Oznámení

14. února : Vážení uživatelé, vkládat zde odkazy na různé e-shopy a stránky je přísně zakázáno, je to porušení Pravidel. Takové příspěvky budou smazány. Děkujeme za pochopení!

14. února : Kyjevské smažené fazole. I bez masa se dá připravit skvělý oběd!

14. února : Menopauza mění vzhled ženy. Na co všechno má vliv kolísající hladina hormonů

#51 30. 12. 2009 6:50

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

Helca ma pravdu v tom, ze bys nemela ustupovat ze svych zasad. Ja jsem ted v podobne situaci, ackoliv muj syn je mladsi a nema jeste uplne svuj rozum a vuli, je mu tri a pul. Jsem ted podruhe tehotna a je mi casto blbe, tchyne bydli od nas 10 minut a protoze nepracuje, casto si maleho bere k sobe, abych mohla odpocivat nebo neco doma udelat, nekdy je syn u tchanu i pres noc, abysme mohli s manzelem treba do kina, nebo si jit zahrat tenis (to muzeme jen vecer po manzelove praci) atd. Takze si na babicku zvykl, ona s nim dost radi a hraje si s nim asi vic nez ja doma, takze k nim chodi rad a obcas se nechce i vracet domu, coz me dost mrzi... Ted budeme mit druhe, tak se mu budu muset o to vic venovat, aby k babicce netihl jeste vic, protoze mama ma ted mimino. Kdyz je se mnou, tak se hodne mazlime, coz u babi podle me neni, ona spis s nim striha, lepi, kresli, uci se pismenka, nebo ho necha v byte kopat s micem nebo jezdit na kole apod. Teda veci, ktere mu ja doma nedovolim, protoze nechci prijit o byt, mame ho pomerne novy. Nejhorsi je, ze kdyz obcas prijde tchyne k nam, praktikuje tuhle destrukcni zabavu i u nas...No jsem zvedava, jak to pujde dal, az bude maly vetsi a bude mit suj rozum a vuli, babi je teprva 60 let a je dost akcni, chodi na aerobic, je stihla a energicka (narozdil ode mne, ja moc energie nemam smile ), takze podle me vydrzi dost akcni urcite jeste nekolik let...

Abygail, urcite je neco, co mala u babi nema, treba prave to materske objeti, mazleni, nevim, jestli to tvoje dcera vyhledava, ale muj syn docela jo a ja v zivote nevidela tchyni maleho pusinkovat ci objimat. Spis s nim hrozne radi (beha, hazi s micem atd.), kupuje mu hracky ta ktere si ukaze, vari mu ruzna jidla (ja nejsem moc kuchta)... Ja mu casto hracku co chce proste nekoupim, protoze uz treba podobnou doma ma. Co reknu jednou ne, proste nepovolim, i kdyz ted dvakrat se to v obchode neobeslo bez dlouhe urvane sceny, ktera byla dost trapna, ale proste musi maly vedet, ze nemuze mit vsechno, co chce. Proste vychovavat musime my, rodice, babicka at rozmazluje, ale hlavne at ti nemluvi do tve vychovy. Aspon by mela respektovat tebe jako hlavniho vychovatele v dobe, kdy jdete spolu tri nekam. Coz teda porusila napr. s tema puncochacema. Neslo by si to s ni nejak vyrikat? Ja si to se svou tchyni jednoho krasneho dne vyrikala a docela pochopila, i kdyz i ted se spolu obcas neshodneme. Ale je to uz vztah na lepsi note. Drzim palce, at je s tchyni rec.

Není tady

 

#52 30. 12. 2009 9:53

Abygail
♥------
Registrovaný: 5. 2. 2007
Příspěvky: 24

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

jojo, pochopila jsem z vašich rad, prostě vychovávat, ignorovat dceřiny výstupy ohledně preferování tchýně...pokusím se, bude to těžké.
Bohužel toto chování dcery vlastně nejvíc ovlivnilo můj vztah k tchýni. Prostě vše ostatní mně až zas tak neničí, jako to, jak si jí omotala kolem prstu, jak si vytvořila gloriolu "úžasné babičky".
Sakuro, radím ti, buď opatrná, s narozením prcka se malý ještě víc přimkne k tchyni, my to tak určitě máme. Ve třech letech byla malá ještě hodně zvládnutelná, vše se zlomilo letos, narozením malé, vygradovaním přístupu babičky "vše je povoleno, jsem jenom tvá a ty jsi jednička" Jinak malá je hodně mazlivá a tchýně se s ní mazlí o stošest, což je samozřejmě pochopitelné...
Já vím, že berete můj názor na tchyni hodně zaujatě, jen ještě vzpomenu, jak svým synům v nedávně minulosti několikrát vyčetla (ačkoliv se pro ní snaží dělat první poslední), že jí hrozně mrzí, že nemá dceru....přijde mi, že si smojí dcerou vynahrazuje plané tužby.

Není tady

 

#53 30. 12. 2009 10:37

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

Prostě vše ostatní mně až zas tak neničí, jako to, jak si jí omotala kolem prstu, jak si vytvořila gloriolu "úžasné babičky".
Abygail, ty babče normálně závidíš http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png, že má to "privilegium babiček" a tedy možnost povolit víc, než máma s tátou a než kdysi mohla s vlastními dětmi. Neříkám, že to dělá úplně dobře (spíš by měla říkat "poslechni maminku"), ale jednak si asi opravdu užívá holčičky, druhak je to způsob, jak ti dát znát její "nadvládu". Nechovᚠse podle jejích přání (viz úvodní příspěvek), tak "vyhrává" alespoň takto... aneb "to víš, malá je se mnou radši..." - potažmo ty jsi ta špatná a tchýně má navrch, což tě samozřejmě žere... a kolo se točí dál.
To, že se děti chovají jinak doma a jinak u prarodičů je běžné (od čeho bychom tu byli, že http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png), ale, nezlob se, ty namísto abys to malou učila, se jí víceméně podbízíš, aby byl klid.


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#54 30. 12. 2009 10:50

Sakura
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 10. 1. 2006
Příspěvky: 4417

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

Abygail, to mas asi pravdu, ze tchyne od dvou synu si tu touhu po dceri vynahrazuje na vnucce...Pokud se mi narodi ted holcicka, bude to asi jeste horsi, nez se synem. Moje tchyne je taky mama od dvou synu...Ale zase, kdyz se vedelo, ze budu mit chlapecka, tchyne byla jak ve svych kramflecich, protoze "dva syny uz vychovala, takze zvladne i tretiho" a skoro chtela prevzit peci o neho jeste nez se narodil. Vsak jsem tu pred temer 4 lety svoje trable s tchyni popisovala, mozna to tady jeste nekde pujde vyhledat.

Není tady

 

#55 30. 12. 2009 12:33

Abygail
♥------
Registrovaný: 5. 2. 2007
Příspěvky: 24

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

helena napsal(a):

Prostě vše ostatní mně až zas tak neničí, jako to, jak si jí omotala kolem prstu, jak si vytvořila gloriolu "úžasné babičky".
Abygail, ty babče normálně závidíš http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png, že má to "privilegium babiček" a tedy možnost povolit víc, než máma s tátou a než kdysi mohla s vlastními dětmi. Neříkám, že to dělá úplně dobře (spíš by měla říkat "poslechni maminku"), ale jednak si asi opravdu užívá holčičky, druhak je to způsob, jak ti dát znát její "nadvládu". Nechovᚠse podle jejích přání (viz úvodní příspěvek), tak "vyhrává" alespoň takto... aneb "to víš, malá je se mnou radši..." - potažmo ty jsi ta špatná a tchýně má navrch, což tě samozřejmě žere... a kolo se točí dál.
To, že se děti chovají jinak doma a jinak u prarodičů je běžné (od čeho bychom tu byli, že http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png), ale, nezlob se, ty namísto abys to malou učila, se jí víceméně podbízíš, aby byl klid.

ne zavidim, mě to žere, jak píšeš. Vlastně jsem ji donedávna dost nahrávala, vždycky jsem s ní hrála tu "přeslazenou" hru. Hodně jsem jí dávala možnost, zapojit se do našeho života. Malé jsem dávala hodně možností být s ní. Jednou když malé výjimečně upřela něco, nebo tuším, že byla scénu kvůli česání, už si přesně nepamatuji, trochu se nepohodly - malá najednou chtěla mně, tchýně nezvládla situaci a malou začala odhánět, "a si tedy jde, když je taková", já jsem situace nevyužila a když se mně malá ptala, proč je na ní babička najednou zlá, že jí odhání, vysvětlila jsem jí, že to tak prostě někdy chodí, že dospělí mají také horší nálady, ale že jí má určitě moc ráda.

Rozhodla jsem se , že přestanu zachovávat dekorum, a dám jí najevo, že to přehání. Už se prostě nebudu tvářit, že se máme rády, když to tak není. Prostě jí nemusím a její chování v poslední době bohužel umocnilo mé pocity. Takže rohodně s ní a celou manželovou rodinou na letní dovolenou nepojedu, protože si chci dceru taky užít a vím, že s ní by to prostě nešlo. Taky jí narovinu řeknu, co si o jejím chování myslím. Myslete si o mne, že jsem se příliš nechala strhnout negativními emocemi, ale asi to momentálně líp nezvládnu. Zároveň jsem se rozhodla, že malé zavedu starý režim a samozřejmě, že se jí budu věnovat, co nejvíc můžü.

Upravil(a) Abygail (30. 12. 2009 12:36)

Není tady

 

#56 30. 12. 2009 13:36

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

Všechno dobrý. Ale zamysli se - vezme si ona z toho něco, že jí vše narovinu řekneš? Nebo to pro tebe bude jen úleva? Ta úleva ale bude jen chvilková. Je to jen chvilkové zlepšení, jediné, co ti na ten vztek pomůže je změna přístupu k ní. Tedy všechny ty racionální reakce - dovolená, hranice a styl výchovy, pochvaly malý. Ale na to abys hodnotila chování tchyně - na to holka toho víš moc málo. Zazněla tu od tebe spousta doměnek, které mohou být založeny na pravdě. ALe mᚠprávo jí všechno vyčíst?
Podle mě by spíš bylo rozumnější nedržet hubu a krok a čekat až pohár přeteče, ale při nějaké příležitosti říct - toto se mi nelíbí. Průběžně. A s jistou dávkou taktu. Ty tchyni v podstatě dobře chápeš, ale nechápeš, že ty sní být zadobře nemusíš. Nehcápeš, že ona ti dceru nebere, že si jen podle svého vědomí chce užít vnučku. MOžná i ten častější styk, kdy malá uvidí babičku déle než dvě hodiny bude k něčemu dobrý. Ty opravdu nemusíš o malou soupeřit, to že jsi její máma ti nikdo neveme. A že jsi dost dobrá máma je očividné, protože nad vším přemýšlíš.

Upravil(a) PavlaH (30. 12. 2009 13:38)


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#57 4. 1. 2010 9:05

Abygail
♥------
Registrovaný: 5. 2. 2007
Příspěvky: 24

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

Tak jsem to zatím s tchýní neřešila, myslím, že snad trošku sama pochopila, že je něco špatně. Aspoň jsem měla z jejího chování takový dojem.
Poprvé tchánovci hlídali obě holky na noc, sice u nás doma, ale vše proběhlo dobře. Ta menší si hodně oblíbila tchána, takže ji v pohodě dal spát. To je dobře. Aspoň si teď můžou brát obě holky....a přinejhorším je tchýni obě půjčím na týden, a si je také naplno užije!
Jinak se starší jsme najely na starý model výchovy a musím říct, že je to přeně to co potřebuje. Musím být důsledná, ale zároveň hodně vysvětlovat, neřešit věci silou, ale s klidem trvat na svém. No ale znáte to, ne vždycky to člověk ukočíruje smile
Děkuji ještě jednou vám všem, za vaše rady a taky se chci omluvit za moje výlevy negativních emocí. HEZKÝ NOVÝ ROK

Upravil(a) Abygail (4. 1. 2010 9:06)

Není tady

 

#58 4. 1. 2010 10:13

Selima
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: už Bratislava
Registrovaný: 27. 4. 2006
Příspěvky: 40307

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

Neosprvedlňuj sa, emócie musia von... a toto je ideálne meisto na ich vypustenie. Držím päste, aby ste to ukočírovali - všetci - čo najlepšie. stolt


Vesmír vám nie je nič dlžný, ak nie ste spokojný so svojím životom, zmeňte ho. Arpád Soltész, slovenský novinár, čo práve odchádza natrvalo z vlasti, o svojom rozhodnutí.
Brita

Není tady

 

#59 4. 1. 2010 10:57

helena
♥♥♥♥♥♥♥
Registrovaný: 12. 1. 2006
Příspěvky: 31213

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

Abynko, líp vylejt negativní emoce tady, než doma. Tím, že napíšeš, co tě štve, si to sama poskládᚠv hlavě, porovnᚠs tím, co říkají ostatní, uklidníš se - a pak teprve můžeš v rodině řešit s klidem. Neboj - bude líp, uvidíš - a kdybys měla pocit, že se ti to kočírování nedaří, vždycky můžeš zaskočit http://fora.babinet.cz/img/smilies/smile.png


http://img1.wapster.pl/logosrv.aspx?id=2134840
Láska je to, čemu dovolujeme, aby nám ubližovalo.
chtěl bych jak ponorka lehnout až na dno a přestat vysílat volací znak...

Není tady

 

#60 4. 1. 2010 21:29

PavlaH
♥♥♥♥♥♥♥
Místo: MB
Registrovaný: 9. 4. 2006
Příspěvky: 5296

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

Jasně, zaskoč příště zas a pamatuj si, ty nemusíš soupeřit... wink


Život je nejkrásnější odpověď na všechny otázky.

Není tady

 

#61 5. 1. 2010 8:58

agewa
♥♥♥♥♥♥-
Registrovaný: 27. 2. 2008
Příspěvky: 4341

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

ono ani soupeřit nejde. každá jste jiná a ke každé bude mít dcerka jiný vztah.

Není tady

 

#62 27. 5. 2010 13:07

lady ZP
♥♥♥----
Místo: Praha
Registrovaný: 20. 6. 2006
Příspěvky: 191

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

Nejsem tchýně, ale jsem taková babička. Dcera mi taky říkala, já ji to koupit nemůžu nemám na to a jí se líbí, když ji vezmeš do obchodu a nakoupíš na co si ukáže. A vnučka mě zbožňovala, žalovala na maminku. Ale jak rostla, všechno pobralo jiný směr. Teď už je jí patnáct a babičku nemusí. Nikoho nikomu neukradneš. Doma zůstávᚠpánem ty sama s tím se smiř. Lepší už to nebude.


Žít a nechat žít

Není tady

 

#63 31. 5. 2010 16:45

Paila
♥♥♥♥---
Registrovaný: 26. 4. 2006
Příspěvky: 412

Re: Tchyně mi "oblbuje" dceru...

Abygail napsal(a):

Tak jsem to zatím s tchýní neřešila, myslím, že snad trošku sama pochopila, že je něco špatně. Aspoň jsem měla z jejího chování takový dojem.
Poprvé tchánovci hlídali obě holky na noc, sice u nás doma, ale vše proběhlo dobře. Ta menší si hodně oblíbila tchána, takže ji v pohodě dal spát. To je dobře. Aspoň si teď můžou brát obě holky....a přinejhorším je tchýni obě půjčím na týden, a si je také naplno užije!
Jinak se starší jsme najely na starý model výchovy a musím říct, že je to přeně to co potřebuje. Musím být důsledná, ale zároveň hodně vysvětlovat, neřešit věci silou, ale s klidem trvat na svém. No ale znáte to, ne vždycky to člověk ukočíruje smile
Děkuji ještě jednou vám všem, za vaše rady a taky se chci omluvit za moje výlevy negativních emocí. HEZKÝ NOVÝ ROK

Taky mám podobnou "svatou tchýni", kterou bych nejraději kopla někam. Co se týče výchovy dcer, vyslechni si jeji názor, ale děti vychovávej tak jak chceš sama. Ty jsi matka ne ona. Hodně štěstí. wink

Není tady

 
NÁŠ TIP:
  • Procvičte nejen pravopisná cvičení, diktáty, ale i kvízy, časté chyby, doplňovačky a vše, co pomůže ve výuce Vám nebo dětem na webu pravopisne.cz

Zápatí

Powered by PunBB 1.2.24c
© Copyright 2002–2008 Rickard Andersson
Content © Copyright 2000–2016 SAMI spol. s r.o.
Ochrana osobních údajů