Oznámení

5.října : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

5.října : Bleskový koláč jako od babičky. Jednoduchý recept, který se nedá pokazit!

10.července : Potřebujete pomoc, nebo pomoci někomu v nouzi chcete? Dejte o sobě vědět na Pomahejtesi.cz!

#1 14. 2. 2006 16:30

Marie
♥------

exekuce na výživné

Dobrý den,
podala jsem exekuci na výživné cca 110 000,-Kč.Soudem I.stupně bylo rozhodnuto v můj prospěch,býv.manžel se odvolal.Odvolací soud exekuci zamítl s tím,že můj syn byl v té době zletilý(studuje VŠ a živím ho já) a tedy měl žalobu podávat on.Mluvila jsem se soudcem soudu I. stupně a ten mi arogantně sdělil,že oni na to prostě nepřišli,že můj syn byl v té době zletilý a že můžu na svého syna podat žalobu,že ho živím.Nevěřila jsem vlastním uším.Prý odvolací soud má na to hlavy,aby zjistil takové nesrovnalosti.Teď jenom trnu,abych nemusela platit exekutorský polatek,který je cca 20 000,.Kč.Je to totiž hodně zamotané.Já totiž za svého býv.m.platím exekuce na jeho dluhy.Asi je těžké se vyznat v mých informacích,ale někdy mam pocit,že tu spravedlnost nenajdu.
Má můj syn podávat novou žalobu,nebo se mám odvolat k nejvyššímu soudu s tím,že můj syn prohlásí,že na té žalobě trvá?
(Soudce se mi snažil ještě namluvit,že se můj syn s otcem domluvil,nechal si výživné vyplatit a pak to prohýřil.Dělalo si špatně!!!)

Není tady

#2 15. 2. 2006 20:41

ABC
♥♥♥♥---

Re: exekuce na výživné

Pokud je váš syn zletilý, byl oprávněn k podání návrhu na exekuci on, nikoliv vy. Vy jste ho zastupovala pouze do doby jeho zletilosti. V případě, že byl návrh podán ještě před 18. rokem syna, mohl on po dovršení zletilosti nastoupit do soudního jednání místo vás. Pokud jste ale návrh podala v době, když mu již 18 let bylo, soud zcela po právu žalobu zamítl, protože ji nepodal ten, kdo byl k takovému právnímu úkonu oprávněn. Váš syn je způsobilý k právním úkonům, nemůžete jednat za něj.

Není tady

#3 16. 2. 2006 14:52

Marie
♥------

Re: exekuce na výživné

Díky za odpověď.To co mi píšete je mi už teď docela jasné.Jenom nevím proč mě na tuto skutečnost neupozornil už soud prvního stupně a muselo to dojít až k odvolacímu soudu.Teď prý mám naději,že budu nuset platit exekutorský poplatek cca 20 000,-Kč,protože jsem vlastně ten soud prohrála...

Není tady

NÁŠ TIP:

Zápatí