Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#26 29. 3. 2010 10:33

mefinka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha - Západ
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 2667
Web

Re: Výběr porodnice

Romana.P napsal(a):

A co třeba fakultka v Krči?

Osobni zkusenost nemam, ale rodila tam svagrova a par kamaradek a nestezovaly si. Jen je to uz taky par let. O jedine nevyhode vim, ze kdybys chtela epidural, tak ten se v Krci, jako jedine prazske porodnici, plati a to sumou 5 tis. Pro nekoho dulezite, pro nekoho ne.


http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/q9eJOUr.jpghttp://lb3f.lilypie.com/q9eJp2.png
------------------------------------------------------------------------------------------
26.5.2010 v 11:18 CS s 2920g, 12M 77cm a 10,85kg, 26M 96cm, 16kg

Není tady

 

#27 29. 3. 2010 13:53

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 6. 2007
Příspěvky: 2090

Re: Výběr porodnice

Jo, jo. Hodila jsem tenhle dotaz i vedle na těhule a tam mi to napsaly. Jsem v šoku. Tak nevim jestli radši tedy toho Apolináře sad

Není tady

 

#28 29. 3. 2010 16:03

mefinka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha - Západ
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 2667
Web

Re: Výběr porodnice

Romana.P napsal(a):

Jo, jo. Hodila jsem tenhle dotaz i vedle na těhule a tam mi to napsaly. Jsem v šoku. Tak nevim jestli radši tedy toho Apolináře sad

Muzes se, myslim, jet do kazde porodnice podivat a zjistit na miste vsechna pro a proti. Co se tyce jednotlivych nazoru, tak muzes narazit na deset holek a kazda ti rekne svuj pribeh, takze ani tohle ti moc nerekne...  Ale mas jeste do 14+0 cas, takze si to v klidu rozmysli.

Ja se rozhodovala mezi Motolem a Podolim. Jenze v okoli krome jedne holciny vsechny rodily v Motole (to je taky porodnice, ktera je nejbliz) a zadna si nestezovala, takze moje volba byla nakonec jasna... Ale to, ze narazis na blbce ci nejakeho protivneho cloveka, tak to si nevyberes ani kdybysis zaplatila tisice a tisice...


http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/q9eJOUr.jpghttp://lb3f.lilypie.com/q9eJp2.png
------------------------------------------------------------------------------------------
26.5.2010 v 11:18 CS s 2920g, 12M 77cm a 10,85kg, 26M 96cm, 16kg

Není tady

 

#29 29. 3. 2010 16:56

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 6. 2007
Příspěvky: 2090

Re: Výběr porodnice

Jj, to je jasný, blbce potkᚠkdekoliv big_smile Já se právě rozhodovala mezi Krčí a Apolinářem, obojí mám blízko, ale 6 tisíc za případný epidurál je fakt hodně. Vím, že Motol si teď hodně holek chválí, ale to je pro mě už moc daleko. Ještě bych zvládla to Podolí, no. Takže se rozhodnu asi mezi Podolím a Apolinářem neutral

Není tady

 

#30 29. 3. 2010 17:52

mefinka
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha - Západ
Registrovaný: 27. 6. 2007
Příspěvky: 2667
Web

Re: Výběr porodnice

Romana.P napsal(a):

Jj, to je jasný, blbce potkᚠkdekoliv big_smile Já se právě rozhodovala mezi Krčí a Apolinářem, obojí mám blízko, ale 6 tisíc za případný epidurál je fakt hodně. Vím, že Motol si teď hodně holek chválí, ale to je pro mě už moc daleko. Ještě bych zvládla to Podolí, no. Takže se rozhodnu asi mezi Podolím a Apolinářem neutral

Tak hodne stesti pri vyberu. Ja bych asi volila Podoli, ale to jen kvuli tomu, ze neznam nikoho, kdo rodil u Apolinare big_smile a kamaradka, ktera rodila v Podoli (jako jedina z mych znamych), tak byla opravdu hodne spokojena. Jak s pristupem, tak s personalem. Mela chudak tezsi porod a zvladli to tam na jednicku...


http://lb3f.lilypie.com/TikiPic.php/q9eJOUr.jpghttp://lb3f.lilypie.com/q9eJp2.png
------------------------------------------------------------------------------------------
26.5.2010 v 11:18 CS s 2920g, 12M 77cm a 10,85kg, 26M 96cm, 16kg

Není tady

 

#31 29. 3. 2010 19:53

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Výběr porodnice

Nechápu proč ta Krč tak blbne s tím epidurálem, proč nemají svůj tým anesteziologů na epidurál roll

Jinak v Podolí jsem rodila a mám výhrady a důvody uvažovat o jiném zařízení. Ale aspoň jsme z toho se Samem vyvázli živí, já sice s jizvou po císaři, ale v pořádku. Ségra rodila první dítě tamtéž a taky nebyla úplně spokojená, hlavně teda s prostředím šestinedělí (pokoj po 5, sociální zařízení, strava apod.), personál byl ok.
Tak si připlatila primáře v jiné nejmenované pražské porodnici, ten ji sice odrodil, ale synovec teď leží v kritickém stavu na jipce, protože pár hodin po porodu chytil těžkou infekci, takže nějak fakt nevím kde příště případně rodit.
Skoro bych řekla, že to je "vlastně úplně jedno", hlavně aby se to přežilo ve zdraví. Jako bonus si lze pak přát, aby službukonající porodní asistentka nebyla čerstvě porafaná s manželem, nebo blbě vyspalá, aby dobře vycházela a komunikovala se službukonajícím doktorem, aby nikam nespěchali, aby porod nekolidoval s nějakým zápasem nebo seriálem, aby nikdo nikde nic nechytil, aby spolubydlící na 6nedělí byly v pohodě, nebyly z rodu Hujerů, jak tu někdo trefně napsal, aby ani jedna z nich nebyla nepostradatelná manažerka, který zvoní nepřetržitě telefon od sedmi od rána do devíti do večera, aby ničí dítě nebyl nespící uplakánek, aby se jídlo dalo sníst, aby ve sprchách tekla voda tak akorát, nikoli buď studená, nebo horká... to je asi všechno wink

prostě těch faktorů je dost. Pravdou ale je, že když všechno klapne a člověk opustí porodnici i s miminkem v pořádku, tak se na mouchy zapomíná stejně rychle, jako na porodní bolesti.

Není tady

 

#32 29. 3. 2010 21:20

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 6. 2007
Příspěvky: 2090

Re: Výběr porodnice

Fidorko, k tvému elaborátu není co dodat tummenupp

Není tady

 

#33 6. 4. 2010 22:50

Zuzii
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 5. 2007
Příspěvky: 924

Re: Výběr porodnice

Ahoj, přijdu se svou troškou do mlýna a referuji o zkušenostech z porodnice u Apolináře. (jeden příspěvek jsem už dávala na těhulky) Rodila jsem tam v září 2008. Každotýdenní poradna před porodem = půlden strávený čekáním na 3 min. prohlídku. Monitory běžely celkem rychle a všude milé a usměvavé sestřičky. Kvůli malování jsem se dostala na starší sál - žádná vana, jen 2 starší sprchy s předpokojem na klystýry. Hekárna byl 1 třílůžkový pokoj hned vedle porodních boxů bez vlastní sociálky. Porodní sál stylem porodních boxů (3-4?). Rodila jsem přes celou noc, takže nakonec jsem tam byla stejně sama. Personál byl velmi vlídný, vstřícný, ochotný a usměvavý. Za epidurál se nepřiplácí, mně osobně pomohl od bolestí asi na 1 hodinu, pak to začlo nanovo (naštěstí se porod epidurálem nezastavil, což se někdy může stát). Zpočátku mi vadilo nedostatek soukromí, ale po x hodinách mi bylo už všechno jedno, nakonec i šití bez umrtvení ("to už nemá cenu připichovat, to vydržíte").
Na šestinedělí sestry o něco méně ochotné, rozkojování pod jejich taktovkou stálo za to. Běžné pokoje jsou po 3 a miminka se poctivě střídaj v brečení, aby se člověk náhodou nevyspal. Neměli jsme k dispozici vozíky na děti a brali jsme si z chodby klasický nákupní vozíky vystlané dekami. Sprchy jsou 2 nebo 3 boxy pro celou chodbu, záchody zas 2 a to na opačném konci chodby. Návštěvy na oddělení nesmí, vychází se na chodbu před oddělení.

Celkově profesionálné péče je velmi dobrá, jen ty dispozice a vybavení zřejmě pamatují dobu, kdy jsem se tam narodila já ... lol Takže Apolinář ano, ale vřele doporučuji nadstandart.

Není tady

 

#34 9. 4. 2010 12:15

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Výběr porodnice

Zuzii, tak to se hodně podobná mým zážitkům a dojmům z Podolí.

Není tady

 

#35 13. 4. 2010 22:01

markéta
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Beroun
Registrovaný: 15. 6. 2006
Příspěvky: 16367
Web

Re: Výběr porodnice

Já rodila v Motole a naše druhé mám v plánu tam porodit zase. Vlastně mám objektivní pohled pouze na šestinedělí, jelikož jsem si šla do porodnice pouze zatlačit, ale byla jsem spokojená.


http://www.ticker.7910.org/as1cCAv05aB1110NzU1NThkfDk4OTQ1N2pkYnxNYXR0aGlhc2Vr.gif27.09.2008 3320g 51cm  27.09.2009 10120g 80cm
http://www.ticker.7910.org/as1cHw6ag2B1110Nzc3MTE3ZHwyNjQ5MGp8RG9taW5pY2VrIA.gif 26.11.2010 3230g 50cm

Není tady

 

#36 13. 4. 2010 22:22

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Výběr porodnice

Bože můj, mě z toho nakonec vážně vychází nejlíp ten porod doma va Ještě jsem o něm neuvažovala ani ve snu, ale takový věci jako hekárna po třech, šestinedělí po pěti a dítě v nákupním vozíku va No, mě klepne, se divím, že se někdo pouští do dalšího dítěte, po takovýh zážitcích big_smile
Koukám, že moje zkušenost z Podolí je ještě zlatá.
No, a budu rodit, dke budu rodit, tak tentokrát určitě přiberu dulu, o to jsem přesvědčená na 100%

PS: pokus se chcete při večeru pobavit, tak jsem místo dulu napsala duklu big_smile To tak, mít Duklu u porodu lol


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#37 14. 4. 2010 10:33

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Výběr porodnice

Definitiv napsal(a):

Bože můj, mě z toho nakonec vážně vychází nejlíp ten porod doma va Ještě jsem o něm neuvažovala ani ve snu, ale takový věci jako hekárna po třech, šestinedělí po pěti a dítě v nákupním vozíku va No, mě klepne, se divím, že se někdo pouští do dalšího dítěte, po takovýh zážitcích big_smile
Koukám, že moje zkušenost z Podolí je ještě zlatá.
No, a budu rodit, dke budu rodit, tak tentokrát určitě přiberu dulu, o to jsem přesvědčená na 100%

PS: pokus se chcete při večeru pobavit, tak jsem místo dulu napsala duklu big_smile To tak, mít Duklu u porodu lol

Tak já bych radši Spartu lol lol lol
Nad dulou taky dost silně uvažuju, poté co ségře nezpříjemnil porod ani úplatek, dám radši ty peníze dule, a mi s tím píchne.

Není tady

 

#38 14. 4. 2010 10:54

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Výběr porodnice

Fido - no právě. Myslím, že tam může udělat celkem dost.
Jinak ještě zvažuju ambulantní porod (a to jako vážně, řekla bych, že čímdál tím víc). prostě přijde, porodit, zkontrolovat a šup domu big_smile


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#39 14. 4. 2010 21:04

Zuzii
♥♥♥♥♥--
Místo: Praha
Registrovaný: 30. 5. 2007
Příspěvky: 924

Re: Výběr porodnice

Definitiv napsal(a):

Bože můj, mě z toho nakonec vážně vychází nejlíp ten porod doma va Ještě jsem o něm neuvažovala ani ve snu, ale takový věci jako hekárna po třech, šestinedělí po pěti a dítě v nákupním vozíku va No, mě klepne, se divím, že se někdo pouští do dalšího dítěte, po takovýh zážitcích big_smile
Koukám, že moje zkušenost z Podolí je ještě zlatá.
No, a budu rodit, dke budu rodit, tak tentokrát určitě přiberu dulu, o to jsem přesvědčená na 100%

PS: pokus se chcete při večeru pobavit, tak jsem místo dulu napsala duklu big_smile To tak, mít Duklu u porodu lol

Já bych zas tak tragicky neviděla wink Porodnici jsem vybírala hlavně kvůli neonatologický jednotce - kdyby něco, a se o malého postarají. Je fakt, že by tam mohlo být lepší vybavení ... hmm

Není tady

 

#40 14. 4. 2010 23:06

Fidorka
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: mater urbium
Registrovaný: 4. 8. 2007
Příspěvky: 8271
Web

Re: Výběr porodnice

Zuzii napsal(a):

Já bych zas tak tragicky neviděla wink Porodnici jsem vybírala hlavně kvůli neonatologický jednotce - kdyby něco, a se o malého postarají. Je fakt, že by tam mohlo být lepší vybavení ... hmm

Moje ségra si svojí porodnici taky vybírala podle neonat. JIPky a když se malej začal horšit, tak ho stejně vezli na druhej konec Prahy (Všeobecná, pracoviště Ke Karlovu), protože měli svojí JIP plnou sad


Def, já bych teda ambulantní nechtěla, protože se chci po porodu v klidu vyspat a aklimatizovat a to už se Samem nepůjde smile Já chci prostě JENOM trochu komfortu, soukromí, lepší zázemí, jinými slovy chci příště jistotu nadstandartu lol

Není tady

 

#41 14. 4. 2010 23:28

Definitiv
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 2. 2008
Příspěvky: 19475
Web

Re: Výběr porodnice

Fido - no, ale zas si platit nadstandard třebas celej měsíc big_smile Docela prekérka wink
Fakt to vidím ambulantně big_smile V mrazáku bude navařeno, O. si vezme dovču a postará se o Matu a bude tongue
No, na promýšlení naštěstí času dost big_smile


MATYLDA
http://www.tickerclub.com/cache/0f00e26f70.png 22.10.2009 - 3389 g, 51 cm hjarta
ALŽBĚTA
http://www.tickerclub.com/cache/f19c85ecc3.png 22.6.2012 3 3780 G, 51 cm hjarta

Není tady

 

#42 20. 4. 2010 18:21

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 6. 2007
Příspěvky: 2090

Re: Výběr porodnice

Tak zase váhám kam se v Praze registrovat. Nemáte někdo nějaké čerstvé informace? Chtěla jsem do Podolí, ale v mém termínu porodu se tam zrovna maluje, smůla. Tal se zase rozhoduju mezi Apolinářem a Thomayerkou. Fakt nevím hmm

Není tady

 

#43 20. 4. 2010 18:27

megan2
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 9713
Web

Re: Výběr porodnice

a kdy mas termin?? Krc maluje v prvni pulce zari..

ja jdu na Bulovku

Není tady

 

#44 20. 4. 2010 22:55

Romana.P
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 30. 6. 2007
Příspěvky: 2090

Re: Výběr porodnice

megan2 napsal(a):

a kdy mas termin?? Krc maluje v prvni pulce zari..

ja jdu na Bulovku

4.listopadu. V Podolí malujou od konce října do 8.listopadu. Je to fakt pech mad

Upravil(a) Romana.P (20. 4. 2010 22:56)

Není tady

 

#45 26. 5. 2010 16:54

Magdalena Mikulandová
♥♥♥----
Registrovaný: 21. 3. 2006
Příspěvky: 183

Re: Výběr porodnice

Záleží na vašich požadavcích a očekáváních od porodnice, velké porodnice jako Apolinář, Motol, Podolí jsou odborně skvělé, ale jsou to spádové porodnice pro střed.kraj a rodička se tam může cítit příliš vedená, manipulovaná, lékařsky usměrňovaná... V tomto ohledu může volba Krče, Bulovky, Neratovic, Benešova, Hořovic být příjemnější, i když i v nejlepší porodnici můžete narazit na morouse, který vám zážitek znepříjemní a naopak.
Základ je dobře se k porodu připravit a vědět co vás čeká, vybavit se event. dulou nebo manželem a spoléhat na svou ženskou sílu, intuici a instinkty,
zkuste se zapsat do předporodních kurzů podívejte se na naše www.studioprozeny.cz


Magdalena Mikulandová
soukromá porodní asistentka
Studio pro ženy,
www.studioprozeny

Není tady

 

#46 25. 10. 2011 13:12

vanessie
♥------
Registrovaný: 17. 9. 2010
Příspěvky: 24

Re: Výběr porodnice

Ahoj, pro mě by při výběru porodnice také hrálo roli, jestli se tam odebírá pupečníková krev. Myslím, že je to užitečné a je to potřeba - může se tím někomu zachránit život. Samozřejmě to není prvořadé kritérium, ale maminka by tu možnost mít měla. Měla by mít tolik informací, aby se mohla sama rozhodnout.

Není tady

 

#47 28. 5. 2012 16:20

angeloo123
♥------
Registrovaný: 26. 5. 2012
Příspěvky: 13

Re: Výběr porodnice

vanessie napsal(a):

Ahoj, pro mě by při výběru porodnice také hrálo roli, jestli se tam odebírá pupečníková krev. Myslím, že je to užitečné a je to potřeba - může se tím někomu zachránit život. Samozřejmě to není prvořadé kritérium, ale maminka by tu možnost mít měla. Měla by mít tolik informací, aby se mohla sama rozhodnout.

Hlavně dej na reference! Neuspěchej to vyjeď si personál optej se něco o zdejších doktorech, o pověsti atd.! Zeptej se na různých fórech na názory (http://www.nejenmaminkam.cz/porod) a uvidíš

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů