen samá negativa.

Není tady

 

#17 5. 1. 2010 20:17

Pandorraa
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 21400
Web

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Děkuji všem za upřimné příspěvky smile


Co je dovoleno bohovi, není dovoleno volovi.

Pomluvy vymýšlejí závistivci, šíří je blbci a věří jim jen idioti.

Není tady

 

#18 5. 1. 2010 22:16

Ona
♥♥♥----
Registrovaný: 25. 7. 2008
Příspěvky: 122

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Nevěra mi vzala hlavně iluze a bezmeznou důvěru ke člověku se kterým žiji.
Dala mi spoustu  otázek na které marně hledám odpovědi.

Není tady

 

#19 5. 1. 2010 23:07

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Vzala mi klid a spánek. grater

Upravil(a) Leila (5. 1. 2010 23:07)

Není tady

 

#20 5. 1. 2010 23:08

Leila
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 4. 2006
Příspěvky: 1095

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Ona napsal(a):

Nevěra mi vzala hlavně iluze a bezmeznou důvěru ke člověku se kterým žiji.
Dala mi spoustu  otázek na které marně hledám odpovědi.

A pod tohle se taky podepisuji.

Není tady

 

#21 5. 1. 2010 23:45

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Já nevím, co mi dala nebo vzala. Přemýšlím nad tím, co Pandorraa tohle vlákno založila. Maximálně osobní zkušenost. Že existuje jsem věděla, že se to může stát i nám jsem věděla, tak naivní jsem zas nebyla... když přišla, lehký to nebylo, stejně mě mrška zaskočila... ale nevím. Nějak nedokážu svůj život definovat před a po... možná je to špatně. Prostě jsem žila před ní, s ní a i po ní.
Možná, kdyby měl manžel ten románek delší, kdyby odešel, bylo by to jinak. Takhle mám pocit, že proběhla mým životem tak nějak jako zajíc, co ho vidíš na poli až když mu vykoukne pr... a pak nic. Víš, že to byl zajíc, ale vlastně jsi ho pořádně neviděla...

Napsala jsem p.r.d.e.l.k.a... to není ošklivé. Jsem si teda myslela... vissla

Upravil(a) javena (5. 1. 2010 23:48)

Není tady

 

#22 6. 1. 2010 7:21

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Všechny tu píšete o nevěře toho druhého, tedy svým způsobem "cizí" http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png Pokusím se to obrátit i s tím vědomím, že si možná někdo hodí s úmyslem zasáhnou...
Dala mi pocit, že nejsem jen domácí spotřebič v obou významech slova - něco, co je vždy samzřejmě k dispozici, ale zároveň spotřebovává majiteli energie, finance atd., protože býti perpetuem mobile jsem se ne a nenaučila.
Dala mi poznat, že se všichni chlapi v určitém věku nezmění v otrávené nehygienické "cosi" bez zájmu o téměř cokoli a že není nutno se tomuto modelu přizpůsobit a rezignovat stejným způsobem.
Dala mi pochopení, že i když se sliby musí plnit, není třeba jim "obětovat" úplně všechno a naopak, když sliby druhých  plněny nejsou, můj svět se nezhroutí, nepřipustím-li jeho destrukci já sama.
Dala mi znovu všechno to, o čem jsem myslela, že je už navždycky ztraceno - blízkost jiného člověka a to nejen fyzickou, sdílení, radost z radosti druhého a jeho radost z radosti mojí, rozhovory i mlčení...
Vzala mi jediné - naivní víru, že ten, kdo si mě vybral a s kým jsem chtěla být celý život si přál to samé... ale možná, že i tohle prozření mi vlastně dala.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#23 6. 1. 2010 8:02

Klubko
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 7441

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Vzala iluzi o partnerovi, kterého jsem asi měla trochu na piedestalu.
Dala možnost makat na sobě.


"Osud zkouší nejvíce ty, které má nejvíce rád, aby z nich něco bylo."

Není tady

 

#24 6. 1. 2010 11:16

Kerrin
♥♥♥♥---
Registrovaný: 17. 12. 2007
Příspěvky: 436

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

Tak ještě z druhé strany: Z psala jsem co mi nevěra dala a vzala (z pohledu nevěrného manžela)
ted z toho druhého pohledu - poznala jsem , že jsou i jiní, je s nimi fajn, ale více mě naplnovalo to být se svá¨ým manželem. tak asi takto.

Není tady

 

#25 6. 1. 2010 11:17

vera
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 22. 5. 2007
Příspěvky: 2989

Re: Co vám vzala a co dala nevěra?

helena napsal(a):

Všechny tu píšete o nevěře toho druhého, tedy svým způsobem "cizí" http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png Pokusím se to obrátit i s tím vědomím, že si možná někdo hodí s úmyslem zasáhnou...
Dala mi pocit, že nejsem jen domácí spotřebič v obou významech slova - něco, co je vždy samzřejmě k dispozici, ale zároveň spotřebovává majiteli energie, finance atd., protože býti perpetuem mobile jsem se ne a nenaučila.
Dala mi poznat, že se všichni chlapi v určitém věku nezmění v otrávené nehygienické "cosi" bez zájmu o téměř cokoli a že není nutno se tomuto modelu přizpůsobit a rezignovat stejným způsobem.
Dala mi pochopení, že i když se sliby musí plnit, není třeba jim "obětovat" úplně všechno a naopak, když sliby druhých  plněny nejsou, můj svět se nezhroutí, nepřipustím-li jeho destrukci já sama.
Dala mi znovu všechno to, o čem jsem myslela, že je už navždycky ztraceno - blízkost jiného člověka a to nejen fyzickou, sdílení, radost z radosti druhého a jeho radost z radosti mojí, rozhovory i mlčení...
Vzala mi jediné - naivní víru, že ten, kdo si mě vybral a s kým jsem chtěla být celý život si přál to samé... ale možná, že i tohle prozření mi vlastně dala.

tleskám..

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů