Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#851 8. 10. 2010 14:46

PetrHl
♥♥♥♥♥♥-
Místo: Praha
Registrovaný: 1. 12. 2006
Příspěvky: 3175

Re: Žena od mě odchází, vrátí se? (Cyrano)

javena napsal(a):

Až pochopíš, že tvá žena chce být samostatná, bude vám lépe, oběma. Za předpokladu, že ji necháš, aby byla...

godlikegodlikegodlike

Není tady

 

#852 8. 10. 2010 16:24

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Žena od mě odchází, vrátí se? (Cyrano)

Cyrano napsal(a):

javena napsal(a):

Cyrano, Cyrano... já bych s vámi v tom baráku nechtěla bydlet ani zadarmo. Tam je dusno už dva roky a je fuk, kvůli čemu. hmm
Nicméně tvou ženu chápu. Tohle nikomu nepřidá... hmm Tak a něco brzo splaší.

Nabídl jsem, jí , že jí pomohu něco najít, ale nechce....
Cyrano

Asi si chce poradi sama, aj to chápem. Nie je pomoc ako pomoc...


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#853 8. 10. 2010 16:30

Cyrano
♥♥♥♥♥--
Registrovaný: 8. 10. 2008
Příspěvky: 668

Re: Žena od mě odchází, vrátí se? (Cyrano)

Selima napsal(a):

Cyrano napsal(a):

javena napsal(a):

Cyrano, Cyrano... já bych s vámi v tom baráku nechtěla bydlet ani zadarmo. Tam je dusno už dva roky a je fuk, kvůli čemu. hmm
Nicméně tvou ženu chápu. Tohle nikomu nepřidá... hmm Tak a něco brzo splaší.

Nabídl jsem, jí , že jí pomohu něco najít, ale nechce....
Cyrano

Asi si chce poradi sama, aj to chápem. Nie je pomoc ako pomoc...

V ničem jí nebráním - sni v tom si sma sehnat místo, ani v tom být samostatná.......

Cyrano

Není tady

 

#854 8. 10. 2010 19:11

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Žena od mě odchází, vrátí se? (Cyrano)

Cyrano. Zkus se naučit pokládat otázky jako zamerických seriálů? Můžu ti nějak pomoct? nauč se ji naslouchat. Nabízej, nekonej, neci se uražený. Ona může říci ne. Pro kontrolu si srovnávej, jak byses cítil při stejné situaci u kámoše versus u manželky... K cizím většinou přistupujeme jinak, více je tolerujeme (možná někteří) než bližní.


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#855 10. 10. 2010 13:08

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Žena od mě odchází, vrátí se? (Cyrano)

navrhl jsem jí, že by mohla chodit na angličtinu... Nabídl jsem, jí , že jí pomohu něco najít, ale nechce.... V ničem jí nebráním - sni v tom si sma sehnat místo, ani v tom být samostatná.......
Možná, že ona to tak nevidí... možná, že tvoje návrhy a nabídky považuje za způsob, jak jí dokázat, že samostatná až tak není... to už tady přece bylo, žes jí rozmlouval zaměstnání, které si našla sama...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#856 10. 10. 2010 16:43

66Sarah
♥------
Registrovaný: 6. 5. 2010
Příspěvky: 3

Re: Žena od mě odchází, vrátí se? (Cyrano)

Jako stálý čtenář příběhu si dovolím napsat, že za mého čtení jsem nepostřehla jediný náznak ,že by  paní Cyranová chtěla být samostatná. Dámy, když chceme být samotatné , tak snad jsme , nebo se pletu? Myslím, že stále využívá a zneužívá ubohého pana Cyrana. Já být panem Cyranem, tak už davno visím, ale pan Cyrano má větší výdrž. Tož zase se to vyvíjí všechno špatně, je to na igelitku, sbalit trencle , holení a prostě odejít a nechat paní Cyranovou projevit svou samostatnost. Nemůže vydržet v baráku? vyměním za svůj 2+1 i s prací usch

Není tady

 

#857 10. 10. 2010 23:01

javena
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 8. 2008
Příspěvky: 4274

Re: Žena od mě odchází, vrátí se? (Cyrano)

66Sarah napsal(a):

Jako stálý čtenář příběhu si dovolím napsat, že za mého čtení jsem nepostřehla jediný náznak ,že by  paní Cyranová chtěla být samostatná. Dámy, když chceme být samotatné , tak snad jsme , nebo se pletu? Myslím, že stále využívá a zneužívá ubohého pana Cyrana. Já být panem Cyranem, tak už davno visím, ale pan Cyrano má větší výdrž. Tož zase se to vyvíjí všechno špatně, je to na igelitku, sbalit trencle , holení a prostě odejít a nechat paní Cyranovou projevit svou samostatnost. Nemůže vydržet v baráku? vyměním za svůj 2+1 i s prací usch

