Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 19. 12. 2009 9:05

Haňule
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 2. 2. 2006
Příspěvky: 3874

Re: Věda zvaná kojení

Potvurko a pijes hodne? u me se fakt strasne projevuje, jestli piju nebo ne, kdyz malo piju, tak mam hned min mleka, delam si litr caje i na noc do termosky


http://lilypie.com/pic/090314/hTx6.jpghttp://b3.lilypie.com/OclOp1/.png
24. mesic:  11,2 kg  88 cm, 27.mesic 12 kg  93 cm
http://lilypie.com/pic/2009/11/23/ltiW.jpghttp://lb1f.lilypie.com/J484p1.png

Není tady

 

#27 19. 12. 2009 9:35

potvurkapodivna
Host

Re: Věda zvaná kojení

Senně vypiju přes 3 litry, možná spíš víc, takže pitím to nebude.
Váhu jsem si půjčila proto, že malá pořád brečela a zjistila jsem, že mi hubne, ikdyž jsem kojila ty první dny pořád.
Další krmení bylo od půl druhé, kdy jsem jí střídavě kojila a snažila se jí uspat, ve čtyři už mi ruply nervy, dostala příkrm a krásně usnula. Já už jsem fakt z toho na prášky. Do rána mi tak jedno prso ztvrdlo, že ani masហa horká sprcha nepomáhají, nejde mi z něj vůbec odstříkat, musím si ho vyloženě drtit a odkape jen pár kapek.  A mám pocit, že mi i ubylo mlíko, prostě stres není dobrý pomocník.

 

#28 19. 12. 2009 11:24

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Věda zvaná kojení

potvurkapodivna napsal(a):

Tak já nějak extrémně nalitý prsa taky nemám, ale mlíka mám prý dost. Dneska zase krize a řesně vím o čem Fufíku píšeš- osobní selhání grater Manžel když mě dneska viděl, tak řekl a s tím seknu nebo se složím. Každý kojení horor a navíc nestíhám vůbec nic a to tu mám další dítě, který vyžaduje pozornost a chlapa, který se vrací nejdřív v sedm večer z práce. Já mám taky hodně citlivý bradavky - když jsou v normálním stavu plochý, nebyly zvyklý ani na kontakt s oblečením natož na sání dítěte. Chjo, pro mě je kojení zatím děs běs, ale budu se snažit vytrvat.

Potvůrko,
bojuj, ale ne za každou cenu. Kojila jsem plně do 6 měsíců a v 8 měsících jsem skončila, protože jsem o mlíko ze dne na den přišla, když jsme skončili v nemocnici, kde byl Sam na kapačkách. Věřila jsem, že když budu kojit, že bude odolnej a realita je zatím taková, že nejdřív měl z mýho mlíka málo železa, takže od tří měsíců je na hranici anémie a dvakrát už byl hodně nemocnej.
U nás na jarňatech jsou děti, které byly kojené jen chvíli nebo vůbec a byly na UV a jsou jak řípa, nebo prodělaly maximálně rýmu.

Takže i když druhé dítě budu určitě zase kojit, pokud by se dostavil nějaký kojící horor, bez výčitek bych sáhla po  kvalitní UV!

Uvolni se a ber věci tak jak jsou - když je momentálně málo mlíka, dej příkrm. Mezitím se postarej o prsa - vyprázdni je, dávku schovej do lednice nebo zamraž. BuĎ krizi překonáte a produkce se srovná, anebo mlíka bude míň a budeš zvyšovat příkrmy.

NIC VÍC! NIC JINÝHO SE NESTANE! pussa

Není tady

 

#29 19. 12. 2009 11:51

potvurkapodivna
Host

Re: Věda zvaná kojení

Tak už mám horečku a zimnici, takže to nejspíš bude zánět. Zkoušela jsem jí k tomu prsu přiložit, ale je to děsná bolest, že to prostě nejde. Dřív bolelo jen přisání a pak už celkem dobrý po chvíli, ale tohle je teda masakr, nemůžu se toho prsa pomalu ani dotknout.
Já vím Fidorko, že mᚠpravdu, ale je to pro mě hrozný vnitřní boj, je to pro mě prostě určité selhání, když všude čtu, jak každá ženská je schopná kojit a že je to otázkou sebedůvěry. Ale na druhou stranu, Nikolka nebyla kojená vůbec a je zdravá a chytrá holka.
Dneska jedeme ještě do porodnice na krev, tak tam s nima o tom promluvím, ale pomalu se začínám smiřovat s tím, že prostě za každou cenu to hrotit nebudu, protože už teď tím trpíme všichni. Manžel mě vidí věčně uřvanou, malá pořád brečí a na Nikolku nemám vůbec čas, takže už se to začíná na jejím chování odrážet.

 

#30 19. 12. 2009 13:38

Ališa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Rokycany
Registrovaný: 3. 4. 2009
Příspěvky: 3464
Web

Re: Věda zvaná kojení

Potvůrko, přesně tak, uvolni se, nadechni se a mysli jenom na to, že dávat mimču UV není žádná tragédie, já jsem měla po šestinedělí krizi, ubrečená jsem tomu malému uplakanému miminku dala nutrilon a najednou z něho bylo šastné a spokojené miminko, což je nejdůležitější. A i když byl kojený plně do šesti neděl, tak měl stejně rýmu. Pak jsme se tedy znovu vrátili k plnému kojení, ale teď máme krizi znova a já jsem bez váhání s naprostým klidem sáhla znovu pro nutrilonu. Prostě spokojenost mého miminka je pro mě to nejedůležitější a za každou cenu kojt tedy určitě nebudu. Všechno dělᚠnaprosto správně a netrap se tím, když Samík kojený nebude, vůbec nic se tím nestane.

Držím Ti pěsti a seš výborná maminka.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/28719.png

19.10. v 13:45hod., 3050g, 50cm, po propuštění z porodnice 3100g, 6 neděl - 4100g, 2M - 5410g 55cm, 3M 6400g 62cm, 4M 7020g 65cm, 5,5M 7720g 66cm, 6,5M 8340g 68cm, 7M 8600g, 8M 9010g 70cm, 10M 9600g 72cm, 11M 9760g, 12M 10020g, 74cm, 18M 11850g, 81cm

Není tady

 

#31 19. 12. 2009 18:46

potvurkapodivna
Host

Re: Věda zvaná kojení

Tak děvčata, skončila jsem na pohotovosti s 39 horečkou a zánětem prsu grater Malá dostala mlíko z flašky a najednou je z ní spokojený mimčo, který spí a neřve i tři hodiny v kuse. Dneska u nás byla už vážně krize, Nikolka se dožadovala pozornosti a já totálně vyčepraná z nočního maratonu, všichni nervozní a najednou po flašce s UM je tu klídek a pohoda.
Mám antibiotika a při představě, že bych si měla malou teď nechat  přisát je mi zle, nemůžu se toho prsu ani dotknout, ale to mlíko nějak ven dostat musím.
Asi to je definitivní rozhodnutí, protože máma na zhourecní, nervozní a utahaná není pro děti to nejlepší. Budu se snažit aspoň poctivě odstříkávat a aspoň trochu to Sofi vykompenzovat tímhle.

 

#32 19. 12. 2009 19:30

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Věda zvaná kojení

Hurá, jsem ráda za nějaký posun a rozhodnutí. Teď už bude dobře, uvidíš. Hlavně si vykurýruj tu kozenu a pak už si to začneš konečně v dobrém užívat.

Není tady

 

#33 19. 12. 2009 20:12

gall
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Most
Registrovaný: 14. 12. 2008
Příspěvky: 2510

Re: Věda zvaná kojení

Potvůrko, musíš brát věci tak jak jsou udělala jsi maximum pro to aby si Sofinku kojila, ale ne za cenu že přijdeš o rozum a bude hin celá rodina. Tak jsem ráda že ses tak rozhodla, uvidíš že se vám všem uleví. A když budeš v klidu a třeba i odstříkávat, co ty víš možná se ještě rozkojíš. Je to i o psychice pussa
Tak držím palce a si brzo v pořádku hjarta


Vojtík
http://www.tickerclub.com/cache/75eb15045f.png
Johanka
http://www.tickerclub.com/cache/22660ba17f.png

Není tady

 

#34 19. 12. 2009 20:23

Nick3594
Host

Re: Věda zvaná kojení

Ahoj Potvůrko, já měla taky spáče, ale kvůli silné žloutence, PA mi radila šimrat pod bradou, mnout ušní lalůček nebo si vzít k ruce mokrou žínku a otírat obliček big_smile. To poslední zabíralo nejvíc tummenupp. Nebo zkusit jinou polohu, u mě nejvíc zabrala fotbalová a u té jediné jsme zůstali, protože pořádně pil. Tak držím palce, a se zadaří smile.

 

#35 19. 12. 2009 21:14

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: Věda zvaná kojení

Potvůr ... to je pekelec hmm

Držím palce, a už je to za tebou hjarta


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 

#36 19. 12. 2009 21:22

potvurkapodivna
Host

Re: Věda zvaná kojení

Gall, je to přesně jak píšeš, je to i o psychice a já už se bála vlastního dítěte, když začala plakat, že zas budeme kojit a kojit a hodiny uspávat a obě budeme na nervy.
Teď dostala druhou dávku UM a je fakt spokojená a já taky. Prsa bolí jako čert, snad ATB brzy zaberou.
Popravdě se mi vnitřně ulevilo, spadlo ze mě to strašný napětí. Budu aspoň odstříkávat z toho zdravého prsu co to půjde a bude dostávat mlíko od mámy. Už se jí bojím kojit z toho zdravého, abych nedostala zánět i tam, protože tam mám bradavku taky hodně poraněnou a to si sakra na hygienu dávám pozor roll

 

#37 19. 12. 2009 21:59

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Věda zvaná kojení

Potvůrko, ta obava je asi docela na místě, ale zároveň musím říct, že to vůbec není o hygieně (ta se spíš týká kvasinkových infekcí). U zánětu prsu jde zpravidla o stafylokoka a to neovlivníš. Takže se nestresuj ještě přehnaným omýváním prsou.
Aspoň takhle mi to vysvětlovala perfektní poradkyně v porodnici.
Dál mi řekla, že nejlepší pro začátek je poloha fotbalového držení, protože je to nejlepší prevence retence mlíka na stranách prsu (to má za následek bolestivé tvrdnutí prsou - které se dá ale rozmasírovat a odstříkat, takže nejde o zánět).

Tak dál držím palce smile

Není tady

 

#38 20. 12. 2009 8:42

Ališa
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Rokycany
Registrovaný: 3. 4. 2009
Příspěvky: 3464
Web

Re: Věda zvaná kojení

Potvůrko - naprosto Ti rozumím, když jsme Dádulkovi dali UV, tak byl taky naprosto spokojený. Teď jsme měli opět krizi, takže znova nutroš, no a dali jsme mu ho dvě noci, malej se prospinkal a mlíčko se mi udělalo a myslím, že dneska mu ho možná na noc dávat nebudu, uvidím. To je přece nejdůležitější, aby bylo miminko spokojené, aby ty si byla v pohodě, protože psychika je vééééélmi důležitá. Mateřství si musíme užívat ne se trápit. Zvládla si to výborně  a všechno si dělala naprosto skvěle. Seš výborná mamina.


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/28719.png

19.10. v 13:45hod., 3050g, 50cm, po propuštění z porodnice 3100g, 6 neděl - 4100g, 2M - 5410g 55cm, 3M 6400g 62cm, 4M 7020g 65cm, 5,5M 7720g 66cm, 6,5M 8340g 68cm, 7M 8600g, 8M 9010g 70cm, 10M 9600g 72cm, 11M 9760g, 12M 10020g, 74cm, 18M 11850g, 81cm

Není tady

 

#39 20. 12. 2009 17:01

Svedka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 21. 7. 2006
Příspěvky: 5067
Web

Re: Věda zvaná kojení

Kočko teď teprve jsem se dostala na tvoje téma, radit nic nebudu, jen napíšu, to cos tu psala i ty, Nikolka je krásná a chytrá holčička i když byla na UV, takže hlavu vzhůru, důležitá je domácí pohoda a spokojenost. Někomu prostě kojit jde levou zadní a někomu ne, aby ses u toho nervovala a bála se Sofči kdy zabulí, to fakt nemá smysl. Jsi dobrá, že dokážeš aspoň odstříkat a vrznout jí to .... třeba když budeš odstříkávat, tak se mlíko udrží a až se srovnᚠa zahojíš, možná ještě zkusíš přiložit, těžko říct pussa Každopádně do zdi neskákej, jsou horší věci než nějaký kojení/nekojení hjarta hjarta hjarta

Není tady

 

#40 21. 12. 2009 19:17

Dajaja
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 14. 7. 2008
Příspěvky: 1944
Web

Re: Věda zvaná kojení

Potvůrko, já neporádím, taky s tím bojujeme sad Dáváme z lahvičky odsáté mléko a tak 2x denně nakojím. Kamča umí sát, ale nevezme si z prsa tolik co z lahvičky. Občas se kousnu a dávám jí třeba den jen z prsa, pak jí druhý den zvážím, zjistím, že skoro nic nepřibrala, tak začnu depkařit a najedu zas na lahvičky. Mrzí mě to, protože mám pocit, že by to bylo všechno jednodušší, kdyby sála jen z prsou, ale zas se mi to nechce hrotit za cenu toho, že budu mít hladové dítě. I když je dost zvláštní, protože i přestože třeba celý den a noc kojím, tak malá nebrečí hlady a vydrží mi spát stejně jako po lahvičkách. Někdy si říkám, jestli by nestálo za to, to vydržet třeba 3 dny, přeci když umí sát, tak si vezme, když bude hladová, ale nedokážu to překonat. Pořád věřím, až bude větší, tak snad začne pořádně sát. Je to těžký, nikdy jsem netušila jaká věda to kojení je sad


http://premamy.sk/images/ticker/narodeniny/24121.png

19.11.2009 v 5:48, 2370g, 7.12. váha 2680g, 22.12. 3180g, 17.1. 3930 g, 3.2. 4270g 54 cm, 3M 4650g 57cm, 4M 5170g, 6M 6230g, 10M 6980g 68 cm

Není tady

 

#41 21. 12. 2009 23:03

potvurkapodivna
Host

Re: Věda zvaná kojení

Holky, díky za povzbuzení. Na návrat ke kojení to nějak nevidím, ještě mě pořád to zanícené prso dost bolí, takže to pomyšlení mi nedělá dobře, navíc se mi ještě ani nezahojily bradavky, mám tam ještě pořád strupy usch. Každopádně malá teď dostává tak napůl MM a UM a je zajímavý, že po tom mém mléce má dřív hlad, s Bebou se zasytí na delší dobu. Zatím odstříkávám jen z toho zdravého prsu, takže pak mlíka bude zas o něco víc.

 

#42 1. 1. 2010 20:11

potvurkapodivna
Host

Re: Věda zvaná kojení

Ahoj děvčata, tak dneska jsem zkusila nechat Sofi přisát a přisála se va Sice mlíka už moc nemám, ale spíš šlo o ten pocit. Nevím tedy jestli byla přisátá úplně vzorově, ale jsem překvapená, že to vůbec šlo. Spíš mě znepokojuje, že od toho zánětu jednu bradavku ještě pořád nemám zahojenou - mám to uprostřed prasklé a jakoby píštěl dovnitř, tak mám strach, abych si nepřivodila další zánět. Doktorka mi doporučila levandulový olej, tak ho vyzkouším. No na plné kojení to už asi nebude, po hoďce měla hlad a já mlíko nikde, takže stejně dostala flašku, ale bude mi stačit, když si uděláme takový svůj rituálek a třeba dvakrát denně si uděláme tuhle chvilku jen pro sebe.

 

#43 1. 1. 2010 21:00

PetraP
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Jižní Čechy
Registrovaný: 18. 9. 2007
Příspěvky: 4763

Re: Věda zvaná kojení

Ahoj Potvůr. Tak já to teda považuju za super úspěch tummenupp  Ten pocit při kojení bude super pro vás pro obě. A i když se nerozkojíš, tak i tohle je nádherné.

A je normání že o MM je dřív hlad než po UM. A i rycheji po UM stoupá váha. Jsem toho byla svědkem v porodnici, kdy mi malej při plném kojícím režimu i zhubnul va


http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/l/lf3dz62ty.png

http://alterna-tickers.com/tickers/generated_tickers/r/rhmcv1xd8.png

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů