Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 1. 1. 2010 21:25

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Anketně smile, myčku nemáme a kupovat ji nebudeme. V práci ji máme, je to fajn, ale doma mi nechybí. Kdykoliv mám hotovost "na rozprach", vrazím to radši do auta smile, to potřebuji víc smile.

Není tady

 

#27 1. 1. 2010 21:27

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

ne Kuty, představ si, automatickou pračku máme. bez sušičky... nepořídit si myčku není zabýčenost, ale moje (s tvým laskavým svolením SVOBODNÉ) rozhodnutí reta

OT - a "ikonu pod jménem" si můžeš v klidu vypnout, když ti tak leží na srdci


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#28 1. 1. 2010 21:37

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

mala.popelka napsal(a):

ne Kuty, představ si, automatickou pračku máme. bez sušičky... nepořídit si myčku není zabýčenost, ale moje (s tvým laskavým svolením SVOBODNÉ) rozhodnutí reta

OT - a "ikonu pod jménem" si můžeš v klidu vypnout, když ti tak leží na srdci

Děkuji Popelko za odpověď.Vím, že si ikonu můžu vypnout,ale přesto mi to nedalo se zeptat,už sem taková,holt.
Pračku mám taky bez sušičky,páč nemám problém s místem na sušení - v létě na sušáku u domečku a v zimě v komoře,kde dlí též ta pračka.

Není tady

 

#29 1. 1. 2010 21:40

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Když už se bavíte o obrázku, můžu se zeptat, z čeho ta postavička je? Vypadá zajímavě.

Není tady

 

#30 1. 1. 2010 21:43

mala.popelka
Moderátor(ka)
Místo: krásné Podbeskydí
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 9473

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Tercilo, to sem sice nepatří, ale je z filmu Avatar - princezna Neytiri


"Proti bolestem duše jsou jen dva léky: naděje a trpělivost" - Pythagoras

http://www.ticker.7910.org/as1cMbUuM2B0010MjAzZHwwMDAwMjY2N2R8TmFzIHphenJhayBLcnlzdHVmZWsgbWE.gif

Není tady

 

#31 1. 1. 2010 21:48

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

mala.popelka napsal(a):

Tercilo, to sem sice nepatří, ale je z filmu Avatar - princezna Neytiri

No jsem tušila,že to z něčeho takového bude,já totiž tyhle sci-fi nemusím,Tercila se zeptala za mě.Je fakt hnusná - ta holka na té ikoně.

Není tady

 

#32 1. 1. 2010 21:55

AndreaP.
Administrátor
Místo: Severní Morava
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 12313

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

U nás jsem myčka já big_smilerollrollroll Po skutečné netoužím, a to jsme čtyři lidi, takže nádobí hodně.

Není tady

 

#33 1. 1. 2010 21:56

majkafa
Host

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Nemám myčku a ani po ní netoužím. Nepotřebuju ji.

 

#34 1. 1. 2010 22:01

lea64
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 2. 2009
Příspěvky: 1130

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Nemám myčku, do kuchyně se mi nevejde a ani po ní netoužím.

Není tady

 

#35 1. 1. 2010 22:19

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Taky myčku nemám a netoužím po ní. Místo by bylo, prachy taky, ale nějak mi přijde zbytečná.
A zas takový exot nejsem, spousta lidí kolem mě ji nemá. Je to tak 50 na 50. Po snídani máme tři talíře, tři hrnky, nějaký ty lžičky, nůž... obědvám v práci, děti ve škole, večeře doma, ale zas tolik nádobí nemáme. A i když o víkendu je to s vařením víc kusů, opláchnu to pod tekoucí vodou ve dřezu. Myslím, že mi to zabere stejně času jako kdybych to nádobí měla nacpat do myčky...
Fakt mi nechybí...

A offtopic, ahoj Majkafo. smile

Upravil(a) javena (1. 1. 2010 22:20)

Není tady

 

#36 1. 1. 2010 22:23

Iveta X
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 9. 1. 2006
Příspěvky: 1548

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

AndreaP. napsal(a):

U nás jsem myčka já big_smilerollrollroll Po skutečné netoužím, a to jsme čtyři lidi, takže nádobí hodně.

No nás je právě doma pět, tak proto se nám lidi diví, že jí ještě nemáme. Navíc každý den vařím nebo peču. Někdy na nádobí nadávám, ale popravdě mi myčka prostě zatím asi nijak nechybí a ani uvnitř po ní netoužím. U tchyně jsem viděla, že stejně každý kousek oplachovala a než tam všechny kousky dovnitř narovnala, tak já už to nádobí mám umytý. Myju pod tekoucí vodou, slabý proud, máme bojler, takže musím šetřit vodou.


Iveta X

Není tady

 

#37 1. 1. 2010 22:28

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

V roce 1999 bylo našim klukům 9 a 11 let a měli za úkol mytí nádobí o víkendu-vždy po obědě.Ten mladší při tom musel stát na stoličce.Nádobí myli samozřejmě pod tekoucí vodou a upřímně tuto činnost nenáviděli (zrovna jako my jejich rodiče) vč.násl.utírání nádobí.
Zároveň s možnou koupí myčky zrovna ten rok přišla na přetřes i dovolená v Egyptě.My teda věděli,že Egypt i myčka se realizovat budou,že nelze aby uskutčnění jednoho vyloučilo to druhé,ale dětem jsme to naservírovali tak,že buď myčka nabo Egypt - a hádejte pro co se jednoznačně rozhodli.A to byli malí,zdánlivě ničemu nerozumící malí kluci.A i po 10 letech,prostě stále,jjsme moc rádi,že myčku máme,je to plnoprávná nezbytná součást bezproblémového fungování rodiny.Nemá problém se vypořádat se špinavým nádobím od smažených vajec,grilování,různých těst,atd.

Není tady

 

#38 1. 1. 2010 22:33

Aneri
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 19. 4. 2006
Příspěvky: 4438

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Já dělám myčku v domácnosti big_smile a celkem mě to i baví. Připadá mi to zbytečné,ale je to věcí názoru!

Není tady

 

#39 1. 1. 2010 22:44

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Jistě si člověk zvyká na techniku v domácnosti velice rád smile, ale přiznávám, že mám svého manžela nějak (ještě) radši, když postřehnu, že sám od sebe jde k lince, začne mýt nádobí big_smile tummenupp a láká dceru ke sklizení nádobí, protože: "aby maminka nemusela" wink tummenupp. Ten pocit mi žádná myčka nenahradí big_smile.

Není tady

 

#40 1. 1. 2010 22:51

Kuty
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 11. 2. 2007
Příspěvky: 2773

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Tercila napsal(a):

Jistě si člověk zvyká na techniku v domácnosti velice rád smile, ale přiznávám, že mám svého manžela nějak (ještě) radši, když postřehnu, že sám od sebe jde k lince, začne mýt nádobí big_smile tummenupp a láká dceru ke sklizení nádobí, protože: "aby maminka nemusela" wink tummenupp. Ten pocit mi žádná myčka nenahradí big_smile.

No tak já teda zas ráda vidím,když manžel otevře lahvinku (jako třeba dnes večer)nějakého dobrého moku a pěkně zapadlí v sedačce začnem u flašky rozumovat společně o čemkoli,než abych poslouchala rodinné dohadování se o nádobí.To maminka fakt nemusí.lol

Není tady

 

#41 1. 1. 2010 23:00

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Mmmiluju mmmoji mmmyčku wink

Jinak moje máma myčku taky zatvrzele odmítá, v létě si naši udělali novou kuchyni a myčka v ní není a ani teď nepůjde jen tak udělat, což prostě nechápu. Nevím, kde bere tu jistotu, že když jí nevadí mytí nádobí v 60, že jí to tak bude vyhovovat i za 5, 10 let.  V neposlední řadě mě to strašně prudí, protože když se sejde celá rodina, likvidujeme pak ty hory nádobí ještě hodinu po obědě a to mi prostě vadí, zážitek z dobrýho oběda je ta tam, stejně jako zábava, která se tím na tu dobu přeruší.


Pro někoho může bejt mytí nádobí relax, pro mě je to nuda a ztráta času.

Není tady

 

#42 1. 1. 2010 23:07

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Tercila napsal(a):

Jistě si člověk zvyká na techniku v domácnosti velice rád smile, ale přiznávám, že mám svého manžela nějak (ještě) radši, když postřehnu, že sám od sebe jde k lince, začne mýt nádobí big_smile tummenupp a láká dceru ke sklizení nádobí, protože: "aby maminka nemusela" wink tummenupp. Ten pocit mi žádná myčka nenahradí big_smile.

to chápu, já zas manžela zbožňuju, když sklízí nádobí a strká ho do myčky (to nádobí), abych já nemusela wink

prostě tohle "sim-sa-la-bim", kouzlo, díky kterému během několika málo minut zmizí hora nádobí a kuchyně je čistá jak zrcadlo a voňavá, mě jako fakt bez přehánění naplňuje štěstím lol

Není tady

 

#43 1. 1. 2010 23:21

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Fidorko, vůbec nejde o to nádobí big_smile, ale o ochotu partnera, viď tummenupp.

Není tady

 

#44 1. 1. 2010 23:23

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Kuty: než abych poslouchala rodinné dohadování se o nádobí.

Kdepak, Kuty, zásadně se nedohaduju big_smile big_smile
Ne, ona by mi myčka sem do kuchyně neslušela. Je tu méně prostoru a přiznávám se bez mučení, že i kdyby bylo prostoru víc, nacpala bych sem někam spíš palmu než myčku big_smile big_smile.
Jinak my jsme rodina, která lahvinky neotvírá smile. To nám k pohodě nechybí, oběma nám vadí "ovínění mozku" smile, nějak na to nejsme, navíc kvůli firmě je nutno být připraven usednout za volant kdykoliv...
Jo ale proti myčce tedy nějak nejsem. Určitě je to bezva pomocník v domácnosti. Kdybych měla novou kuchyni, možná bych ji pořídila...., i když - nevím, asi přece jenom ne big_smile Spíš bych za ty prachy vytunila světla na autě big_smile. Doma jsme převážně dva, toho nádobí zas tolik není.

Upravil(a) Tercila (1. 1. 2010 23:28)

Není tady

 

#45 1. 1. 2010 23:23

Oáza
♥♥♥----
Registrovaný: 19. 2. 2007
Příspěvky: 170

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Myčku mám a je to stejně jako sušička na prádlo vynález století!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Někdo si říká, že ji nepotřebuje, ale úspora času je velká, aspoň 5 hodin za týden, ze sušičky kromě košil a kapesníků zase nic nežehlíš, tak dalších 5 hodin a 10 hodin mám na cvičení a koníčky aniž bych šidila rodinu.dumbom

Není tady

 

#46 1. 1. 2010 23:26

spunt
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 1. 2006
Příspěvky: 17441
Web

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Patřím do skupinky co myčku doma nemají, tedy jak psala Andrejka, jsem jí doma já.

Kuchyň jsme předělávali někdy před 8 lety a byla jsem ráda že mám oproti původní skříňky navíc díky jinému rozmístění kuchyně.
V paneláku holt moc místa není.

Momentálně bych myčku brala, ale investice by byla poněkud větší než jen za tu myčku a bohužel na to není. Jsou jiné, potřebnější věci.


Myčku máme v práci a tak vyzkoušení pro mne bylo kladnou záležitostí smile


http://www.ticker.7910.org/as1cxJr0g411110MTAyZHwwMDAyMjNkfExlbmljY2UgamU.gif
http://www.ticker.7910.org/as1csEk0g410010MjkyZHwwMDAyNTdkfEppdHVzY2UgamU.gif

Stránky na téma: Poruchy pozornosti, hyperaktivita, hypoaktivita  http://www.adhd.denicek.eu/

Není tady

 

#47 1. 1. 2010 23:31

Tercila
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 15. 5. 2007
Příspěvky: 7001

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Jejda, Oázo, prosím Tě, mᚠurčitě zkušenosti; nesráží sušička prádlo?
Nám v práci perou a suší a už se tam nikdo do těch původních kalhot neoblečeme big_smile big_smile. O sušičce domů jsem uvažovala, ale na tu tady fakt místo nemám. Možná až po přestavbě...

Není tady

 

#48 1. 1. 2010 23:54

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

No, já radši ty exotický zážitky než techniku do bytu, kdybych si mohla osobně vybrat. smile
A děti by určitě radši na dovču, než nemýt nádobí, což mě nevýslovně blaží... Pomáhají v domácnosti úměrně věku. Dneska syn luxoval a dcera se mnou povlíkala a když se zeptaly proč, tak jsem jim řekla, že Mařka má na Nový rok volno a řehtali jsme se všichni ještě po tom, když už jsme seděli u telky... lol
Kuty, když pak někdo ukazoval fotky z dovči, vy jste jim ukazovali myčku?
Promiň, jen mě to přijde úsměvný... tongue

Není tady

 

#49 2. 1. 2010 0:50

Heluška
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 5. 10. 2007
Příspěvky: 1943

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Myčku nemám a ani ji nemám v plánu. Ruce mám zdravé, někdy je to dokonce prima relax, brácha šel mýt nádobí, když si potřeboval vymáčet nedomytelné ruce. Ale většinou to není oblíbená práce.
Vím, že jsou i malé, jednoosobové takříkajíc, ale mít ty prachy na ruce, koupím si nový sporák, nebo rozkládací pohovku pro hosty, nebo si zajedu na týdenní léčebnowellnes pobyt do Trenčianek, nebo si mimořádně udělám výlet do Německa za jednou dcerou, nebo do Anglie za druhou.
Myčka není moje priorita ani důvod k závisti.
Pro neteř je to nezbytnost, protože trpí ekzémy na rukou. Tam bych to jako prioritu v  domácnocti viděla. Stejně i pračku se sušičkou.

Není tady

 

#50 2. 1. 2010 7:15

Modroočka
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 31. 10. 2006
Příspěvky: 11401

Re: Je tady někdo, kdo nemá myčku?

Myčku mám už 10 let, v panelákové kuchyni. Když jsem ji měla polámanou, myla jsem nádobí ve dřezu. Přítel myčku nemá a u něj myjeme nádobí taky ve dřezu. Nemám s tím problém, nicméně už jsem na ni zvyklá. Bez pračky si život představit nedovedu, bez myčku ano, sice by mi chyběla, ale dá se bez ní žít. Je fakt, že ta úspora vody je evidentní. Tolik nádobí, kolik narvu do myčky, bych v takovým množství umýt nedokázala. Moje maminka myčku nemá, přítelova maminka taky ne, takže po rodinných sešlostech vždycky některý z nás stoupnou ke dřezu a tu hromadu nádobí mamince prostě umyjeme. Ale je to o zvyku, kdo myčku má, řekne, že si to bez ní už neumí představit. Kdo ji nemá, bude říkat, že ji nepotřebuje, že je to zbytečnost, ale jen do chvíle, než si ji pořídí. Kolegyně mi tvrdila pár let, že myčka je jen pro lenochy a pro snoby, letos si ji koupila a hned otočila. Fakt je, že kdybych byla sama, nepotřebovala bych ji a taky bych si ji nekoupila, ale jsme 3, respektive 4 lidi, takže nám se vyplatí.


Dokud dýchám, žiju....aspoň to tak zatím vypadá

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů