|
9.dubna : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 9.dubna : Vaření na chatě či chalupě bez stresu: Tipy na vaření z jedné pánve nebo hrnce. 1.dubna : Jak vznikla záhada ďáblova trojúhelníku: Odhalil ji už Kolumbus? |
|
|
Pírko, hezká fotka
Zuzi, já už s hedvábím (a ramií) mám, tak abych si rozšířila sortiment o něco novýho. A taky pak len a konopí je nosnější pro těžký váhy
Takže myslím i na budoucnost a plácnu 2 mouchy jedním šátkem
No ale bůh ví, kolik jich vlastně nakonec bude, že 
Není tady

Pirko to je krasna holka
slusi ji to
a jaky ma nadherny rasy
Hrozi mala mela po odecteni skoro 38 stupinku ,ale ted teplotu urcite nema a uz se tu na me rehni nahlas
Jestli to neklesne pod -10 .tak odpoledne vyrazime ,ale v kocarku a asi busem ,je to dalka.
Luli jj taky jsme to tak rikala I. ze si myslim ,ze zalehnout ji proste nemuzeme,leda bych snad byla opila ,nebo zfetovana a jedno ani druhe fakt nehrozi
jj to uz vidim ,jak das ty 2 mouchy
Tak vzhledem k vaze Sofinky bych snad mela radsi taky pokukovat po lnu ,nebo konopi 
Není tady
Holky nebojte se, že zalehnete svá dítka
Terezka s nama taky spí v posteli a to se ještě něky povede, že jsme tam 4, totiž i s Matesem. Ještě kolikrát k nám v noci přileze. Spal s náma asi do 3 let a aby spal sám ho učíme vlastně do teď a to mu jsou už 4 roky. Není nic krásnějšího, než když se ráno probudíte a máte vedle sebe pidi andílka a na hlavě některou končetinu syna a na mých nohách nohu manžela 
Není tady

Ahoj holky,
Zuzi ven určitě můžete. Naopak se to doporučuje, protože se jim lépe dýchá. A pokud nemá vysokouteplotu, tak není problém.
Zasněnko gratuluju k váze
Jste holky šikovný. Hlavně, že výsledky vyšetření jsou ok a vy teď budete obě spokojené
Pírko ... to je ale kouzelná fotečka 
Holky já jsem dneska jak praštěná palicí. Děláme pokus se spaním, takže jsem včera malýho nakojila v osm večer a už jsem ho pak nebudila, že to jako nechám na něm, jak dlouho vydrží. Jenže jsem samozřejmě blbka už od půlnoci hlídala, jestli se jako budí. Takže každý kňournutí jsem vylítla a sledovala
. A Dany se regulerně probudil až ve tři ráno. A to ještě asi ne hlady. Spíš ho zlobili prdíci , myslím. Tak jsem ho vyndala a nakojila. Jenže pak byla regulérní vstávačka už v šest a už spát prostě nebude. A usnul v půl devátý ráno. Tak já jako že taky ještě zalenhu. Jenže než jsem zbrala, tak zase začali prdíci a vstávačka v půl jedenáctý a hlad a všechno špatně. Prostě totálně nabouranej denní režim 
A já jsem na zabití 
Není tady
Pírko to je ale kočka. My jdeme příští týden na první hexu a jsem domluvená s doktorkou, že na prevenar počkáme až jak na tu hexu zareaguje. Tenhle postup nám tedy doporučila doktorka, tak snad je to dobrý postup. Komu bych měla důvěřovat jinému ne?
Peti my jsme taky včera vyzkoušeli nový režim, koupat po šesté a celkově vše směrovat tak, aby nejpozději v sedm šel spinkat, protože když jsme to dělali okolo osmé, tak byl strašně nevrlej. No a výsledek? Koupali jsme v půl sedmý, malej super, výborná nálada. Najedl se, dali jsme spát. Usnul okamžitě a vstával po pěti hodinách. Pak po čtyřech a pak po třech. Asi měl fakt nějaký ten spurt, jak jedl přes den po hodinách a v noci se taky budil častěji. No, snad to máme zasebou.
Hani já jsem moc zvědavá na to moje nosítko a když se to osvědčí, tak taky na léto půjdu asi do nějakého lehčího šátku. Já vím, že jsem natěšená asi předčasně, ale já tak nějak cítím v kostech, že to bude fajn.
K tomu zalehnutí. My jsme si dneska vzali malýho do postele ráno, aby s námi ještě dospal. No ráno, v půl devátý. A byl spokojenej, my jsme samozřejmě nespali, ale Dáda jo a spinkal tam sám. Tak jsme ho obložili polštářema a nechali spát. Byl tam asi tak 10 minut. Moje neteř spí s rodiči v postýlce snad od narození, prostě si jí tak nazvykali. Je jí rok a půl a spí tam pořád. A to jsou oba hromotluci a nezalehli, spíš se nevyspali.
Není tady
Zuzi - já jsem si pak říkala, že jsem si měla radši nafackovat, než to sem napsat
Promiň, jsem idiot, došlo mi to až v noci, že tě to určitě muselo postrašit
Fakt se moc moc omlouvám, příště už budu držet tlamu 
Jinak co se týče udušení - díkto by se bránilo zcela určitě a to pěkně urputně. Soudím dle toho, jak se vzteká, když se při odsávání nemůžu chviličku nadechnout, to vyvádí jak divá... Já myslím, že i malý miminko by se vzpouzelo, je to přeci jen instinkut, ale jde o to., jak k tomu udušení má dojít, pokud je pod peřinou, tak holt nemá sílu, aby to vybojovalo.
Zalehnutí bych se nebála, to jsou zase naše mateřský instinkty
Já mám teda strach nechat jí spát pod peřinou u O., to je nechávám jen se pomazlit a na spaní jí beru k sobě. Přeci jen, já se poloprobudím při každým otočení a zkontroluju, jestli je všechno ok, jestli není přikrytá moc, nebo málo...atd 
Jo a co se týče chůvičky, my máme tu připínací na plenku a nemůžu si jí vynachválit. Teď už jí dávám jen na noc, ale občas jsem paranoidní i přes den, tak jí pro klid duše zapnu 
Jinak už nevím, o čem byla řeč.... hmmm, no nic, že by šátky? 
Jo a všem, co doma mají loupající se hlavu - dejte na moje rady (jako s vaku pytlema
a s šátkama
), ne, nedávejte, jen si to poslechněte. Maty jsme mazali oliváčem, třebas třikrát denně, a nelepšilo se to vůbec, občas se to poposunulo, občas rozlezlo a tak. Teď už asi čtvrtý den mažu Batlio (krém proti chladu) od Alpy a je vidět značný zlepšení
Mnohem líp se jí to z vlásků vyčesává (zvlášť) po koupání. Je teda fakt, že jí to matlám dost intenzivně (jakože má bílou hlavu), ten krém je hustej, tak ho tam dám hodně, aby se vsáknul.
Težko říct, možná by to v tom samým termínu přešlo samo, ale alespoň mám pocit, že pro to něco dělám 
Není tady
Def to je výhoda holohlavých miminek. Dádula by vypadal jak s bílou čepicí.
Maty s Vámi spinká v posteli? Tedy, Vy jste tedy borci, já bych se snad nevyspala, nespala bych vůbec. Jo a četla jsem, že jí vůbec nemažeš ničím prdku, páč to není třeba. To si taky nechává do puberty? To by mě kleplo. Já kdybych Dádulovi nenamazala prdku, tak jí má za chvilku červenou jak ruskou vlajku.
Není tady

Def to prece nemusis - byt zticha
Ja sice mam Nannynku ,ale na druhou stranu se proste tomu proc jsem ji poridila vyhybam jako cert krizi ,mam z toho hruzu
.Vzdyt to bych ji musela mit i v kocarku a na gauci a porad ..
Prosimte hod odkaz na ten moniotor na plinku
to teda slysim prvne
I ja se budim s kazdym jejim zavrtenim a rano se velmi pomalu skladam do stoje
uz ta pater neni co byvala
Alis ani ja nemazu zadecek ,jen vyjimecne ,hned po kakani a protoze Sofinka kaka jednou za dva dny
No a pak samozrejme po koupani
Ja uz mam zase poblinkany satek
teda Sofinka fakt blinka uz po kazdem jidle a uliva neustale ... Pockam na radu dr. jeste mesic ,ale pak uz ty prikrmy zavedem a snad ji to ten zaludecek "zatizi" a kasicky taky 
Není tady
Alis ruska vlajka je dobra
ne ja taky nemazu a mame prdku jak ruzicku, sem tam neco malo, namazu weledou a do pristiho prebaleni je to fuc 
Holky doctu vas ( snad ) az prijdeme z venku, je tam teda pekny humac, ale proste jdeme ven a budu premyslet, ktery satek objednam, treba mi ten cerstvy vzduch pomuze ve vybirani
Def, libi se mi jade mild, candy, jestli se nepletu? 
Není tady
Lishic- Candy se mi líbí hoooodně
Fakt krása holčičí, ale zas takový výrazná a ne nijak cukrouškovská...skoro až rebelská, no prostě fajn 
Zuzi .- máme tenhle : http://www.respisense.cz/ teda ten co tam mají vyfocenej je nějakej upgrade
Mi máme loňkský model a super
Falešnej poplach snad ejdnou, když se jí vyvlékl z plenky a neměla těsný bodýčko, tak nedoléhal. Jinak to většinou to body zachrání a podrží ho na těle. Když dítko 20 sekund nedýchá, tak zavibruje, aby ho upozornilo - a že nám po příchodu z porodky vibroval pořád
A píšou, že v kočárku a v autosedačce ho může zmást ten pohyb, ale stejně, pořád lepší než nic 
Ališ - nemažeme, není třeba 
Není tady
Prosím o akutní pomoc, Agátka má asi rýmo, teď se mi pěkně poblinkala a chrochtá, mám odsávačku baby-Vac na vysavač a tam píšou, že se má ta nosní dírka odsávačkou úplně ucpat, někde jsem zase četla (nevím kde), že se dává jenom na kraj nosánku... tak jak????
Není tady

Def Candy si vem ta je super
me se strasne libi ,ale ted bych radeji jinou nez ruzovou ..
Myslis ,ze bych ho mela poridit?Ja se i ted budim ze spatnych snu ,ze vyskocim na posteli a rychle saham na malou ,jestli je vsechno v poradku
myslela jsem ,ze to prejde ,v tech prvnich tydnech jsem skoro nespala ,ale je to tady porad ten strach
.No a mala se vzdycky samozrejme lekne a rohodi rucickama
chudak ,bude mit ze me psotnik
Treba segra tohle vubec neresi ,proste na to nemysli ....
Není tady

mag napsal(a):
Prosím o akutní pomoc, Agátka má asi rýmo, teď se mi pěkně poblinkala a chrochtá, mám odsávačku baby-Vac na vysavač a tam píšou, že se má ta nosní dírka odsávačkou úplně ucpat, někde jsem zase četla (nevím kde), že se dává jenom na kraj nosánku... tak jak????
úplně ucpat 
Není tady
Jojo, taky ucpáváme úplně, jelikož jinak to odsaje prd...
Zuzi - no, my hodně uvažovali o tom, jestli ho vůbec pořizovat. Nanny (pod matraci) jsem zavrhla úplně, slyšela jsem zkazky o planejch poplaších, o cestování miminek v postýlkách atd. U nás to bylo dobře, nevyužili bysme ho snad vůbec. Tenhle si fakt chválím, samo že i tak malou kontroluju a čas od času přístroj prozkouším, jestli funguje. Ale nemám z toho takovej děs. Podle mě je to věc, která za to stojí. A jak psaly holky někde vedle v témátku, klidně ho využiju i později, když bude třebas Maty nemocná, nebo tak. Radši si odpustím nějaký hadříky a parádičky a budu mít tohle 
Ale to holt záleží na každým...
Není tady
Ališa napsal(a):
Pírko to je ale kočka. My jdeme příští týden na první hexu a jsem domluvená s doktorkou, že na prevenar počkáme až jak na tu hexu zareaguje. Tenhle postup nám tedy doporučila doktorka, tak snad je to dobrý postup. Komu bych měla důvěřovat jinému ne?
No oni ty děti spíš reagujou na hexu. Matěj mi na ní taky reagoval a prevenar neměl a nemá a známa si dala holku teď taky očkovat zvlášť a reagovala jí taky na hexu a na prevenar vůbec. Čert ví jak to je. Já jí to dala najednou a reagovala až 10tý den, měla 38 v noci pak druhý den měla kolem 37 a celý den byla protivná ale zvládly jsme to.
Není tady
Tak u nás se kadí 6 - 7x denně a mažu pořád. A to přebaluju tak 15x za den. Nejen po každém jídle, ale on se pokadí většinou až po přebalení, když ho uložím. Jak jsem už psala, rybilka na ho... tak mažeme Robátkem - konopnou mastičkou a ta je dobrá. Ten náš rarášek je fakt s tou pokožkou na štíru. Jinak je hlaďoučkej, ňuchňací, ale chce to péči.
Monitor dechu nemáme a abych pravdu řekla, máme tedy chůvy, které dávám přes den a v noci ne. A to já to svoje dítko většinou i zaspím, kolikrát se vzbudím a D. mi říká, že Dádulka heká už hodinu, ale já spím. A mám ho hned vedle sebe u postele.
Dneska spal tak hodinu po kouskách. Je tedy veselej, nijak nekníká. A v kočárku usnul na chvilku, pak ho taková ječivá holčička vzbudila a nic. Tak jsem hoteď uspala prostě u kozy, přendala do postýlky a spinká.
Jo a jinak mei tai je na cestě a dnes by mi ho měli přivézt. Já se tak těším.
A nos ucpávám taky úplně. Já náhodou tu odsávačku používám docela často. Nerejpu mu ty holouše těma špachtlema, norálka mu 1x denně kápnu libenar, odsaju holouše a hotovo. Malej je spokojenej.
Není tady
Čauvec, tak byt nestál za moc-přeceněn
Ale zadali jsme si požadavky do jedné realitky - tak uvidíme.
Jinak jsme dnes už vázali šátek a docela se v něm Adélce líbí,ale neusne v něm-zatím...mám fotky, ale manža je ještě nestáhl a má je u sebe na mobilu a teď není doma, tak jindy 
Ale hodím nějaké nové fotky z prvního plavání ve vaně na rajče a sem vám házím fotku, jak Adélka domlouvá panence-domlouvá jí tak horlivě, že je fotka rozmazaná 
http://zmenseni.kategorie.cz/fotka_320. … jpg&g=
Není tady
Teda já už sem neumím hodit fotku 
[url=http://zmenseni.kategorie.cz/fotka_320.php?src=88.103.225.138_rotation_of_dsc00714.jpg&g=[/url]to jsem zvědavá...jestli to půjde teď..
Není tady
Pomoooc , já jsem úplně natvrdlá a nemůžu si vzpomenout, jak se tom sem dává

Není tady
ahoj,
koukám, že řešíte monitor dechu. My máme od začátku Angel Care - je to monitor a chůva v jednom a max. spokojenost
Zatím ani jeden planý poplach, má to dvě snímací desky a snímá to jak mikro-pohyby Tobiho, tak zvuky. Takže máme u postele jednu rodičovskou jednotku na obojí (jak monitor dechu, tak chůvu). Ale můžu si to libovolně přenastavit. Takže když ho dávám na odpoledne spát do kočáru, tak to k tomu přenesu, vypnu sledování dechu a nechám to fungovat jen jako chůvu.
Jinak, když spí odpoledne třeba u maminy (když hlídá nebo jedem za ní) nebo dopoledne v cestovní postýlce, tak to neřeším. To bych se z toho zbláznila.
I tak by měl mít člověk na paměti, že tyhle přístroje fungují na principu přenosu signálu a vln, tudíž nejspíš vydávají nějaké záření a v součansosti nevíme, jaký by to mohlo mít důsledky. Take mu to nedávám k hlavě (tu vysílací jednotku), ale někam dál, kam dosáhnou kabely (nebo když to jede na baterky).
Ohledně zalehnutí v posteli - u střízlivých rodičů s normální váhou zcela vylučuju. Občas si Tobína berem k sobě na dospání ráno (budí se kol. 6 a pak třeba ještě 2 hodinky dá, tak na ty 2 hodinky si ho někdy vezmem k sobě) a oba tak nějak podvědomě spíme opatrně, opatrně se otáčíme, nikdy jsme do něj nevrazili nebo tak. To spíš on do nás. 
Jinak dnes mám totální den blbec, takže se radši klidím, mám ještě 3 strany překladu a chci to udělat co nejdřív, protože večer asi totálně odpadnu
Pírko - moc se vám povedla
Krásný kukuč!
Není tady
Ivuš - zkopíruj tenhle příkaz: [img]Hned za něj vlož celou adresu obrázku a hned za to dej tohle:[/img]
Není tady
No jo, no to je konec se mnou-já mám snad mateřskou demenci a já myslela, že se toho po těhu zbavím 
Very, díky!! 

Není tady