Sarah - tak to nevidíš, to je fuk.
Já to vidím od začátku - moc chce, ale neumí to a když zatápe, nastoupí Cyrano jako chrabrý zachránce. Cyranová je bez šance pokusit se o cokoli a po následném nabití čumáku najít svou cestu. Nenaučila se to dřív, což je chyba (možná rodiny, ani ne její) a teď je to složitější, protože si našla partnera odpovídajícího jejímu tehdejšímu naturelu - jemná kytička potřebující pravidelnou zálivku, chemický postřik a slunce... a teď jí její zahradník dusí neustálou péčí a když chce zkusit, jestli je to neustálé hnojení, co jí už za ty roky obtěžuje, fakt nutný, nebo jestli to přežije i s těma pár parazitama na listech, tak to ten zahradník prostě nechápe a kytka chřadne, má osypky, když ho vidí jít skleníkem a konví vody a nejradši by ho sežrala, jak Adéla, ale to koppretinky bohužel neumí...  Což ovšem neznamená, že tahle změna kopretiny je vůči zahradníkovi fér. On to prostě nechápe - on se měl starat o kopretinu, než odkvete a ještě potom - z nostalgie - a teď ona snad nechce. No - co má jako dělat ten chudák zahradník? Zahradník se totiž nenaučil (a možná je to zase chyba spíš výchovy, než jeho) opřít se o hrábě a koukat se na to, jak na tu kopretinu lezou slimouši a jak s nima bojuje... aniž by se smál, jak mohla být tak naivní a myslet si, že to zvládne, nebo bez toho, aby jí okamžitě postříkal nějakým sajrajtem, protože to jí pomůže...No - jde to. A je mi fuk, co na to zahradník a kopretinna. Jde to a mě třeba je fajn i bez tý chemie. Možná jsem Adéla, možná by kopretině nebylo fajn, ale musí na to přijít sama - na to, že tu péči potřebuje. Pak ji přijme...
Já bych to neměnila. To se radši budu mačkat ve svým dvoupokojáku a ráno vstávat do práce v půl šestý za mzdu mě postačující, ovšem někomu nestojící ani za to, aby vstal z postele. big_smile
Já, ačkokli jsem holka samostatná... tak třeba mateřská je moje noční můra. Ne kvůli dětem - to bylo nejlepší období mýho života. Z hlediska samostatnosti. Od devatenácti si žiju za svý... a najednou - cca dva a půl tisíce s možností přivydělat si asi do třech tisíc, abych nekecala. Bez hlídání a s manželem od rána do večera v práci - konečná, závislost jak vystřižená. Já se těšila do práce, jak malej Jarda. Pamatuju si, jak půl roku po mým nástupu do práce mi manžel na dialog mezi mnou a známou, kdy já mluvila o kozačkách, co se mi líbily, řekl - já ti je koupím. Moje reakce byla stupidní a neadekvátní - už ne, dopr.dele, já si je koupím sama. Po sedmi letech už zase můžu jet za svý. Musela jsem mu to vysvětlit, jak to cítím. Nechápal. A to jsem byla nesamostatná jen finančně - jinak to všechno leželo na mně. wink
Každej v těch příbězích vidíme něco jinýho - a všechno to může nastínit jinej úhel pohledu na problém.
Cyrano - hoď tu konev do křoví a nech ty housenky, a tu tvou kytku trochu okoušou... ono vám to neuškodí oběma... wink

Není tady

 

#858 11. 10. 2010 7:29

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Žena od mě odchází, vrátí se? (Cyrano)

... za mého čtení jsem nepostřehla jediný náznak ,že by  paní Cyranová chtěla být samostatná. Dámy, když chceme být samotatné , tak snad jsme , nebo se pletu?
Jo, Sarah, pleteš se. Když ti někdo v tý samostatnosti brání - a je celkem fuk, jestli pár fackama nebo přehnanou péčí - tak se jí prostě nedopracuješ, pokud nejsi natolik silná, abys dokázala odporovat. A je dost těch, které to nedovedou a radši ustoupí.
Tady se už od začátku dostalo Cyranovi nespočet rad, aby paní "nechal žít", i když se nemůže koukat na to, jak se řítí do maléru. No a co? Je zletilá a svéprávná, tudíž si může hubu natlouct zcela samostatně... jenomže on, odvolávaje se na "štěstí dětí" a jánevímcoještě, jí VŽDYCKY v samostatném jednání nějak zabrání... kdyby jen tím, že zapochybuje o jejích schopnostech.
Připomíná mi to jednoho novofudlanďáka - milej přátelskej hafan, jen jsi ho nesměla vzít k vodě. Okamžitě totiž zachraňoval všechny, kteří se v pohodě koupali, protože dle jeho psího založení se topili... http://fora.babinet.cz/img/smilies/big_smile.png a když byl pokárán, chudák nechápal...


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#859 18. 10. 2010 20:56

66Sarah
♥------
Registrovaný: 6. 5. 2010
Příspěvky: 3

Re: Žena od mě odchází, vrátí se? (Cyrano)

Možná se pletu, možná ne, ale  můj názor u Cyranů nic nezmění. Mě příjde paní Cyranová spíš řádně vyčůraná než nesamostatná . Cyráno zase až tak moc podlávat kytičku nemusel, jednu dobu své  zalávání zvládala docela s přehledem sama, ale né kvůli Cyranovi, ale kvůli rozchodu s milencem - můj názor.
Jen si myslím, že pro zachování psychického zdraví všech,  se měli rozejít už dávno.

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů