|
1.září : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení! 1.září : Národní klasika: ovocné knedlíky. Jak zvádnout veškeré nástrahy jejich přípravy? 1.září : Dechberoucí krása těchto levitujících skleněných zahrad vás okouzlí. Aerárium: Vytvořte si svůj malý zelený svět |
|
|
Dobrý den, mám takovýto dotaz:mám známou která má dospělého syna-26let a chtěla by ho vystěhovat z bytu, je to v dnešní době možné?Nechat někoho vystěhovat když tam bydlí-respektive tam má trvalé bydliště ale moc se tam nevyskytuje.On má poměrně velké dluhy a známá se obává exekutora.
Syn musí sám zrušit trvalé bydliště na adrese rodičů a přihlásit se na jinou adresu. Pokud by tak sám neudělal,
museli by rodiče, resp. vlastník či ten, na koho je dekret na byt, požádat soud o zrušení užívacího práva k bytu a na základě rozhodnutí soudu pak mohou požádat úřad o odhlášení syna.
Není tady
Já bych vyměnil zámek a šlus. Sice by se mohl pomocí policie domáhat vstupu do bytu, ale předpokládám, že neexistuje Váš písemný souhlas k jeho přihlášení k trvalému pobytu a přihlášení k trvalému pobytu nijak neopravňuje užívat byt bez souhlasu vlastníka/nájemce. Dále se asi nejedná o nezaopatřené dítě a on nemá právní nárok bydlet ve Vašem bytě, pokud nemá uzavřenu smlouvu o podnájmu nebo jinak upravené užívací právo k bytu. Též asi ani nehradí poměrnou část na provoz domácnosti a tím je to jasné, že nesdílí společnou domácnost. Jedinou Vaší povinností je mu vydat jeho majek, který se nachází ve vašem bytu.
Trvalý pobyt můžete zrušit jako oprávněný vlastník/nájemce za něho na příslušném úřadě.