Oznámení

3. července : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

3. července : Praktické grilovací desatero pro úspěšný start letních grilovaček!

3. července : Prázdniny jsou tady a s nimi i doba dovolených a výletů. Kam vyrazit? Mrkněte na naše tipy!

#1 26. 12. 2009 18:31

Blossom
Host

Co vám život dal a vzal v roce 2009 ?

Blíží se konec roku, doba bilancování. Aspoň já se nad svou letošní bilancí zamyslela - asi i proto, že přes vánoce ležím s chřipkou, takže mám dost času na přemýšlení.
Jak hodnotíte svůj rok 2009?

#2 26. 12. 2009 18:42

Blossom
Host

Re: Co vám život dal a vzal v roce 2009 ?

Tak sama půjdu nejdřív příkladem:
Rok 2009 byl pro mě dost dobrý. Naštěstí - žádné katastrofy se v mém okolí nekonaly, nikdo mi neumřel, neonemocněl, nikdo se s nikým blízkým nerozchází či nerozvádí.
Pravda, máme v rodině nezaměstnané - ale to v našem oudolí s 15tiprocentní nezaměstnaností skoro každá rodina, to je starost, naštěstí ne úplně fatální, snad bude líp....

Pracovně:
rok 2009 jsme jako firma ustáli. Už to je (zvl᚝ v našem krizí hodně zasaženém oboru )  úspěch. A do budoucna máme snad našlápnuto dobře (i když - jistotu nemá dnes nikdo, že...)
Mimo vlastní práci se mi podařila realizace několika mých projektů. Z těch mám obrovskou radost, ačkoli finančně znamenaly víceméně spíš výdaje, ale jejich smysl je v v nefinančních hodnotách a je pro mě opravdu velký.

Osobně:
klidný, spokojený, mnoha výlety a zážitky naplněný rok. I děti jsou spokojené, zdravé a v partnerských vztazích i ve studiu se jm daří.

Takže já to můžu shrnout - kéž mám takových roků, jako byl ten letošní, víc....

#3 26. 12. 2009 18:55

Mikeš
♥♥♥♥♥♥♥

Z půlky zrekonstruovanej byt, a na přelomu ledna a února 9 dnů ve špitále big_smile, jinak naštěstí nic dramatickýho. Pozitiva jednoznačně převažují nad negativy... wink

Upravil(a) Mikeš (26. 12. 2009 18:55)

Too old to Rock'n'roll, too young to die (Ian Anderson)

Není tady

#4 26. 12. 2009 19:22

ivanka05
♥♥♥♥♥♥♥

také tak nějak neutrální rok, nikdo neumřel proti uplynulým rokům. Dcera je zdravá, šikovná, s partnerem jsme spolu a dá se říct v pohodě a spokojení, čeká nás svatba(uvidime jaky bude ten dalsi rok), finance nejsou zázračné,ale nemáme velké dluhy.  Práci nemohu hodnotit, jsem na MD, ale na rok 2010 budu hledat(zase uvidime). Zdraví v rodině dobré, nic nového. vztahy v rodinách jsou v zásadě dobré( vyjimka potvrzuje pravidlo, a to se nezmeni).

Takze celkově hodnotím rok jako dobrý, nic zásadního se neudálo, což je možná lepší.

Není tady

#5 26. 12. 2009 20:08

janabas
♥♥♥♥♥♥♥
Web

pro mě nejkrásnější rok - narodil se mi syn

http://lb3f.lilypie.com/jo6cp2.png
21.7.2009 v 14:05 - 47cm, 2900g, 18m-13kg, 85cm,2r-89cm, 13,5kg

http://lb2f.lilypie.com/rJeep2.png

Není tady

#6 26. 12. 2009 21:45

eremuruss
♥♥♥♥♥♥♥

Tento rok me dal konecne spolehliveho pritele a jeho rodinu,kteri me maji radi.Vzal me docela dobre placenou praci,dal me jinou praci s nizkym vydelkem,ale dobrym kolektivem.

Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.

Není tady

#7 26. 12. 2009 21:59

Fanny5
♥♥♥♥♥♥-

Mně tenhle rok dal hodně pozitvního. Myslím, že tento rok je hodně zásadní v mém životě. Uvědomila jsem si spostu dalších věcí, které jsou v životě důležité mimo vztahy. Mám na mysli zdraví, které jsem dosud považovala za samozřejmé.

Není tady

#8 26. 12. 2009 22:01

Peuli
♥♥♥♥---

Na začátku roku jsem se rozešla po více než šesti letech s přítelem, takže začátek zrovna příjemný nebyl. Během roku naplno udeřila synova puberta, tak se snažím zvládnout to bez újmy na svém psychickém zdraví. To je ta horší část. Nikdo blízký nezemřel, ani nemá žádnou vážnou nemoc a před vánoci se z dlouholetého kamarádství vyklubala nová láska. Pracovně jsem se na svém bývalém stala naprosto nezávislou a dokázala jsem se ve všech ohledech postavit na vlastní nohy. Když se ohlédnu zpátky po celém tomto roce, tak jsem sama se sebou víc než spokojená, hodně jsem toho změnila k lepšímu. Dokonce i ten můj puberák mi nedávno řekl, že mám být na sebe hrdá jak to všechno sama a báječně zvládám. No občas má světlé chvilky i on. Takže tenhle rok byl prostě skvělý.

Není tady

#9 26. 12. 2009 22:03

amendy
♥------

Na konci roku 2008 jsem se rozešla s partnerem, takže celý rok 2009 jsem se snažila s tímto vyrovnat....
Což se mi zatím nedaří....takže předsevzetí pro rok následující je jasnépussa
V práci vše při stejném takže celkem pohoda, škola se s více méně daří, tak hledám další pozitiva.
A všem přeji do Nového roku vše nejjjj:)

Není tady

#10 26. 12. 2009 22:22

jancas
♥♥♥♥---

Tak u me byl rok 2009 po dlouhe dobe velmi dobry rok. Napred jsem v breznu nasla praci, pak jsme se dozvedeli, ze muj bratr s jeho pritelkyni cekaji miminko, pak jsem zjistila, ze i ja jsem tehotna,i kdyz jsem kvuli tomu o tu praci prisla, tak mi to zase az tak nevadi, protoze jsem pracovala jako terenni soc. pracovnik v romskem getu primo mezi romy,takze v tehu a pak s malym mimi neni o co stat... a nakonec svatba s mym pritelem smile takze moc povedeny rok smile))

http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/25446.png

Není tady

#11 26. 12. 2009 23:15

miaa
♥♥♥♥♥--

V životě jsem takový špatný rok nezažila. 2x jsem přišla o práci, jednou kvůli klimatizaci..totální zánět ledvin, močáku atd., podruhé obě ruce tenisové lokte a to trvá od května. Až v prosinci ustoupili bolesti a narovnala jsem i druhou ruku, ale jedna už je pouze na operaci. Druhá ujde, ale bandáže nosím dodnes a bolesti mám v noci i přes den.
Finanční rezervy došly, už si nemám kde půjčit, práce není, ačkoliv posílám CV jak maniak.
Jo, před Vánoci přišlo, že od 1.4 půjde nájem nahoru, tentokrát jen o 28,1%, takže na cca 87 za m2 a cílová suma se posunula z původních 93 czk na 128 czk/m2.
Ani současný už nezvládám a vyměnit byt nikdo nechce. 0+1, wc 50 m od bytu, společná chodbička se sousedkou, původní IV.
Vzala jsem práci/zástup po dobu nemoci na 1,5 měsíce, ale v zdravotnictví se šetří a zachraňují ho důchodci, takže nový ředitel z Prostějova se domnívá, že sektetářka za 20 hrub. je nepatřičně vysoký plat a mohla bych zůstat pouze za 14000. Jo,pani přede mnou to má jako přivýdělek k důchodu a to bych brala deseti. Ale na plat jsme dvě a ani z 20 hrub. tedy měsíční výdaje nezaplatím. Ona už se vrátit nechtěla po nemoci, ale vráti se, i za ten plat.
Pochopila jsem mnoho věcí, snad ještě zaplatím nájem v lednu a pak asi azylový dům? nebo nevím. Už jsem 3 měsíce neplatila plyn, ale věděla jsem, že ho nevypnou. Ale až nebude na jídlo, protože jsem mínusu už od léta, tak nevím.
2009 vzal vše. I naše zdraví. Děkuji politikům, že dělají z lidí bezdomovce a duševně vyšinuté lidi. Přitom na alimentech mám k dobru už 350.000,-, ale co z toho, že?! Možná nám v lednu schválí zákon o výživném, ale nás už to nezachrání.
Děti ve škole už chtěly pořádat sbírku na mé dítě a nosí ji oblečení! A já nevím, jak se k tomu postavit.
A to jsem myslela, že už jsem byla na dně.

Není tady

#12 26. 12. 2009 23:28

eva4444
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Česko

Mio, to je smutné, ten Tvůj příspěvek mě tedy vrátil na zem. Byla jsi na sociálce požádat o všechny dávky, na které mᚠnárok? Nemᚠpříbuzné, ke kterým bys mohla jít bydlet?

Není tady

#13 27. 12. 2009 1:05

arquebus
♥♥♥----

Prvni pulka roku mi ukazala jak zivot muze byt krasny. Jake to je super byt s nekym koho miluju, uzivat si kazdou minutu na plno, tesit se i z uplnych blbosti, pripadat si jako nejstastnejsi clovek na zemekouli. Mit radost z radosti druhych... Nasledujici pulka roku mi ukazala jak dulezite je vazit si toho co clovek ma, protoze az v dobe kdy to zacne pomalu ztracet si zacne naplno uvedomovat co ma, nebo mel. Prmyslim jestli se stala aspon jedina vec ktera by mi udelala radost. Pokazilo se vsechno co se pokazit mohlo. Nerikam ze to je buh vi jaka katastrofa kdyz tady ctu prispevky ostatnich, ale uplne mi to vzalo chut do zivota. Jedine co me tak nejak drzi nad vodou je pes co mi zbyl po rozchodu s pritelkyni, ale i o toho casem prijdu (domluvili jsme se tak, ne ze by mi ho proste vzala).
A pry ze plati ze jak na novy rok tak po cely rok...

Není tady

#14 27. 12. 2009 7:22

luminka
♥♥♥♥♥--

To byl jeden z nejhorších roků. Vzal mi babičku, vzal mi práci. Je to poprvé, že se na Nový rok těším a nebudu se obávat, co přinese, protože očekávám po tomto roce už jen zlepšení. I ty Vánoce byly takové nějaké kalamitní.

Není tady

#15 27. 12. 2009 7:42

Sakura
♥♥♥♥♥♥-

Nejhorsi rok v mem zivote - prisla jsem dost predcasne o maminku, nejdulezitejsiho cloveka na svete. Muj zivot uz nikdy nebude stejny, citila jsem se tak sama, i kdyz mam manzela a dite. Ted jsem tehotna a doufam, ze pristi rok bude krasny, a radostny, protoze se mi narodi zdrave detatko.

Není tady

#16 27. 12. 2009 10:53

Ivana
♥♥♥♥♥♥-

Tento rok mi vzal maminku, takže mi zhořkly i veškeré ostatní radosti - dovolená na Krétě, radosti s dětmi apod. Moje rodina se smrskla na mě a moje 2 děti, tak doufám, že už o nikoho blízkého nepřijdu. Práci zatím mám, i když ne moc dobře placenou a ani mě vůbec nebaví a nenaplňuje, ale doufám, že mi vydrží až do důchodu. Zdravíčko taky zatím OK. Doufám, že příští rok nebude horší než letošní. Že by byl výrazně lepší, to si nemyslím. Jak by mohl, když mě opustil můj milovaný manžel? Příští rok to už bude 5 let a pro mě to je jako by se to stalo včera. Snažím se na to nemyslet, ale občas mě tak hrozně píchne u srdce a vytrysknou mi slzy, když si to uvědomím - přišla jsem o něho, už nikdy nebudeme spolu!

Není tady

#17 27. 12. 2009 11:14

vendulinda
♥♥♥----
Místo: ta naše Morava :-)

pro mě byl minulý rok náročný, ale s výsledkem jsem nad očekávání spokojená. Náročný pro mě byl přechod z mateřské do práce a vůbec obavy, zda se budu mít kam vrátit. A mimo jiné i obavy, zda malou vezmou do školky a jak to bude zvládat ona Ale nakonec vše dobře dopadlo, práci mám tu, kterou jsem měla, která mě moc baví. Dcera to taky zvládla moc dobře a ve školce je moc spokojená. Hlavně jsem ráda, že se rapidně zlepšila naše fin. situace, protože být na mateřské s hypotékou navíc v době krize je šílenost a obavy. Všichni jsme zdraví a to je důležité. A už se moc těším na další rok, chceme konečně dodělat domek. Momentálně mi nic nechybí, jsem spokojená. Přeju všem, kteří přišli o své blízké, aby neztráceli chu do života, protože jednou to přebolí a bude líp a zůstanou jen hezké vzpomínky.

Není tady

#18 27. 12. 2009 15:23

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava

arquebus napsal(a):

Prvni pulka roku mi ukazala jak zivot muze byt krasny. Jake to je super byt s nekym koho miluju, uzivat si kazdou minutu na plno, tesit se i z uplnych blbosti, pripadat si jako nejstastnejsi clovek na zemekouli. Mit radost z radosti druhych... Nasledujici pulka roku mi ukazala jak dulezite je vazit si toho co clovek ma, protoze az v dobe kdy to zacne pomalu ztracet si zacne naplno uvedomovat co ma, nebo mel. Prmyslim jestli se stala aspon jedina vec ktera by mi udelala radost. Pokazilo se vsechno co se pokazit mohlo. Nerikam ze to je buh vi jaka katastrofa kdyz tady ctu prispevky ostatnich, ale uplne mi to vzalo chut do zivota. Jedine co me tak nejak drzi nad vodou je pes co mi zbyl po rozchodu s pritelkyni, ale i o toho casem prijdu (domluvili jsme se tak, ne ze by mi ho proste vzala).
A pry ze plati ze jak na novy rok tak po cely rok...

Dúfam, že eps nepôjde niekam do útulku... grater kapitulation ale k tvojej exke alebo jej rodičom... hmm

Boh nás má rád, keď pracujeme, ale miluje nás, keď tancujeme
Brita

Není tady

#19 27. 12. 2009 16:06

arquebus
♥♥♥----

Selima napsal(a):

Dúfam, že eps nepôjde niekam do útulku... grater kapitulation ale k tvojej exke alebo jej rodičom... hmm

To je jedine co vim, ze do utulku nepujde. Vzdycky jsem nesnasel lidi co si psa poridi a pak po chvili zjisti ze se o neho nemuzou starat a daj ho pryc.
Byl to napad pritelkyne si psa poridit. Ptal jsem se ji jestli si uvedomuje co to je za zodpovednost si psa, kor tak velkeho poridit. Rikala ze ji nic nebrani v tom si ho poridit... A nakonec jsem take souhlasil.
Pes to byl zachranenej od nejakejch fetaku, kteri ji nekrmili, zavirali do skrine a byla na tom fakt blbe. Ujal se ji jeden chlapek kterej ma velikou farmu a doma asi 100 zvirat. Byla na tom tak zle ze pry ani chodit nemohla. Nedala se ani poradne nikde podrbat protoze vsude byla sama kost. Zacal ji krmit, cvicit... Pak nam ji nabidnul, my se na ni parkrat jeli podivat a pak nam ji dal.
3 tydny na to jsme jeli do CR na dovolenou. Protoze pes jeste nemel pas nemohl jet s nami a tak se nam o ni postarali spolubydlici kteri maji taky fenu NO.
Na dovolene se pritelkyne videla s byvalym, rekla mi ze si s nim potrebuje promluvit... A ja ji nijak nebranil. Vedel jsem ze si maj co vyrikat... Rikala mi ze se nemam ceho bat ze miluje me...
Po dovolene se mnou prestala spat a rikala ze na sex proste nema chut. Spali jsme s polu teda tak 2x do mesice a to vzdy tim zpusobem ze 2x za jeden den a pak zas mesic nic. zacal jsem citit ze kdyz jsme se objali tak ze jsem objimal jen ja ji a ze ona me jen tak drzela. Prestala mi rikat ze me miluje... Na icq s byvalym zacala travit cim dal tim vic casu a porad rikala at v tom nic nehledam. A po 3 mesicich mi rekla ze me ma moc rada ale ze me nemiluje. Ze je ji to strasne lito a ze by dala cokoliv za to aby me milovala ale ze ta laska proste zmizela.
Chvili jsme jeste bydleli spolecne ale moc to neklapalo. odstehovala se nejdriv z pokoje do pokoje pro hosty a pak se odstehovala ke kamaradum.
V tu samou dobu co se semnou rozesla meli i nasi spolub ydlisi spolu nejake problemy a tak holky zacali hledat nejaky byt kde by mohli byt i se psama. Nakonec z ruznych duvodu byt hledat prestaly a kazda se teda ostehovala jinam. Obe se ale odstehovali tam kam si psa vzit nemohly.
prislo mi to takove nefer kdyz mi oznamila ze se stehuje a ze mi psa nechava na krku. Vedel jsem ze se ale chce dostat na vejsku a ze se potrebuje ucit a pokud by zkousky neudelala tak jsem nechtel abych si treba vycital ze to je tim ze nememla dost casu na uceni a tak jsem teda rekl at se teda odstehuje ze se o psa postaram.
Tim ze se holky odstehovaly se nam docela zvednul najem co musime platit a to ze se staram sam o psa znamena ze nemuzu v praci delat moc prescasu ktere jsou podstatne lip placeny. Takze platim vic, vydelam min a jeste ted sam zivim psa.
Nekolikrat mi rekla ze se ke mne snazi byt co nejuprimnejsi a ze zacatku jsem ji to veril. Po tom co jsem ale zjistil ze si castokrat odporuje v tom co mi tvrdi jeden a druhy den jsem zjistil ze to s tou uprimnosti zas tak zhave nebude. Pripadam si ted jako najivni blbec kterej do vztahu fakt sel na plno, snazil se pro ni udelat prvni i posledni, vsechno co jsem ji na ocich videl.
Vim ze to da s byvalym zas do kupy. Stve me ze mi neni schopna rict pravdu. A kdyz se ji na to zeptam tak zacne byt neprijemna, zacne rikat ze ji nebavi mi na vsechno odpovidat 100x a ze se semnou o tom bavit nebude a nechce.
Jsem tady ve skotsku uz 5 let a ted me to tu fakt zacalo stvat. Chci nekam vypadnout. Nechci pred timhle utikat protoze vim ze tomu neutecu, ale staci ze sem za mnou nekdo prijede a ja ho vezmu nekam na vylet. Navstevujem mista odkud mam same vzpominky na to jak jsem tam byl s Terkou a nici me to. Chci jet nekam jinam, kde me ty vzpominky nebudou tolik pronasledovat. chci se naucit serfovat a taky rad jezdim na snowboardu. Takze premyslim jet do Chile a nebo na Novy Zeland. Pokud takhle budu cestovat tak to se psem nepujde. Proto jsem souhlasil s tim ze ji psa dam. Ona tak za 2 mesice pojede do CR a ja ji psa asi v cervnu privezu autem az pojedu do CR na dovcu.

Není tady

#20 27. 12. 2009 16:59

Kuřátko
♥♥♥♥♥♥-

Jaký byl tento rok? Tak to je pro mě hodně těžká otázka. Nemůžu si v podstatě na nic stěžovat, ale abych ho hodnotila jako šastný...no....tak nějak si pod tímto pojmem představuji něco jiného.

Ze začátku byl hodně zajímavý. Měla jsem příležitost vyzkoušet si nové věci, poznat nové lidi a hlavně si uvědomit, že nemám právo někoho jiného odsuzovat. Také jsem od života dostala velkou lekci v podobě NIKDY neříkej NIKDY. A pak jsem měla to štěstí, že jsem poznala pohádkového prince. Dalo by se říct "happy end", ale ten se nějak nekoná. Nᚠvztah se z krásné pohádky během pár měsíců změnil na takový zvláštní stereotyp. Mám pocit, že ani jeden nevíme, jestli tam ta láska ještě je, ale snažíme se to nějak zpravit.

I v práci to bylo tak nějak divoké. Z x slečen na oddělení jsem zůstala sama, přehnala se i nějaká ta bouřka, ale paradoxně druhá půlka byla lepší. Nová kolegyňka, navýšený po 4 letech základ a s příchodem nového ředitele nová nabídka. Vybudování dost dobrého kariérového postupu jsem ovšem odmítla. Po sečtení všech pro a proti zvítězila negativa a to hlavně na "domácí půdě".

Takže tenhle rok zvláštní, něco mi dal, vzal mi sny a uvidíme co přinese příští. Bohužel už teď vím, že příští přinese minimálně jeden rozvod v naší rodině....ale tímhle přece život nekončí. Pro mne tímto krokem....by chtěným ze strany mého BM.....spíš život začal wink

Není tady

#21 27. 12. 2009 17:28

Petruša
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha-východ

mě vzal dědu a co dal? Nevím, něco snad jo, ale nic takovýho, abych si to pamatovala hmm

Není tady

#22 27. 12. 2009 17:47

Heřmanka
♥♥♥♥♥♥-

mě rok 2009 nic nevzal, spíš mi změnil život od základů nebo přesněji, začla se hloubit díra pro základy, které se v tom následujícím roce začnou budovat a na to se těším, i když to bude těžká práce a možná i spousta odříkání, tak ta nová stavba za to bude stát, tomu věřím smile... přesně jak se říká...VŠE ZLÉ JE K NĚČEMU DOBRÉ smile....

Není tady

#23 27. 12. 2009 19:22

Natálie
♥♥♥♥♥--
Místo: Severní Čechy

Tak rok 2009 byl celkem poklidný, nemůžu si stěžovat. Já i dcera nestrádáme, žijeme v klidu a máme se dobře. Pro mě byl nejhorším rokem rok 2008, bylo samozřejme i více náročných dnů, ale rok 2008 bych už nikdy nechtěla zpět.

Změna přichází pomalu.
Paul McCartney

Není tady

#24 27. 12. 2009 19:39

arquebus
♥♥♥----

Petruša napsal(a):

mě vzal dědu a co dal? Nevím, něco snad jo, ale nic takovýho, abych si to pamatovala hmm

Koukam ze mas 2 deti to si opravdu nezazila treba s nima neco pekneho, neco co by ti neco dalo?

Není tady

#25 27. 12. 2009 19:56

baba.jaga
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Prazska ves

nepatri tohle vlakno spis na pavlac?

-mne tenhle rok vzal vybornou praci
-pak mi dal jeste lepsi
-prestehovala jsem se za pritelem do po temer 2 letech dojizdeni.

jinak rok jeste nekonci, je tu jeste par dnu ;-)))

Upravil(a) baba.jaga (27. 12. 2009 20:01)

42!

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí