Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#176 15. 1. 2010 10:58

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

tina napsal(a):

myslím, že kdyby to bylo tak jednoduché, nestudovala by se medicína 6 let, neskládaly by se nejrůznější atestace a neexistovaly by specializace v medicíně...

to víš, co by doktoři pro ty trička s výšivkou Prevenar nebo spořič obrazovky Nurofen neudělali... tongue

A spousta maminek to ještě  zhoršuje tím, že přispívá nákupem některých výrobků na očkování dětí v rozvojových zemích, to je něco jako vražda převlečená za charitu lol

Není tady

 

#177 15. 1. 2010 11:02

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

Lulu, No my se hlavně neshodneme v tom, co každá z nás považuje za rezignaci v péči o jejich zdraví. Když si přečteš pozorně ten odkaz, tak tam je vysvětleno, proč je bezodkladný očkování tak brzy tolik důležitý...

a promiň pokud jsi psala, že očkování tbc jen odložíš -  to Def psala, že druhý dítě nenaočkuje vůbec.

Upravil(a) Fidorka (15. 1. 2010 11:06)

Není tady

 

#178 15. 1. 2010 11:04

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 15490
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

offtopic Fi přesně ,já pro prupisky od farm. firmy taky udělám cokoli lol offtopic


http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

 

#179 15. 1. 2010 11:15

lulana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 3. 2009
Příspěvky: 2129

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

Jani, nejpíš se tě podle tvých reakcí mohl dotknout jeden z mých prvních příspěvků určených pro Ališu ohledně Prevenaru.. Tak to uvedu na pravou míru. Nemyslím si, že všichni doktoři jsou verbež, která pro lyžovačku v Alpách udělá cokoliv.. Mluvila jsem o prakticích.. A ani ty samozřejmě nehážu do jednoho pytle všechny. Jen jsem poukazovala na to, že to není opravdu nic výjimečnýho. Takže pokud sis to vztáhla na sebe, tak to je mi líto, nepochybuju o tvý lékařský cti.

Fidorko, v tom se asi opravdu neshodneme. Stejně jako se v tom neshodují odbornící a lékaři. Je plno jiných studií - podotýkám, že taky odborných nikoli "neověřených diskuzí na netu" - kde se dočteš o takhle brzkém očkování pravý opak..

Není tady

 

#180 15. 1. 2010 11:19

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

lulana napsal(a):

Fidorko, v tom se asi opravdu neshodneme. Stejně jako se v tom neshodují odbornící a lékaři. Je plno jiných studií - podotýkám, že taky odborných nikoli "neověřených diskuzí na netu" - kde se dočteš o takhle brzkém očkování pravý opak..

Jo mᚠrecht a právě proto se radši budu držet postupu, kterej jsem přežila já, moji sourozenci, moji rodiče a mraky dalších lidí a nebudu na svým dítěti experimentovat a zkoušet novinky, jako je třeba posouvání očkovacího schématu.
Ale někdo jinej a to klíďo vyzkouší, když se to bez problémů osvědčí, budou se mít moje vnoučata třeba zas o něco líp smile

Není tady

 

#181 15. 1. 2010 11:23

sillwan
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7705

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

janabas napsal(a):

offtopic Fi přesně ,já pro prupisky od farm. firmy taky udělám cokoli lol offtopic

JJ, taky tak smile :kapitulation

Není tady

 

#182 15. 1. 2010 11:27

lulana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 3. 2009
Příspěvky: 2129

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

Tak to buď moc ráda, že jste to všichni v plném zdraví přežili tummenupp
Protože jsou i tací, kteří takový štěstí neměli - např. někteří epileptici, autisté atd. atd. atd.
Ale to už jsme zase na začátku debaty a la co bylo dřív, jestli slepice nebo vejce, že smile

Není tady

 

#183 15. 1. 2010 11:28

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 26. 3. 2008
Příspěvky: 15490
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

offtopic Lu to není reakce na tvůj příspěvek, ale na povšechné povědomí o lékařské praxi, já bych chtěla, aby si se mnou obyčejný člověk co tohle tvrdí zkusil třeba standardní 32 hodinou šichtu stále za pobíhání, ve stresu a bez spánku , často se člověk ani nenají , o pěnězích za tohle ani nemluvě
a co mě nadzvihlo je jen 6 let studia- a si to zkusí a pak celoživotní vzdělávání, semináře, stáže  v praze bez rodiny i na 3 měsíce, atestace, .....
já taky neznevažuju ostatní vysokoškolská studia, protože je nemám za sebou a tak o tom prd vím offtopic

Def promiň za  reakci , která není k tématu
, už je má poslední


http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

 

#184 15. 1. 2010 11:35

lulana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 3. 2009
Příspěvky: 2129

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

Ok, Jani, stejně jsem měla potřebu to napsat, protož bych nerada, aby z mých přípspěvků někdo mylně vyvozoval jakékoli pohrdání lékařema, protože tak to v žádným případě není kapitulation
A taky prozatím končím kapitulation
Očkování a neočkování zdar nazdar big_smile

Není tady

 

#185 15. 1. 2010 11:37

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

lulana napsal(a):

Tak to buď moc ráda, že jste to všichni v plném zdraví přežili tummenupp
Protože jsou i tací, kteří takový štěstí neměli - např. někteří epileptici, autisté atd. atd. atd.
Ale to už jsme zase na začátku debaty a la co bylo dřív, jestli slepice nebo vejce, že smile

No za prvé se dostáváme k otázce slepice-vejce, za druhé i kdyby mělo očkování TBC za následek nějaký promile takových komplikací, tak je to furt mnohem "výhodnější" než neočkovat vůbec nebo později. Zkrátka pozitiva výrazně převažují nad negativy.

Můžu to přirovnat k letecký dopravě - buď ráda, žes přežila svůj let letadlem, páč uvaž co se může stát, když takový letadlo schrejstne z výšky 10 tisíc metrů wink O stamiliónech bezpečně přepravených pasažérů taktně mlčím smile

Není tady

 

#186 15. 1. 2010 11:39

sillwan
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 7705

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

lulana napsal(a):

Tak to buď moc ráda, že jste to všichni v plném zdraví přežili tummenupp
Protože jsou i tací, kteří takový štěstí neměli - např. někteří epileptici, autisté atd. atd. atd.
Ale to už jsme zase na začátku debaty a la co bylo dřív, jestli slepice nebo vejce, že smile

Tak pro zmenu neco odborneho na tema autismus a vakcinace:
http://www.uptodate.com/online/content/ … rch_result

Komu by se to nechtelo cist cele, davam alespon zaver:
The proposed biologic mechanisms that have been generated are only theoretical [36].
Multiple large, well-designed epidemiologic studies [2-5,27,57,59,66] and systematic reviews [28,36,65] have found insufficient evidence to support an association between the MMR vaccine and autism.

Upravil(a) sillwan (15. 1. 2010 11:42)

Není tady

 

#187 15. 1. 2010 11:42

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

i já prozatím končím a jdu s dítětem na vzduch smile

Není tady

 

#188 15. 1. 2010 11:54

lulana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 3. 2009
Příspěvky: 2129

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

Fidorka napsal(a):

lulana napsal(a):

Tak to buď moc ráda, že jste to všichni v plném zdraví přežili tummenupp
Protože jsou i tací, kteří takový štěstí neměli - např. někteří epileptici, autisté atd. atd. atd.
Ale to už jsme zase na začátku debaty a la co bylo dřív, jestli slepice nebo vejce, že smile

No za prvé se dostáváme k otázce slepice-vejce, za druhé i kdyby mělo očkování TBC za následek nějaký promile takových komplikací, tak je to furt mnohem "výhodnější" než neočkovat vůbec nebo později. Zkrátka pozitiva výrazně převažují nad negativy.

Můžu to přirovnat k letecký dopravě - buď ráda, žes přežila svůj let letadlem, páč uvaž co se může stát, když takový letadlo schrejstne z výšky 10 tisíc metrů wink O stamiliónech bezpečně přepravených pasažérů taktně mlčím smile

Fi, za prvé - zvýrazněnou část textu jsem nějak nepobrala hmm
Za druhé - nevím, proč to opět vztahuješ na očkování TBC. Téma, o které v týhle diskuzi jde je očkování obecně a ne očkování TBC...
Za třetí, kdyby ses někdy zapsala do statistiky na stranu toho "promile", asi by ses tolik neoháněla tím, že ostatních 999 lidí do tisíce jsou OK.. Ale to už je argument mimo plodnou diskuzi, uznávám.. 

Sillwan, díky za odkaz, ráda si ho projdu smile
Mimochodem, ani nevíš, jak ráda tohle čtu - z MMR vakcíny mám totiž obzvláště strach sad

Upravil(a) lulana (15. 1. 2010 12:00)

Není tady

 

#189 15. 1. 2010 11:57

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

Fidorko - napsala sjem to špatně, myslela jsem že další dítko nedostamne TBC ve čtyřech dnech - tomu se chci ubránit.

Jinak se omlouvám, ale dočasně opouštím diskuzi, mám strašně moc práce a nemám sílu teď nic pročítat a zkoumat, takže jsem ani nečetla pár posledních odpovědí. Jakmile budu mít chvíli volna, pokusím se prozkoumat všechny odkazy a kontaktovat i nějakého imunologa.
Každop díky všem za názory.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#190 15. 1. 2010 15:09

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

lulana napsal(a):

Fi, za prvé - zvýrazněnou část textu jsem nějak nepobrala hmm

No jako že ano, dostáváme se tím na začátek debaty á la co bylo dřív, jestli slepice nebo vejce, sorry že jsem to napsala zkráceně slepice-vejce, myslela jsem, že už to jako bude jasný.

lulana napsal(a):

Za druhé - nevím, proč to opět vztahuješ na očkování TBC. Téma, o které v týhle diskuzi jde je očkování obecně a ne očkování TBC...

jo, vztáhla jsem to na TBC, páč o tom byla naposled řeč a to ses rozhodla odsunout, pochopila jsem to tak, že mᚠstrach především z TBC podané čtvrtý den.
Téma týhle diskuse taky není odkládání, ale odmítání očkování, když už jsme u toho slovíčkaření.

lulana napsal(a):

Za třetí, kdyby ses někdy zapsala do statistiky na stranu toho "promile", asi by ses tolik neoháněla tím, že ostatních 999 lidí do tisíce jsou OK.. Ale to už je argument mimo plodnou diskuzi, uznávám..

no samozřejmě že to je hrozný, když má člověk tak ohromnou smůlu, že je v tom zlomku případů, který to odskáčou.
A mám si snad v takový situaci říct scheisse, bylo by PRO MĚ lepší kdyby žádný očkování nebylo, za cenu, že by každej druhej (pátej, desátej) člověk pošel!.... jo?

už je to fakt mimo plodnou diskusi.


Def, celkově bych to opravdu v případě tak silných pochybností zkonzultovala s imunologem (koneckonců tak jsem to udělala já) a kdyby ses na základě konzultace rozhodla neočkovat vůbec, tak věřím, že zrovna ty jsi ten typ, kterej si s tím molochem poradí za cenu soudních sporů na nejvyšší úrovni a Forman natočí Lid versus Def wink To jen chci odlehčit, ne zesměšnit... pussa

Není tady

 

#191 15. 1. 2010 17:12

lulana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 3. 2009
Příspěvky: 2129

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

No já jen že mi to tak významně vypichuješ, že se dostáváme k otázce slepice-vejce, jakoby to totiž nebylo přesně to, co já jsem napsala v příspěvku nad tebou vissla To je to co jsem nepobrala.. Jinak to, že rčení zkrátíš mi samozřejmě tak hlavu nezamotalo fuckyou

Aha, kdybys pozorněji četla celý vlákno a ne pár posledních příspěvků, možná bys více pochopila, o co komu jde smile
Ad tvoje poznámka o názvu tématu - no comment - důležitý je snad obsah a ne název nebo? Výhradně o TBC tu snad nepřispíval nikdo..

Tímto tuhle debatu taky opouštím, protože už mě to přestalo bavit a nic zajímavýho a užitečnýho už mi to nejspíš nepřinese.. No třeba mě ještě někdo překvapí vissla

Není tady

 

#192 15. 1. 2010 17:27

lenkaB
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Zlínský kraj
Registrovaný: 11. 1. 2006
Příspěvky: 26781

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

Já teda nechci nijak vyrypovat, debata mě zaujala, dosud jsem "z dálky" jen sledovala. Osobně jsem zastáncem povinného očkování tak, jak je (v téměř všem bych se podepsala nejen pod Fidorčiny příspěvky), ale každá máme svůj postoj. Bylo zajímavé sledovat víceméně laickou debatu (i když informovaných, stále jen laiků) - všechny argumenty pro i proti, ale přijde mi zajímavé, že poté, co reagovala Janabas a Sillwan se debata trochu zvrhla ve slovíčkaření. Byla jsem docela zvědavá na argumenty "odpůrkyň" současného schématu očkování na příspěvky Janabas a Sillwan.
Neberte to prosím jako nějaké rýpání, osobně o důvodech pro a proti očkování vím fakt prd, důvěřuju zcela současnému systému, proto jsem doposud debatu jen zvědavě pročítala, ale docela by mě zajímaly protiargumenty především na příspěvek Janabas. smile

Není tady

 

#193 15. 1. 2010 20:35

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

lulana napsal(a):

No já jen že mi to tak významně vypichuješ, že se dostáváme k otázce slepice-vejce, jakoby to totiž nebylo přesně to, co já jsem napsala v příspěvku nad tebou vissla To je to co jsem nepobrala.. Jinak to, že rčení zkrátíš mi samozřejmě tak hlavu nezamotalo fuckyou

Aha, kdybys pozorněji četla celý vlákno a ne pár posledních příspěvků, možná bys více pochopila, o co komu jde smile
Ad tvoje poznámka o názvu tématu - no comment - důležitý je snad obsah a ne název nebo? Výhradně o TBC tu snad nepřispíval nikdo..

Tímto tuhle debatu taky opouštím, protože už mě to přestalo bavit a nic zajímavýho a užitečnýho už mi to nejspíš nepřinese.. No třeba mě ještě někdo překvapí vissla

Popravdě nevím jestli ti na to vůbec odpovídat, abych tě nerozčílila ještě víc a nevyprovokovala tě k zoufalejším reakcím než je fuckovací smajlík roll

Lenko, je fakt, že ten příspěvek od Janabas úplně zapadl - i když svůj účel splnil - kdo chtěl, něco si z něj vzal, kdo nechtěl, přešel ho jako činži...

Není tady

 

#194 15. 1. 2010 21:16

lulana
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 12. 3. 2009
Příspěvky: 2129

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

Fidorko, opravdu bych si s tebou moc ráda povídala, ale už je to fakt úplně off topic a to si tohle vlákno prostě  nezaslouží.
Btw. tvoje hnidopišství je opravdu hodný obdivu, když jdeš už i po typu smajlíků godlike
A věz, že jsi mě nerozčílila ani trochu a těžko se ti to podaří smile
Tímto už fakt končím a omlouvám se všem účastníkům plodné debaty o očkování smile

Není tady

 

#195 15. 1. 2010 23:46

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

Bůh žehnej babinetu za funkci ignore cool

A teď zpět k tématu Odmítání očkování.

Našla jsem docela hezký článek k tématu, napsaný bez emocí a přináší zase další pohled: http://www.stoplus.cz/archiv/ockovani.html

Není tady

 

#196 16. 1. 2010 16:26

madlička
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 6. 3. 2006
Příspěvky: 3537

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

tak jsem se začetla do dokumentace ohledně táborů( škola v přírodě, rekondiční pobyty, kurzy, sopustředění), které nám přednášela lektorka z hygieny v prosinci 2009.
Našla jsem, že dle paragrafu 9 odst. 1  258/00sb toto:
Dítě je zdravotně způsobilé k účasti na zotavovací akci, podrobilo se stanoveným  pravidelným očkováním nebo má doklad, že je proti nákaze imunní nebo že se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci

Není tady

 

#197 21. 3. 2010 21:31

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

eva4444 napsal(a):

Dříve jsem měla názor u prvního dítěte, že čím dříve bude mít očkování, tím lépe a byla jsem z toho špatná, když kvůli reakci na ramínku po očkování TBC měl posunutá ostatní očkování asi o 2 měsíce.
Po každém očkování se mu zhoršil exém. Vlastně už z porodnice jsem si přivezla dítě z flekatou kůží a Mudr. pronesla, že bude asi atopik, což se potvrdilo.
Pak jsem si něco přečetla i na stránkách rosalia a můj názor na očkování se poněkud změnil. 
Dítě jsem navíc nechala očkovat proti kl횝ovce, což u nás považuji za důležité, bydlíme u lesa a v létě má dítě klíště každý týden, někdy i několik.

Jelikož nechci mít sociálku a hygienu na krku a taky chci mít dítě očkované, tak to plánuji udělat tak, že dítě nechám očkovat v nejzažším termínu, kdy to očkovací kalendář dovoluje. To je u TBC 6 týdnů atd.
Štve mě, že nemůžu nechat očkovat proti TBC až později po těch ostatních z mého pohledu užitečných očkováních. No uznejte sami, větší pravděpodobnost je, že dítě chytne hemofila než TBC, přesto se očkuje proti TBC jako prní. To dávalo smysl v době, kdy lidi dávali dětem mléko od svých (mnohdy) tuberkulózních krav.

Rozhodně jsem pro očkování, jen by se někdo měl nad tím očkovacím kalendářem zamyslet...

Víte, že proti obrně chráněné v dospělosti nejste? Já jsem kvůli plánované cestě do Číny měla různá očkování, jedno z nich i proti obrně, protože to není na celý život. A když si představíte, kolik Asijců k nám cestuje, možná by stálo za to přeočkovat všechny dospělé?

Znovu otevírám toto vlákno. Nemám sice moc času nazbyt, ale přeci ejn v něm chci pokračovat. I když mi to asi nepůjde tak rychle jak bych chtěla.
Pomaličku se tím prokousávám a chystám se reagovat na vaše dotazy, připomínky, rýpance a podobně big_smile
Pokud máte něco, na co vyloženě chtele slyšet mou odpověď (např. "a kde jako mᚠnějakou statistiku, ha?") směrujte to vyloženě na mě.
Ačkoliv jsem hlava horká, budu se snažit nechytat tady za slovo, protože bychom se daleko nedostaly.

Takže k příspěvku od Evy: O hygieně jsem se tu už vyjadřovala, koho ta diskuze zajímá, určitě si všimnul.
Co se týče ochrany očkování v dospělosti, nejen u obrny nejste chránění. Nejste chránění ani proti TBC, což je ten důvod, proč se TBC tak strašně "rozšiřuje" s příchodem pracovníků z neočkovaných zemí. Ono i kdyby ty země očkovaly, tak se to z nich k nám dostat může, předpokládám totiž, že k nám za prací nejezdí desetileté děti. Deset let je doba, kdy očkování proti TBC má nějakou funkci.
Takže specielně u očkování proti TBC bych vyčkala s naprostým klidem. Nepředpokládám, že se moje dítě (a většina ostatních) stýká s pracovníky z "nebezpečné" ciziny.
Nejspíš někdo namítne, že se s nimi mohou setkat rodiče. V tom případě se jděte naočkovat vy - rodiče!


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#198 21. 3. 2010 21:32

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

lulana napsal(a):

Mimochodem souhlasím s Alenou, spousta nemocí se sem vrací spolu s migranty ze zemí, kde systém plošnýho očkování nefunguje..

Viz příspěvek výše.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#199 21. 3. 2010 21:38

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

Peka napsal(a):

eva4444 napsal(a):

Jelikož nechci mít sociálku a hygienu na krku a taky chci mít dítě očkované, tak to plánuji udělat tak, že dítě nechám očkovat v nejzažším termínu, kdy to očkovací kalendář dovoluje. To je u TBC 6 týdnů atd.
Štve mě, že nemůžu nechat očkovat proti TBC až později po těch ostatních z mého pohledu užitečných očkováních. No uznejte sami, větší pravděpodobnost je, že dítě chytne hemofila než TBC, přesto se očkuje proti TBC jako prní. To dávalo smysl v době, kdy lidi dávali dětem mléko od svých (mnohdy) tuberkulózních krav.

Evi, záleží na tvém pediatrovi, co ti dovolí a co si prosadíš. Já jsem taky dala nejdřív hexy (1. v pěti měsících, zítra jdeme na třetí) a až pak někdy dám TBC.

Nejsem si jistá, myslím že už jsem reagovala. (Teď reaguju postupně, takže jsem si to ještě neověřila)
Pokud dítě nenaočkuješ proti TBC v porodnice, většina lékařů ti doporučí očkovat až ve dvou letech a ne na konci šestinedělí. Paragraf jsem na to zatím žádný nenašla, takže co o tom říká právo, nevím.
Co se týče prosazování u pediatra, tam je to jasné. Doktor nemá právo provádět zákrok, který neschválíte. Stejně jako by vás měl PLNĚ poučit o rizicích zákroku (upřímě by mě zajímalo, koho plně poučily, u nás to byly třeba slova "takže dáme první dávky hexy, jo?" - poučení vážně 100%).
Pediatr je ovšem limitovám zákonem, který (až je to porušování lidských práv) říká, že v 18-ti měsících musí být dítě naočkováno, pokud nejsou překážky v podobě zdravotního stavu. Tudíž tě lékař může nahlásit nejdříve po ukončení 18-ti měsíců. Platí samo na Hexu


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#200 21. 3. 2010 22:07

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Odmítnutí očkování - vaše názory

KatjaCat napsal(a):

Důležitá otázka: reakce, které jsi popsala, jsou průkazně v závislosti na očkování? Existuje nějaká statistika? Očkovat se mají 100% zdravé děti, je možná i nezodpovědnost rodičů, příp. doktorů, že nechali očkovat nemocné dítě??? Nebyly to děti, které měly tyto reakce příp. nemoci již geneticky dané a projevily by se třeba později?
Nevím v jakém prostředí se pohybuješ, ale já jsem se ve svém okolí nesetkala s žádnou reakcí výše popsanou - a to nežiji v žádné izolaci, při současném babyboomu, je dětí jako statistického vzorku požehnaně.

Káti - statistiku, kterou bych ti tady mohla ocitovat, jsem ještě nenašla, ale pracuji na tom wink
Co se týče očkování pouze 100% zdravých dětí, ona je to trochu utopie. Nikdy nevíš, jestli to dítě před chvilkou něo nechytlo. To ženu do extrému, vím.
Ale - projdi si tady pár chlívků a dočteš se věci jako:
- zítra jdem na hexu, máme ještě trochu rýmu, ale to bude určitě v pohodě
- maláúmalej trochu v noci kašlal, ale to přeci nevadí

no, je jich sposta a četla jsem je na všech diskuzních serverech. Lidi to 100% zdraví dost podceňují.


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů