Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 30. 10. 2020 19:18

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: hubnutí pomalu a zdravě

Jde o určité vzorce v rodině. To je pravda. I když jsem kdesi kdysi četla, že dítě se rodí s určitým počtem tukových buněk, dál si to nepamatuju. Někteří zase tvrdí, že to genetikou není, že jde pouze o zvyky v rodině. Já ale jako dítě měla sladkostí málo, teď jsem na nich závislá.

Ale dítě, pokud je smutné, tak je má utěšit maminka - pohladit, ukonejšit. Ne mu vrazit něco sladkého do pusy.


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#27 30. 10. 2020 20:03

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: hubnutí pomalu a zdravě

No mně jde spíš o to zajídání emocí. Když brečím, neumím se s tou emocí vyrovnat. Místo toho, aby mě rodiče učili se s ní vyrovnat, dají mi něco, co emoci potlačí - sladkost. Člověk pak má spoustu emocí, se kterými si neumí poradit a místo toho je "umlčuje" jídlem. Proto jsem se ptala, zda vám rodiče nedávali proti emocím něco sladkého...


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 

#28 30. 10. 2020 20:30

Judyna
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 13. 5. 2006
Příspěvky: 19170

Re: hubnutí pomalu a zdravě

Tulipánko. Mě to právě napadlo. Ale to je špatně, je to jen šidítko. Vaši by to s Tebou měli probrat a ne Tě takhle odbýt.

Platí moje poslední věta - Ale dítě, pokud je smutné, tak je má utěšit maminka - pohladit, ukonejšit. Ne mu vrazit něco sladkého do pusy.

Upravil(a) Judyna (30. 10. 2020 20:30)


Jakmile si uvědomíš svoji pravou hodnotu, bude se okolo tebe točit celý svět.
Rozhodnutí osvobozuje.

Není tady

 

#29 30. 10. 2020 21:05

vrabčák
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 17. 5. 2014
Příspěvky: 14656

Re: hubnutí pomalu a zdravě

rina napsal(a):

Souhlasím.
Může to tak být, ač pořád jaksi nechápu, proč by tomu tak mělo být.

Proč? …"když nabízejí dospělí dítěti sladkosti jako náplast, i to v dospělosti většinou pokračuje..."

No, tělíčko i mozek si na to zvyknou. Člověk se pak nesnaží s problémem, špatnou náladou atd. něco udělat, vůli vůbec nezapojí a sáhne po šidítku. hmm


Je zcela zbytečné se ptát, jaký má život smysl.
Má takový smysl, jaký mu dáme.
                                                           Seneca

Není tady

 

#30 30. 10. 2020 22:09

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: hubnutí pomalu a zdravě

Nějak si nevzpomínám, že by někdy někdo v mém dětství řešil, jestli, nebo proč jsem smutná. va Většinou, když si někdo všiml, tak reakce byla "a jestli chceš, tak ti dám pár facek, abys měla důvod řvát".. sladkým mě fakt nikdo neutěšoval big_smile Mám jinej problém, jídlem zaháním únavu. Když se mi chce spát a musím pracovat, tak jím. roll


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#31 30. 10. 2020 22:12

Palomita
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 9. 2019
Příspěvky: 3509

Re: hubnutí pomalu a zdravě

Tulipánka napsal(a):

No mně jde spíš o to zajídání emocí. Když brečím, neumím se s tou emocí vyrovnat. Místo toho, aby mě rodiče učili se s ní vyrovnat, dají mi něco, co emoci potlačí - sladkost. Člověk pak má spoustu emocí, se kterými si neumí poradit a místo toho je "umlčuje" jídlem. Proto jsem se ptala, zda vám rodiče nedávali proti emocím něco sladkého...

Proč by ses měla umět vyrovnat s tím, že brečíš, mᚠvztek, jsi nervózní? Jednoduše to přijmi a nech to odeznít. Ono to přejde wink Jsi-li člověk, měla bys prožívat emoce storstark


Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Není tady

 

#32 4. 11. 2020 21:42

Tulipánka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Turnov
Registrovaný: 30. 11. 2006
Příspěvky: 4741
Web

Re: hubnutí pomalu a zdravě

Judyna napsal(a):

Tulipánko. Mě to právě napadlo. Ale to je špatně, je to jen šidítko. Vaši by to s Tebou měli probrat a ne Tě takhle odbýt.

Platí moje poslední věta - Ale dítě, pokud je smutné, tak je má utěšit maminka - pohladit, ukonejšit. Ne mu vrazit něco sladkého do pusy.

Judyno :-) Ono je spoustu věcí, které by se měly dělat správně, ale nedělají. Spíš teď jde o to, jak to vyřešit. A to se teď právě snažím - přijít na ty vzorce proč zajídám emoce a pak případně jak to přijmout či dělat jinak :-)
Je to spíš takový dotaz na potvrzení mé teorie a také na zamyšlení, zda to také tak nemáte...


Žiju svůj život naplno bez strachů.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů